Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 05-01-13, 14:45
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Θαναση μη περιμενεις καμια σοβαρη τουλαχιστον απαντηση απο επισημη BMW Ελλαδας ή Γερμανιας. Η συνηθεστερη απαντηση, αν ποτε απαντησει καποιος ειναι η κλασσικη καραμελα, απευθυνθειτε στον πλησιεστερο εξουσιοδοτημενο επισκευαστη κι αυτο ειναι ολο. Θα σου προτεινα κι εφ οσον τ αμαξι δεν ειναι στην εγγυηση να ψαξεις να βρεις καποιον καλο εξειδικευμενο αλλα οχι εξουσιοδοτημενο να κανεις εκει δουλεια. Το πμ που σου εστειλα το ειδες, σου προτεινω εναν καλο, εαν θες μπορω να σου προτεινω και κανα δυο ακομη...
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 05-01-13, 22:59
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θαναση μη περιμενεις καμια σοβαρη τουλαχιστον απαντηση απο επισημη BMW Ελλαδας ή Γερμανιας. Η συνηθεστερη απαντηση, αν ποτε απαντησει καποιος ειναι η κλασσικη καραμελα, απευθυνθειτε στον πλησιεστερο εξουσιοδοτημενο επισκευαστη κι αυτο ειναι ολο. Θα σου προτεινα κι εφ οσον τ αμαξι δεν ειναι στην εγγυηση να ψαξεις να βρεις καποιον καλο εξειδικευμενο αλλα οχι εξουσιοδοτημενο να κανεις εκει δουλεια. Το πμ που σου εστειλα το ειδες, σου προτεινω εναν καλο, εαν θες μπορω να σου προτεινω και κανα δυο ακομη...
Θα συμφωνήσω. Γιάννη τόν έστειλες στον συνονόμματο και τον Τάσο;

Πάντως σε αυτούς είχα αλλάξει πριν από 1 σχεδόν χρόνο μονάδα ABS (παραγγελία από ebay). Μου είχαν βρει και αυτοί μία μονάδα μτχ, αλλά ο Ελληνάρας των ανταλλακτικών δεν έδινε εγγύηση ενώ ο Γερμανός έδινε 3μηνη εγγύηση. Και οι ίδιοι μου πρότειναν να την πάρω απέξω.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 06-01-13, 02:18
wolfman Ο χρήστης wolfman δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2005
Μηνύματα: 94
wolfman is on a distinguished road
Λεβέντες γειά σας. Εχω μια Ε90 330xi και μόλις χθες μου άναψε κίτρινο προειδοποιητικό (αυτό με το αμάξι στο γρύλο). Μόλις σβήνει αυτό μένει μόνιμα ανοικτό το κίτρινο του χειρόφρενου. Αν και αγριεύτηκα με όσα διάβασα παραπάνω, θέλω να πιστεύω ότι είναι τα πίσω τακάκια των φρένων. Θα ξέρω σε 2-3 μέρες...
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 06-01-13, 05:04
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gupakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα συμφωνήσω. Γιάννη τόν έστειλες στον συνονόμματο και τον Τάσο;

Πάντως σε αυτούς είχα αλλάξει πριν από 1 σχεδόν χρόνο μονάδα ABS (παραγγελία από ebay). Μου είχαν βρει και αυτοί μία μονάδα μτχ, αλλά ο Ελληνάρας των ανταλλακτικών δεν έδινε εγγύηση ενώ ο Γερμανός έδινε 3μηνη εγγύηση. Και οι ίδιοι μου πρότειναν να την πάρω απέξω.
Ναι, του προτεινα μεταξυ αλλων και τα παιδια στο Καματερο. Μακαρι ο ανθρωπος να βρει μια καλη λυση χωρς να τον γδαρουνε...
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 06-01-13, 05:06
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από wolfman Εμφάνιση μηνυμάτων
Λεβέντες γειά σας. Εχω μια Ε90 330xi και μόλις χθες μου άναψε κίτρινο προειδοποιητικό (αυτό με το αμάξι στο γρύλο). Μόλις σβήνει αυτό μένει μόνιμα ανοικτό το κίτρινο του χειρόφρενου. Αν και αγριεύτηκα με όσα διάβασα παραπάνω, θέλω να πιστεύω ότι είναι τα πίσω τακάκια των φρένων. Θα ξέρω σε 2-3 μέρες...
Στο εγχειριδιο σου τι γραφει γι αυτες τις ενδειξεις?..Τι σημαινουν? Το εχεις παει σε συνεργειο να το βαλουν στο διαγνωστικο? Οπως λες, μηπως ειναι απλα φθαρμενα τακακια που εχει ενεργοποιηθει αισθητηρας φθορας και για αυτο σου βγαζει αυτες τις ενδειξεις?.. Εχεις δοκιμασει στο δρομο να δεις αν επενεργουν τα ηλεκτρονικα ευσταθειας σου?..
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 10-01-13, 07:24
wolfman Ο χρήστης wolfman δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2005
Μηνύματα: 94
wolfman is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο εγχειριδιο σου τι γραφει γι αυτες τις ενδειξεις?..Τι σημαινουν? Το εχεις παει σε συνεργειο να το βαλουν στο διαγνωστικο? Οπως λες, μηπως ειναι απλα φθαρμενα τακακια που εχει ενεργοποιηθει αισθητηρας φθορας και για αυτο σου βγαζει αυτες τις ενδειξεις?.. Εχεις δοκιμασει στο δρομο να δεις αν επενεργουν τα ηλεκτρονικα ευσταθειας σου?..
Τελικά άλλαξα τα πίσω τακάκια και η ένδειξη εξαφανίσθηκε. Τέλος καλό!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.