Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Περιποίηση

Περιποίηση Όλα τα θέματα που έχουν σχέση με την περιποίηση του αυτοκινήτου (πλύσιμο, γυάλισμα, κέρωμα, αλοιφές κλπ)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 24-01-17, 20:02
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Βάφοντας το αυτοκίνητο μειώνεις την αξία του.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 24-01-17, 20:03
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από peter79 Εμφάνιση μηνυμάτων
κάποτε η κεραμική επίστρωση είχε 500 ευρώ αφού είχε προηγηθεί και ολική διόρθωση χρώματος. όσοι είχαν ασχοληθεί στις αρχές με το θέμα το ξέρουν καλα.
τώρα το πως φτάσαμε να ζητάμε 1500+ αυτό δεν το καταλαβαίνω.

εγώ το μόνο που μπορώ να σε συμβουλέψω μιας και τα χρήματα συμφωνα με τα λεγόμενα σου δεν είναι το πρόβλημά σου, οτι το μαγαζί αυτό κάνει πολύ καλή δουλειά.

αν με ρωτήσεις αν θα τα έδινα η απάντηση είναι όχι για παρα πολλούς λόγους αλλά κυρίως γιατί δεν είναι value for money

value for money ειναι αυτό που σου πρότεινα (αν φυσικά θες να ασχοληθείς ο ίδιος)

επίσης ακόμα και τα 500 ευρώ για ολική επαναφορά και προστασία χρώματος είναι πολλά για μένα και σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι στο χώρο που σου δίνουν αυτές τις τιμές.

ενδεικτικά μια τίμια τιμή που κυκλοφορεί για γυάλισμα αυτοκινήτου σήμερα είναι περίπου 150- 200 ευρώ

αν θεωρείς οτι θα δώσεις απο πάνω άλλα 1000+ για να κάνεις μια κεραμική επίστρωση αυτό είναι δική σου απόφαση. ο άνθρωπος που ρώτησες πάντως είναι ο άνθρωπός σου!
Peter σε ευχαριστώ πολύ για την εμπεριστατωμένη απάντηση σου. Επειδή φαίνεσαι γνώστης του θέματος θα ήθελα να σε ρωτήσω τα εξής πάνω σε αυτά που λές:

1) Αναφέρεις ότι ¨επίσης ακόμα και τα 500 ευρώ για ολική επαναφορά και προστασία χρώματος είναι πολλά για μένα και σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι στο χώρο που σου δίνουν αυτές τις τιμές.¨ Αυτό σημαίνει ότι εκτός από την επαναφορά χρώματος παίρνεις και την κεραμική προστασία σε αυτή την τιμή? Θα μπορούσες να μου στείλες και κάποιο pm εάν ξέρεις κάποιον σε αυτές τις τιμές?

2) Εάν κάποιος ασχοληθεί ο ίδιος μπορεί να κάνει και την κεραμική επίστρωση ο ίδιος ή μόνο γύαλισμα μπορεί να κάνει?

3) Η κεραμική επίστρωση αφού γίνει κρατάει ? Ή φεύγει με την πρώτη βροχή - πλύσιμο?
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 24-01-17, 20:11
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dokimos e36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω πιστευω οτι το καλυτερο σε αυτα τα λεφτα ειναι το βαψιμο!το βαφεις ολο οπως το εργοστασιο κ διορθωνεις τυχον λακουβακια κ σημαδια που δεν φτιαχνοντε αλλιως..εγω παντος θα το εβαφα..
Αυτής της άποψης είμαι και εγώ γιατί από οτι κατάλαβα τα χοντρά τα γδαρσίματα και τις γρατζουνιές δεν είναι σίγουρο ότι θα τα βγάλουν οι αλλοιφές. Έχω κανένα δύο στο προφυλακτήρα.

Από την άλλη έχει δίκιο ο admin μετά το παντρεύεσαι το αμάξι. Δεν υπάρχει περίπτωση να πωληθεί σε νορμάλ τιμή το αμάξι και θα έχεις να ακούς τον καθέ εξυπνάκια να σου λέει το μακρύ του το κοντό του. Είναι και λογικό μεταξύ μας, βαμμένο ολικά άντε να πιστέψει άλλος ότι το έκανες για να το βλέπεις τέλειο...
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 24-01-17, 20:34
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Ωραια η 348 ε;
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 24-01-17, 23:15
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
360.....
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 25-01-17, 00:02
Το avatar του χρήστη Dokimos e36
Dokimos e36 Ο χρήστης Dokimos e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-05-2013
Μηνύματα: 311
Dokimos e36 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FD3S Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτής της άποψης είμαι και εγώ γιατί από οτι κατάλαβα τα χοντρά τα γδαρσίματα και τις γρατζουνιές δεν είναι σίγουρο ότι θα τα βγάλουν οι αλλοιφές. Έχω κανένα δύο στο προφυλακτήρα.

