Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 11-09-09, 20:37
Το avatar του χρήστη CRIS
CRIS Ο χρήστης CRIS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-08-2009
Μηνύματα: 23
CRIS is on a distinguished road
Απίστευτη δουλειά !!!
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 11-09-09, 21:51
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Το καταστρεψανε τ αμαξι.Αφου αμα μου το δινανε δεν θα το επερνα τι να το κανω κατεστραμενο αμαξι!!!!!!!Με μπαρουφες θα ασχολουμε!!!!!!!!!!!!

Ολοι εσεις που τα λετε αυτα και εχετα τα θηρια στα γκαραζ σας γιατι δεν εχετε ενα Ε30 ?

Οκ θα συμφωνησω οτι δεν ειναι απειρα τα Μ3 και θα μπορουσαν να ειχαν κανει τη δουλεια τους και με ενα 316 αλλα οποιος θελει να αποκτησει ενα μπορει να πληρωσει και να το κανει!!!!!!!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 11-09-09, 21:57
Το avatar του χρήστη fz21
fz21 Ο χρήστης fz21 δεν είναι συνδεδεμένος
turbo sucks....! ! !
 
Εγγραφή: 22-10-2007
Μηνύματα: 751
fz21 will become famous soon enoughfz21 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazy_beaver Εμφάνιση μηνυμάτων
Το καταστρεψανε τ αμαξι.Αφου αμα μου το δινανε δεν θα το επερνα τι να το κανω κατεστραμενο αμαξι!!!!!!!Με μπαρουφες θα ασχολουμε!!!!!!!!!!!!

Ολοι εσεις που τα λετε αυτα και εχετα τα θηρια στα γκαραζ σας γιατι δεν εχετε ενα Ε30 ?

Οκ θα συμφωνησω οτι δεν ειναι απειρα τα Μ3 και θα μπορουσαν να ειχαν κανει τη δουλεια τους και με ενα 316 αλλα οποιος θελει να αποκτησει ενα μπορει να πληρωσει και να το κανει!!!!!!!!!!
και να το γλιτωσει το "κακομοιρο" απο αυτες τις αγριοτητες...πες τα φιλε μου...
__________________
Πωλούνται Πίσω φρένα απο Ε46 330...! :http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=27897
avatar:production and design originally by E36Rules!! ..........! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 12-09-09, 09:04
Το avatar του χρήστη GSS
GSS Ο χρήστης GSS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-11-2007
Μηνύματα: 337
GSS is on a distinguished road
Πόσοι από εσάς , που κρίνεται τόσο αυστηρά τέτοιου είδους μετατροπές , έχετε οδηγήσει στα αλήθεια ένα Ε30 Μ3 ?
Το 2.3 μοτέρ πραγματικά αδικεί αυτήν την τρομερή καρότσα , γιατί είναι πολύ αδύναμο ( κυρίως άροπο θα έλεγα ) .
Και το 2.5 , που την κινεί αξιοπρεπώς είναι σπάνιο και ζημιάρικο ( και πάλι φυσικά υπολοίπεται της καρότσας ) .

Η τεχνολογία στους κινητήρες έχει προχωρήσει δραματικά , γιατί να μην παντρέψουμε το χτες με το σήμερα , την ελαφριά , με πολύ σωστή γεωμετρία και πανέμορφη καρότσα του Ε30 Μ3 με ένα υπερσύγχρονο μοτέρ ?
( Γι' αυτό και τα engine swaps είναι τόσο της μόδας στις μέρες μας , τρομερά αυτοκίνητα με επιδόσεις υπεραυτοκινήτων και μαμά αξιοπιστία και συντήρηση )
Ειδικά με τον τρόπο , που το κάνανε τα παληκάρια !!!!
Εκπληκτική επίδειξη μηχανολογικής αρτιότητας !
Και γιατί το κάνανε σε Μ3 και όχι σε ένα απλό Ε30 ?
Γιατί μπορούνε . Απλά .
Και σίγουρα το οπτικό αποτέλεσμα του συγκεκριμένου demo car τους δικαιώνει .

Θα ήθελα σίγουρα να δω την οδική συμπεριφορά του συγκεκριμένου Ε30 σε μία πίστα ( αρκετοί κύλινδροι του μοτέρ κάθοντε μπροστά από τον άξονα ) , αλλά και μόνο για ευθείες να είναι , πάλι καλά κάνανε ( αν και εγώ δεν την βρίσκω έτσι , αν σε εκείνους αρέσει , καλά κάνανε ! ) .

