Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Μονομαχίες, Διπλομαχίες, Τριπλομαχίες!! > Εξωκλαμπικές

Εξωκλαμπικές Οι "μονομαχίες" με αυτοκίνητα που δεν είναι μέλη του BMW-Motorsport.gr Το παρόν φόρουμ βρίσκεται υπό επιτήρηση! Αν το κλίμα δεν είναι απόλυτα ήρεμο και φιλικό, δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης!!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-10-05, 20:07
Το avatar του χρήστη Mr.Vercetti
Mr.Vercetti Ο χρήστης Mr.Vercetti δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-06-2005
Μηνύματα: 108
Mr.Vercetti is on a distinguished road
Maserati Ghibli vs BMW M3(e36)...

Για πείτε ρε guys, εαν είχατε να επιλέξετε ανάμεσα σε μια Maserati Ghibli 2.8 του 1994 τέλειας κατάστασης και σε μια M3(e36) τέλειας κατάστασης επίσης τι θα επιλέγατε?... Ε?.. ε?...
__________________
Do you like miniature cars? Then visit our community at MiniatureCars.net
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-10-05, 20:48
konstantinos Ο χρήστης konstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2004
Μηνύματα: 463
konstantinos is on a distinguished road
Εγω Maserati,χωρις πολυ σκεψη.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-10-05, 20:51
Το avatar του χρήστη Dionysis
Dionysis Ο χρήστης Dionysis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-12-2004
Μηνύματα: 621
Dionysis is on a distinguished road
Χωρίς δευτερή σκέψη Μ3 Ε36 στάνταρ και με κλειστά μάτια
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-10-05, 21:01
papajim Ο χρήστης papajim δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2005
Μηνύματα: 697
papajim is on a distinguished road
Maserati χωρις καμια αμφιβολια...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-10-05, 21:05
Το avatar του χρήστη GS1821
GS1821 Ο χρήστης GS1821 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-07-2005
Μηνύματα: 165
GS1821 is on a distinguished road
M3 E36 .....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 24-10-05, 21:23
Το avatar του χρήστη Kowalski
Kowalski Ο χρήστης Kowalski δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-03-2005
Μηνύματα: 178
Kowalski is on a distinguished road
Για έδρα κατοικίας και συντήρησης του αυτοκινήτου την Ελλάδα, Μ3 στα τυφλά. Για έδρα και συντήρηση την Ιταλία, Maserati.

Σε αντίθετη περίπτωση δηλ. Μ3 στην Ιταλία και Maserati στην Ελλάδα, το πρώτο στέκει και είναι απλό. Το δεύτερο ( Maserati στην Ελλάδα ) στέκει μόνο αν είσαι καθαρά εισοδηματίας και όχι μισθωτός.

Αν πιστεύεις ότι η συντήρηση μιας Μ3 στην Ελλάδα ειναι ακριβή, τότε.... είσαι μακρυά νυχτωμένος Ritz! Τα ανταλλακτικά και το service μιας maserati στην Ελλάδα είναι σαν να λέμε Αλβανός τουρίστας. Και, ναι, υπάρχουν Αλβανοί τουρίστες, αλλά επιλέγουν τουριστικό προορισμό το Αργυρόκαστρο και την Πρίστηνα.

Αυτό πρακτικά σημαίνει, ότι στην τελική όλα γίνονται. Πες μου όποιος ποιος κυρ-Μήτρουλας θα αναλάβει υπεύθυνα τη συντήρηση μιας Maserati εδώ, τόσο υπεύθυνα μάλιστα ώστε να κοιμάσαι κι εσύ ήσυχος τα βράδυα? Πρακτικά κανείς.

Πάρε λοιπόν μια M3. Γερό ( σκυλι για την ακρίβεια - απλά όχι μετατροπή, πάρε original ), συντηρήσιμη, βρίσκεις ανταλλακτικά μέχρι και στο περίπτερο, δεδομένη μεταπώληση και αξιοπιστία Γερμανού.

