Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 20-08-07, 13:44
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Οκ, σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου Βασίλη για τις πληροφορίες, θα πάω αύριο καυευθείαν εκεί στα παιδιά στην QS για την αλλαγή του βολάν και τη σύνδεση των χειριστηρίων. Το είχα άγχος αλλά τελικά η λύση βρέθηκε! Μόλις γυρίσω, θα έχεις νέα μου και εντυπώσεις.
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 20-08-07, 16:06
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Οκ φίλε μου...Θα περιμένω νέα και εντυπώσεις....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 21-08-07, 11:20
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Πήγα σήμερα και έκλεισα ραντεβού για Παρασκευή, είχε πολύ δουλειά. Μίλησα με τον Μανώλη, του έδειξα το τιμόνι και μου είπε ότι έκανα πολύ καλή αγορά και θα με σενιάρει την Παρασκευή.
Του είπα ότι το cd δεν είναι μαμάς, τα χειριστήρια δεν θα δουλέψουν αν δεν βάλω το interface της Kenwood για BMW. Άρα, βάζουμε τιμόνι, συνδέει την καλωδίωση να υπάρχει (θα έχω μόνο φωτισμό) και μετά στάση στον Καλογερόπουλο για εγκατάσταση Interface, είμαι πελάτης εκεί.
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 21-08-07, 12:41
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Οκ φίλε μου!Χαίρομαι που βρήκες άκρη...!!!Μονο απο την κίνηση εκεί καταλαβαίνεις ότι κάνουν καλή δουλειά...Πάντα έχουν κίνηση...Και ο Μανώλης είναι γ@μώ τα άτομα...Πολύ καλό παιδί και μηχανικός,αν και τον ξέρω λίγο καιρό...Αντε με το καλό το μπάξιμο...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 22-08-07, 09:48
Το avatar του χρήστη Babis_Compact
Babis_Compact Ο χρήστης Babis_Compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 827
Babis_Compact is on a distinguished road
Παιδιά γεια χαρά, διαβάζω το thread και ομολογώ ψήθηκα πάρα πολύ για να τοποθετήσω κι εγώ τιμόνι με όργανα! Να ρωτήσω μόνο κάτι, ψάχνω στο ebay για τιμόνια, και βρίσκω διάφορα. Από εδώ πού μπορούμε να βρούμε κάποιο σε καλή τιμή και κατάσταση? Για την εγκατάσταση ξέρω πλέον. Απαντήστε μου και με pm, μην γίνει και διαφήμιση.
Ευχαριστώ!
__________________
-- BMW 316ti E46 Compact --
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 22-08-07, 10:28
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Babis_Compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά γεια χαρά, διαβάζω το thread και ομολογώ ψήθηκα πάρα πολύ για να τοποθετήσω κι εγώ τιμόνι με όργανα! Να ρωτήσω μόνο κάτι, ψάχνω στο ebay για τιμόνια, και βρίσκω διάφορα. Από εδώ πού μπορούμε να βρούμε κάποιο σε καλή τιμή και κατάσταση? Για την εγκατάσταση ξέρω πλέον. Απαντήστε μου και με pm, μην γίνει και διαφήμιση.
Ευχαριστώ!
Μπορείς να ρίξεις μια ματιά σε αυτόν που παράγγειλα το δικό μου, επαγγελματίας και το τιμόνι μου ήρθε σε άψογη κατάσταση (μεταχειρισμένο βέβαια)
Εσύ απ' ότι βλέπω στο γκαράζ σου έχεις το τιμόνι με τον στρογγυλό αερόσακο, άρα δεν θα χρειαστείς αερόσακο όπως εγώ.

BMW E46/M3 E39/M5 X5 X3 Z3 M SPORT Steering Wheel - Genuine Sport Steering wheel for 2000 onward models, multifunctional buttons, excellent condition, comes without airbag (if you have the round shape airbag then this will fit straight into the steering wheel), £175 GBP :

Κώδικας:
http://www.essential-b-mparts.co.uk/catalog.html
(αν το πάρεις από Αγγλία, δεν πληρώνεις και εκτελωνισμό)

και στο ΕΒΑΥ :

BMW E46 OEM M3 Tri-Stitched Leather Steering Wheel NIB!