Και ρε σεις πρέπει να καταλάβετε ότι γούστα είναι αυτά .
Σε άλλους αρέσει μία ανέγγιχτη παρθένα στο κρεβάτι τους , να εκτελεί χρέη πορσελάνινης κούκλας και σε άλλους μία γκόμενα που να τους βγάζει γούστα και να την χαίροντε καθημερινά και συνέχεια !
( Οι κοπέλες του φόρουμ ας μου συγχωρέσουν την παρομοίωση ! )

Και στην τελική ... : bmw-motorsport.gr
Ας μην είμαστε τόσο πουριτανοί !
__________________
Σαράφης Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 12-09-09, 09:45
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πόσοι από εσάς , που κρίνεται τόσο αυστηρά τέτοιου είδους μετατροπές , έχετε οδηγήσει στα αλήθεια ένα Ε30 Μ3 ?
Το 2.3 μοτέρ πραγματικά αδικεί αυτήν την τρομερή καρότσα , γιατί είναι πολύ αδύναμο ( κυρίως άροπο θα έλεγα ) .
Και το 2.5 , που την κινεί αξιοπρεπώς είναι σπάνιο και ζημιάρικο ( και πάλι φυσικά υπολοίπεται της καρότσας ) .

Η τεχνολογία στους κινητήρες έχει προχωρήσει δραματικά , γιατί να μην παντρέψουμε το χτες με το σήμερα , την ελαφριά , με πολύ σωστή γεωμετρία και πανέμορφη καρότσα του Ε30 Μ3 με ένα υπερσύγχρονο μοτέρ ?
( Γι' αυτό και τα engine swaps είναι τόσο της μόδας στις μέρες μας , τρομερά αυτοκίνητα με επιδόσεις υπεραυτοκινήτων και μαμά αξιοπιστία και συντήρηση )
Ειδικά με τον τρόπο , που το κάνανε τα παληκάρια !!!!
Εκπληκτική επίδειξη μηχανολογικής αρτιότητας !
Και γιατί το κάνανε σε Μ3 και όχι σε ένα απλό Ε30 ?
Γιατί μπορούνε . Απλά .
Και σίγουρα το οπτικό αποτέλεσμα του συγκεκριμένου demo car τους δικαιώνει .

Θα ήθελα σίγουρα να δω την οδική συμπεριφορά του συγκεκριμένου Ε30 σε μία πίστα ( αρκετοί κύλινδροι του μοτέρ κάθοντε μπροστά από τον άξονα ) , αλλά και μόνο για ευθείες να είναι , πάλι καλά κάνανε ( αν και εγώ δεν την βρίσκω έτσι , αν σε εκείνους αρέσει , καλά κάνανε ! ) .

Και ρε σεις πρέπει να καταλάβετε ότι γούστα είναι αυτά .
Σε άλλους αρέσει μία ανέγγιχτη παρθένα στο κρεβάτι τους , να εκτελεί χρέη πορσελάνινης κούκλας και σε άλλους μία γκόμενα που να τους βγάζει γούστα και να την χαίροντε καθημερινά και συνέχεια !
( Οι κοπέλες του φόρουμ ας μου συγχωρέσουν την παρομοίωση ! )

Και στην τελική ... : bmw-motorsport.gr
Ας μην είμαστε τόσο πουριτανοί !

Πες τα Γιώργο γιατί είχα γράψει κι εγώ ένα παρόμοιο κατεβατό και κατά λάθος το έσβησα..

Κάποιοι βλέπουν το δέντρο αλλά όχι το δάσος...

Οι τύποι αυτοί έκαναν κάτι για πάρτη τους, το πέτυχαν και το αποτέλεσμα τους δικαιώνει.
Η μελέτη και η δουλειά που έχει προηγηθεί για να δούμε εμείς τις 10 φωτογραφίες της "μαϊμούς" είναι ασύλληπτη.

Πολύ θα γούσταρα να είχα κάνει έστω κι ένα μικρό γαζί με την argon στην προσαρμογή των λαμαρινωμάτων σ' αυτό το project (μιας και είναι μέρος της δουλειάς μου ....όχι στα αυτοκίνητα φυσικά)
Μόνο και μόνο αν δεις ότι τα κομμάτια που χρησιμοποιούν, είναι πρεσσαριστά και όχι στρατζαριστά (όπως θα έκαναν εδώ) λέει πολλά. Οι κολλήσεις τους είναι "εργοστάσιο". Τα αλουμινένια κομμάτια επίσης (εισαγωγές) είναι χυτά και κολλητά!!

