Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-06-09, 10:12
Το avatar του χρήστη m_sak
m_sak Ο χρήστης m_sak δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-06-2005
Μηνύματα: 267
m_sak is on a distinguished road
18άρες σε E36?Πρόβλημα?

Λοιπόν μιας και δεν μας φτάνουν αυτά που έχουμε περνάμε σε αναβάθμιση στα ζαντολάστιχα.

Πρόβλημα δύναμης δεν έχω οπότε μπορώ να βάλω 18 χωρίς πρόβλημα.

Το ερώτημα μου είναι κατά πόσο θα μπορώ να βάζω κόσμο στο αυτοκίνητο.

Γιατί καλά είναι να είναι μουράτο αλλά να είναι και λειτουργικό.Και επειδή πάω ταξίδια και βάζω 4 άτομα και πορτπαγκάζ φουλ δεν θέλω να έχω πρόβλημα.Οπότα ρωτάω για να έχω.

Το αμάξι φοράει bilstein κίτρινα και h&r ελατήρια πρώτο χτάδιο χαμηλώματος..

Τι πιθανότητες να έχω πρόβλημα με 18χ8 και λάστιχο 225/40/18 μπρος πίσω?

Οι έχοντες 18άρια σε ε36 παρακαλούνται να δώσουν τα φώτα τους από τις εμπειρίες τους και αν θέλετε ρίξτε και μία φώτο από μια ζάντα που θα θέλατε σε 36άρι.

Αυτά για την ώρα.......Περιμένω απαντήσεις που θα λύσουν τα χέρια μου και το μυαλό μου γιατί κουράστηκα.......
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-06-09, 10:20
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
το μόνο που μπορώ να σου πω σαν μείον είναι ότι θα "ακούς" λίγο παραπάνω την ανωμαλία του δρόμου και στο παρκάρισμα προσοχή μην γδάρεις την ζάντα.
αυτά από μένα
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-06-09, 21:09
Το avatar του χρήστη m_sak
m_sak Ο χρήστης m_sak δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-06-2005
Μηνύματα: 267
m_sak is on a distinguished road
Ρε παιδιά κανείς δεν έχει βάλει 18άρες σε ε36?

Ο πρώτος θα είμαι?

Ακούω γνώμες
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-06-09, 00:39
Το avatar του χρήστη agrotis328
agrotis328 Ο χρήστης agrotis328 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 840
agrotis328 will become famous soon enoughagrotis328 will become famous soon enough
εγω εβαλα πριν λιγο καιρο 18αρες με 225/40/18 προς πισω πριν ειχα 225/45/17 στο κοπανημα δεν ειδα καμια διαφορα και μου φανηκε οτι περναει και καυτερα τις ανωμαλιες μπορω να πω αλλα απο οτι μου ειπε ο λαστιχας ειναι λογο του οτι ειναι καινουργια τα λαστιχα

πισω οπως το ειδα καλο ειναι να μπει πιο φαρδυ 235 η 245 αν δεν βρισκει αν θες να δειχνει τουμπανο

παντως εγω το εχω ψιλομετανιωσει για ενα και μονο λογο
εχει κοψει αρκετα νιωθεις οτι εχεις 15 ιππους λιγοτερο

οσο και να το φορτωσεις δεν υπαρχει θεμα να βρει αρκει να ειναι σωστα τα χαρακτηριστικα της ζαντας, εγω εχω bilstein με h&r 3,5 πισω και 5,5 μπροστα και οτι και να εκανα δεν βρηκε ποτε
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-06-09, 00:59
Το avatar του χρήστη m_sak
m_sak Ο χρήστης m_sak δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-06-2005
Μηνύματα: 267
m_sak is on a distinguished road
Εσύ αγρότης είσαι και ποιο ανεβασμένος από απλό 28άρι και σου έκοψε τόσο που ξενέρωσες?

Λογικά δεν θα έπρεπε να έχεις μεγάλη διαφορά γιατί δεν άλλαξες την διάσταση παρα μόνο το προφίλ.

Δεν νομίζω να βάλω τόσο φαρδύ πίσω γιατί μετά θα φλερτάρω πολύ με το να βρω.ίσως 235 αλλά με τίποτα παραπάνω.

