Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Τα Video μας

Τα Video μας Το forum αυτό φιλοξενεί links με video που εχουν δημιουργήσει τα μέλη μας!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-01-11, 14:42
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
Talking Νοικιάρικο αμάξι.....χεχε

Λοιπόν καλοί μου φίλοι είμαι στην πολύ ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι ένα από τα παιδικά μου όνειρα έγινε πραγματικότητα! Στις 9/7/2010 οδήγησα για πρώτη μου φορά Ferrari!!!!! Ήταν 20 μοναδικά λεπτά που απόλαυσα μια F430 στους δρόμους της Modena!!! Η στιγμή φυσικά αποθανατίστηκε και έτσι την βολτούλα την μοιράζομαι με όλους τους φίλους. Δυστυχώς ήταν μεσημέρι με κίνηση και ο Ιταλός δίπλα μου τα έβλεπε λίγο χλομά τα πράγματα από το πρώτο άνοιγμα κιόλας…..
Τα αισθήματα μοναδικά! Αυτό που δεν μπορώ να ξεχάσω ήταν τα λεπτά πριν μπω μέσα! Γεμάτος αγωνιά και ενθουσιασμό περίμενα μη μπορώντας να το πιστέψω!!!

Για το αυτοκίνητο τι να πει κανείς??? Είναι σαν άλογο κούρσας κλεισμένο σε δωμάτιο!! Οι δρόμοι είναι πολύ λίγοι για αυτό, καθώς μπορείς πολύ εύκολα να καταλάβεις ότι τα όριά του είναι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυύ μακριά! Το πιο έντονο χαρακτηριστικό ήταν η αίσθηση στο γκάζι, ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ γραμμικό και απίστευτη δύναμη ακόμα και στις 1000 στροφές! Ακόμα και τότε πατώντας το γκάζι ένιωθες μια κλοτσιά στην πλάτη σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μηδενικό χρόνο!!! Το γκάζι και το φρένο νόμιζες ότι είναι αφής καθώς το παραμικρό άγγιγμα το ένιωθες πολύ έντονα, το ίδιο και το τιμόνι!! Στο βίντεο δεν φαίνεται, αλλά η επιτάχυνση ήταν ασύλληπτη….. σα να ρούφαγε την άσφαλτο…. Οι ευθείες τελείωναν πριν καν αρχίσουν…… κοντέρ και τέτοια δεν προλάβαινα να τα δώ!! Χαρακτηριστικά θυμάμαι ότι τα 120 χαω ήταν εκεί που είναι 9:00 στο ρολόι!!!

Επειδή μπορώ να μιλάω για μέρες σταματάω εδώ. Δυναμώστε και απολαύστε την βολτούλα!!! Μην φανταστείτε τίποτα το φοβερό, 1-2 ανοίγματα έκανα καλα. Ωστόσο ακόμα και όταν το μοτερ δουλεύει χαμηλά η επιτάχυνση είναι φοβερή και ο ήχος στην πλάτη μαγικός, κρίμα που στο βίντεο δεν το καταλαβαίνεις...



__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-01-11, 14:56
Το avatar του χρήστη Α8hnaios
Α8hnaios Ο χρήστης Α8hnaios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-11-2005
Μηνύματα: 637
Α8hnaios will become famous soon enough
Ρε Κωστη..... μπραβο!!! τι να πω
Ζηλευωωωω
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-01-11, 15:39
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Εγώ προσωπικά δέ θα ήθελα να οδηγήσω αυτον τον κόκκινο διάβολο....κ ο μόνος λόγος είναι οτι το ταπεινό μου 318 δέ θα ήθελα να το ξαναδώ ποτέ μου....και θα έπρεπε να πουλήσω όλη μου την περιουσία για να το αποκτήσω....Δέ μιλάμε βέβαια για τη συντήρησή του.....αυτό είναι άλλο καπέλο....συγχαριτήρια κωστή και ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας...
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-01-11, 15:51
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Μπραβο που καταφερες να προσεγγισεις ενα τετοιο αυτοκινητο αλλα:
1. Πολλες στροφες παιρνει το τιμονι-απαραδεκτο..!!
2. Το εσωτερικο της φερραρι μοιαζει καταπληκτικα με ντατσουν της δεκαετιας του '80-αισχος..!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-01-11, 15:58
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
χαχαχαχαχα!!Ωραιος ο Λουκακης!!!!!

ps-Ασε μας ρε καραμπινιερι που μας λες να κοψουμε κιολλας!!!!
ps2-Κλασσικος Ελληναρας!!!Στην κορνα το χερι απευθειας,αν δεν κανει ο μπροστινος δεξια για να περασουμε εμεις!!!!!

