Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-09-09, 20:38
Το avatar του χρήστη a.samaro
a.samaro Ο χρήστης a.samaro δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-08-2009
Μηνύματα: 307
a.samaro will become famous soon enough
Απίστευτη Ελληνική Κατασκευή

Τι να πούμε για αυτή την ελληνική κατασκευή.
Που είναι η παρουσία του κράτους ??

Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-09-09, 20:51
Το avatar του χρήστη Αριαδνη
Αριαδνη Ο χρήστης Αριαδνη δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-07-2009
Μηνύματα: 211
Αριαδνη will become famous soon enough
Κανένας σοβαρός επαγγελματίας δεν θα κάτσει στην Ελλαδα...τα μεγαλύτερα μυαλά μας ... ειναι εκει που πρεπει ...δλδ ΟΧΙ ΕΔΩ αλλα σε καποια χωρα του εξωτερικού οπου ξέρουν να τους εκτιμουν να τους πληρώνουν και να τους αφήνουν να κανουν την δουλεια τους .... τελος δεν νομίζω να υπαρχει στην Ελλαδα η καταλληλη υποδομή και οι προυποθέσεις να αναπτυξει ο κύριος το ταλεντο του ! (και απο το 2007 να μην εχουμε ακούσει κατι ...μαλλον εχω δικιο...)
__________________
its never about the car ...its always about the driver ...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-09-09, 20:55
Το avatar του χρήστη REDNECK
REDNECK Ο χρήστης REDNECK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2005
Μηνύματα: 326
REDNECK will become famous soon enough
ΤΡΕΛΛΟ !!!
Ξερουμε λεπτομερειες?
Απο τι ειναι βασισμενο , κινητηρα κλπ?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-09-09, 20:59
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Ναι είναι όντως ΦΟΒΕΡΟ.

Παρατήρησε ότι ακόμα και στο χώμα σε μεγάλες ταχύτητες ο κραδασμός και οι κλίσεις είναι σχεδόν απόντες.

Από όσο θυμάμαι από το R&D (περίπου το 2004 ήταν) έλεγε ότι το σεταπ ήταν universal δλδ δεν έκαναν ΚΑΜΙΑ τροποποίηση για να τρέχει άσφαλτο και χώμα.

ΌΛΗ η ΟΥΣΙΑ της κατασκευής βρίσκεται στην ανάρτηση.

Και ΟΛΗ η αυτοκίνηση είναι κολλημένη στα Mcpherson και τους πολλαπλούς συνδέσμους.

Κάτι τέτοια με κάνουν και πιστεύω ότι ΔΕΝ υπάρχει τεχνολογία διαθέσιμη στο ευρύ κοινό.-

Όσο για την κυβέρνηση και το ελληνικό κράτος...

Βρίσκεται εκεί που βρίσκεται τα τελευταία (αρκετά τέλος πάντων χρόνια), στο μέρος του μυαλού μας όπου ΟΛΟΙ βρίζουμε τους ίδιους αλλά πάμε και τους ξαναψηφίζουμε.

Δε φταίει η κυβέρνηση φίλε μου, φταίμε ΕΓΩ και ΕΣΥ και η έλλειψη παιδείας μας, η έλλειψη αυτοπεποίθησης και ΚΥΡΙΩΣ αυτοσεβασμού.

Όταν φτιάξουμε αυτά τότε να είσαι σίγουρος ότι θα φτιάξει και η κυβέρνηση.

Μέχρι στιγμής βρίσκονται μέσα στις πολυτελείς λιμουζίνες τους (που πληρώνω εγώ και εσύ), στα σπίτια τους (που πληρώνω εγώ και εσύ), στη χλίδα τους (που πληρώνω εγώ και εσύ), στα κομφόρ τους (που πληρώνω εγώ και εσύ).

Φτάνει η ώρα για τις εκλογές, και μην αυταπατάσαι οι ίδιοι θα μας κυβερνάνε και πάλι.

Το πρότζεκτ είχε φτάσει Σουηδία αν θυμάμαι σε κάποιον κατασκευαστή, αλλά έχω χρόνια να βρω ίχνη του.

