Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-04-13, 00:23
verde Ο χρήστης verde δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 07-04-2013
Μηνύματα: 3
verde is on a distinguished road
βοήθεια για αγορά προφυλακτήρα m-pack για Ε88

Γεια σας παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ έχω μια bmw 120i E88 και ενδιαφέρομαι να βάλω τον εμπρος προφυλακτήρα m-pack. Δυστυχως στην αντιπροσωπεία που ρώτησα μου είπαν μια πολυ υψηλή τιμή και γι αυτό τώρα ψάχνω κάποια άλλη λύση και θα ήθελα την βοήθειά σας.

Γενικά δεν με ενδιαφέρει αν θα είναι μεταχειρισμένος ή καινούργιος αρκεί να είναι σε καλή κατάσταση και καλή τιμή.

Έχετε κατι να μου προτείνετε;Κάποιο καλό συνεργείο ή κανένα καλό site;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-04-13, 08:32
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από verde Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ έχω μια bmw 120i E88 και ενδιαφέρομαι να βάλω τον εμπρος προφυλακτήρα m-pack. Δυστυχως στην αντιπροσωπεία που ρώτησα μου είπαν μια πολυ υψηλή τιμή και γι αυτό τώρα ψάχνω κάποια άλλη λύση και θα ήθελα την βοήθειά σας.

Γενικά δεν με ενδιαφέρει αν θα είναι μεταχειρισμένος ή καινούργιος αρκεί να είναι σε καλή κατάσταση και καλή τιμή.

Έχετε κατι να μου προτείνετε;Κάποιο καλό συνεργείο ή κανένα καλό site;
αν πας σε καινούργια ανταλλακτικά τότε με τις εκπτώσεις που κάνουν πλεόν στις αντιπροσωπείες σε συμφέρει περισσότερο απο οποιαδήποτε άλλη λύση...
εκτός αν βρείς μεταχειρισμένο που αμφιβάλλω τελικά αν θα σου βγει πιο φθηνά μιας και θέλει 2πλάσια επεξεργασία στο βάψημο + τοποθέτηση + οτι θα χειαστείς και κάποια άλλα παρελκόμενα (βάσεις, καλύματα θόλων κλπ) ζήτα τιμές από όλα τα εξουσιοδοτημένα για να καταλήξεις.

ΜΗΝ βάλεις ημιτασιόν (γνώμη μου)...
επίσης θα σου πρότεινα να περιμένεις να συγκεντρώσεις χρήματα για να βάλεις και τον πίσω προφυλακτήρα αλλά και τα πλαινά αλλά και να το χαμηλώσεις. τότε θα δεις μόνο ουσιαστική αλλαγή...
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-04-13, 13:14
verde Ο χρήστης verde δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 07-04-2013
Μηνύματα: 3
verde is on a distinguished road
Η τιμή της αντιπροσωπειας είναι 1300 μόνο για τον εμπρος προφυλακτήρα χωρίς βάψιμο και εργασία και η εκπτωση που κάνουν είναι ενα 20% δηλαδή ουσιαστικά βγάζουν το ΦΠΑ αλλά πιστεύω οτι είναι πολλά χρήματα για έναν προφυλακτήρα μόνο εκτος αν δεν κατάλαβαν τι ζήτησα και μου έδωσαν τιμή για ολο το πακέτο m-pack αλλά δεν νομίζω.

Γι αυτό κοιτάω μήπως τον φέρω μόνος μου απ έξω ή αν υπαρχει κανενα καλό μαγαζί εδω στην Αθήνα που να ασχολείται και να μπορεί να μου τον βρει σε καλή τιμή.

Τα χω ψάξει όλα αυτά που λες και χαμήλωμα και πίσω προφυλακτήρα κτλ αλλα η αλήθεια είναι οτι ο πισω προφυλακτήρας δεν μ αρέσει πολυ
Για χαμήλωμα σκεφτομαι αργότερα να βάλω τις αναρτήσεις Μ αλλά ακόμα δεν το χω αποφασίσει γιατί έχουν διάφορα υπέρ και κατά και θέλω να το σκεφτώ καλύτερα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 08-04-13 στις 13:34
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-04-13, 16:04
Το avatar του χρήστη dmyl
dmyl Ο χρήστης dmyl δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-01-2008
Μηνύματα: 141
dmyl is on a distinguished road
Για ψαξε και στο ebay.de κατι θα βρεις αλλα τα μεταφορικά θα είναι λίγο αυξημένα.
__________________
Συστήματα Ασφαλείας , CCTV
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-04-13, 23:50
verde Ο χρήστης verde δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 07-04-2013
Μηνύματα: 3
verde is on a distinguished road
Τελικά τα 1300 είναι για όλο το πακέτο m-pack τώρα περιμένω τιμή για τον μπροστά θα πάω να ρωτήσω και στο μαγαζί που μου πρότεινε το παιδί και βλέπουμε.(Ξέρετε μήπως γιατί έσβησαν το ποστ που είχε κάνει σχετικά με αυτό το μαγαζί; )

