Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γεωγραφικές Κοινότητες > Βόρεια Ελλάδα > Γενικές συζητήσεις - Τοπικά Νέα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 25-03-11, 03:29
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stauros772000 Εμφάνιση μηνυμάτων
παπαδοπουλος.χασαπικο(εχει τεχνογνωσια)
αδαμιδης,φαρμακειο-χασαπικο(εχει τεχνογνωσια)
τρικαλιωτης ,οτι αρπαξουμε απο τα φαρμακεια-χασαπικα(εχει τεχνογνωσια)
Ο ένας απο τους 3 που λές, όχι τεχνογνωσία δεν έχει, αλλά είναι και απαράδεκτος αλήτης..
Που πήγε να μου βάλει κλιματισμό στο Ε28, και αντί να μου αλλάξει το ψυγείο, έβαλε
πάνω στο κολάρο τον αισθητήρα θερμοκρασίας, και ήθελε 1.100.000 δραχμές..
Τα @@@@ μου πήρε, τα ξαναέβγαλα όλα την ίδια στιγμή..
Ο ένας απο τους 3, όχι τεχνογνωσία δεν έχει, αλλά ούτε μαυρα σύκα δεν έχει..
Ολο το συνεργείο βγήκε έξω να δεί τον καυστήρα της webasto που είχα στο Ε28...
Ασε που με κορόιδευαν που ζήτησα τιμόνι αερόσακου,
και μου λέγανε δεν βγήκε ποτέ στο Ε28..
Στον τρίτο δεν πήγα ποτέ, είναι στην άλλη άκρη της πόλης..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 25-03-11, 08:10
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gscat Εμφάνιση μηνυμάτων
Επαγγελματίας είναι ο Αδαμίδης.

Αυτός που δεν επιτρέπει είσοδο στο συνεργείο είναι ο Τρικαλιώτης.
Ούτε οπτική επαφή!
Συναπάγεται λοιπόν πως απαγορεύει την είσοδο στη μαγαζί του.
Συνεπάγεται λοιπόν, δεν πρέπει να πατάμε.
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά,

εμένα αντίθετα μου τα είπαν οι υπεύθυνοι των εν λόγω 2 αντιπροσωπειών: Ο Αδαμίδης δεν επιτρέπει την είσοδο, ο δε Τρικαλιώτης επιτρέπει......
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 25-03-11, 13:51
BILL VUZAS Ο χρήστης BILL VUZAS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 371
BILL VUZAS will become famous soon enoughBILL VUZAS will become famous soon enough
Εχω αγοράσει και από τους δύο.Ποιο 'οικογενειακό' μου φαίνεται ο Τρικαλιώτης.Γενικά όμως κινούνται και οι δύο πάνω στις αυστηρές προδιαγραφές της BMW.Άλλωστε μετά από κάθε επίσκεψη σε παίρνει τηλέφωνο ανεξάρτητη αρχή για να μάθει τυχόν παράπονο ή για κάποιο πιθανόν πρόβλημα.Οι εταιρίες κινούνται με αυτόματο πιλότο,δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς.Και νομίζω ότι αυτά που κάνουν είναι συγκεκριμένα πράγματα,δεν θέλει γνώσεις πυρινικής φυσικής.Εάν θέλει κάποιος καλύτερες προσωπικές σχέσεις έχει στην πιάτσα εξαιρετικά μαστόρια*.Δεν θα μου άρεσε εκεί που ελέγχουν το αυτοκίνητό μου να μπλέκονται και να περιφέρονται άσχετοι με τον φραπέ στο χέρι,με χαλάει....

Σε σχετική συζήτηση με τον Τρικαλιώτη παλαιότερα μου είχε πει ότι το ιδανικό θα ήταν να υπήρχε τζαμαρία που ο πελάτης να έβλεπε πως περιποιούνται το αυτοκίνητο-μηχανή του.Δεν του έδινε το μαγαζί του, κατασκευαστικά, αυτήν την δυνατότητα.

*Για όποιον θέλει για καλό μάστορα ας στείλει π.μ.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 27-03-11, 20:43
Το avatar του χρήστη gscat
gscat Ο χρήστης gscat δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-03-2011
Μηνύματα: 70
gscat is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Είδες που είσαι 100% λάθος???
Επαγγελματίας είναι ο Τρικαλιώτης, που απαγορεύει την είσοδο στο μαγαζί..
Γιατί αυτό λέει η νομοθεσία, αυτό λέει και στην διαδικασία του ISO..
Και επαγγελματίας, είναι αυτός, που τηρεί νόμους, διαδικασίες, κανονισμούς, και διασφαλίζει
την ασφάλεια του και των πελατών του..
Τέλος..
Αν πάτε ή δεν πάτε, δικό σας θέμα. Να κρίνετε όμως σκληρά, σωστά και ΔΙΚΑΙΑ..
Ακριβώς,
Θέμα του καθενός είναι.
Το ότι δεν βλέπεις μέσα είναι ISO; Είναι νομοθεσία; Είναι επαγγελματισμός;

ΟΧΙ.

