Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-05-09, 11:48
takism3 Ο χρήστης takism3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-11-2006
Μηνύματα: 166
takism3 is an unknown quantity at this point
τι ελατηρια για ε 30??

θα ηθελα να μου πει οποιος ξερει ποια ειναι τα πιο σκληρα και χαμηλα ελατηρια για ε30....βασικα τα πισω με νοιαζουν καθως μπροστα εχω ρυθμιζομενη αναρτηση....για h&r μου εχουν πει.....αλλα πιο χρωμα ειναι τα πιο σκληρα και τα πιο χοντρα..???ευχαριστω
__________________
m3
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-05-09, 12:08
Το avatar του χρήστη panose30
panose30 Ο χρήστης panose30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-11-2006
Μηνύματα: 437
panose30 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takism3 Εμφάνιση μηνυμάτων
θα ηθελα να μου πει οποιος ξερει ποια ειναι τα πιο σκληρα και χαμηλα ελατηρια για ε30....βασικα τα πισω με νοιαζουν καθως μπροστα εχω ρυθμιζομενη αναρτηση....για h&r μου εχουν πει.....αλλα πιο χρωμα ειναι τα πιο σκληρα και τα πιο χοντρα..???ευχαριστω
αρκετα χαμηλα ελατηρια για πισω ειναι τα apexi τα κιτρινα..εγω αυτα φοραω!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-05-09, 12:19
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Ψαξε στα thread του God,εχει ενα πολυ καλο με διαφορους συνδιασμους και πληροφοριες για τον καθε εναν
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-05-09, 14:06
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψαξε στα thread του God,εχει ενα πολυ καλο με διαφορους συνδιασμους και πληροφοριες για τον καθε εναν
+1, ο God τα γράφει αναλυτικότατα.

Πάντως όταν και αν αλλάξεις αμορτισέρ, ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ bilstein με ΚΑΜΙΑ ΧΡΙΣΤΟΠΑΝΑΓΙΑ.-

Προτίμησε κάτι σε ΚΟΝΙ ρυθμιζόμενο ή μη (κατά προτίμηση ρυθμιζόμενο).
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-05-09, 14:10
Το avatar του χρήστη tasosbmwe30
tasosbmwe30 Ο χρήστης tasosbmwe30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-06-2004
Μηνύματα: 679
tasosbmwe30 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
+1, ο God τα γράφει αναλυτικότατα.

Πάντως όταν και αν αλλάξεις αμορτισέρ, ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ bilstein με ΚΑΜΙΑ ΧΡΙΣΤΟΠΑΝΑΓΙΑ.-

Προτίμησε κάτι σε ΚΟΝΙ ρυθμιζόμενο ή μη (κατά προτίμηση ρυθμιζόμενο).



+1000000000000000 για τα bilstein.............
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-05-09, 16:02
takism3 Ο χρήστης takism3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-11-2006
Μηνύματα: 166
takism3 is an unknown quantity at this point
..........

δυστηχως τα εχω βαλει ηδη τα bilstein...δεν ειναι το θεμα οτι ειναι σκληρο απλα και μενα δε μ αρεσει σαν αναρτηση........τα εχω δει τα post του god alla h h&rεχει πολλα χρωματα ..ποιο να εινα ιτο πιο σκληρο ..??απλα αμα το ξερω θα ειμαι πιο σιγουρος οτι μου φεραν και το σωστο απο το μαγαζι...στο internet ειδα οτι εχει κακκινο..μαυρο και γκρι...
__________________
m3
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-05-09, 04:46
m-power_01 Ο χρήστης m-power_01 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Μηνύματα: 873
m-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the rough
Θα μπορουσατε λιγο να μου πειτε γιατι δεν σας αρεσει το bilstein ?Εντελως φιλικα και χωρις παρεξηγηση.Εξαλλου οπως μπορει να ειδατε σε αλλο ποστ μου,λεω οτι η αναρτηση ειναι υποκειμενικο ζητημα.Αλλα επειδη τα εχω δουλεψει σε αρκετα αυτοκινητα και σε Ε30 (μαλιστα δικο μου αυτο) μου αρεσαν ...ΚΟυβεντα να γινεται καμια παρεξηγηση καμια διαφωνια.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-05-09, 12:10
Το avatar του χρήστη Α8hnaios
Α8hnaios Ο χρήστης Α8hnaios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-11-2005
Μηνύματα: 637
Α8hnaios will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panose30 Εμφάνιση μηνυμάτων
αρκετα χαμηλα ελατηρια για πισω ειναι τα apexi τα κιτρινα..εγω αυτα φοραω!!!
και γω τα ιδια φοραω...!apex.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-05-09, 12:36
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα μπορουσατε λιγο να μου πειτε γιατι δεν σας αρεσει το bilstein ?Εντελως φιλικα και χωρις παρεξηγηση.Εξαλλου οπως μπορει να ειδατε σε αλλο ποστ μου,λεω οτι η αναρτηση ειναι υποκειμενικο ζητημα.Αλλα επειδη τα εχω δουλεψει σε αρκετα αυτοκινητα και σε Ε30 (μαλιστα δικο μου αυτο) μου αρεσαν ...ΚΟυβεντα να γινεται καμια παρεξηγηση καμια διαφωνια.
Όχι ρε συ τι παρεξήγηση.

Δεν είναι ότι δεν είναι καλό αμορτισέρ, κάθε άλλο, αλλά για μπες και οδήγησε Ε30 με ΚΟΝΙ κίτρινα ρυθμιζόμενα (ίδια κατηγορία τιμής) και έλα πες μου για κράτημα μετά.

Εγώ πριν τα Bilstein είχα ΚΟΝΙ μαύρα ρυθμιζόμενα μπροστά και κόκκινα πίσω (ένα κλικ πιο χαμηλά από τα κίτρινα ΚΟΝΙ ρυθμιζόμενα) τα είχα εγώ για 35.000 χλμ και είχαν ήδη πάνω τους (πριν το πάρω) άλλα 56.000 και πραγματικά μετάνιωσα που τα έβγαλα.

Τα έχω όμως και η επόμενη κίνηση είναι να τα κάνω revalve στον Κυρλακίτση και να τα επισκευάσω.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-05-09, 12:38
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα έχω όμως και η επόμενη κίνηση είναι να τα κάνω revalve στον Κυρλακίτση και να τα επισκευάσω.
Έχω κάνει την σχετική ερώτηση, δεν κάνει revalve σε Koni...δυστυχώς. Πριν μερικές μέρες ρώτησα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.