Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 17-08-10, 19:00
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραία μπορείτε να μου πείτε εκτός απο τον stallion που είναι αλφίστι και το Νίκο που είναι bmwδάκιας οι άλλοι τι κάνετε σε αυτό το φόρουμ αφού δεν σας αρέσει καμια νέα BMW? Και μη μου πείτε πίσω κίνηση, τιμόνι κτλ γιατί όλα ξεκινάν απο την εξωτερική εμφάνιση και το design πρώτα

Απλή απορία είναι χωρίς παρεξήγηση...
1. Κανω ο,τι θελω (χωρις παρεξηγηση)
2. Εχω BMW.

Αυτα χωρις να ειμαι υποχρεωμενος να απαντησω

Υ/γ: το εγραψα και πιο πανω. Αδιαφορω για την εξωτερικη εμφανιση. Για μενα δεν πιανει ουτε 5% σε ενα αυτοκινητο.
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosm3 : 17-08-10 στις 19:15
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 17-08-10, 22:16
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραία μπορείτε να μου πείτε εκτός απο τον stallion που είναι αλφίστι και το Νίκο που είναι bmwδάκιας οι άλλοι τι κάνετε σε αυτό το φόρουμ αφού δεν σας αρέσει καμια νέα BMW? Και μη μου πείτε πίσω κίνηση, τιμόνι κτλ γιατί όλα ξεκινάν απο την εξωτερική εμφάνιση και το design πρώτα

Απλή απορία είναι χωρίς παρεξήγηση...
θα μου επιτρέψεις να πω κ γώ τη γνώμη μου στο θέμα αυτό...εχω bmw ακριβώς επειδή έχει πίσω κίνηση, για θέμα ασφάλειας κ ένας λόγος που δέν έχω πάρει καινούριο είναι οτι όντως δέν μου αρέσουν τα καινούρια...έχω κόλλημα με τα ε 21 30 κ 36 άσχετα άν έχω 46άρι....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 17-08-10, 23:31
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Προσωπικά, δε θεωρώ καμία από τις άλφα τελευταίας γενιάς (ίσως και γενικότερα) αδερφίστική. Και φυσικά, εννοείται πως θεωρώ την 159 πολύ κομψή αλλά και άγρια ταυτόχρονα χωρίς κανένα γυναικείο στοιχείο, ωστόσο τα γούστα είναι καθαρά υποκειμενικά και αυτή είναι απλά η άποψή μου.

Απλά, νομίζω ότι μερικοί είναι κολλημένοι με τα αμάξια τους και κρίνουν πολύ αυστηρά τους διαδόχους τους. Ναι, η Ε39 ήταν ένα πολύ ωραίο αυτοκίνητο για την εποχή της, ένα κλασικό και κομψό μεγάλο σεντάν που για την εποχή του ήταν πανέμορφο. Μέχρι εκεί.
Η Ε60 πάλι, είναι ένα αυτοκίνητο που και σε 10 χρόνια από τώρα, υποθέτω πως θα μοιάζει λες και βγήκε πρόσφατα στην παραγωγή. Κοινώς, είναι πρωτοποριακή. Όχι τόσο κομψή όπως η Ε39, αλλά πραγματικά αγέραστη. Και έχω ξαναπει πως με την κατάλληλη ζάντα και 2-3 προσθήκες ακόμα, ακόμα και μια 520 Ε60 βγάζει αλητεία που δε βγάζει ούτε η Μ5 Ε39.

Με την Ε46 πάλι, είναι διαφορετικά τα πράγματα. Το αυτοκίνητο αυτό είναι πολύ μπροστά από την εποχή του και ακόμα και σήμερα φαίνεται εντελώς σύγχρονη.
Ίσως και γι'αυτό κρίνουν ορισμένοι πολύ αυστηρά την Ε90 και την Ε92, τη στιγμή που η πρώτη είναι ένα πολύ μυώδες οικογενειακό σεντάν, με πολύ δυναμική μούρη (περισσότερο από την Ε46) αλλά μέτριο πίσω μέρος (που στο fl βέβαια έφτιαξε πολύ) και η Ε92 είναι ιδιαίτερα κομψή (δεν έχω να πω κάτι αρνητικό, εκτός απ'΄το ότι θα την ήθελα λίγο πιο φουσκωμένη στυλ Α5), δηλαδή υπό νορμάλ συνθήκες, είναι μια χαρά αυτοκίνητα.
Σίγουρα η Ε9Χ δεν είναι τόσο πρωτοποριακές όσο η Ε46, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι πισωγύρισμα για τη bmw. Απλά δεν είναι τόσο "μπροστά" και γι'αυτό δυσαρεστήθηκαν τόσο οι φίλοι της bmw.
Το ίδιο συμβαίνει και με τη νέα 5άρα, αρκετά συμπαθητική εξωτερικά, χωρίς όμως να έχει κάτι να πει, όπως η Ε60.

Τώρα για τον άσσο, συμπαθητικό αυτοκίνητο αλλά μέχρι εκεί. Κυρίως η μούρη δεν μου αρέσει καθόλου, και μιας και αναφέρθηκε και ο όρος γυναικείο αυτοκίνητο, θα μπορούσα να πω ότι μου κάνει λιγάκι για τέτοιο. Πίσω πάλι πιστεύω πως είναι αρκετά καλύτερος, ενώ και σε κουπέ έκδοση, αν και δεν το λες ωραίο, κάτι άγριο το βγάζει.

