Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 12-08-10, 09:32
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Κατα τη γνωμη μου ρωτα καλυτερα σε καποιον καλο φρενά για να σου προτεινει μια λυση για το αυτοκινητο σου. Βεβαια οπως γραφτηκε και πιο πανω καλυτερα η βελτιωση των φρενων να ξεκινησει με αλλαγη σε σωληνακια υψηλης πιεσης, αλλο υγρο φρενων και μετα σε δισκους και τακακια αλλα πιο ανθεκτικα απ τα μαμα.
Τωρα αν θες δισκους μονο καλες μαρκες ειναι η Brembo, Zimmerman και ΑΤΕ. Βεβαια με φρεναδες που εχω μιλησει πλεον ΑΤΕ δε πολυχρησιμοποιουν ουτε τακακια γιατι ειχαν προβληματα κραδασμων.
Εγω παντως οταν ξαναλλαξω δισκους θα παω μονο στους μαμα οτι βαζει το εργοστασιο μια που ειμαι πολυ ικανοποιημενος απ το εργοστασιακο σεταπ των φρενων, σε νορμαλ χρηση ειναι κατι παραπανω απο καλα και ανθεκτικα, αφου δε το πιεζω πολυ ουτε το βαζω σε πιστα.
Αν θες μπορω να σου προτεινω κανα δυο καλα συνεργεια φρενων στην Αθηνα να ρωτησεις κι εκει οτι θες.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 12-08-10, 12:23
Το avatar του χρήστη sotirisl
sotirisl Ο χρήστης sotirisl δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-03-2007
Μηνύματα: 171
sotirisl is on a distinguished road
ο λόγος που ρωτάω για δίσκους μόνο είναι επειδή οι δικοί μου θέλουν άμεσα αλλαγή και θα ήθελα να βάλω κάτι καλύτερο από τους μαμά...

σωληνάκια και υγρά όταν με την σειρά τους χρειαστούν άλλαγμα, από το νέο έτος δηλαδή....

γιάννη αν μπορείς στείλε μου τα συνεργεία σε pm, thanks
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 12-08-10, 13:04
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Σωτηρη σου εστειλα πμ αν δεν το λαβεις πες μου να στο ξαναστειλω γιατι ειχα κατι θεματα με το ιντερνετ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.