Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-03-16, 21:52
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
Ε90 Ν46Β20 μαφ

εδω και αρκετα μεγαλο χρονικο διαστημα τα διαφορα προγραμματακια που διαθετω ΔΕΝ διαβαζουν τιμες μαφ (torque pro, dis, inpa, carly).
ειμαι αρκετα σιγουρος οτι πριν πολυ καιρο μπορουσα και εβλεπα τιμες στο τορκ προ στο κινητο μου...με ολα αυτα τα προγραμματα παντως εχω δει τιμες μαφ σε αλλα bimmers αλλα ολα αυτα ειναι διαφορετικα μοντελα και διαφορετικοι κινητηρες.
μπορει καποιος φιλος με ιδιο οχημα με το δικο μου να μου πει εαν μπορει να δει τιμες μαφ στο δικο του οχημα;

αρχιζω να πιστευω οτι ο μαφ μου εχει παραδοσει πνευμα τελικα αλλα το παραλογο ειναι οτι εχω πολυ χαμηλη καταναλωση και επισης δεν εχω καποια καταγεγραμμενη βλαβη στον εγκεφαλο...

ευχαριστω!
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-03-16, 09:07
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LefterisK Εμφάνιση μηνυμάτων
εδω και αρκετα μεγαλο χρονικο διαστημα τα διαφορα προγραμματακια που διαθετω ΔΕΝ διαβαζουν τιμες μαφ (torque pro, dis, inpa, carly).
ειμαι αρκετα σιγουρος οτι πριν πολυ καιρο μπορουσα και εβλεπα τιμες στο τορκ προ στο κινητο μου...με ολα αυτα τα προγραμματα παντως εχω δει τιμες μαφ σε αλλα bimmers αλλα ολα αυτα ειναι διαφορετικα μοντελα και διαφορετικοι κινητηρες.
μπορει καποιος φιλος με ιδιο οχημα με το δικο μου να μου πει εαν μπορει να δει τιμες μαφ στο δικο του οχημα;

αρχιζω να πιστευω οτι ο μαφ μου εχει παραδοσει πνευμα τελικα αλλα το παραλογο ειναι οτι εχω πολυ χαμηλη καταναλωση και επισης δεν εχω καποια καταγεγραμμενη βλαβη στον εγκεφαλο...

ευχαριστω!
Δεν έχει σχέση το αν βλέπει το κινητό σου τον εγκέφαλο..
Το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι να το βλέπει το διαγνωστικό της BMW.
Μέχρι εκεί θα σταθώ..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-03-16, 14:38
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Λευτέρη, με το Torque Pro εγώ διαβάζω τα στοιχεία του MAF στο δικό μου κανονικά και έγραφε 172 g/sec εάν θυμάμαι καλά.....

Επίσης σε ίδιο αμάξι με το δικό μου αλλά remapped + DPF Off, δείχνει 185 g/sec.....

Σε βενζινοκινητο BMW E90 δεν το έχω δοκιμάσει. ....
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-03-16, 18:06
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
ευχαριστώ μαριε. μακάρι να βρεις και κάποιο ν46β20 να δοκιμάσεις και να ενημερώσεις.

Παναγιώτη ούτε inpa ούτε dis τον "βλεπουν"...μιλάω για εκτός δικτυου αντιπροσωπίας.
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-03-16, 19:19
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Λευτερη, εχω στην αποθηκη 2 μαφ να καθονται, μου εχουν μεινει αμανατι απο λαθος διαγνωσεις που μου εκαναν κατα καιρους τα τζιμανια οι μηχανικοι.
Δεν ξερω αν σου κανουν, τα part no. τους ειναι:

0280218075, 1438687, 7566986, ειναι γνησιοι bmw, bosch κατασκευαστης, 'χτυπα' να νουμερα και δες αμα σου κανουν, αμα ειναι να σου τους δωσω για δοκιμες κι αμα σου κανει καποιος το συζηταμε καθως τους εχω βαλει και σε αγγελια για αδειασμα αποθηκης, μεταξυ πολλων αλλων 'αμοιβων' που εχω απ το πρωην αμαξι μου, εχουν μεινει κι αυτοι οι δυο.
Ειδικα ο ενας απ τους δυο ειναι σχεδον καινουριος, εχει ελαχιστα χλμ, ενω ο αλλος πρεπει να εχει περιπου 70000χλμ.
Οτι ειναι μου λες.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-03-16, 20:42
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
ευχαριστω παρα πολυ Γιαννη για την προσφορα σου!
δυστυχως ψαχνω τον κωδικο 13627566989
αποτι ειδα ο δικος σου ειναι για Ν45 - Ν43
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-03-16, 22:46
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LefterisK Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστω παρα πολυ Γιαννη για την προσφορα σου!
δυστυχως ψαχνω τον κωδικο 13627566989
αποτι ειδα ο δικος σου ειναι για Ν45 - Ν43
Από EBay.de, με 105€ στην πόρτα σου, ένα Bosch... .
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-03-16, 08:45
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LefterisK Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστώ μαριε. μακάρι να βρεις και κάποιο ν46β20 να δοκιμάσεις και να ενημερώσεις.

Παναγιώτη ούτε inpa ούτε dis τον "βλεπουν"...μιλάω για εκτός δικτυου αντιπροσωπίας.
Εγώ λέω να πάς στην αντιπροσωπεία να το δείς, και μετά να κινηθείς..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-03-16, 19:21
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LefterisK Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστω παρα πολυ Γιαννη για την προσφορα σου!
δυστυχως ψαχνω τον κωδικο 13627566989
αποτι ειδα ο δικος σου ειναι για Ν45 - Ν43
Ναι, απο Ν45Β16Α ηταν οι αισθητηρες. Κριμα που δεν σου κανουν, τουλαχιστον να κανες δοκιμη.
Ευχομαι να βγαλεις ακρη οσο γινεται πιο γρηγορα κι αποτελεσματικα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.