Και η Χ6 πάλι, αν και αυτοκίνητο που το αγαπάς ή το μισείς, προσωπικά μου αρέσει πολύ. Δεν είναι ούτε όμορφη ούτε τίποτα, αλλά είναι τρελά εντυπωσιακή και ιδιαίτερη (είδα τις προάλλες μαύρη Χ6Μ με φιμέ και τεράστιες ζάντες και αισθάνθηκα δέος, κάτι που δεν μου'χει τύχει ποτέ πχ με cayenne). Μετά το hummer, σίγουρα από τα πιο extravagant τζιποειδή της αγοράς.

Κατέθεσα κι εγώ λοιπόν τα εντελώς υποκειμενικά γούστα μου.
Απλά, το κυρίως ζητούμενο για τις bmw είναι να διατηρήσουν στο ακέραιο τα οδικά τους χαρακτηριστικά. Εκεί πάσχουν οι νέες γενιές (δηλαδή Ζ4 και F10) και όχι εξωτερικά και ας μην είναι τόσο ιδιαίτερες όσο παλιά.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 18-08-10, 17:40
Το avatar του χρήστη montoya
montoya Ο χρήστης montoya δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-01-2007
Μηνύματα: 1.910
montoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to all
+ 1000
Υ.Γ. Ο άσσος δεν μου αρέσει από καμία οπτική γωνία (γούστα είναι αυτα) και επαναλαμβάνω πως το ομορφότερο αυτοκίνητο για μένα είναι το Α5.
Υ.Γ.2 Κι εμένα το Χ6 μου προκαλεί δέος. Παράξενο συναίσθημα. Και να σκεφτείς πως πότε δεν κοίταξα τα αλλά τζιπ της εταιρείας (Χ3, Χ5). Μου ήταν πάντα αδιάφορα.
__________________
Από τη θέση του οδηγού.....
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 24-08-10, 18:05
Το avatar του χρήστη PipisBMW
PipisBMW Ο χρήστης PipisBMW δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 23-08-2010
Μηνύματα: 11
PipisBMW is on a distinguished road
Για μενα μου αρεσει πολυ η Ε46 και η Ε92 τωρα καλυτερα να κρινουμε απο κοντα λεω εγω και οχι απο Photo.
Οσο για τα τζιπ και μενα μου ιτανε αδιαφορα αλλα διχνω μια συμπαθια στην Χ6.
Τωρα επειδη μου συγρινεται Alfa με BMW για μενα δεν τα συγκρινω η 159 ωραιο αυτοκινητο αλλα δεν παβη να ειναι ενα ντιζαινατο Fiat.
__________________
BMW 1.8 Compact MY2000 (2008-)
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 24-08-10, 18:35
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PipisBMW Εμφάνιση μηνυμάτων
Για μενα μου αρεσει πολυ η Ε46 και η Ε92 τωρα καλυτερα να κρινουμε απο κοντα λεω εγω και οχι απο Photo.
Οσο για τα τζιπ και μενα μου ιτανε αδιαφορα αλλα διχνω μια συμπαθια στην Χ6.
Τωρα επειδη μου συγρινεται Alfa με BMW για μενα δεν τα συγκρινω η 159 ωραιο αυτοκινητο αλλα δεν παβη να ειναι ενα ντιζαινατο Fiat.
Όσο η bentley είναι ένα ντιζαϊνάτο audi.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 24-08-10, 18:38
Το avatar του χρήστη PipisBMW
PipisBMW Ο χρήστης PipisBMW δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 23-08-2010
Μηνύματα: 11
PipisBMW is on a distinguished road
Σωστοςςςςςςςςςςςςςς
__________________
BMW 1.8 Compact MY2000 (2008-)
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 31-08-10, 16:11
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PipisBMW Εμφάνιση μηνυμάτων
Για μενα μου αρεσει πολυ η Ε46 και η Ε92 τωρα καλυτερα να κρινουμε απο κοντα λεω εγω και οχι απο Photo.
Οσο για τα τζιπ και μενα μου ιτανε αδιαφορα αλλα διχνω μια συμπαθια στην Χ6.
Τωρα επειδη μου συγρινεται Alfa με BMW για μενα δεν τα συγκρινω η 159 ωραιο αυτοκινητο αλλα δεν παβη να ειναι ενα ντιζαινατο Fiat.
απολύτως καμμία σχέση...η 159 μοιράζεται με το οποιοδίποτε fiat μόνο το 'χώρα κατασκευής' στην άδεια κυκλοφορίας. έλεος. διπλά ψαλίδια μπρός/πίσω τετραπίστονα φρένα σε όλες τις εκδόσεις και την μεγαλύτερη ακαμψία της κατηγορίας....να ξέρουμε και λίγο τι λέμε δηλαδή, τι να πούνε οι vagέλιδες που το A3/Golf/Octavia/Leon είναι 95% ίδια μεταξύ τους?
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 31-08-10, 18:11
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραία μπορείτε να μου πείτε εκτός απο τον stallion που είναι αλφίστι και το Νίκο που είναι bmwδάκιας οι άλλοι τι κάνετε σε αυτό το φόρουμ αφού δεν σας αρέσει καμια νέα BMW? Και μη μου πείτε πίσω κίνηση, τιμόνι κτλ γιατί όλα ξεκινάν απο την εξωτερική εμφάνιση και το design πρώτα

Απλή απορία είναι χωρίς παρεξήγηση...
τρολινγκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκ
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sakkunen : 31-08-10 στις 18:14
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 26-09-10, 10:17
Το avatar του χρήστη Bimmer
Bimmer Ο χρήστης Bimmer δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-05-2009
Μηνύματα: 57
Bimmer will become famous soon enough
Νέα σειρά 3 (2012)

Άλλη μια illustrated εκδοχή για την νέα σειρά 3
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg f30-1_1200.jpg (218,8 KB, 66 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg f30-2_1200.jpg (230,8 KB, 58 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.