Το ebay.de ξέρεις αν έχει και Αγγλικά; Γιατί με τα Γερμανικά δεν την παλεύω καθόλου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη verde : 10-04-13 στις 23:53
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-04-13, 08:12
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από verde Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά τα 1300 είναι για όλο το πακέτο m-pack τώρα περιμένω τιμή για τον μπροστά θα πάω να ρωτήσω και στο μαγαζί που μου πρότεινε το παιδί και βλέπουμε.(Ξέρετε μήπως γιατί έσβησαν το ποστ που είχε κάνει σχετικά με αυτό το μαγαζί; )

Το ebay.de ξέρεις αν έχει και Αγγλικά; Γιατί με τα Γερμανικά δεν την παλεύω καθόλου.
Ναι, το έσβησα γιατί ήταν πρώτο του πόστ μόνο για να διαφημίσει το μαγαζί του.
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-04-13, 17:04
Ασσος Ο χρήστης Ασσος δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 09-03-2013
Μηνύματα: 2
Ασσος is on a distinguished road
Οχι μόνο δεν έχω μαγαζί αλλά δεν έχω και καμία εμπορική σχέση με το χώρο.
Προτείνω μόνο οτι έχω δοκιμάσει και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Πολλές φορές δίνεις 10 ευρώ και τα πετάς ενώ με 12 θα έκανες τη δουλειά σου.

Ασχετος και βλαβερός είναι μόνο αυτός που νομίζει οτι τα ξέρει όλα. Οπως οτι έχω μαγαζί!!!
Αντε γειά σας και καλά μυαλά
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-04-13, 17:20
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Δε μου λές, πρώτο ποστ και διαφήμιση μαγαζιού.

Δεν ήταν το δικό σου μαγαζί. Όντως. Αυτός που έχει το μαγαζί έχει άλλο λογαριασμό και δεν έχει προκαλέσει ποτέ... Έχει σημασία? Όχι...

Τους κανόνες δεν τους διαβάζει κανένας.

Καλώς ήρθες στο φόρουμ πάντως...εδώ δε ζητάμε να συστηθεί κανείς, απλά να τηρεί πέντε κανόνες...που τους έχει αποδεχτεί με την εγγραφή του. Ούτε υποχρεούται ο κάθε moderator/administrator να είναι πραγματικός detective για να βρίσκει αποδείξεις για το ποιός έχει μαγαζί και ποιός όχι.

Πρώτο ποστ και διαφήμιση, αυτό έχει σημασία. Και ελπίζω να το καταλαβαίνεις.
Δεύτερο ποστ τώρα και ειρωνία...κρίμα είναι.

Για αυτόν που ζητάει προφυλακτήρα.
Η λύση είναι ή αντιπροσωπεία, ή άρχισε την αναζήτηση στις αγγελίες.
Το όποιο μαγαζί σου πώ εγώ ή ο άσσος, ή ο όποιοσδήποτε μπορεί να μην είναι το φτηνότερο.

Η ΣΙΓΟΥΡΗ λύση, είναι της αντιπροσωπείας...
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-04-13, 21:26
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
Συμφωνώ με τον dim
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 18-04-13, 23:28
Ασσος Ο χρήστης Ασσος δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 09-03-2013
Μηνύματα: 2
Ασσος is on a distinguished road
Τους κανόνες τους διαβάζουμε και τους τηρούμε.
Το ebay.de δεν είναι μαγαζί? Τί είναι? Και αναλογιστείτε τη διαφορά μεταξύ διαφήμισης και συμβουλής.
Διαφήμιση κάνει κάποιος όταν έχει άμεσο ή έμμεσο όφελος. Αλλοιώς θεωρείται συμβουλή.

Τώρα επειδή είμαι στο χώρο του computing (και όχι του αυτοκινήτου) για πάνω απο 25 έτη να αναφέρω οτι ο moderator έχει ευθύνη να διακρίνει τα παραπάνω και να πράτει ανάλογα.

Θυμηθείτε οτι ο καθένας είναι αθώος μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου. ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΣ όχι κρίσης.

Αυτά
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.