Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-03-07, 21:08
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από STAYROS7 Εμφάνιση μηνυμάτων
εισαι σιγουρος οτι δεν τα περναω για πλακα τα 105 αλογα με το bmw αλλα σιγουρα εχεις οπως λες Μ3 η απλα ειναι εφετζιδικο το εξωτερικο του οπωσ κανουν και καποιοι αλλοι!!!!
Επιτέλους κάποιος που ξεσκέπασε τον EVANGELO!!!
  #12  
Παλιά 13-03-07, 21:12
Το avatar του χρήστη bmw318cabrio
bmw318cabrio Ο χρήστης bmw318cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 943
bmw318cabrio is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιτέλους κάποιος που ξεσκέπασε τον EVANGELO!!!
Nαι Evangele την αλλη φορα που ανοιξες καπο το ειδα εγω το 316...Λωποδυτη..μας ελεγες οτι εχεις Μ3...ντροπη οσυ...
__________________
Καλα ειχα συνηθισει στο Cabrio...ποιος μπαινει σε κλειστο τωρα??
  #13  
Παλιά 13-03-07, 21:16
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Εγώ έχω Μ3 με bodykit 316 πάντως...
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
  #14  
Παλιά 14-03-07, 07:59
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου μάλλον οι φουκαράδες οι οδηγοί των άλλων 1.6 ή δεν καταλάβαινουν ότι τα στήνετε ή ήσουν πιό γρήγορος από πρίν.
Σέβομαι τα 150 που έδωσες αλλά δεν έγινε πιό γρήγορο το αμάξι σου ... δυστυχώς...
Για ελα να δοκιμασεις ενα αυτοκινητο με και χωρις Sprint Booster και μετα ελα να μου πεις αν εγινε πιο γρηγορο η οχι...

Δεν απεκτησε περισσοτερη δυναμη, ναι. Δεν εγινε πιο γρηγορο, δεν το ξερεις. Οταν τωρα πατας γκαζι και δινει κατευθειαν οσο γκαζι πατας και δεν χαζευει και δεν αποφασιζει το αυτοκινητο ποσο και ποτε θα δωσει γκαζι, πιστεψε με γινεται πιο γρηγορο.

Αλλα ξεχασα, οπως και σε ολα τα αλλα τοπικ, εσυ ξερεις τα παντα και καλυτερα απο ολους τους αλλους ακομα και για πραγματα που δεν εχεις δοκιμασει και δεν εχεις ιδεα πως δουλευουν...

ΥΓ Το Sprint Booster δεν το "φερνει" ο Μπουλεκος, το εχει δημιουργησει/εξελιξει/κατασκευασει ο Μπουλεκος και πουλαει μερικες χιλιαδες κομματια σε ολο τον κοσμο. Αλλα ολοι αυτοι ειναι μαλακες φαινεται αφου εσυ ξερεις καλυτερα.

ΥΓ2 http://forums.mbworld.org/forums/

μπες στο forum να δεις τι νομιζουν οδηγοι που το εχουν βαλει μεχρι και σε AMG, search για sprint booster και θα δεις.

ΥΓ3 Χαρη ελα να σου βαλουμε ενα να μου πεις την γνωμη σου.
  #15  
Παλιά 14-03-07, 13:12
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων

ΥΓ3 Χαρη ελα να σου βαλουμε ενα να μου πεις την γνωμη σου.
Bάλε ένα στο ασημί Μ6 και δώστο μου ένα ΣΚ να σου πω αν βελτιώθηκε η απόκριση στο γκάζι...

Βέβαια μόνο το booster θα έχει μείνει στο τέλος από ολόκληρο το αμάξι, αλλά δεν πειράζει...
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
  #16  
Παλιά 14-03-07, 14:12
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Αν δεν απαττωμαι το μονο που κανει το sprint booster ειναι καθε φορα που πατας το γκαζι (απο 1%-99%) να στο κανει 100%... (κοινως ειναι ο ορισμος του ON/OFF)

Αλογα παραπανω ΔΕΝ δινει,αρα ΔΕΝ γινεται πιο γρηγορο το εργαλειο που οδηγουμε...

Αν σανιδωσουν ταυτοχρονα 2 ιδια αυτοκινητα (οσο αυτο ειναι δυνατον) το ενα με το SB + το αλλο χωρις θα πηγαινουν κοπια.

