Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #151  
Παλιά 12-06-18, 19:07
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Μπράβο Στέλιο!

Μην πάρετε και οι 2 μαζί τηλ και δεν ρίχνει την τιμή :-)
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #152  
Παλιά 13-06-18, 17:06
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Μόνο εμένα μου φαίνονται πολλά αυτά τα χρήματα????Αν σκεφτεί κανείς χλμ,ιδιοκτήτες,δεν είναι νορμάλ κτλ-κτλ.Δεν θέλω να το χαλάσω σε κανέναν αλλά απλά αυτή είναι η γνώμη μου.Παιδια κάνετε σαν τις χήρες στο κρεβάτι,δεν τελειώσανε τα αυτοκίνητα,υπομονή θέλει.Εχετε ιδεα πόσο τα περνούνε οι έμποροι σκέτα ή ανταλλαγή αυτά τα αυτοκίνητα?Για να μην πω οι ασφαλιστικές πόσο τα ασφαλιζουνε..??.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m_power_lunatic : 13-06-18 στις 17:10
Απάντηση με παράθεση
  #153  
Παλιά 13-06-18, 17:43
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Μόνο εμένα μου φαίνονται πολλά αυτά τα χρήματα????Αν σκεφτεί κανείς χλμ,ιδιοκτήτες,δεν είναι νορμάλ κτλ-κτλ.Δεν θέλω να το χαλάσω σε κανέναν αλλά απλά αυτή είναι η γνώμη μου.Παιδια κάνετε σαν τις χήρες στο κρεβάτι,δεν τελειώσανε τα αυτοκίνητα,υπομονή θέλει.Εχετε ιδεα πόσο τα περνούνε οι έμποροι σκέτα ή ανταλλαγή αυτά τα αυτοκίνητα?Για να μην πω οι ασφαλιστικές πόσο τα ασφαλιζουνε..??.
Γιάννη σε καμία περίπτωση δεν θα δώσουμε αυτά τα λεφτα. Μην τρελλαθουμε. 20.000 θα έδινα μόνο για κάποιο με 2ψηφια χιλιάδα πραγματικα χιλιόμετρα και σε άριστη κατάσταση με όλα τα θέματα ελεγμένα και λυμένα (μέταλλα, Vanos, πάτωμα, SMG). Ρεαλιστική τιμή για ένα σωστό Μ3 θεωρώ ειναι 15-17κ.

Διόρθωσε με εάν κάνω λαθος. Έτσι και αλλιώς εγώ μπορώ να κρίνω μόνο από όσα βλέπω στο car και ουσιαστικά τώρα ξεκινάω το σοβαρό ψάξιμο.
Απάντηση με παράθεση
  #154  
Παλιά 13-06-18, 19:27
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Μόνο εμένα μου φαίνονται πολλά αυτά τα χρήματα????Αν σκεφτεί κανείς χλμ,ιδιοκτήτες,δεν είναι νορμάλ κτλ-κτλ.Δεν θέλω να το χαλάσω σε κανέναν αλλά απλά αυτή είναι η γνώμη μου.Παιδια κάνετε σαν τις χήρες στο κρεβάτι,δεν τελειώσανε τα αυτοκίνητα,υπομονή θέλει.Εχετε ιδεα πόσο τα περνούνε οι έμποροι σκέτα ή ανταλλαγή αυτά τα αυτοκίνητα?Για να μην πω οι ασφαλιστικές πόσο τα ασφαλιζουνε..??.
Απο μενα 20χιλ δεν προκειται να παρει κανεις εκτος κι αν εχει εστοριλ/ιντερλαγκος μανιουαλ με ηλιοροφη και εχει περιποιηθει τουλαχιστον 2-3 θεματακια του Ε46

Το προβλημα ειναι οτι οι κατοχοι τους νομιζουν οτι εχουν πιασει τον παπα απο τ @@ και θα χτισουν σπιτι απο τα Μ3 τους. Το τι εχω ακουσει και δει τοσο καιρο δε λεγεται... Και το προβλημα ειναι οτι δεν γνωριζουν τα προβληματα του οχηματος και σου λενε "εμενα το αμαξι ειναι αθικτο, οπως βγηκε απ το εργοστασιο, φερε 20χιλ"
Χτες ο Τσ..ας μου ειπε για ενα ενος πελατη του με 75000χλμ!!! εχει κανει ΜΟΝΟ 3!!! αλλαγες λαδιων τοσο καινουριο, οτι ειναι το καλυτερο, συλλεκτικο κλπ, blueblack χρωμα , στα 38.000
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #155  
Παλιά 13-06-18, 19:48
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
Αν συμφωνήσουμε οτι ευκαιρίες παντα θα υπαρχουν θεωρω οτι τα γνήσια Μ3 Ε46 καποια στιγμη έπιασαν πατο και τωρα τραβούν την ανηφόρα γιατι οσο περναει ο καιρος θα μενουν ολο και λιγοτερα κτλπ . Αν οχι τωρα που μιλαμε σε λιγο καιρο συμφέρουσα αγορά θα ειναι το Ε92 και οχι το Ε46 . Μπαίνουν τα Ε92 στο 50% κατω σε τεκμηρια κτλπ .

