Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 02-10-12, 14:47
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνέχισε...
Όταν σπάσει το κύκλωμα του υδραυλικού ενημέρωσε με. (δεν αργεί, ήδη η αντεπίστροφες
έχουν αρχίσει και κολλάνε)
Δυστυχώς δεν υπάρχει λύση, και η αντλία σου είναι στα τελευταία απο ότι καταλαβαίνω..
Ακριβως αυτο φοβομουν...παλια εχανα υγρα απο το κυκλωμα και τωρα εχω αυτο το θεμα...ελπιζω να μην γινει το μπαμ συντομα αν ειναι αυτο...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 02-10-12, 15:21
sakis4paok Ο χρήστης sakis4paok δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Μηνύματα: 330
sakis4paok will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
με φώτισες τώρα...το ρουλεμάν πού βρίσκεται? στην κολόνα ή μέσα στην κρεμαργιέρα?
τα δάχτυλα?
Βγαζεις το τιμονι φαινεται το δαχτυλιδι μετα το δαχτυλιδι ειναι το ρουλεμαν πανω στο αξονα το δευτερο ρουλεμαν ειναι στο τελος του αξονα αλλα εκεινο δε αλλαζει.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-10-12, 01:06
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakis4paok Εμφάνιση μηνυμάτων
Βγαζεις το τιμονι φαινεται το δαχτυλιδι μετα το δαχτυλιδι ειναι το ρουλεμαν πανω στο αξονα το δευτερο ρουλεμαν ειναι στο τελος του αξονα αλλα εκεινο δε αλλαζει.
Ευχαριστώ φίλε!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 28-12-12, 17:54
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
αυτες τις μερες που ανεβηκα θεσσαλονικη πηγα στο μηχανικο μου και μου ειπε να αλλαξουμε αντλια αλλα δεν ξερει αν θα λυθει το προβλημα(και μου χτυπησε και τη ζαντα οταν την εβγαλε για ζυγοσταθμιση οποτε δεν θα με ξαναδει αν και τον ξερω χρονια)...πηγα λοιπον στην bmw και εκει μου ειπαν οτι εχει προβλημα η βαλβιδα του σερβομηχανισμου και η ηλεκτρονικη μοναδα... κοστος επισκευης 650 ευρω...περαστικα μου λοιπον...σε 1-2 εβδομαδες ερχονται τα ανταλλακτικα απο γερμανια
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-04-13, 14:32
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
δυστυχως το προβλημα συνεχιζεται μετα απο τα 650 ευρω στην bmw για αλλαγη της ηλεκτρονικης μοναδας και τις βαλβιδας του σερβο...πλεον το κανει παντα στα μπαντιλικια...επισης ανακαληψα οτι το κανει και οταν το αμαξι ειναι σταματημενο και ανεβασω πανω απο 5000 rpm/min. ειναι σαν να μην εχω καθολου υδραλικο και να γυρναει το τιμονι σαν να εχει "δοντακια"... στη bmw μου ειπαν οτι δεν μπορουν να βρουν τι ειναι... πλεον δεν μπορω να χαρω το αυτοκινητο μου... εχετε καμια ιδεα? σκεφτομαι να αλλαξω αντλια και μετα να κανω ανακατασκευη στην κρεμαγιερα...δεν εχω ιδεα τι αλλο μπορει να ειναι...ξερει καποιος κανενα σοβαρο συνεργειο στη Θεσσαλονικη?
αυτο που ειπε ο rapid για το κυκλωμα του υδραυλικου γιατι δεν διορθωνεται?