Το τι λεει ο καθενας , ειτε εχει AMG ειτε fiat panda εμενα προσωπικα δε μου λεει τιποτα γιατι ειναι μονο θεμα αισθησης.
+ ειναι παρα πολλες οι φορες που η αισθηση που μας δινουν βελτιωσεις που κανουμε απεχουν αρκετα απ'την πραγματικοτητα , για να μην πω οτι πολλες φορες το αυτοκινητο παει + χειροτερα ενω εμεις ορκιζομαστε οτι το νιωθουμε να πηγαινει καλυτερα (κατι που σιγουρα ομως δεν ισχυει στην περιπτωση του SB).
__________________
  #17  
Παλιά 14-03-07, 14:46
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν απεκτησε περισσοτερη δυναμη, ναι. Δεν εγινε πιο γρηγορο, δεν το ξερεις. Οταν τωρα πατας γκαζι και δινει κατευθειαν οσο γκαζι πατας και δεν χαζευει και δεν αποφασιζει το αυτοκινητο ποσο και ποτε θα δωσει γκαζι, πιστεψε με γινεται πιο γρηγορο.
Φίλε, δεν ξέρω πως είναι το ηλεκτρικό γκάζι στα άλλα αυτοκίνητα.
Πάντως, σε αυτά που έχω οδηγήσει (τα περισσότερα είναι bmw) εγώ δεν βλέπω πρόβλημα απόκρισης και τέλος πάντων κάποια καθυστέρηση από το ηλεκτρικό γκάζι.

Ερώτηση, το booster αυτό κάνει το ηλεκτρομοτέρ πιο γρήγορο???

ΥΓ: στο μίνι του αδερφού μου που είχαμε βάλει, μας είχα σπάσει τα φρύδια γιατί με το παραμικρό πάτημα έδινε τέρμα γκάζι, με αποτέλεσμα όταν δεν θέλεις να βάλεις κόντρα (δηλαδή το 99% της χρήσης ενός αυτοκινήτου) έκανε λαγουδάκια ή πήγαινε σαν να έχει λόξυγγα.
  #18  
Παλιά 14-03-07, 14:51
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων

ΥΓ Το Sprint Booster δεν το "φερνει" ο Μπουλεκος, το εχει δημιουργησει/εξελιξει/κατασκευασει ο Μπουλεκος και πουλαει μερικες χιλιαδες κομματια σε ολο τον κοσμο. Αλλα ολοι αυτοι ειναι μαλακες φαινεται αφου εσυ ξερεις καλυτερα.
Σε λίγο θα κάνουν login οι 3 σωματοφύλακες και θα σε κράξουν για τη διαφήμιση
  #19  
Παλιά 15-03-07, 07:57
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Octane Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν απαττωμαι το μονο που κανει το sprint booster ειναι καθε φορα που πατας το γκαζι (απο 1%-99%) να στο κανει 100%... (κοινως ειναι ο ορισμος του ON/OFF)

Αλογα παραπανω ΔΕΝ δινει,αρα ΔΕΝ γινεται πιο γρηγορο το εργαλειο που οδηγουμε...

Αν σανιδωσουν ταυτοχρονα 2 ιδια αυτοκινητα (οσο αυτο ειναι δυνατον) το ενα με το SB + το αλλο χωρις θα πηγαινουν κοπια.

Το τι λεει ο καθενας , ειτε εχει AMG ειτε fiat panda εμενα προσωπικα δε μου λεει τιποτα γιατι ειναι μονο θεμα αισθησης.
+ ειναι παρα πολλες οι φορες που η αισθηση που μας δινουν βελτιωσεις που κανουμε απεχουν αρκετα απ'την πραγματικοτητα , για να μην πω οτι πολλες φορες το αυτοκινητο παει + χειροτερα ενω εμεις ορκιζομαστε οτι το νιωθουμε να πηγαινει καλυτερα (κατι που σιγουρα ομως δεν ισχυει στην περιπτωση του SB).
α) Και ομως απατασαι. Δεν ειναι on-off. Αλλαζει την κυματομορφη του βολταζ απο το ποτενσιομετρο του γκαζιου και την κανει γραμμικη αντι για μια κατσαρη και μη αναλογικη μλκια που δινει κανονικα, και σιγουρα δεν το κανει να δινει τερμα γκαζι συνεχεια.

β) Αλογα παραπανω δεν δινει, αλλα οταν στο μαμα αυτοκινητο πατας Χ γκαζι και σου δινει λιγοτερο απο Χ στην αρχη μεχρι τελικα να σου δωσει οσο γκαζι ζητησες, για να μην σου πω χαζευει και το σκεφτεται λιγακι πριν αποφασισει να ανοιξει, ενω με το SB δεν τα εχεις ολα αυτα και εχεις Χ γκαζι οταν ζητησεις Χ γκαζι, τοτε εισαι σιγουρος οτι το αυτοκινητο δεν θα ειναι πιο γρηγορο?