Μπρος πίσω είναι 8άρες
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-06-09, 01:08
Το avatar του χρήστη sofos 2.8i
sofos 2.8i Ο χρήστης sofos 2.8i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2008
Μηνύματα: 409
sofos 2.8i is on a distinguished road
Λοιπον πηγαινε βουρ για 18αρες και μην το σκεφτεσε καθολου!!!!!!!!!Αν θες κοιτα στο γκαραζ μου,το εχω πιτα κατω και πριν με bilstein-apex και τωρα ακομα πιο πολυ με την ρυθμιζομενη KW V2.Ολη η ιστορια ειναι να ανοιξεις λιγο τα πισω φτερα,οπου μπορει και να μην χρειαστεις απ οτι βλεπω το χαμηλωμα σου.Κατα τ αλλα δεν θα δεις και πολλες διαφορες ουτε στη ανεση ουτε στη δυναμη,φυσιολογικα πραγματα!Να ξερεις παιζει μεγαλο ρολο και η επιλογη του ελαστικου(βλεπε toyo-continental-pirelli-michelin)γομες μαλακες αρα και καλυτερη αποσβεση κραδασμων.Ειμαι λιγο των ακρων,αλλα πιστεψε με λιγη παραπανω προσοχη στο θεμα λακουβας το αυτοκινητο σου θα γινει κτηνος.Αντε να μπαινουν λεμε τα 18αριααααααααααα!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-06-09, 01:10
Το avatar του χρήστη Saoulos
Saoulos Ο χρήστης Saoulos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-11-2008
Μηνύματα: 112
Saoulos is on a distinguished road
Εγώ με 225/45/17 μπρος-πίσω κάποιες στιγμές φορτωμένος, ένιωθα ότι ακουμπάγανε πίσω ανεπαίσθητα.
Μιας και δε χρειάζομαι και περισσότερο(να μη κόβει στα 1800cc) έβαλα 215/45/17 αλλά το 225 κάθεται στο αυτοκίνητο και στη ζάντα αισθητά καλύτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-06-09, 01:15
Το avatar του χρήστη sofos 2.8i
sofos 2.8i Ο χρήστης sofos 2.8i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2008
Μηνύματα: 409
sofos 2.8i is on a distinguished road
Α!Και που εισαι, φοραω ασυμετρες 8αρες εμπρος και 9αρες πισω.Εχω παιξει μονο με το σωστο οφσετ το οποιο αυτη την στιγμη μου διαφευγει.Οταν ομως εψαχνα για 18αρες το ειχα ψαξει πολυ το θεμα του οφσετ για το λογω των πισω φτερων.Γι αυτο και χρειαστηκε μονο ελαχιστο φουσκωμα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-06-09, 02:39
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Εγω φιλε μου φοραω 9.5 πισω και αρχικα εβρισκε οποτε πηγα και μου ρολαρανε το φτερο σε γνωστο μαγαζι στην κορινθο (κοστος 80 ευρω-τα αξιζει και με το παραπανω)και τωρα ειναι μια χαρα και κατα την γνωμη μου φενεται παρα πολυ ωραιο. Βεβαια ειμαι περισσοτερο χαμηλωμενος απο εσενα.Με 5 ατομα μεσα και το πορπαγαζ ισα ισα που εκλεινε και δεν ειχα κανενα προβλημα.Εν το μεταξυ κοιτα στο γκαραζ μου γιατι εγω τωρα τελευτεα εχω κολησει πολυ με ενα αλλο σχεδιο και ολο και με τρωει να τις βαλω για πουλημα αλαλ δεν το εχω αποφασισει ακομα.Αν σε ενδιαφερει μου λες και το συζηταμε!!!!!!!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-06-09, 03:53
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Θα μπω για μια ακόμα φορά σε διαδικασία να μιλήσω για το πόσο κοπανάει το Ε36 με 18άρα ζάντα και 40άρι (στην καλύτερη των περιπτώσεων) προφίλ.

Δες στο γκαράζ μου η μαύρη BBS RX που είχα ήταν 8j*18 με ET38 (offset). Την φόραγα με 235/35/18 και μετά με 225/40/18. Δεν έβρισκε πουθενά (είχα χαμήλωμα αρχικά με Vogtland και αργότερα με Η&R και Bilstein) παρόλα αυτά το αυτοκίνητο κοπάναγε σε άσχημο δρόμο πολύ, γιαυτό και βγήκαν για να μπουν 17άρες.

Ο Lil έχει την ίδια στο Ε36 του σε 17άρα με το ίδιο φάρδος και offset στο standard χρώμα των RX.

Οι ζάντες του crazy beaver πάντως είναι πολύ ερωτεύσιμες!
C U out there
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.