Υ.Γ1 η υπομονη ειναι αρετή
Υ.Γ2 Με την εφορία σε αυτα τα επίπεδα τράπεζες κτλπ σπίτι δεν χτίζεις ουτε με 20-30-40-50
Απάντηση με παράθεση
  #156  
Παλιά 13-06-18, 22:13
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Thumbs up

Ενταξει,εξασφαλισα οτι οι αγαπημενοι 2 συμφορουμιτες ειναι στο σωστο μηκος κύματος.Τα ξερετε αυτα τα αμαξια παιδια τα εχουμε πει χιλιαδες φορες,δεν προκειται να σας πιασουνε κοτσο.Πολυ σωστα Στελιο επιασες το νουμερο που εγω τουλαχιστον θα εδινα.

Καπου εκει 14-17 με 18 χιλιαρικα το πολυ εκτος και αν ητανε κατι εξωφρενικα αριστο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #157  
Παλιά 14-06-18, 09:22
Το avatar του χρήστη BMWdakias
BMWdakias Ο χρήστης BMWdakias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-07-2004
Μηνύματα: 194
BMWdakias will become famous soon enough
Όσο δεν υπάρχει πραγματική (ουσιαστική) ανάγκη πώλησης ή τιμή ελέγχεται από το πωλητή σε ποσοστό 60% και από τον αγοραστή 40%.
Όταν προκύψει ανάγκη πώλησης τη τιμή τη καθορίζει η ανάγκη πρώτα και μετά ο αγοραστής, ίσως και σε ποσοστό 80%+.
Τώρα τα Μ3 είναι πολύ ιδιαίτερα αυτοκίνητα, το έχουμε πει ξανά, η αγορά έχει στεγνώσει τελέιως από δαύτα και οι πωλητές νομίζουν όντως ότι πουλάνε χρυσό.
Εννοείται ότι αυτός που γνορίζει δε θα τη πατήσει αλλά μήπως και τα 15 που λέτε για άριστο-αγρατσούνιστο-πρώτο χέρι-με λιγότερα από 100Κ είναι εξαιρετικά αισιόδοξο νούμερο ? Ούτε στη Γερμανία δεν έχουν τόσο αυτοκίνητα σε τέτοια κατάσταση.... Προσωπικά αν είχα δώσει 83.000 και είχε 40-50Κ χλμ δε το έδινε ποτέ και για κανένα λόγο 15 (αν το επέτρεπαν οι συνθήκες) και μη ξεχνάμε ότι πάει για future classic και μόνο προς τα πάνω θα πάει η τιμή σε αυτά που είναι σε εξαιρετική κατάσταση.
__________________

BMWdakias στη ψυχή πλέον...
2008 Mazda MX-5 2.0
Απάντηση με παράθεση
  #158  
Παλιά 14-06-18, 10:04
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMWdakias Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο δεν υπάρχει πραγματική (ουσιαστική) ανάγκη πώλησης ή τιμή ελέγχεται από το πωλητή σε ποσοστό 60% και από τον αγοραστή 40%.
Όταν προκύψει ανάγκη πώλησης τη τιμή τη καθορίζει η ανάγκη πρώτα και μετά ο αγοραστής, ίσως και σε ποσοστό 80%+.
Τώρα τα Μ3 είναι πολύ ιδιαίτερα αυτοκίνητα, το έχουμε πει ξανά, η αγορά έχει στεγνώσει τελέιως από δαύτα και οι πωλητές νομίζουν όντως ότι πουλάνε χρυσό.
Εννοείται ότι αυτός που γνορίζει δε θα τη πατήσει αλλά μήπως και τα 15 που λέτε για άριστο-αγρατσούνιστο-πρώτο χέρι-με λιγότερα από 100Κ είναι εξαιρετικά αισιόδοξο νούμερο ? Ούτε στη Γερμανία δεν έχουν τόσο αυτοκίνητα σε τέτοια κατάσταση.... Προσωπικά αν είχα δώσει 83.000 και είχε 40-50Κ χλμ δε το έδινε ποτέ και για κανένα λόγο 15 (αν το επέτρεπαν οι συνθήκες) και μη ξεχνάμε ότι πάει για future classic και μόνο προς τα πάνω θα πάει η τιμή σε αυτά που είναι σε εξαιρετική κατάσταση.
Δεν νομίζω να έγραψε κάποιος για 15 για άριστο και πρώτο χέρι με λίγα χλμ. Αλλά όχι και 20 για 200κ χλμ και να θέλει και μαζεματα. Μην ξεχνάς οτι, ότι και να σου πει ότι έχει κάνει ο προηγούμενος, όταν αγοράσεις Μ3 κάνεις προληπτικά έτσι και αλλιώς μέταλλα, βανος και φλάντζες τουλάχιστον. Πέρα από όλα τα υγρά του. Επίσης αν είναι SMG μη σου πω βάζεις και εκεί το Κιτ επισκευής της αντλίας για να αποφύγεις εκπλήξεις. Κοινώς θες τουλάχιστον 3000 με το καλημέρα για να το οδηγήσεις όπως του πρέπει.

