Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 06-11-09, 09:41
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tmilatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν λιγο καιρο μου εκανε δωρο ενας φιλος μου ενα σκιαστρο που ειχε οθονη πολλαπλων touchscreen, DVD, USB υποδοχη, SD υποδοχη και τηλεχειριστηριο. Καταενθουσιαστικα στην αρχη και ημουν ετοιμος να ανεβασω θρεντ για να σας το δειξω. Το εγκατεστησα στης αδελφης μου το αυτοκινητο, αυτο το πολλα υποσχομενο Κινεζικης προελευσης gadget, για να δω πως λειτουργει. Διαρκεια ζωης -4 μερες.
Και ο λογος που το αναφερω ειναι οτι εχει ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ χειριστηριο με αυτο της φωτο... Ψαξτε το λιγακι καλυτερα... Εγω το πηρα τζαμπα τουλαχιστον και δεν με πειραξε που δεν δουλεψε, εσεις θα δωσετε ενα διολου ευκαταφρονητο ποσο.


-Θεοφιλος-
Το εχω ξαναδιαβασει αυτο το έργο σε VW φορουμ. Αλλα δουλευουν μια χαρα και αλλα τους εχουν βγαλει τη ψυχη. Αγνωστη η τυχη σου αν μπλεξεις με τα κινεζακια.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 06-11-09, 10:18
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
Μόνη απορία δική μου είναι αν το κόστος τοποθέτησης αναφέρεται μόνο στην απλή τοποθέτηση...και όχι στην τακτοποίηση και της μονάδας κλιματισμού κτλ.


Δεν νομιζω να ειναι κατι το δυσκολο απλα την βγαζεις και την κουμπωνεις κατω στη θεση που ειναι το ντουλαπακι οποτε μαλλον μεσα στην τιμη ειναι!!!αλλα θα ξερουμε μαλλον σιγουρα το μεσημερακι που θα περασω απο εκει να μαθω λετπομερειες και να ρωτησω και για μαζικη αγορα τι μπορουμε να κανουμε παιδες!!!!!!!!! και φυσικα αν μπορουμε να τραβηξουμε λιγο την ημερομηνια προσφορας μιας και μεχρι τις 13 ειναι μονο λιγες μερες για να προλαβουμε να οργανωθουμε!!!!!


ΥΓ ο Θεοφιλος εχει δικιο και γω ξερω κατι περιεργες περιπτωσεις αλλα ξερω και αλλες που δουλευεουν σουπερ μετα απο 2-3 χρονια!!!!αλλα το καλο ειναι οτι παρεχει service και ανταλλακτικα η εταιρια οποτε μαλλον κατι αξιολογο θα ειναι!!!!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 06-11-09, 14:06
Το avatar του χρήστη eddy_e46
eddy_e46 Ο χρήστης eddy_e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-04-2006
Μηνύματα: 267
eddy_e46 is an unknown quantity at this point
Λοιπόν φίλοι μου,
πήγα από το μαγαζί του παλικαριού. http://www.gps-com.gr/default.asp?ps...0071&LangId=47
Το παιδί ήταν άψογο σε όλα (μου απάντησε σε κάθε ερώτηση, ήταν ευγενικό και πρόθυμο να μου εξηγήσει και να μου κάνει επίδειξη σε όλα-χωρίς ακόμα να τον έχω γνωρίσει καλά καλά) και του ζήτησα να μου δώσει προσφορά για group buy.

Μου είπε ότι σήμερα-αύριο θα μου τη στείλει με mail.

Στο μεταξύ μου είπε αν ήθελα να δω real time τη δουλειά του.
Φυσικά είπα ΝΑΙ.

Είχε ένα Subaru Forester δίπλα στο χώρο εγκατάστασης.
Μπαίνω μέσα στο Subaru και ακαλύπτω ότι ο τεχνικός του είναι σειρά μου από το στρατό.
Μιλάμε για άψογο τεχνικό (θυμάμαι ότι έφτιαχνε τα πάντα στο στρατόπεδο) ήμουν μπροστά στην εγκατάσταση, η δουλειά του είναι ΑΨΟΓΗ. Η ποιότητα του μηχανήματος για το Subaru ήταν πολύ καλη ταίριαζε απόλυτα με τα πλαστικά στο ταμπλώ (και να φανταστείτε ότι ήταν κινεζιά).
Για τα Ε46 είναι made in taiwan και μου είπε ότι είναι ένα κλικ καλύτερο.
Έχουν έρθει 5 κομμάτια και έγιναν ανάρπαστα. Θα φέρει άλλα 10 σύντομα και αν μαζευτούμε καμιά 10αρια από το φόρουμ (αν και έχει πολλές παραγγελίες) θα μας τα δώσει κατά προταιρεότητα.
(τι σου είναι οι γνωριμίες)

Τώρα στο θέμα μας. Ο φίλος τεχνικός μου είπε ότι στο Ε46 το μηχάνημα είναι φοβερό (1-DIN απο πίσω), ότι δεν κόβεις ΤΙΠΟΤΑ, όλα γίνονται με αντάπτορες πάνω στην εργοστασιακή καλωδίωση.