θες να στο πω αλλιως? Οταν πατησεις τερμα γκαζι, το μαμα αυτοκινητο δεν θα σου δωσει αμεσως τερμα γκαζι, ενω με το SB θα σου δωσει αμεσως τερμα γκαζι. Εκει ειναι η διαφορα οσον αφορα το τερμα γκαζι που μου λες οτι δεν εχει περισσοτερα αλογα. Δεν θα ειναι πιο γρηγορο το δευτερο?

Δοκιμασε δυο ιδια αυτοκινητα και θα δεις οτι μονο κοπια δεν θα πηγαινουν.

γ) Εσυ εχεις δοκιμασει να δεις τι κανει και αν δουλευει? Αν οχι, πως εκφερεις αποψη? Και τοοοοοσοι που εχουν βαλει, ειναι ηλιθιοι και δεν ξερουν τι τους γινεται?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε, δεν ξέρω πως είναι το ηλεκτρικό γκάζι στα άλλα αυτοκίνητα.
Πάντως, σε αυτά που έχω οδηγήσει (τα περισσότερα είναι bmw) εγώ δεν βλέπω πρόβλημα απόκρισης και τέλος πάντων κάποια καθυστέρηση από το ηλεκτρικό γκάζι.

Ερώτηση, το booster αυτό κάνει το ηλεκτρομοτέρ πιο γρήγορο???

ΥΓ: στο μίνι του αδερφού μου που είχαμε βάλει, μας είχα σπάσει τα φρύδια γιατί με το παραμικρό πάτημα έδινε τέρμα γκάζι, με αποτέλεσμα όταν δεν θέλεις να βάλεις κόντρα (δηλαδή το 99% της χρήσης ενός αυτοκινήτου) έκανε λαγουδάκια ή πήγαινε σαν να έχει λόξυγγα.
α) Πολλοι λενε ετσι, μεχρι που βαζουν ενα και καταλαβαινουν που και ποσο προβλημα ειχαν τα αυτοκινητα τους.

β) οχι δεν κανει το ηλεκτρομοτερ αυτο καθ'αυτο πιο γρηγορο με την εννοια της μεγαλυτερης ταχυτητας ανοιγματος, κανει οτι ειπα πιο πανω. Γραμμικη σχεση μεταξυ πατηματος πενταλ και ανοιγματος πεταλουδας, χωρις χαζεματα. Ειδικα σε ρεπριζ, προσπερασματα και γενικα καταστασεις που απο part throttle πας σε τερμα γκαζι.

γ) ποτε ειχατε βαλει στο Mini? Επισης σου εχει περασει ποτε απο το μυαλο το συγκεκριμενο SB να ηταν ελλατωματικο?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε λίγο θα κάνουν login οι 3 σωματοφύλακες και θα σε κράξουν για τη διαφήμιση
Ποια διαφημιση? Καποιος εγραψε πιο πανω "το SB το φερνει ο Μπουλεκος" και εγω απαντησα οτι δεν το φερνει αλλα το εχει φτιαξει εκεινος. Γεγονοτα. Και γενικα ολα μου τα ποστ σε αυτο το τοπικ ειναι απαντησεις σε ανακριβειες που αλλοι εγραψαν. Δεν βγηκα να διαφημισω τιποτα, να βαλω τα πραγματα στην θεση τους βγηκα.

ΥΓ Ναι δουλευω στον Μπουλεκο, αλλα πιστεψε με καμμια ορεξη δεν εχω να του κανω διαφημιση. Αλλα επειδη ειμαι εκει μεσα, ξερω 1-2-5 πραγματα παραπανω και αυτα που γραφονται εδω ειναι ανακριβειες.

ΥΓ2 Σε οποιον θελει SB του λεμε "ελα, στο βαζουμε, το δοκιμαζεις και αμα σου αρεσει το τι κανει και δεις οτι οντως δουλευει, μονο τοτε το πληρωνεις". Αμα αυτη δεν ειναι πολιτικη που σεβεται τον πελατη και που δειχνει την εμπιστοσυνη του κατασκευαστη στο προιον του, δεν ξερω τι ειναι. Βαλε και τα 2 χρονια εγγυηση, και ειμαστε κομπλε.
  #20  
Παλιά 15-03-07, 08:38
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
γ) ποτε ειχατε βαλει στο Mini? Επισης σου εχει περασει ποτε απο το μυαλο το συγκεκριμενο SB να ηταν ελλατωματικο?
Λοιπόν, το είχαμε βάλει το 2005. Η αλήθεια είναι πως δεν μας είχε περάσει από το μυαλό ότι είναι ελλατωματικό.

Επίσης, αυτό με τους 3 σωματοφύλακες, ήταν αστείο φίλε. Δεν είπα ότι κάνεις διαφήμιση.
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.