Δεν νομίζω υπάρχουν πολλοί αυτή την στιγμή που είναι σε αναζήτηση αγοράς αυτοκινήτου 15ετιας, με 3200 κυβικα, γνωστά θέματα που κοστίζουν ΚΑΙ μετρητά. Δεν είμαστε Γερμανία όπου αγοραστές τέτοιοι υπάρχουν αρκετοί οπότε οι τιμές σαφώς και θα σκαρφαλώνουν. Πολλοί που πουλάνε τώρα 20 αγόρασαν 15. Δεν θα βγάλουν μεροκάματο 5κ από εμένα. Λογικά πραγματα. Ούτε πάτο ούτε κοροϊδίες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanatic : 14-06-18 στις 10:08
Απάντηση με παράθεση
  #159  
Παλιά 14-06-18, 10:41
Το avatar του χρήστη BMWdakias
BMWdakias Ο χρήστης BMWdakias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-07-2004
Μηνύματα: 194
BMWdakias will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν νομίζω να έγραψε κάποιος για 15 για άριστο και πρώτο χέρι με λίγα χλμ. Αλλά όχι και 20 για 200κ χλμ και να θέλει και μαζεματα. Μην ξεχνάς οτι, ότι και να σου πει ότι έχει κάνει ο προηγούμενος, όταν αγοράσεις Μ3 κάνεις προληπτικά έτσι και αλλιώς μέταλλα, βανος και φλάντζες τουλάχιστον. Πέρα από όλα τα υγρά του. Επίσης αν είναι SMG μη σου πω βάζεις και εκεί το Κιτ επισκευής της αντλίας για να αποφύγεις εκπλήξεις. Κοινώς θες τουλάχιστον 3000 με το καλημέρα για να το οδηγήσεις όπως του πρέπει.

Δεν νομίζω υπάρχουν πολλοί αυτή την στιγμή που είναι σε αναζήτηση αγοράς αυτοκινήτου 15ετιας, με 3200 κυβικα, γνωστά θέματα που κοστίζουν ΚΑΙ μετρητά. Δεν είμαστε Γερμανία όπου αγοραστές τέτοιοι υπάρχουν αρκετοί οπότε οι τιμές σαφώς και θα σκαρφαλώνουν. Πολλοί που πουλάνε τώρα 20 αγόρασαν 15. Δεν θα βγάλουν μεροκάματο 5κ από εμένα. Λογικά πραγματα. Ούτε πάτο ούτε κοροϊδίες.
Εγώ πιστέυω πάντως ότι και 35-40 δύσκολα θα έδινες για εξαιρετικό με 35-50Κ χλμ, γιατί τόσο κάνουν.
Το 20 δεν είναι "κακό" νούμερο για αμάξι με 150Κ χλμ+ σκέψου ότι είναι πάνω-κάτω 10Κ το χρόνο δηλαδή στα πλαίσια του καλομεταχειρισμένου. Αν βγει 20-21 με το τριχίλιαρο συντήρησης νομίζω είναι μια χαρά.
Για το αν υπάρχει αγορά για Μ3 Ε46 αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα και μετρητό είναι συζήτηση που το φόρουμ δε φτάνει. Να είσαι σίγουρος πάντως ότι δεν είστε μόνο δυο που ψάχνουν
Το μόνο σίγουρο είναι ότι τη τιμή τη καθορίζει η πώληση και μόνο και όχι μια-πέντε-δέκα αγγελίες.
__________________

BMWdakias στη ψυχή πλέον...
2008 Mazda MX-5 2.0
Απάντηση με παράθεση
  #160  
Παλιά 14-06-18, 10:46
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMWdakias Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πιστέυω πάντως ότι και 35-40 δύσκολα θα έδινες για εξαιρετικό με 35-50Κ χλμ, γιατί τόσο κάνουν.
Το 20 δεν είναι "κακό" νούμερο για αμάξι με 150Κ χλμ+ σκέψου ότι είναι πάνω-κάτω 10Κ το χρόνο δηλαδή στα πλαίσια του καλομεταχειρισμένου. Αν βγει 20-21 με το τριχίλιαρο συντήρησης νομίζω είναι μια χαρά.
Για το αν υπάρχει αγορά για Μ3 Ε46 αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα και μετρητό είναι συζήτηση που το φόρουμ δε φτάνει. Να είσαι σίγουρος πάντως ότι δεν είστε μόνο δυο που ψάχνουν
Το μόνο σίγουρο είναι ότι τη τιμή τη καθορίζει η πώληση και μόνο και όχι μια-πέντε-δέκα αγγελίες.
Όπως το είπες. Να βγει 20-21 με την προληπτική συντήρηση. Από εκεί και πέρα τα 35-40 για Μ3 Ε46 είναι μόνο για περιπτώσεις συλλεκτών. Και εμείς δεν νομίζω είμαστε σε αυτή την κατηγορία. Σαφώς και δεν είμαστε 2 μόνο. Αλλά δεν είναι η ίδια αγορά με S2000 και RX8.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.