Μπραβο Κωστη!
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-01-11, 16:08
intasg Ο χρήστης intasg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-11-2007
Μηνύματα: 231
intasg will become famous soon enough
Ωραίος, άντε και στα δικά μας, γιατί ζηλέψαμε.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-01-11, 16:26
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ προσωπικά δέ θα ήθελα να οδηγήσω αυτον τον κόκκινο διάβολο....κ ο μόνος λόγος είναι οτι το ταπεινό μου 318 δέ θα ήθελα να το ξαναδώ ποτέ μου....και θα έπρεπε να πουλήσω όλη μου την περιουσία για να το αποκτήσω....Δέ μιλάμε βέβαια για τη συντήρησή του.....αυτό είναι άλλο καπέλο....συγχαριτήρια κωστή και ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας...
μην το λες ...... γιατι οταν πηγα εγω εκει για τον ιδιο λογο δεν το οδηγησα και προτιμησα να κανω ψωνια απο το 3οροφο του armani ...... αλλα μετανιωσα ,θα ανταλλαζα τωρα τα ρουχα που πηρα για μια βολτα με το τερας....

μπραβο συμφορουμιτη...ευγε ...
υ.γ. μαγκωμενος φαινοσουν στις πλατειες εεε...και τι δεν θα εδινες να επαιζες λιγο το κωλαρακι εεεεεε
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-01-11, 16:47
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
Χαχαχαχ ναι αλλά μάλλον δε ηταν εκει η κόρνα....δεν έκανε μπιπ
Τι να κάνω ρε geo? Να αφήσω την ευθεία ανεκμετάλευτη?? Για κανένα λόγο!!!

Θάνο κι όμως μια βδομάδα στην Ιταλία είχα λυσάξει να γυρίσω πίσω στο ταπεινό μου ις να κάνω τα γούστα μου! Δεν μπορείς να καταλαβεις! Μετά την μου__ρα στην αγαμία!!! Στερητικό σύνδρομο κανονικά σου λέω!

Κι όμως το τμόνι είναι παραπάνω απο ξυράφι. Με μια μικρή κίνηση στο τιμόνι το αυτοκίνητο έστριβε φοβερά πολύ!!! Πάντως έκοβαν τόσο πολύ οι τροχοί του που δεν περίμενα οτι θα έβγαινε απο το παρκιν με μια μονο μανούβρα!

Βασικά αν δείτε στην αρχή είμαι τελείως ψάρακλας! Έβαλα όπισθεν και με το που γυρισα πίσω να δω.....αντίκρισα το τέρας μέσα στα ντζάμια και δεν ήξερα που να πρωτοδω...... Το μοτερ ή τον τοίχο??

Βασικά το εσωτερικό δεν το κοίταξα καν, πάντως ήμουν πολύ άνετος.
Εδώ δεν προλάβαινα να δω κοντερ και στροφόμετρο όταν άνοιγα... δεν ξέρω πόσα έπιασα καν.

Η αλήθεια είναι πάντως πως το απωθημένο μου έφυγε. Η πιο μαγική στιγμή είναι τα λεπτά που περιμένεις να μπεις. Οκ και όταν το άνοιξα που χτύπησε η καρδούλα μου χεχε....
Μακάρι να καταφέρω να οδηγήσω και ένα τέτοιο τέρας σε καμια πίστα να το λιώσω, στον δρόμο παει χαμένο! Και μετα μια βδομάδα με υπνωτικά για να με πάρει ο ύπνος...
__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-01-11, 16:54
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
μην το λες ...... γιατι οταν πηγα εγω εκει για τον ιδιο λογο δεν το οδηγησα και προτιμησα να κανω ψωνια απο το 3οροφο του armani ...... αλλα μετανιωσα ,θα ανταλλαζα τωρα τα ρουχα που πηρα για μια βολτα με το τερας....

μπραβο συμφορουμιτη...ευγε ...
υ.γ. μαγκωμενος φαινοσουν στις πλατειες εεε...και τι δεν θα εδινες να επαιζες λιγο το κωλαρακι εεεεεε
μπορώ να πω οτι ζορίστηκα να βγάλω τις μέρες οικονομικά γιατι τα φαγητά ηταν ακριβα και λίγα.... αλλά αν δεν το έκανα δεν θα μου το συγχωρούσα οταν γύριζα.

Να σου πω δεν μου έκανε καθόλου αίσθηση να το ντριφτάρω....κι όμως! Ασε που πατούσε τόσο καλά που δεν ξεκόλλαγε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, με ηλεκτρονικά στο ον βέβαια, αλλά για 500 άλογα δεν έκανε κιχ για να χρειαστεί να το διορθώσεις! Πάταγες και έφευγε σαν να ήταν σε ράγες, απίστευτα ευκολοδηγητο!! Καλα στα όρια δεν θα είναι έτσι προφανώς...
__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-01-11, 17:15
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
μπράβο,μοναδική εμπειρία,άμα δεν είχες και τον ιταλό να σε κόβει θα ήταν όλα τα λεφτά!!
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.