Κώδικας:
http://cgi.ebay.com/BMW-E46-OEM-M3-Tri-Stitched-Leather-Steering-Wheel-NIB_W0QQitemZ140150386521QQihZ004QQcategoryZ33704QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 22-08-07, 11:22
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Wink

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Babis_Compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά γεια χαρά, διαβάζω το thread και ομολογώ ψήθηκα πάρα πολύ για να τοποθετήσω κι εγώ τιμόνι με όργανα! Να ρωτήσω μόνο κάτι, ψάχνω στο ebay για τιμόνια, και βρίσκω διάφορα. Από εδώ πού μπορούμε να βρούμε κάποιο σε καλή τιμή και κατάσταση? Για την εγκατάσταση ξέρω πλέον. Απαντήστε μου και με pm, μην γίνει και διαφήμιση.
Ευχαριστώ!
Μπορείς φίλε μου αν έχεις στρογγυλο αερόσακο να πας σε καμία μάντρα μεταχειρισμένων,εγώ θα σου πω γι αυτήν που είχα πάει όταν ψαχνόμουν για το συγκεκριμένο θέμα και είχε πολύ πράγμα απο τιμόνια με χειριστήρια...Για το τιμόνι το σπορτ το τριάκτινο μου ζήτησε τότε αυτός αν θυμάμαι καλά 170-190...Ο τύπος έχει τα πάντα απο ΒΜW και πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα ανταλλακτικάδικα που έχω πάει,μιας και έχει ποικιλία για να δεις και να διαλέξεις...Επίσης μπορείς αν το τιμόνι σου είναι σε πολύ καλή κατάσταση και δεν θες να το αλλάξεις,να παραγγείλεις μόνο τα χειριστήρια καινούργια απο BMW με κόστος γύρω στα 120-140 ευρώ και καθάρισες http://www.realoem.com/bmw/showparts...98&hg=32&fg=35 το ανταλλακτικό που θες είναι το νο2 160$ το λεει σαν τιμή προσέγγισης το realoem...Α για τη μάντρα που σου έλεγα πάρε την διεύθυνση ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, Λένορμαν 55, Κολωνός, Αθήνα Τηλ. 210 5145991 είναι τα στοιχεία όπως τα πείρα απο το site του,http://www.bmwpanagiotidis.com/

Y.Γ Αυτή η "ιστορία" με τη διαφήμιση μου έχει σπάσει τα νεύρα...Δεν μπορώ να καταλάβω,site για αυτοκίνητα είμαστε!όχι το in.gr ώστε να βλαφτούν τα συμφέροντα κάποιου άμεσα διαφημιζόμενου...Καθένας λέει που έχει παει,σε ποια καταστήματα,συνεργργεία και τι εντυπώσεις έχει και απο το καθένα και απο κει και πέρα καθένας πράττει ανάλογα με την κρίση του!Αλίμονο αν αυτό θεωρείται διαφήμιση!!!!Τότε να μην ξαναμιλήσουμε σχετικά και να μιλάμε περι ανέμων και υδάτων,ναι γίνεται ,όχι δεν γίνεται και λύση να μην βρίσκουμε...Δεν ξέρω καιρό ήθελα να τα πω αυτά τα περι διαφήμισης και με το συμπάθειο κιόλας...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 22-08-07 στις 11:36
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 22-08-07, 12:21
Το avatar του χρήστη Babis_Compact
Babis_Compact Ο χρήστης Babis_Compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 827
Babis_Compact is on a distinguished road
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθειά σας, θα περάσω σε λίγο από τον Παναγιωτίδη να δω τι έχει. Το τιμόνι μου είναι σε πολύ καλή κατάσταση, και δεν θα ήθελα να το αλλάξω. Αν αξίζει να περάσω μόνο τα χειριστήρια, θα κάνω μάλλον αυτό.
__________________
-- BMW 316ti E46 Compact --
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 23-08-07, 00:23
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Μάλλον σε βλέπω για χειριστήρια μόνο...Αν δεν θες να το αλλάξεις με κανα Μ...Αντε με το καλό ότι είναι να βάλεις αν είναι...Θα περιμένουμε νεα σου σχετικά!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 23-08-07, 01:42
Το avatar του χρήστη peristeriE30
peristeriE30 Ο χρήστης peristeriE30 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-02-2006
Μηνύματα: 78
peristeriE30 is on a distinguished road
αν ειναι να χρειαστεις interface για να δουλεψουν τα χειριστηρια στο τιμονι θα μπορουσες να βαλεις ενα universal προραμματιζομενο, ωστε να εισαι καλυμενος αν καποια στιγμη αλλαξεις radio-cd η ακομα κ αν αλλαξεις αυτοκινητο.
Εμενα μου το προτειναν στην ηχοκινηση κ το εβαλα. ειναι IR οπως τα τηλεκοντρολ δηλαδη κ απλα καπου κοντα στο χειροφρενο κανουν μια μικρη τρυπουλα για να μπει το led (ματακι)
Στην ουσια ειναι ενας controller προγραμματιζομενος που μεσολαβει στα χειριστηρια κ στο r-cd. To κοστος ειναι χαμηλο αλλα δεν θυμαμαι ακριβώς
__________________
(OO=[|]=OO)
BMW E30

ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΟΠΩΣ Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΛΕΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝΟΙΧΤΑ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.