Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 26-12-11, 20:19
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημήτρη, σκοπός των φόρουμ είναι η συζήτηση, η ανταλλαγή απόψεων και γνώσεων με αποτέλεσμα την βελτίωση και αύξηση των γνώσεων.
Επίσης είναι η αποφυγή λαθών.

Όχι αποκλειστικά της ψευτοβελτίωσης, του ''να βάλω κάτι άλλο για να πάει καλύτερα'' λες και είναι ανίδεοι στα εργοστάσια.

Όπως επίσης δεν είναι βλάκες όσοι αγοράζουν ακριβότερα μαμά ανταλλακτικά...

Θα αναφέρω ένα δικό μου παράδειγμα...
Σε άλλο θρεντ αναφέρθηκε ότι τα τακάκια τεξταρ του εμπορίου είναι το ίδιο καλά με της BMW και είναι χαζοί όσοι ''τα σκάνε'' (δεν έχουν μεγάλο κόστος τα τακάκια της BMW, αμφιβάλλω αν είναι πολύ ακριβότερα).

Αν βρεί κάποιος τεξταρ ή κάτι άλλο Α' διαλογής όπως αυτά που γράφουν BMW επάνω ας τα βάλει, αν δεν είναι σίγουρος τι διαλογής είναι να πιστεύει ότι είναι τουλάχιστον Β' ή χειρότερης....εγώ από τη δική μου εμπειρία ξέρω ότι συνήθως τα τακάκια και οι δίσκοι του εμπορίου (ίδιας ''τάχα'' προέλευσης) δεν δουλεύουν τόσο καλά και απροβλημάτιστα όσο τα ''μαμά'' (και αν δεί κανείς τις διαμαρτυρίες για φρένα, όλοι έβαλαν κάτι ίδιας μάρκας που βάζει η BMW, αλλά όχι ''BMW'').

Αυτό με τα φρένα, είχα σκοπό να το γράψω σε άλλο θρεντ για τακάκια, αλλά το γράφω εδώ γιατί είναι ενδεικτικό της νοοτροπίας που μπορεί να δημιουργεί προβλήματα από εκεί που δεν έπρεπε να υπάρχει λόγος.

Εγώ για παράδειγμα, όταν θα ξαναλλάξω φρένα, θα πάρω από μια BMW τα ανταλλακτικά (μέσα στα ''BMW'' κουτιά τους) και θα πάω στο φρενά μου που είναι καλός άνθρωπος και του αξίζει ένα μεροκάμματο και θα τα βάλει. Δεν ξαναρισκάρω με λίγο φτηνότερα εξαρτήματα που τελικά σου κοστίζουν περισσότερο.

Με τα μπουζί ειλικρινά δεν κατάλαβα γιατί έβαλες άσχετα εντελώς.

Ο Νίκ κομπακτ σου εξήγησε στο δεύτερο ποστ του ακριβώς τι έκανες. Όμως το πρώτο του ποστ δεν ήταν πιστεύω απορία μόνο του Νίκου. Αν εσύ το εξέλαβες ώς αιτία να μας χαιρετήσεις....κρίμα. Ειλικρινά κρίμα και απαντώντας και με αυτό το ποστ.
+ ΠΟΛΛΑ για τα φρενα... Ανοιξε θρεντ για φρενα να γραψω κι εγω τους δικους μου 'πειραματισμους'!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 26-12-11, 20:32
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
+ ΠΟΛΛΑ για τα φρενα... Ανοιξε θρεντ για φρενα να γραψω κι εγω τους δικους μου 'πειραματισμους'!
Έχει πάρα πολλά θρεντ για φρένα Γιάννη. Και μάλιστα με aftermarket vs original.
Γράψε εγώ πάντως ATE τακάκια και άλλους δίσκους που δίνει και η BMW δεν ξαναπαίρνω.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 26-12-11, 23:45
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει παιδιά.... Συγνώμη, σκοπός των φόρουμ είναι η βελτίωση, άμα ήθελα να το έχω όπως το έβγαζε η μανούλα του θα πήγαινα με το service manual ανα χείρας και θα τσέκαρα τα part codes πρίν τοποθετήσει ο μηχανικός το αντίστοιχο ανταλλακτικό....

