Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 25-10-07, 15:40
Το avatar του χρήστη daglas
daglas Ο χρήστης daglas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-03-2007
Μηνύματα: 591
daglas is on a distinguished road
αμα γινει παραγκελιααα θελω & εγωωωω !!!
__________________

Ελεύθερος δεν είναι όποιος κάνει ότι θέλει, αλλά όποιος ξέρει τι θέλει.
Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του , ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 25-10-07, 16:13
Το avatar του χρήστη drohos
drohos Ο χρήστης drohos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 267
drohos is on a distinguished road
παιδιά προσοχή στις μαζικές παραγγελιες,αν είναι δυο η περισσότερα kit στο ίδιο πακέτο θα πληρώσετε τελωνείο και ας είναι δηλωμένα σαν δώρο,εγώ την πάτησα έτσι αλλα ίσως να παίζει ρολο και σε ποιον εκτελωνιστή θα πέσεις.
__________________
http://img517.imageshack.us/img517/930/clipboardvp6.jpg
The Joy of driving in compact size
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 25-10-07, 19:56
Το avatar του χρήστη ks50:50
ks50:50 Ο χρήστης ks50:50 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2004
Μηνύματα: 269
ks50:50 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefos Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε ks50:50 θες να μας πείς περισσότερες λεπτομέριες για το κιτ που φοράς? Όπως μάρκα, προμηθευτής, τιμή..? Τα φανάρια του compact δουλεύουν καλά με μη εργοστασικά xenon? Στραβωνεις του άλλους? Για να μην χαλάσουμε το θρέντ αν θες στέιλε και πμ
Είχα παραγγείλει ενα κιτ που έκαναν group buy από το e46fanatics και μου ήρθε 160 ευρώ. Το πούλησα σε ένα παιδί με scoda και δουλευε καλά. Δευτερο κιτ έβαλα στην Ηχοκίνηση με 300 και εκεί πάλι πρόβλημα. Τέλος έβαλα ένα άλλο στην Ηχοκίνηση με 350 ευρώ το οποίο λειτουργεί
άψογα. Το πρόβλημα που παρουσίαζαν είναι ότι όταν λειτουργούσε η μηχανή δεν άναβαν αλλά τρεμόπαιζαν ενώ όταν το είχα στη 2η σκαλα το κλειδί άναβαν κανονικά. Δοκίμασα μέχρι και προγραμματισμό για xenon στην BMW , όπως μου πρότειναν αλλά τίποτα. Στο Ε46fanatics σε άλλους έπαιξε κανονικά και σε άλλους όχι. Οπότε θέλει λίγο προσοχή για να μη τρεχει άδικα κανείς μετά. Αυτό που έχω τώρα είναι στα 7000Κ ενώ τα άλλα ήταν στα 6000Κ και 6500.

Δε νομίζω ότι τυφλώνουν κανένα εφόσον είναι στο σωστό ύψος. Γενικότερα όμως ενοχλούν περισσότερο από τα αλογόνου.

Βασικά φίλε demis πιστεύω να άναψαν σωστά όταν είχες τη μηχανή ανοιχτή και όχι το κλειδί στη θέση 2. Εκεί μου έκανε τη βλακεία εμένα.
Αν όντως δουλέψουν σωστά σε όσους τα πάρουν θα πάρω και εγώ ένα κιτ για τη μεγάλη σκάλα γιατί η τιμή είναι super.
__________________
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ,
ΚΑΙ ΟΛΟ Ο ΑΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ,
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΟΛΟ ΘΕΛΩ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙΑ,
ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ks50:50 : 25-10-07 στις 20:03
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 25-10-07, 20:45
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Παράθεση:
Βασικά φίλε demis πιστεύω να άναψαν σωστά όταν είχες τη μηχανή ανοιχτή και όχι το κλειδί στη θέση 2. Εκεί μου έκανε τη βλακεία εμένα.
Αν όντως δουλέψουν σωστά σε όσους τα πάρουν θα πάρω και εγώ ένα κιτ για τη μεγάλη σκάλα γιατί η τιμή είναι super.
Παιδιά. το έκανα και αυτό για να είμαι σίγουρος, ξανατοποθέτησα πρόχειρα μια λάμπα xenon μαζί με το ballast και τα δοκίμασα με τη μηχανή να λειτουργεί. Κανένα απολύτως πρόβλημα, η λάμπα δεν τρεμοπαίζει, ανάβει κανονικά, failures δεν υπάρχουν.
Τράβηξα και 2 φώτος (χωρίς φλας), έχω ακουμπήσει πρόχειρα τη λάμπα xenon δεξιά στη μηχανή και ανάβει ενώ λειτουργεί η μηχανή και η δεύτερη φώτο είναι στην ίδια κατάσταση από μέσα τραβηγμένη, φαίνεται ο φωτισμός της λάμπας xenon έξω αριστερά.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg xenon_test_kapo.jpg (103,4 KB, 82 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg xenon_test.jpg (111,8 KB, 67 εμφανίσεις)
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη demis_330 : 25-10-07 στις 20:51
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 26-10-07, 07:43
Το avatar του χρήστη fmaik
fmaik Ο χρήστης fmaik δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-12-2006
Μηνύματα: 63
fmaik is on a distinguished road
τελικά δεν μας είπες κινέζικο είναι ή ιαπωνέζικο? Ελπίζω πάντως η ένταση του φωτός να έχει διάρκεια στο χρόνο γιατί τα αμφιβόλου ποιότητας κιτ στη διάρκεια του χρόνου γίνονται πυγολαμπίδες. Βέβαια η τιμή είναι πολύ χαμηλή και αξίζει να ρισκάρει κανείς καθώς η επαναφορά στην αρχική κατάσταση γίνεται εύκολα (επιστροφή στις αλογόνου)
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 26-10-07, 10:01
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Η εταιρεία είναι στην Κίνα, Αμερική και Αγγλία, όπως λέει η σελίδα τους.
Διάβασε ακριβώς αυτό που γράφουν :