Από την άλλη έχει δίκιο ο admin μετά το παντρεύεσαι το αμάξι. Δεν υπάρχει περίπτωση να πωληθεί σε νορμάλ τιμή το αμάξι και θα έχεις να ακούς τον καθέ εξυπνάκια να σου λέει το μακρύ του το κοντό του. Είναι και λογικό μεταξύ μας, βαμμένο ολικά άντε να πιστέψει άλλος ότι το έκανες για να το βλέπεις τέλειο...
Εγω παντος δεν πιστευω οτι μειωνετε τπτ στο αμαξι..οταν θελει καποιος να αγορασει το παει σε ενα ωραιοτατο φαρνατζη κ φαινετε αν ο λογος βαψιματος ηταν αυτος..
__________________
"ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ.....ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ"..!!!
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 25-01-17, 09:37
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FD3S Εμφάνιση μηνυμάτων
Peter σε ευχαριστώ πολύ για την εμπεριστατωμένη απάντηση σου. Επειδή φαίνεσαι γνώστης του θέματος θα ήθελα να σε ρωτήσω τα εξής πάνω σε αυτά που λές:

1) Αναφέρεις ότι ¨επίσης ακόμα και τα 500 ευρώ για ολική επαναφορά και προστασία χρώματος είναι πολλά για μένα και σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι στο χώρο που σου δίνουν αυτές τις τιμές.¨ Αυτό σημαίνει ότι εκτός από την επαναφορά χρώματος παίρνεις και την κεραμική προστασία σε αυτή την τιμή? Θα μπορούσες να μου στείλες και κάποιο pm εάν ξέρεις κάποιον σε αυτές τις τιμές?

2) Εάν κάποιος ασχοληθεί ο ίδιος μπορεί να κάνει και την κεραμική επίστρωση ο ίδιος ή μόνο γύαλισμα μπορεί να κάνει?

3) Η κεραμική επίστρωση αφού γίνει κρατάει ? Ή φεύγει με την πρώτη βροχή - πλύσιμο?
σου έγραφα ενα κατεβατό και με πέταξε έξω και χάθηκε όλο το κείμενο...
εν συντομία λοιπόν σου απαντώ εδώ οτι μόνος θα κάνεις το γυάλισμα μόνο...

το κεραμικό δεν φέυγει με βροχή ούτε καν με όξινη. αν φύγει δεν είναι κεραμικό.
το θέμα είναι αν σε προστατεύει απο τις κουτσουλιές που άλλοι λενε ναι άλλοι όχι...
να ζητήσεις γραπτές εγγυήσεις!

μαγαζιά θα πρέπει να ψαχτείς και να πάρεις προσφορές αν και φοβάμαι οτι πλεόν έχει γίνει ταρίφα λίγο πολύ το κεραμικό λόγω αντιπροσωπείας.... στις αρχές τόσο είχε όσο σου είπα μαζί με γυάλισμα.

εγώ δεν θα το έκανα. θα έβαζα μεμβράνες 3Μ και θα άλλαζα το χρώμα να αλλάξω και διάθεση! δεν παθάινουν τίποτα και ξεχνάς και τις κουτσουλιές + οτι ειναι η καλύτερη προστάσία για το χρώμα σου απο κάτω... + το βαρέθηκες, τις βγάζεις + πολύ πιο έυκολο στέγνωμα μετά το πλύσιμο χωρίς να μένουν άλατα, ειδικά στα ματ
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 25-01-17, 09:38
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dokimos e36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω παντος δεν πιστευω οτι μειωνετε τπτ στο αμαξι..οταν θελει καποιος να αγορασει το παει σε ενα ωραιοτατο φαρνατζη κ φαινετε αν ο λογος βαψιματος ηταν αυτος..
συμφωνώ και υπάρχει και η λύση με μεμβράνες 3Μ
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 25-01-17, 14:25
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από peter79 Εμφάνιση μηνυμάτων
συμφωνώ και υπάρχει και η λύση με μεμβράνες 3Μ
Peter σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Τι είναι η λύση με τις μεμβράνες τις 3Μ?
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 25-01-17, 14:34
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Τσεκαρε τα πμ σου σχετικα με το θεμα αυτο...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.