Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #11  
Παλιά 01-02-12, 23:19
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Xristis_Smpena Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ενδιαφεροντα ολα αυτα, περιμενουμε τη συνεχεια!!
Τωρα τα θεματα τα οποια με απασχολησαν, βλαβες, προβληματα, τεχνικα και αλλα θεματα. Θα προσπαθησω να τα αναφερω ολα με χρονολογικη σειρα, συμπτωματα, λυσεις κλπ οσο γινεται καλυτερα και περιεκτικα. Αν ξεχναω κανενα θα το συμπληρωνω σε επομενα ποστ.

Στα δυο χρονια που το ειχα στη Γερμανια απο καινουριο και οσο ηταν μεσα στην εγγυηση δεν εκανε τιποτα σοβαρο που να χρηζει αντικαταστασης ή επιδιορθωσης.
-Μια φορα αναψαν κατι λαμπακια, check engine και αισθητηρα πιεσης χωρις ρεταρισματα τιποτα, ηταν μετα απο κανα δυο βδομαδες ακινητο σε κρυο και υγρασιες. Εγινε διαγνωση δε βγηκε κατι, μαλλον τα πρωτα ηλεκτρονικα του φαντασματακια.
-Μια αλλη φορα δε δουλευε καθολου ο ανεμιστηρας του κλιμα ενω η οθονη αναβε κανονικα, ο συμπιεστης δουλευε επισης κανονικα. Μολις το ανεφερα στην τοπικη αντιπροσωπεια αμεσως παραγγελθηκε νεος ανεμιστηρας για αντικατασταση! Ομως πριν παω στο ραντεβου το ψαξα λιγο και τελικα εφταιγε η ασφαλεια του που δε παταγε καλα, μαλλον ειχε ξεκουμπωσει απο κραδασμους ή κι εγω δε ξερω τι! Την κουμπωσα σωστα και μετα δουλεψε μια χαρα! Ενημερωσα την αντιπροσωπεια και δεν αλλαχτηκε τιποτα! Τι ειναι αυτοι οι Γερμανοι! Δεν ελεγξαν καν τις ασφαλειες, ποναει χερι, κοψει χερι!
-Αλλη μια επισκεψη ηταν απλα για μια ζυγοσταθμιση καθως τη δευτερη χρονια με τα καλοκαιρινα μου λαστιχα, κοσκινιζε το τιμονι στα 80χαω περιπου.
-Τελος στη Γερμανια στα πλαισια εγγυησης βαφτηκε ο εμπρος προφυλακτηρας καθως ειχε αρχισει να ξεφλουδιζει απο πετραδακια κι αλατια που ειχε φαει με το τσουβαλι και με μεγαλες ταχυτητες και απο μια μικρη...επακουμβιση απο μια απροσεκτη κυρια κατα το παρκαρισμα. Απλα τους το πηγα, τους εδειξα το χρωμα που ειχε αρχισει να ξεφλουδιζει κυριως γυρω απ την εμπρος πινακιδα και μου κλεισανε ραντεβου να κρατησουν τ αμαξι για να βγει να βαφτει και να ξαναμπει ο προφυλακτηρας. Ουτε πολλα πολλα, ουτε να το συζητησουν κλπ οπως μου ειχαν κανει για ιδιο προβλημα εδω στην Ελλαδα στη VW οταν ειχα το Golf...
Αυτα τα ολιγα στη Γερμανια, γενικα πολυ απροβληματιστα περασαν τα 2 πρωτα χρονια κι ας του ειχα πιει το αιμα στα χιλιομετρα και στα χιονια!
Να σημειωσω οτι εκαψε 1 λιτρο λαδι μονο στο στρωσιμο και μετα την 1η αλλαγη λαδιου μου ξανακαψε παραπανω απ το φυσιολογικο πριν λιγο! Δηλαδη στις 200.000χμ περιπου! Σκυλι μοτερ οφειλω να ομολογησω κι ας μην ειναι δυνατο!
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.