Our company focuses on producing HID Kits, which are JAPAN OEM, we do lots of OEM orders for famous brands. In fact many HID Kits have a label "Made in Japan/Germany" are all made by our factory. As we sell over 10000 Kits per month, so the quality of our product is very good and guaranteed, you will get warrantee for 14 months. So be confident with our products. We printed "MADE IN JAPAN" on our HID Kits.

Κινέζικα ή Γιαπωνέζικα, στην τιμή που τα πήρα, δεν με πολυενδιαφέρει, δουλεύουν άψογα.
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 26-10-07, 11:02
Το avatar του χρήστη ks50:50
ks50:50 Ο χρήστης ks50:50 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2004
Μηνύματα: 269
ks50:50 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demis_bmw Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά. το έκανα και αυτό για να είμαι σίγουρος, ξανατοποθέτησα πρόχειρα μια λάμπα xenon μαζί με το ballast και τα δοκίμασα με τη μηχανή να λειτουργεί. Κανένα απολύτως πρόβλημα, η λάμπα δεν τρεμοπαίζει, ανάβει κανονικά, failures δεν υπάρχουν.
Τράβηξα και 2 φώτος (χωρίς φλας), έχω ακουμπήσει πρόχειρα τη λάμπα xenon δεξιά στη μηχανή και ανάβει ενώ λειτουργεί η μηχανή και η δεύτερη φώτο είναι στην ίδια κατάσταση από μέσα τραβηγμένη, φαίνεται ο φωτισμός της λάμπας xenon έξω αριστερά.
Μια χαρά τότε.
Απλώς θα πρέπει να σκεφτώ που μπορούν να στερεωθούν άλλα 2 ballast
__________________
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ,
ΚΑΙ ΟΛΟ Ο ΑΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ,
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΟΛΟ ΘΕΛΩ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙΑ,
ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 27-10-07, 21:57
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Τοπικ updated, πηγαίνετε στο πρώτο ποστ να διαβάσετε τα αποτελέσματα εγκατάστασης.
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 27-10-07, 22:27
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Μπράβο φίλε μου...Καλή δουλειά!!!Για ψάξε λίγο αυτό με τα προσωρινά failures...Oσο για τα angel με μια αντίσταση γύρω στο 1KΩ θα είσαι οκ,αν και το κόλπο με το λαμπάκι δεν σε χάλασε..χχιχιχιχιχιχιχιχιχιιι!!!!! Αμα έρθεις σε καμία συνάντηση ή όποτε μπορείς θα ήθελα να δω απο κοντά πως είναι βαλμένο το xenon kit για να ξέρω τι να περιμένω και εγώ σχετικά με το ντουι...Και πάλι καλορίζικα!!!


Y.Γ Νομίζω πως αυτό για το ντουί κάτι τέτοιο θα χρειάζεται,χωρίς να'μαι σίγουρος μιας και που δεν το έχω δει απο κοντά... http://cgi.ebay.co.uk/2-x-BMW-E46-HI...QQcmdZViewItem

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 27-10-07 στις 22:49
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 27-10-07, 23:04
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Καλά Βασίλη, είσαι πρώτοςςςςςςςςς !!! Πότε πρόλαβες και το βρήκες ? Χαχαχαχα, +111111 , ναι, αυτό χρειάζονται όλοι που βάζουν xenon σε E46, και τελικά θα πρέπει να αγοραστεί έξτρα !
Να και κάτι που δεν το είχα προβλέψει. Σωστός ο BILL007 !!!
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.