Τα μόνα αρνητικά που βρήκα μετά από ώρες συζήτησης είναι:
-από τα χειριστήρια στο τιμόνι δε δουλεύουν τα κουμπιά του τηλεφωνου (τα υπόλοιπα κανονικά όπως στο εργοστασιακό). Η απάντηση κλήσεων κλπ γίνεται από την (ομολογουμένως καλής ανάλυσης touch screen)
-ο δέκτης TV είναι αναλογικός και προς το παρόν δεν υπάρχει DVB-T mpeg4 (θα βγεί όμως μέσα στο έτος, σε εξωτερικό module)
-στα DiVx δεν υποστηρίζονται ελληνικοί υπότιτλοι (αλλά τώρα όλοι τους ενσωματώνουν στην ταινία)
-αν θέλεις να έχεις καλύτερο ήχο στο κινητό πρέπει να βάλεις το δικό του μικρόφωνο καπου ψηλά (στον κεντρικό καθρέπτη ή στο σκιάδιο του οδηγού)

Εγώ το αποφάσισα θα το πάρω (με ή χωρίς group buy)
Επίσης δέχετε να το πληρώσουμε με πιστωτική και δόσεις!

Θα σας ενημερώσω όσο το δυνατόν συντομότερα...
__________________
Οι απόψεις είναι σαν τις απολήξεις του ορθού. Ο καθένας έχει από μία!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη eddy_e46 : 06-11-09 στις 14:10
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 06-11-09, 14:17
Το avatar του χρήστη eddy_e46
eddy_e46 Ο χρήστης eddy_e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-04-2006
Μηνύματα: 267
eddy_e46 is an unknown quantity at this point
Α ναι ξέχασα να σας πω ότι έχει Winodws CE επάνω,
που σημαίνει ότι:
1. μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε software πλοήγησης για windows CE με κορυφαίο το iGo που έχει απίστευτες δυνατότητες (ιδιαίτερα για τα όρια ταχύτητας, τα ραντάρ και τις κάμερες ταχύτητας)
2. μπορείς να το συνδέσεις με την ODB-II θύρα του εγκεφάλου και να έχεις όλες τις πληροφορίες του εγκεφάλου στην οθόνη του!!!
3. μπορείς να βάλεις το GPS performance και να σου μετράει 0-100km/h, 0-400m, 0-1000m και γυρολόγιο στην πίστα

Εγώ για όλα τα παραπάνω χρησιμοποιώ pocket PC με windows CE.... οπότε κατα τη γνώμη μου αξίζει και με το παραπάνω (ιδιαίτερα εφόσον υπάρχει εγγύηση και πλήρης υποστήριξη).

Τα νεότερα όταν μου στείλει την προσφορά.
__________________
Οι απόψεις είναι σαν τις απολήξεις του ορθού. Ο καθένας έχει από μία!
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 06-11-09, 14:19
Το avatar του χρήστη bill987
bill987 Ο χρήστης bill987 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.573
bill987 will become famous soon enoughbill987 will become famous soon enough
endy αν η προσφορά είναι στα 600 (που δεν πιστεύω) τότε και εγώ μέσα!
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 06-11-09, 17:48
Το avatar του χρήστη christar
christar Ο χρήστης christar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-03-2008
Μηνύματα: 132
christar is on a distinguished road
Φανταζομαι το κομματι για την τοποθετηση του κλιματισμου μια θεση πιο κατω δεν ειναι μεσα στην τιμη... Ξερει κανεις ποσο το χρεωνουν οι αντιπροσωπειες? Για να δουμε αν συμφερει απο ebay μεταχειρο.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 06-11-09, 19:24
Το avatar του χρήστη tmilatos
tmilatos Ο χρήστης tmilatos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-09-2008
Μηνύματα: 351
tmilatos will become famous soon enoughtmilatos will become famous soon enough
Αυτο το σκιαστρο μου εδωσαν και δεν δουλεψε πανω απο 4 μερες...

http://cgi.ebay.co.uk/7-Car-DVD-Play...item56349d9630

Προσοχη παιδια.


Για ριξτε μια ματια τι βρηκα σε shop του ebay....

http://www.wedodigital.co.uk/in-car-dvd/


-Θεοφιλος-

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tmilatos : 06-11-09 στις 19:31
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 06-11-09, 19:31
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
εγω θα προτεινα να περιμενετε λιγο καιρο,συνηθως μετα τις γιορτες εμφανιζονται τα νεα προιοντα στο ebay .
οποτε λογικα και το συγκεκριμενο θα κανει την εμφανιση του ευρυτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 07-11-09, 00:12
Το avatar του χρήστη a.samaro
a.samaro Ο χρήστης a.samaro δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-08-2009
Μηνύματα: 307
a.samaro will become famous soon enough
Ψυχραιμία συμφορουμήτες .Μην σας πιάνει μανία αγοράς (το έχω κι εγώ το κουσούρι).
Ειναι αρκετά τα λεφτά για να διαπιστώσεις εκ των υστέρων οτι βιάστικες ν'αγοράσεις
ένα άγνωστης ποιότητας, προέλευσης, άξιοπιστίας προιόν
Και μετά, ο Θεός να βάλει το χέρι του.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 07-11-09, 15:26
Το avatar του χρήστη teothekid
teothekid Ο χρήστης teothekid δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Μηνύματα: 701
teothekid is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eddy_e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το link δε μου ανοιγει κι ηθελα να την δω γμτ
__________________
Εμεις οι Ελληνες εεεεεεεεεχουμε λεφτα.......¥€$
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.