Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-08-13, 02:25
eleos Ο χρήστης eleos δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 23-11-2010
Μηνύματα: 9
eleos is on a distinguished road
Bmw 316 e90 vs mondeo vs passat

Ειμαι ανάμεσα σε bmw 316 μοντελο 2007 , mondeo 1.6 model 2008, passat 1.4tsi μοντελο 2008. Το passat το βρισκω στις 10.000ε, την bmw στις 10.000ε και το mondeo 7000e.

Το passat υπερτερεί σε γκαζι, το mondeo σε χώρους και η bmw σε οδικη συμπεριφορά και πολυτέλεια. Ακουω γνώμες

Απο αξιοπιστια,κατανάλωση πως παει η bmw? Mondeo και passat ειναι γυρω στα 10 λιτρα μεση κατανάλωση
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-08-13, 02:30
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Aπό όλα αυτά το BMW χωρίς πολύ σκέψη.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-08-13, 07:07
Το avatar του χρήστη Raptor
Raptor Ο χρήστης Raptor δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-04-2008
Μηνύματα: 211
Raptor will become famous soon enough
eleos ρε φίλε...μπήκες σε bmwδοφόρουμ να ρωτήσεις..??
στα σοβαρά τώρα bmw...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-08-13, 08:06
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Ford Mondeo να πάρεις. Σοβαρότατα.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-08-13, 09:25
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
Την βλέπω την δουλειά θα μιλάμε πάλι για καμιά 20αρια σελίδες και στο τέλος το παλικάρι θα παρει κανένα golf.

Στο δια ταύτα φίλε επειδή τα έχω οδηγήσει και τα τρία θα σου πω τα εξής σχόλια μου :

1. BMW=κύρος, οδηγική απόλαυση και αίσθηση, καλή μεταπωλητική αξία, επιδόσεις νεκροφόρας
2. FORD=Αδιάφορο, καράβι, άχαρο, καλο εσωτερικό
3. PASSAT=σπιρτόζικο, καλό γενικά, οικονομικό, ασφαλές

Αν ήμουν στην θέση σου θα έπαιρνα BMW και αν μπορούσα θα έπαiρνα το FL, ωστόσο πρέπει να μας διεκυρνίσεις το οικονομικό σου ταβάνι καθώς άλλο 10.000 € και άλλο 7000 €...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-08-13, 09:41
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Δεν νομιζω οτι εχει επιδοσεις νεκροφορας το 316!Εχω ενα τετοιο Facelift 122hp και παει αξιοπρεπεστατα πραγματικα,για τον μεσο οικογενειαρχη.Εχει και κοντο σασμαν οποτε προσπερνας ανετα σε οποιονδηποτε δρομο,ενω κραταει και υψηλες ταχυτητες στην Ε.Ο.Ειλικρινα κι εγω το περιμενα χειροτερο αλλα με εχει εκπληξει ευχαριστα μεχρι στιγμης....Σιγουρα το τουρμπο-Πασσατ υπερτερει σε ροπη-γκαζια αλλα δεν νομιζω οτι αυτο ειναι το ζητουμενο σ'αυτον που θελει να παρει ενα καλο οικογενειακο αμαξι να μεταφερεται.....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-08-13, 09:44
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Εγώ ένα 116i 122ps οδήγησα αρκετές φορές τον τελευταίο μήνα για μεγάλες σχετικά διαδρομές, δεν σέρνεται, κινείται όντως αξιοπρεπώς, αλλά το 116 είναι πολύ ελαφρύτερο από την 316i, δεν ξέρω πώς θα μου φαινόταν αντίστοιχα η 316i. Νομίζω ότι θα προτιμούσα το προ FL για μένα, με τα 115ps, για λόγους αξιοπιστίας.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-08-13, 10:02
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
Πάλι τα ίδια θα λέμε για το 316 και το μοτέρ του? Είχα 316 Ε90 και το κράτησα 2 μήνες, δεν παλευόταν απο θέμα επιδόσεων...
Βέβαια υπάρχει κόσμος που δεν τον νοιάζουν οι επιδοσεις αλλά πιστεύω κάποια στιγμή θα τα χρειαστείς τα άλογα, δοκίμασε να πας φορτωμένος με 4 άτομα+αποσκευές στην εθνική σε μικρή ανφόρα και τα λέμε και σκέψου και την κατανάλωση....

Στο φινάλε τώρα που η BMW βγάζει 136 άλογα και 170 στα 1600 όλοι προσαρμόζονται στα νέα δεδομένα αλλιώς θα κράταγε τον παλιό κινητήρα, η γνώμη μου πάντα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-08-13, 12:48
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Aπ'όλα αυτά την 316.
Σίγουρα όχι το mondeo, αφού δεν υπερτερεί σε τίποτα της bmw. Τουλάχιστον το passat έχει και λίγο γκάζι.

Κανα c5 που είναι (κατα τη γνώμη μου) πολύ όμορφο, καλό οδηγικά και γρήγορο (με τον 1.6 thp των 150 αλόγων) πως σου φαίνεται?
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-08-13, 14:14
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάλι τα ίδια θα λέμε για το 316 και το μοτέρ του? Είχα 316 Ε90 και το κράτησα 2 μήνες, δεν παλευόταν απο θέμα επιδόσεων...
Βέβαια υπάρχει κόσμος που δεν τον νοιάζουν οι επιδοσεις αλλά πιστεύω κάποια στιγμή θα τα χρειαστείς τα άλογα, δοκίμασε να πας φορτωμένος με 4 άτομα+αποσκευές στην εθνική σε μικρή ανφόρα και τα λέμε και σκέψου και την κατανάλωση....

Στο φινάλε τώρα που η BMW βγάζει 136 άλογα και 170 στα 1600 όλοι προσαρμόζονται στα νέα δεδομένα αλλιώς θα κράταγε τον παλιό κινητήρα, η γνώμη μου πάντα.
Παει καλυτερα ή το ιδιο με ολα τα οικογενειακα που υπηρχαν πριν βγουν τα τουρμπομοτερια και γλυκαθουν ολοι με την δυναμη....Δεν σου'πα οτι ειναι και πασα δυναμη,αλλα κακο δεν το λες....Αξιοπρεπεστατο ειναι...Απλως σε αυτα τα χρηματα πλεον παιρνεις πολλα δυνατοτερα οχηματα,το οποιο δεν ειναι παντα το ζητουμενο σ'αυτη την κατηγορια.
Υ.γ μια χαρα παει σε ανηφορα με τιγκα φορτιο και κραταει ευκολα τα 150-160 επισης....Αυτο ειναι που με εξεπληξε περισσοτερο,γιατι ειχα και Αλφα 159 1.8 πριν και δεν ηταν τοσο δυνατο οσο εδειχναν τα χαρτια του....Ειχα και Citroen C5 1.8 για μια βδομαδα,απλα τραγικο σε ολα του πλην των χωρων......
Υ.γ2 Και ναι,προτιμω να οδηγω το ''ολοζωντανο'' σε αισθηση και αποκριση 316,παρα ενα αποστειρωμενο VW group,επειδη εχει καποια αλογα παραπανω....Δεν βγαινω για κοντρες στην Εθνικη,ουτε κυνηγαω τις απολυτες επιδοσεις.Εχω αλλο αμαξι για να ικανοποιω την αδρεναλινη μου.....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.