Λάθος λοιπόν σε σχέσει με αυτά που ξέρω κι έχω δει εγώ κι εκτός Ελλαδιστάν, είσαι εσύ φίλος.

Το ότι σε άλλα εξουσιοδοτημένα βλέπεις το όχημά σου και σε καλούν μέσα να σου δείξουνε κάτι (οχι μπάτε σκύλοι αλέστε εννοείται) θα πει πως είναι καφενεία και τρικαλιώτης επαγγελματίας;

Το feedback πάντως για την ευαρέσκεια ή την δυσαρέσκεια για το συνεργείο του Τρικαλιώτη σε σχέσει με Αδαμίδη ( και πολλών άλλων ) δίνει σαφές αποτέλεσμα.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 28-03-11, 19:55
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Προεδρικό διάταγμα 78/1988
Επιτρέπει την είσοδο σε χώρο που γίνεται επισκευή κινητήρα κιβωτίου, ή
βαφείο σε μη εξουδιοτημένο άτομο χωρίς παρουσία του υπέυθυνου ασφαλείας??
Το αφήνει καθαρά στην κρίση του υπευθύνου αν θα σου επιτρέψει ή όχι την είσοδο??
Επιβάλει την παυση κάθε εργασίας κατά το διάστημα παραμονής μη εγκεκριμένου ατόμου
στο χώρο????
Απαγορεύει την είσοδο σε απόσταση μικρότερη απο 15 μέτρα??
Επιβάλει την ύπαρξη τοίχου θωρακισμένου σκυροδέματος αν η απόσταση δεν είναι 15 μέτρα??
Το νόμο όπως και τις τροποποιήσεις μπορείτε να τις βρείτε ελέυθερα στο ίντερνετ..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 28-03-11, 21:22
BILL VUZAS Ο χρήστης BILL VUZAS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 371
BILL VUZAS will become famous soon enoughBILL VUZAS will become famous soon enough
Φίλε μου τι σχέση έχει το προεδρικό διάταγμα.Δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον να μου απαγορεύει την είσοδο σε κάποιο συνεργείο λόγω κάποιου προεδρικού διατάγματος.
Φαντάσου κάποιον με το πιστόλι βαφής και μένα με το φραπόγαλο να περιφέρομαι στο βαφείο.Σε κάποιους χώρους δεν χρειάζεται να μπούμε,λόγοι καλής λειτουργείας και τίποτε άλλο.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 29-03-11, 23:46
AlexKwn Ο χρήστης AlexKwn δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 11-03-2011
Μηνύματα: 2
AlexKwn is on a distinguished road
Για ηλεκτρολόγους τι γίνεται παιδιά.Πήγα σε έναν -κοντά στο Ιπποκράτειο- που μου σύστησε συνεργείο της BMW μάλιστα, να τοποθετήσω αισθητήρες παρκαρίσματος σε Χ3 και δεν ανέλαβε, γιατί είναι δύσκολη η εγκατάσταση μου είπε. Ψάχνω για ηλεκτρολόγο που να ξέρει, να έχει ξαναδουλέψει σε Χ3 και όχι να πηγαίνει ψάχνοντας. Μπορεί κανείς να μου συστήσει έναν τέτοιο ηλεκτρολόγο στην Θεσ/νίκη;
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 31-03-11, 19:41
Το avatar του χρήστη themis78
themis78 Ο χρήστης themis78 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2007
Μηνύματα: 258
themis78 is on a distinguished road
Θωρακισμένο σκυρόδεμα????
__________________
There is no exception to the rule that everyone thinks they are an exception to the rule!
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 31-03-11, 19:42
Το avatar του χρήστη themis78
themis78 Ο χρήστης themis78 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2007
Μηνύματα: 258
themis78 is on a distinguished road
Τελικά πού να πηγαίνουμε στον νομό Θεσσαλονίκης?
__________________
There is no exception to the rule that everyone thinks they are an exception to the rule!
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 31-03-11, 21:07
Το avatar του χρήστη Tomi
Tomi Ο χρήστης Tomi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2008
Μηνύματα: 477
Tomi will become famous soon enough
Exclamation

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexKwn Εμφάνιση μηνυμάτων
Για ηλεκτρολόγους τι γίνεται παιδιά.Πήγα σε έναν -κοντά στο Ιπποκράτειο- που μου σύστησε συνεργείο της BMW μάλιστα, να τοποθετήσω αισθητήρες παρκαρίσματος σε Χ3 και δεν ανέλαβε, γιατί είναι δύσκολη η εγκατάσταση μου είπε. Ψάχνω για ηλεκτρολόγο που να ξέρει, να έχει ξαναδουλέψει σε Χ3 και όχι να πηγαίνει ψάχνοντας. Μπορεί κανείς να μου συστήσει έναν τέτοιο ηλεκτρολόγο στην Θεσ/νίκη;
Αν δεν το ανέλαβε ο συγκερκιμένος,απλά ξέχνα το..είναι ο καλύτερος στη θεσσαλονίκη.(άσχετα που δεν πηγαίνω..)
__________________
343ps????Horse or Donkeys??
I need V10 power..

Salonica Maf
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.