Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-09-12, 17:40
vag_mich Ο χρήστης vag_mich δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 25-09-2012
Μηνύματα: 4
vag_mich is on a distinguished road
ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ Ε92

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΠΕΙΡΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΗΣ Ε92 ΄08. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΒΑΛΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΧΑΜΗΛΩΜΑΤΟΣ HR KAI ΑΜΟΡΤΥΣΕΡ BLISTEIN ΚΙΤΡΙΝΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ. ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΙΑ 82.000km ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΘΟΡΥΒΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ. ΠΗΓΑ ΣΕ ΔΥΟ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ. ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙΑ ΣΤΑ ΑΚΡΟΜΠΑΡΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΕΧΑΝ ΑΚΟΜΗ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΣΦΥΞΑΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΑΠΟ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΛΙΓΟΣΤΕΨΕ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟΣ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ, ΠΗΓΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΕΙΧΕ ΣΧΕΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΕ ΣΕΤ ΜΟΥ ΤΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ (190ΕΥΡΩ ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΑ). ΤΩΡΑ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΠΑΛΙ ΑΙΣΘΗΤΟΣ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ. ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ? ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-09-12, 18:20
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Καλώς σε βρήκαμε.

Δυστυχώς με μόνη πληροφορία το "θόρυβος από το μπροστινό μέρος του αυτοκινήτου" είναι αδύνατον να κάνει κανείς διάγνωση. Ότι και να σου πούμε, μαντεψιές θα είναι, αν και με το απλά να λέμε "θόρυβος" χωρίς να διευκρινίζουμε το τι θόρυβος και από που ακριβώς, ούτε καν να μαντέψει δεν μπορεί κανείς. Μην πας να αλλάξεις αμορτισέρ στα τυφλά και πληρώσεις ένα μισθό. Βρες έναν άνθρωπο που να ξέρει τι του γίνεται να στο κοιτάξει, γιατί προφανώς στα συνεργεία που πήγες...τους λείπει η εμπειρία.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 27-09-12 στις 18:35
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-09-12, 20:45
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vag_mich Εμφάνιση μηνυμάτων
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!
Σε παρακαλώ, διάβασε τους κανόνες του φόρουμ, και τήρησε τους.
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/faq.php
Δεν γράφουμε με κεφαλαία γράμματα.

Καλώς ήρθες, καλά ποσταρίσματα..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-10-12, 18:28
vag_mich Ο χρήστης vag_mich δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 25-09-2012
Μηνύματα: 4
vag_mich is on a distinguished road
Τελικά ο θόρυβος που έλεγα προέρχεται από τα μπροστινά αμορτισέρ! Φοράω 18΄BBS με ελατήρια HR και κίτρινα Blistein αμορτισέρ. Τα μπροστινά αμορτισέρ επειδή είναι χοντρομπούκαλα έχουν χαλάσει εσωτερικά και θέλουν επισκευή ή αλλαγή. Ρώτησα τιμή για δύο ίδια αμορτισέρ μπροστινά και μου είπαν τελική τιμή 415 ευρώ. Επειδή όμως με έχει κουράσει το τόσο χαμηλό και σκληρό αμάξι θα ήθελα να το ανεβάσω λίγο και να το μαλακώσω λίγο. Δεν θέλω όμως να γίνει και μαμά. Ρώτησα για m-pack και μου είπαν ότι θα κατέβει μπροστά μόνο 1,5cm σε σχέση με το μαμά και κοστίζει 1300 ευρώ. Υπάρχει κάποια πρόταση από εσάς? Θέλω να είναι σχετικά χαμηλό αλλά να μην είναι τόσο σκληρό όπως τώρα που σε κάθε λακούβα πετάω.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-10-12, 21:41
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vag_mich Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά ο θόρυβος που έλεγα προέρχεται από τα μπροστινά αμορτισέρ! Φοράω 18΄BBS με ελατήρια HR και κίτρινα Blistein αμορτισέρ. Τα μπροστινά αμορτισέρ επειδή είναι χοντρομπούκαλα έχουν χαλάσει εσωτερικά και θέλουν επισκευή ή αλλαγή. Ρώτησα τιμή για δύο ίδια αμορτισέρ μπροστινά και μου είπαν τελική τιμή 415 ευρώ. Επειδή όμως με έχει κουράσει το τόσο χαμηλό και σκληρό αμάξι θα ήθελα να το ανεβάσω λίγο και να το μαλακώσω λίγο. Δεν θέλω όμως να γίνει και μαμά. Ρώτησα για m-pack και μου είπαν ότι θα κατέβει μπροστά μόνο 1,5cm σε σχέση με το μαμά και κοστίζει 1300 ευρώ. Υπάρχει κάποια πρόταση από εσάς? Θέλω να είναι σχετικά χαμηλό αλλά να μην είναι τόσο σκληρό όπως τώρα που σε κάθε λακούβα πετάω.
Φοράω και εγώ χοντρομπούκαλα Bilstein σε Ε46 και τα αγόρασα καινούρια. Τα συγκεκριμένα επισκευάζονται με ικανοποιητικό κόστος και μπορείς να αλλάξεις τη ρύθμισή τους (όπως τη θες!!!!), όπως έκανα και εγώ εξ'αρχής....
Πιστεύω ότι με κανά 150-άρι μπορείς να καθαρίσεις...
Αν είσαι Αθήνα πες μου να σου στείλω pm να κάνεις μία ερώτηση....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tasos.kamv : 05-10-12 στις 21:43
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-10-12, 21:56
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Και υπάρχουν και αυτά φυσικά εφόσον σε ενδιαφέρει μια καλή, οικονομική ανάρτηση που να χαμηλώνει (όσο θές μάλιστα).
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-10-12, 10:30
vag_mich Ο χρήστης vag_mich δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 25-09-2012
Μηνύματα: 4
vag_mich is on a distinguished road
Αθήνα είμαι. Εάν μπορείς στείλε μου να πάρω ένα τηλέφωνο και εκεί.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-10-12, 10:40
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Τι να σου στείλω?