Επειδή δηλαδή έπεσα σε ελλατωματικά μπουζί φταίω που το χάλασα το αμάξι.....
Αποχωρώ και θα πάρω lada να κάνω την δουλειά μου. Αντίο σας!
Τί έγινε τώρα? Διαβάζω διαβάζω και ψάχνω να βρω την αιτία που αυτοεξοριστικε ο δημητρης. Τί έγινε ρε μήτσο? Ξεκολλα . Όλοι περνάμε ζωρια.
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 29-12-11, 10:45
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Τί έγινε τώρα? Διαβάζω διαβάζω και ψάχνω να βρω την αιτία που αυτοεξοριστικε ο δημητρης. Τί έγινε ρε μήτσο? Ξεκολλα . Όλοι περνάμε ζωρια.
Εγώ τώρα το είδα...
Εχω δώσει πολλές και καλύτερες αιτίες αυτοεξορισμού σε κόσμο..
Πραγματικά δεν κατάλαβα γιατί ο Δημήτρης αρπάχτηκε απο το "αυτονόητο"
ή μη, χαλάς το αμάξι και μετά ρωτάς να το φτιάξεις..
Είναι αυταπόδεικτο, πως αν τα μπουζί που έβαλε ήταν ακατάλληλα, θα παρουσίαζαν
το ίδιο πρόβλημα όλα, και όχι μόνο το ένα..
(εκτός βέβαια ταυτόχρονης άλλης κατάστασης)
Το παιδί απλά θέλει να πειραματιστεί..
Μπορεί να βρεί κάτι, το οποίο δεν έχουμε ανακαλύψει μέχρι τώρα, η μπορεί να προκαλέσει
μακροπρόθεσμα μια σημαντική ή μη βλάβη, η πηγή της οποίας θα είναι μη αναγνωρίσιμη
όταν θα παρουσιαστεί..
Σε οποιαδήποτε περίπτωση, η παρότρυνση κάποιου μέλους για αποφυγή σφάλματος,
ανεξάρτητα με το ύφος ή τις λέξεις που χρησιμοποιούνται, είναι για καλό, και όχι
για κακό..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 30-12-11, 22:13
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Ξέροντας ή μη έβαλε ακατάλληλα μπουζί και έκανε μ@λ@κ@α από εκεί και πέρα πιστεύω πως ήταν θέμα timing , δηλαδή πρέπει να είχε κακή διάθεση μπορεί να του συνέβαινε κάτι με αποτέλεσμα να παρεξηγηθεί με το παραμικρό.

Όμως ρε παιδιά χάλασε το αμάξι εντάξει είτε από πειραματισμό ή μη γνωρίζοντας το τι μπορεί να προκαλέσει αυτό που έκανε εμείς για αυτό δεν είμαστε εδώ για να βοηθάμε ….. να λυθεί κάποιο πρόβλημα που έχει παρουσιαστεί ή έχουμε προκαλέσει κατά λάθος ή από άγνοια;

Χωρίς παρεξήγηση πάντα έτσι;
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 30-12-11, 23:18
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
οτι κ να έγινε δεν έκανε καλά ο δημητρης να αποχωρήσει με αυτόν το τρόπο. Τα πήγαινε καλά εδώ μέσα. Εγώ τον συμπαθώ πάντως.
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 09-02-12, 19:26
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Ο λόγος που αρπάχτηκα ήταν κάποια θέματα που συνέβαιναν εντός οικογένειας.... Τα οποία επιτρέψτε μου να τα αφήσω για εμένα.

Επίσης κάποιες κουβέντες που ειπώθηκαν εδω μέσα μπορεί να είχαν καλή πρόθεση οι ανθρώποι που τις είπαν αλλά τις έλαβα για κακή πρόθεση.... -Γραπτός λόγος εύκολα παρεξηγείται-

Αυτά τα θέματα λοιπόν με έκαναν κουδούνι και δεν μπορούσα να δω καθαρά τι συμβαίνει και ξεσπούσα στο αυτοκίνητο ψάχνοντας και πειραματιζόμουν.
Βλακεία θα μου πείς αλλά έτσι "ξέφευγα" απο την ψυχοφθόρα κατάσταση που βίωνα.

Τέλος καλό λοιπόν όλα καλά και ζητώ ταπεινά συγνώμη που φέρθηκα σαν κόπανος.
Απλά θέλω να καταλάβετε πως επειδή μεν έχω μια BMW δεν σημαίνει πως στον λογαριασμό τραπέζης μου μετράω πολλά μηδενικά και να έχω την πολυτέλεια να τρέχω σε συνεργεία να βάζω τα κατάλληλα. Αν είχα αυτή τη δυνατότητα δεν θα ασχολιόμουν καν. Αλλά επειδή φτωχός πλήν τίμιος χομπίστας ψαχνόμουν μόνος μου και έβαζα πάνω ότι έβρησκα.
Καλώς σας ξαναβρήκα λοιπόν
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 09-02-12, 19:32
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Τέλος καλό λοιπόν φέρθηκα σαν κόπανος.
Ελα την Κυριακή στην πίτα.. Θα τα ακούσεις "γεμάτα"
Σε περιμένουμε
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 09-02-12, 19:34
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Welcome back!

Ελπιζω και ευχομαι να πηγαινουν ολα καλα τωρα..
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 09-02-12, 19:45
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλά θέλω να καταλάβετε πως επειδή μεν έχω μια BMW δεν σημαίνει πως στον λογαριασμό τραπέζης μου μετράω πολλά μηδενικά και να έχω την πολυτέλεια να τρέχω σε συνεργεία να βάζω τα κατάλληλα. Αν είχα αυτή τη δυνατότητα δεν θα ασχολιόμουν καν. Αλλά επειδή φτωχός πλήν τίμιος χομπίστας ψαχνόμουν μόνος μου και έβαζα πάνω ότι έβρησκα.
Καλώς σας ξαναβρήκα λοιπόν
Επειδή το ίδιο ισχύει για τον περισσότερο κόσμο Δημήτρη, να σου πώ ότι σαν καλύτερη αξιοποίηση των χρημάτων που έχεις, είναι τα γνήσια ανταλλακτικά. Για αυτό σου γράφαμε ότι γράφαμε.
Βάζοντας μη κατάλληλα, ή ψάχνοντας ότι βρίσκεις είναι συνήθως ο πιο σίγουρος τρόπος να πετάξεις τα χρήματα σου άδικα.
Καλοδεχούμενος φυσικά από το φόρουμ όπως όλοι άλλωστε.
Να είσαι καλά.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.