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-04-13, 14:40
Το avatar του χρήστη STR
STR Ο χρήστης STR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Μηνύματα: 1.171
STR has a spectacular aura aboutSTR has a spectacular aura about
Συγγνωμη αλλα την λαθος διαγνωση του καθε μα......μηχανικου θα την πληρωσεις εσυ;;;; 650 ευρω ετσι για πλακα; Σε τετοιες περιπτωσεις τελικα ειναι καλυτερα αν εχεις ενα μηχανικο εστω και λιγο γνωστο οπου θα καθησει να ψαχτει να αλλαζει ανταλακτικα διαφορα απο μεταχειρισμενα που εχει ακρες μεχρι να δει τι φταιει και στο τελος να πληρωσει αυτο που ειχε προβλημα και μονο. Δεν βαζουν μυαλο τα μεγαλα συνεργεια...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-04-13, 14:46
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
αυτο ακριβως λεω και εγω...η απαντηση ηταν οτι το εβγαλε το διαγνωστικο...και πριν την αλλαγη μου ειπαν οτι και καλα υπηρχε και εγγυηση για την εργασια...το αμαξι πηγε να το παρει ο πατερας μου γιατι εγω ειμαι στη Λαρισα και δεν ξερω τι ακριβως ειπωθηκε...εχω γνωστο μηχανικο αλλα πλεον δεν τον εμπιστευομαι και πολυ... Τα 650 ευρω τα πηρε η bmw Αδαμιδης στη Θεσσαλονικη. μακαρι να μπορουσα να κανω κατι...βεβαια θα στειλω email στη Bmw hellas και στη bmw στη γερμανια...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 05-04-13, 18:08
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexVag Εμφάνιση μηνυμάτων
δυστυχως το προβλημα συνεχιζεται μετα απο τα 650 ευρω στην bmw για αλλαγη της ηλεκτρονικης μοναδας και τις βαλβιδας του σερβο...πλεον το κανει παντα στα μπαντιλικια...επισης ανακαληψα οτι το κανει και οταν το αμαξι ειναι σταματημενο και ανεβασω πανω απο 5000 rpm/min. ειναι σαν να μην εχω καθολου υδραλικο και να γυρναει το τιμονι σαν να εχει "δοντακια"... στη bmw μου ειπαν οτι δεν μπορουν να βρουν τι ειναι... πλεον δεν μπορω να χαρω το αυτοκινητο μου... εχετε καμια ιδεα? σκεφτομαι να αλλαξω αντλια και μετα να κανω ανακατασκευη στην κρεμαγιερα...δεν εχω ιδεα τι αλλο μπορει να ειναι...ξερει καποιος κανενα σοβαρο συνεργειο στη Θεσσαλονικη?
αυτο που ειπε ο rapid για το κυκλωμα του υδραυλικου γιατι δεν διορθωνεται?
καμια ιδεα καποιος? αν το αφησω ετσι και καποια στιγμη χαλασει τελειως δεν θα μπορω να κανω τιποτα δηλαδη?
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 06-04-13, 00:42
Το avatar του χρήστη Leonidas_Thess
Leonidas_Thess Ο χρήστης Leonidas_Thess δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2008
Μηνύματα: 558
Leonidas_Thess will become famous soon enough
Εχεις προωπικο μυνημα.
__________________

Οι βλάκες και οι ηλίθιοι είναι ανίκητοι
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 06-04-13, 17:15
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
η αντλια σαν ανταλλακτικο κανει 110 ως 150 ταβανι.αν φταιει αυτη πιθανον να σου κανει κ ενα ελαφρυ βουιτο.κανει???επειδη βιαστηκες να τα ακουμπησεις κ ισως σου φαινονται πεταμενα λεφτα για ακομα ενα ανταλλακτικο ομως απο εκει ξεκινας να κοιτας κ οχι απο τα ηλεκτρονικα που πονανε.επισης οι σωληνωσεις ειναι ενταξει?μηπως καποια εχει τσακισει καπου?οταν ενα αμαξι μπαινει στην διαγνωση - εγκεφαλο δεν σημαινει οτι ειναι κ 100% παντα αυτο το προβλημα που αποικονιζεται!πρεπει κ ο εκαστοτε μαστορας να ξερει να μεταφραση με ελληνικα κ πρακτικα τη ζημια κ οχι να παπαγαλιζει!!!αυτα το πιστευω μετα απο προσωπικη εμπειρια του περασμενου μηνα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.