Αν το δει ένα μέλος εδώ υποψιάζομαι ότι ίσως ξέρει αρκετά παραπάνω.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-09-09, 20:59
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DRIFT KING Εμφάνιση μηνυμάτων
ΤΡΕΛΛΟ !!!
Ξερουμε λεπτομερειες?
Απο τι ειναι βασισμενο , κινητηρα κλπ?
Δεν είναι το θέμα ΜΟΝΟ το μοτέρ(δε το λέω υποτιμητικά), από Hayabusa είναι.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-09-09, 21:03
Το avatar του χρήστη a.samaro
a.samaro Ο χρήστης a.samaro δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-08-2009
Μηνύματα: 307
a.samaro will become famous soon enough
Παράθεση:
DRIFT KING ΤΡΕΛΛΟ !!!
Ξερουμε λεπτομερειες?

Δεν είμαι σίγουρος για να δώσω όνομα μηχανικού.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-09-09, 21:03
dimis_gr Ο χρήστης dimis_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 280
dimis_gr is on a distinguished road
και μετά σου λένε off road και βλακείες..... απίθανο το όχημα και μπράβο στους εμπνευστές του. πιστεύω ένα τέτοιο οχηματάκι παντός τύπου και σε καλή τιμή θα έκανε πάταγο. εδώ κυκλοφορούν εκείνα τα μικρά τα buggy κατι 125cc και 250cc αυτό δεν θα κυκλοφορήσει??!!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-09-09, 21:04
Το avatar του χρήστη giannis-pefki
giannis-pefki Ο χρήστης giannis-pefki δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 17-01-2008
Μηνύματα: 37
giannis-pefki is on a distinguished road
ο κλωβος μου θυμιζει λιγο smart... μαλλον εκει εχει βασιστει αν δεν ειναι αυτουσιος

φοβερη δουλεια!!!!
__________________
E 21 320i
e36 318i cabrio
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-09-09, 21:08
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Το συγκεκριμένο όχημα κατασκευάστηκε για να δει στην πράξη ο μηχανικός και κατασκευαστής του Δημήτρης Κορρές την ανάρτηση ΠΑΝΤΟΣ ΕΔΑΦΟΥΣ (ΑΥΤΟ είναι η είδηση όχι το όχημα καθαυτό) που ο ίδιος σχεδίασε.

Φοβερό ΚΑΙ σαν ιδέα και σαν υλοποίηση.

Και προσωπικά ΜΑΚΑΡΙ να μην βγει στην παραγωγή σαν buggy αλλά σαν ένα ΚΑΝΟΝΙΚΟ όχημα το οποίο θα μπορούν ΟΛΟΙ να το πάνε ΠΑΝΤΟΥ.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 18-09-09, 21:16
Το avatar του χρήστη a.samaro
a.samaro Ο χρήστης a.samaro δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-08-2009
Μηνύματα: 307
a.samaro will become famous soon enough
Παράθεση:
oldcarskickass Το συγκεκριμένο όχημα κατασκευάστηκε για να δει στην πράξη ο μηχανικός και κατασκευαστής του Δημήτρης Κορρές την ανάρτηση ΠΑΝΤΟΣ ΕΔΑΦΟΥΣ (ΑΥΤΟ είναι η είδηση όχι το όχημα καθαυτό) που ο ίδιος σχεδίασε.

Φοβερό ΚΑΙ σαν ιδέα και σαν υλοποίηση.

Και προσωπικά ΜΑΚΑΡΙ να μην βγει στην παραγωγή σαν buggy αλλά σαν ένα ΚΑΝΟΝΙΚΟ όχημα το οποίο θα μπορούν ΟΛΟΙ να το πάνε ΠΑΝΤΟΥ.

Επιβεβαιώνεις τις πληροφορίες μου για τον κατασκευαστή και σ'ευχαριστώ.
Ακουσα πάντως οτι στρατός ξένης χώρας ενδιαφέρεται για άλλο όχημά του.

Το θέμα είναι ποιός ( το Υπουργείο Συγκοινωνιών) θα του δώσει εδω έγκριση τύπου.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.