Μπράβο ρε μάγκες!! Είστε φοβεροί! (μιλάω σ' αυτούς που έκαναν το project) Εδώ στην Ελλάδα εμείς κάνουμε άλλες ...πραγματικές μαϊμούδες ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick_E60_GR : 12-09-09 στις 09:59
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 12-09-09, 09:47
Το avatar του χρήστη BMW523i
BMW523i Ο χρήστης BMW523i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 928
BMW523i is on a distinguished road
Εγώ με το κόψε ράψε δεν έχω κανένα πρόβλημα απλά με χαλάει το συγκεκριμένο μοτέρ(στο Ε30)!
__________________
M5 Ε39 το απόλυτο μηχάνημα,και αμέσως μετά το 523i!
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 12-09-09, 12:13
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
πραγματικα οι μηχανικοι εχουν κανει ασυλληπτη δουλεια! για οσους το κατακρινουν λεγοντας πως σφαξανε την μ3...πιστευω οτι μονο το σασι μια γνησιας θα αξιζε αυτον τον κοπο! εφοσον αποφασιστηκε η ολη διαδικασια ..συναισθηματικα αξιζει να αναβιωσεις κατι το οποιο θεωρεις ιερο και οχι μπρικι οπως ενα 316 οπως ειπωθηκε...!!
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 12-09-09, 12:50
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
οκ βασικά υπάρχουν γνώμες και γνώμες.
απλά κάποιοι είναι πιο αισθηματίες από κάποιους άλλους και δε τα βλέπουν το πράγμα απο τη πλευρά των μοντιφάδων.
εγώ πχ θα προτιμούσα να είχα το ε30 μανίσιο παρά αυτό το hardcore project(όχι ότι θα με χαλούσε βέβαια κάθε άλλο απλά αν ήταν να διαλέξω θα διάλεγα το μανίσιο).
ένα ακόμα μπράβο απο εμένα πάντως για την απίστευτη δουλιά που έχουν κάνει επάνω στο αυτοκίνητο τουλάχιστο και οι μεν και οι δεν πρέπει να το παραδεχτούμε. οι άνθρωποι απλά είναι άσσοι πάνω στη δουλιά τους . ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 12-09-09, 14:18
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πόσοι από εσάς , που κρίνεται τόσο αυστηρά τέτοιου είδους μετατροπές , έχετε οδηγήσει στα αλήθεια ένα Ε30 Μ3 ?
Το 2.3 μοτέρ πραγματικά αδικεί αυτήν την τρομερή καρότσα , γιατί είναι πολύ αδύναμο ( κυρίως άροπο θα έλεγα ) .
Και το 2.5 , που την κινεί αξιοπρεπώς είναι σπάνιο και ζημιάρικο ( και πάλι φυσικά υπολοίπεται της καρότσας ) .

Η τεχνολογία στους κινητήρες έχει προχωρήσει δραματικά , γιατί να μην παντρέψουμε το χτες με το σήμερα , την ελαφριά , με πολύ σωστή γεωμετρία και πανέμορφη καρότσα του Ε30 Μ3 με ένα υπερσύγχρονο μοτέρ ?
( Γι' αυτό και τα engine swaps είναι τόσο της μόδας στις μέρες μας , τρομερά αυτοκίνητα με επιδόσεις υπεραυτοκινήτων και μαμά αξιοπιστία και συντήρηση )
Ειδικά με τον τρόπο , που το κάνανε τα παληκάρια !!!!
Εκπληκτική επίδειξη μηχανολογικής αρτιότητας !
Και γιατί το κάνανε σε Μ3 και όχι σε ένα απλό Ε30 ?
Γιατί μπορούνε . Απλά .
Και σίγουρα το οπτικό αποτέλεσμα του συγκεκριμένου demo car τους δικαιώνει .

Θα ήθελα σίγουρα να δω την οδική συμπεριφορά του συγκεκριμένου Ε30 σε μία πίστα ( αρκετοί κύλινδροι του μοτέρ κάθοντε μπροστά από τον άξονα ) , αλλά και μόνο για ευθείες να είναι , πάλι καλά κάνανε ( αν και εγώ δεν την βρίσκω έτσι , αν σε εκείνους αρέσει , καλά κάνανε ! ) .

