Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιά 25-02-14, 12:21
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Εγώ θα πρότεινα να ανεβάσεις το κιβώτιο σε μια ράμπα,
να αλλάξεις την κομμένη αριστερή βάση, και να ελέγξεις την ντίζα του επιλογέα..
(τώρα, αν θα γλυτώσει με βάση σασμάν, ή θα έχεις και βάση κινητήρα δεν ξέρω)
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rapid_fast : 25-02-14 στις 14:32
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 25-02-14, 12:29
gogos523 Ο χρήστης gogos523 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2011
Μηνύματα: 85
gogos523 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα πρότεινα να ανεβάσεις το κιβώτιο σε μια ράμπα,
να αλλάξεις την κομμένη αριστερή βάση, και να ελέγξεις την ντίζα του επιλογέα..
(τώρα, αν θα γλυτώσει με βάση σασμάν, ή θα έχεις και βάση κιβωτίου δεν ξέρω)
Ελπίζω μέχρι Παρασκευή να γυρίσω από το δρομολόγιο και το αργότερο Σάββατο να περάσω από το συνεργείο να το δει το παιδί.Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 25-02-14, 15:22
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gogos523 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελπίζω μέχρι Παρασκευή να γυρίσω από το δρομολόγιο και το αργότερο Σάββατο να περάσω από το συνεργείο να το δει το παιδί.Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις!


ναι φιλε, να το δει μηχανικος και να το φτιαξεις, οταν ομως το φτιαξεις, ΜΠΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΙ ΗΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ.

οι περισσοτεροι κανουν μια ερωτηση, τα υπολοιπα μελη που γνωριζουν μερικα πραγματα εχουν ολη τη διαθεση να βοηθησουν και γραφουν πιθανες λυσεις, αλλά αυτοί που ρώτησαν δεν ξαναμπαινουν να γραψουν τι ηταν τελικα
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 25-02-14, 15:38
gogos523 Ο χρήστης gogos523 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2011
Μηνύματα: 85
gogos523 is on a distinguished road
Φυσικά και θα σας ενημερώσω. Ίσως στην πορεία βοηθήσει άλλο μέλος αν βρεθεί με παρόμοιο πρόβλημα. Απλά όπως είπα επειδή λείπω δρομολόγιο θα σας ενημερώσω Σάββατο η από Δευτέρα
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 01-03-14, 14:36
gogos523 Ο χρήστης gogos523 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2011
Μηνύματα: 85
gogos523 is on a distinguished road
Χαιρετώ την παρέα... Πριν λίγο γύρισα από το συνεργείο! Το κοίταξε το παιδί το αυτοκίνητο και είπε ότι έχει κομμένη βάση σασμάν.Μου άλλαξε και στα γρήγορα βαλβολινες, καλό θα κάνει κακό δεν θα κάνει η αλλαγή. Τώρα από Δευτέρα θα μπει μια μέρα συνεργείο για να γίνει η αλλαγή της βάσης.
Από περιέργεια πέρασα και από την bmw που έχουμε εδώ και μίλησα με έναν μηχανικό.Του εξήγησα το πρόβλημα μου και η απάντηση του ήταν χωρίς καν να δει το αμάξι η να το οδηγήσει έστω ένα τετράγωνο ότι θέλω αλλαγή σασμάν.Κόστος? Μαζί με ταα περαστικά 3.300€.
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 01-03-14, 14:49
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gogos523 Εμφάνιση μηνυμάτων
Από περιέργεια πέρασα και από την bmw που έχουμε εδώ και μίλησα με έναν μηχανικό.Του εξήγησα το πρόβλημα μου και η απάντηση του ήταν χωρίς καν να δει το αμάξι η να το οδηγήσει έστω ένα τετράγωνο ότι θέλω αλλαγή σασμάν.Κόστος? Μαζί με ταα περαστικά 3.300€.
Ε...είναι προφανές. Στη BMW θα το πας το αμάξι. ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ._
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 01-03-14, 14:50
gogos523 Ο χρήστης gogos523 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2011
Μηνύματα: 85
gogos523 is on a distinguished road
Ναι ναι τους έδωσα και προκαταβολή για να το ξεκινήσουν από σήμερα το αμάξι...
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 01-03-14, 21:23
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Ωραια, μπραβο, καλα νεα θα λεγα. Αυτο για την αντιπροσωπεια, απλα ασχολιαστο...
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 01-03-14, 21:41
gogos523 Ο χρήστης gogos523 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2011
Μηνύματα: 85
gogos523 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραια, μπραβο, καλα νεα θα λεγα. Αυτο για την αντιπροσωπεια, απλα ασχολιαστο...
αυτο για την αντιπροσωπεια επειδη τυχαινει να γνωριζω δυο παιδια γερμανους με το ιδιο αμαξι ο ενας 118d και ο αλλος 123d χειροκινητα καπου στις 80.000 χιλιομετρα τους ειχε εμφανισει το ιδιο προβλημα.Ειχανε παει στην bmw για να τους πουνε το προβλημα τους και τους ειχανε πει ακριβως τα ιδια οπως και εμενα σημερα.Δηλαδη χωρις καν να δουνε το αμαξι η να το οδηγησουν οτι χρειαζονται αλλαγη σασμαν.Βεβαια και τα δυο τα παιδια το επισκευσαν το αμαξι τους σε συνεργειο οπου και η ζημια τους ηταν απλα η βαση του σασμαν.
Η απαντηση της bmw απλα αδικαιολογητη!

Φυσικα τα νεα για την περιπτωση μου ειναι πολυ καλα...Απο εβδομαδα 8α μπει συνεργειο και 8α εχω πλεον το κεφαλι μου ησυχο..
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 01-03-14, 21:46
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gogos523 Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο για την αντιπροσωπεια επειδη τυχαινει να γνωριζω δυο παιδια γερμανους με το ιδιο αμαξι ο ενας 118d και ο αλλος 123d χειροκινητα καπου στις 80.000 χιλιομετρα τους ειχε εμφανισει το ιδιο προβλημα.Ειχανε παει στην bmw για να τους πουνε το προβλημα τους και τους ειχανε πει ακριβως τα ιδια οπως και εμενα σημερα.Δηλαδη χωρις καν να δουνε το αμαξι η να το οδηγησουν οτι χρειαζονται αλλαγη σασμαν.Βεβαια και τα δυο τα παιδια το επισκευσαν το αμαξι τους σε συνεργειο οπου και η ζημια τους ηταν απλα η βαση του σασμαν.
Η απαντηση της bmw απλα αδικαιολογητη!

Φυσικα τα νεα για την περιπτωση μου ειναι πολυ καλα...Απο εβδομαδα 8α μπει συνεργειο και 8α εχω πλεον το κεφαλι μου ησυχο..
Που λες για Γερμανους και αντιπροσωπειες μου θυμησες τωρα προσωπικη εμπειρια με αντιπροσωπεια σε πολη της Γερμανιας, δεν ξεκιναγε ο ανεμιστηρας της καμπινας ενω ολα τα αλλα στο κλιμα δουλευαν ρολοι στο δικο μου, τους το λεω, μου λενε να παραγγειλουμε ανεμιστηρα ν αλλαξουμε, βεβαια τ αμαξι ακομα σε εγγυηση, στα τετοια μου που λεμε, αλλα επειδη δε μου πηγαινε καλα καινουριο αμαξι να ξηλωνανε οτιδηποτε το απογευμα πριν τους το παω ψαχνω λιγο τις ασφαλειες και δεν παταγε αυτη του ανεμιστηρα καλα! Οι τυποι δεν ειχαν δει καν τις ασφαλειες!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.