Συγκρητικά με τη Maserati, οκ, γερό σχετικά, συντήρηση ( ποιος ήρθε? ) αλλού, ανταλλακτικά σχεδόν αποκλειστικά απο Ιταλία ( εκτός αν θές μόνο λάμπες για τα πίσω stop - που θα θές πολύ συχνά! ), μεταπώληση ( ποιος πέθανε ? ) και αξιοπιστία Ιταλού ( ακούω φωνές ή μου φαίνεται? )

Δε λέω, καλή η Maresati να κάνεις το κομάτι σου, άψογη λειτουργία ως γκομενοπαγίδα, και .... τελεία. Λένε ότι όποιος πουλάει τέτοιο αυτοκίνητο δίνει παρέα Στέφανα Γάμου για ευνόητους λόγους.

Την Μ3 την κάνεις ότι θες, την πάς όπου θες, όπως θες, εξαιρετική εγγύηση γκομενοπαγίδας η έλικα στο καπώ και το πορτ μπαγκαζ, και όταν την πουλάς, μαζεύονται σα μύγες όλοι να την πάρουν ( όχι σαν τοκογλύφοι όπως στη Maserati να την πάρουν κοψοχρονιά ).

Προσωπικά θα μου άρεσε πολύ μια Maserati. Πάρα πολύ για την άκρίβεια. Επειδή όμως είναι και το πρακτικό κομάτι στη μέση, η λογική λέει Μ3 δαγκωτό. Και αν θέλεις, ΝΑΙ, και το συναίσθημα Μ3 λέει. Maserati πιθανώς λέει μόνο το κρυφοτεκνό μέσα μου που λοξοκοιτάει το γκομενάκι στο δεξί πίσω τραπέζι να αλλάζει πόδι και να προσπαθεί να την σκεφτεί σε στιγμές οργασμού στα χέρια μου, πάνω στα δέρματα μιας Μ3 ΦΥΣΙΚΑ!!!


Φιλικά
Γιάννης
__________________
When i'm good, i'm good. When i'm bad, i'm better!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 24-10-05, 23:43
Το avatar του χρήστη lefos-WRX
lefos-WRX Ο χρήστης lefos-WRX δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 15-03-2005
Μηνύματα: 53
lefos-WRX is an unknown quantity at this point
Την Ε36 φυσικα... Οικογενειακος φιλος ειχε Quattroporte την οποια αλλαξε για 3200GT και μπορω να πω οτι δεν μου εκανε αισθηση ουτε το ενα, ουτε το αλλο (τα φρενα και η κλωτσια απο τις τουρμπινες της 3200 παντως ειναι αξια λογου!)... Πιστευω οτι η M3 ειναι συνολικα καλυτερο αυτοκινητο απο την Ghibli...
__________________
'02 Μ5 Ε39
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-10-05, 00:03
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Μακρυα απο τις Ghibli, βγαζουν μικροπροβληματα συνεχεια τα οποια αν και μικρο-, ειναι πανακριβα να επισκευαστουν (λογω ανταλλακτικων, ονοματος μαρκας κλπ κλπ).
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 25-10-05, 01:21
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Eννοειται Μ3!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 25-10-05, 07:31
Το avatar του χρήστη Elias_Z3
Elias_Z3 Ο χρήστης Elias_Z3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2005
Μηνύματα: 575
Elias_Z3 is on a distinguished road
Τωρα εγω τι να πω? Μου αρεσει πολυ το Ghibli αλλα οντως εχει ακριβη συντηρηση δεν ειναι και οτι ποιο αξιοπιστο αλλα ειναι πολυ ομορφο αυτοκινητο και προσωπικα ποιο ομορφο απο το Μ3 Ε36. Ειμαι και λιγο Ιταλοφιλος... Αλλα μαλλον θα επικρατισει η λογικη και θα πω Μ3!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:24.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.