Και ρε σεις πρέπει να καταλάβετε ότι γούστα είναι αυτά .
Σε άλλους αρέσει μία ανέγγιχτη παρθένα στο κρεβάτι τους , να εκτελεί χρέη πορσελάνινης κούκλας και σε άλλους μία γκόμενα που να τους βγάζει γούστα και να την χαίροντε καθημερινά και συνέχεια !
( Οι κοπέλες του φόρουμ ας μου συγχωρέσουν την παρομοίωση ! )

Και στην τελική ... : bmw-motorsport.gr
Ας μην είμαστε τόσο πουριτανοί !

Μα αυτό από τη στιγμή που κόπηκε σχεδόν ΟΛΟ παύει να είναι Μ3, οπότε από αυτή την τρομερή καρότσα που λες (και σε πιστεύω γιατί δεν έχω μπει σε Ε30 Μ3) δεν έμεινε τίποτα που να την χαρακτηρίζει σαν καρότσα Μ3!

Οπότε αφού λύθηκε ΟΛΟ, κόπηκε ΟΛΟ και ξαναδέθηκε με σκοπό να αντέξει 500 άλογα δε νομίζω να ήταν ούτε δυσκολότερο ούτε ακριβότερο να γίνονταν το ΙΔΙΟ σε ένα απλό δίπορτο Ε30.

Επίσης η γεωμετρία του Ε30 Μ3 που λες ΔΕΝ υπάρχει πια, από τη στιγμή που μπαίνει ΟΛΟ το υποπλαίσιο και εμπρός και πίσω από Ε90.
Πόσο δύσκολο θα ήταν να πονταριστούν τα φτερά του Μ3 σε σχέση με όλο το μανίκι που έγινε τώρα.

Ότι λέω το λέω από καθαρά συναισθηματικούς λόγους - αν θες -, γιατί με το δικό μου μυαλό και σκεπτόμενος τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ έμεινε από το Μ3 (και αυτό δεν είναι άλλο από κομμάτια φανοποιοίας) δε βρίσκω το λόγο η ίδια δουλειά να μη γινόταν σε Ε30 δίπορτο Facelift.

Θα μου πεις σε ξένα φόρουμ ένα αμάξι βγαίνει από το εργοστάσιο και χαρακτηρίζεται σε όλη τη ζωή του ακριβώς έτσι. Δλδ ένα 316 ότι και να βάλει πάνω 316 swapped X θα το λένε, και από τη στιγμή που ίσως είναι demo car, ακούγεται αλλιώς να είναι Ε30 Μ3 V10 και αλλιώς 325 V10.

Ξαναλέω ΔΕΝ αμφισβητώ την δουλειά - ΔΕ την ξέρω κιόλας όμως, και δεν σημαίνει ότι επειδή βλέπουμε μια ΑΚΡΩΣ μερακλίδικη δουλειά ότι είναι και ΤΟΣΟ καλή (ξαναλέω κρίνοντας ΜΟΝΟ από τις φωτό.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
πραγματικα οι μηχανικοι εχουν κανει ασυλληπτη δουλεια! για οσους το κατακρινουν λεγοντας πως σφαξανε την μ3...πιστευω οτι μονο το σασι μια γνησιας θα αξιζε αυτον τον κοπο! εφοσον αποφασιστηκε η ολη διαδικασια ..συναισθηματικα αξιζει να αναβιωσεις κατι το οποιο θεωρεις ιερο και οχι μπρικι οπως ενα 316 οπως ειπωθηκε...!!
Μα αυτό λέμε ΔΕΝ αναβίωσε, πρώτον γιατί δεν πέθανε ποτέ και δεύτερο γιατί δεν έμεινε κάτι που να το χαρακτηρίζει ως Ε30 Μ3 εκτός από τη φανοποιοία.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 12-09-09, 14:21
Το avatar του χρήστη sofos 2.8i
sofos 2.8i Ο χρήστης sofos 2.8i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2008
Μηνύματα: 409
sofos 2.8i is on a distinguished road
Kι εγω με την σειρα μου ειναι υπερ του ''τερατος'' αυτου,αφου το αυτοκινητο τολμω να πω οτι ειναι και καλυτερο του εργοστασιου.Εχει πεσει τρελη μελετη και εμφανισιακα,απλα ειναι λιγο πιο φουσκωμενο,κατα τ'αλλα ειναι μαμα(απ'εξω).Τωρα αν ειναι ιεροσυλια κτλ κτλ κτλ ειναι ενα θεμα!Αλλα οπως λενε και στο Αμερικα ''who cares''!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.