Είναι προσφορά για τα ενεργά μέλη. Έχει email και τηλέφωνο αυτού που τα φέρνει.

Πάτησε το link και διάβασε το.
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=30614
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-10-12, 11:30
Το avatar του χρήστη GEORGE 1974
GEORGE 1974 Ο χρήστης GEORGE 1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-09-2010
Μηνύματα: 195
GEORGE 1974 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vag_mich Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά ο θόρυβος που έλεγα προέρχεται από τα μπροστινά αμορτισέρ! Φοράω 18΄BBS με ελατήρια HR και κίτρινα Blistein αμορτισέρ. Τα μπροστινά αμορτισέρ επειδή είναι χοντρομπούκαλα έχουν χαλάσει εσωτερικά και θέλουν επισκευή ή αλλαγή. Ρώτησα τιμή για δύο ίδια αμορτισέρ μπροστινά και μου είπαν τελική τιμή 415 ευρώ. Επειδή όμως με έχει κουράσει το τόσο χαμηλό και σκληρό αμάξι θα ήθελα να το ανεβάσω λίγο και να το μαλακώσω λίγο. Δεν θέλω όμως να γίνει και μαμά. Ρώτησα για m-pack και μου είπαν ότι θα κατέβει μπροστά μόνο 1,5cm σε σχέση με το μαμά και κοστίζει 1300 ευρώ. Υπάρχει κάποια πρόταση από εσάς? Θέλω να είναι σχετικά χαμηλό αλλά να μην είναι τόσο σκληρό όπως τώρα που σε κάθε λακούβα πετάω.
Kαλημέρα φίλε μου ,θα σου πρότεινα να βάλεις τα μπιλσταιν τα κιτρινα τα σπορτ [οχι τα χονδρομπουκαλα ]εάν θυμ'αμαο είναι τα Β6 μαλακό και είναι ποτι πρέπει για το χαμήλωμα και δέν είναι κουστσουρο το αμ'αξι εγω αυτα φοράω με βοκλαντ ελατήρια ....
__________________
ΒΜW E46 N42B18A
LPG VSI 2
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 06-10-12, 11:37
Το avatar του χρήστη dimimav
dimimav Ο χρήστης dimimav δεν είναι συνδεδεμένος
bmw supertronic
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Μηνύματα: 178
dimimav is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να σου στείλω?

Είναι προσφορά για τα ενεργά μέλη. Έχει email και τηλέφωνο αυτού που τα φέρνει.

Πάτησε το link και διάβασε το.
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=30614
βρε συ μάλλον είπε στείλε μου pm για τον Τάσο πιο πάνω που του είπε ότι επισκευαζονται
__________________
Το να ρωτας τις μηχανες αν μπορουν να σκεφτουν είναι σα να ρωτας τα υποβρυχια αν μπορουν να κολυμπουν
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.