Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-08-09, 13:13
angiemicro Ο χρήστης angiemicro δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 16-08-2009
Μηνύματα: 24
angiemicro is on a distinguished road
Υπάρχει αντάπτορας από 3.5mm σε usb?

Καλησπέρα σε όλους!
Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να διαβάζεται usb στικάκι με αρχεία ήχου. Δεν αναφέρομαι σε usb mp3 player, αυτό είναι απλό αν συνδέσεις με ένα απλό καλώδιο τη 3.5mm θύρα του αυτοκινήτου με τη θύρα των ακουστικών του usb mp3 player. Θέλω να πείτε αν γνωρίζεται αν υπάρχει αντάπτορας που κάνει τη δουλειά και διαβάζει mp3 αρχεία ήχου κατ ευθείαν από στικάκι usb.
Περιμένω εναγωνίως την καινούρια μου 116i και είδα ότι για να έχει και θύρα usb θέλει να σκάσω ένα σκασμό λεφτά...
Thanks everyone!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-08-09, 13:22
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Ριξε μια ματα εδω
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...hlight=dension
Πιστευω οτι ο Αντωνης υπευθυνος του καταστηματος θα σε εξυπηρετησει αψογα
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-08-09, 13:32
Το avatar του χρήστη XT660
XT660 Ο χρήστης XT660 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-07-2008
Μηνύματα: 156
XT660 is on a distinguished road
Nομιζω οχι, το 3.5 mm θυληκο πανω στο αυτοκινητο δεχεται μονο ηχο μονο ενω το usb δινει δεδομενα που δεν θα μπορει να τα διαβασει (ειτε αυτα ειναι mp3 ειτε εικονες ειτε κατι αλλο), γιατι δεν χρησιμοποειεις mp3 player? δες εδω τι εχω κανει εγω http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...51&postcount=6

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...timage&id=8683

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη XT660 : 19-08-09 στις 13:36
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-08-09, 14:20
angiemicro Ο χρήστης angiemicro δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 16-08-2009
Μηνύματα: 24
angiemicro is on a distinguished road
Σ ευχαριστώ πολύ, είναι ακριβώς ότι ψάχνω!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Ριξε μια ματα εδω
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...hlight=dension
Πιστευω οτι ο Αντωνης υπευθυνος του καταστηματος θα σε εξυπηρετησει αψογα
Άντε υπομονή μέχρι να έρθει και το κορίτσι τώρα...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-08-09, 14:20
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Μου φαινεται και μενα πως στην υποδοχη AUX που εχει ο ασσος δε γινεται να συνδεθει καλωδιο ωστε να 'επικοινωνει' οτιδηποτε εξωτερικη πηγη και να την ελεγχεις εσυ απ το rcd του αυτοκινητου. Η δικη μου λυση σ αυτο το προβλημα ηταν η συνδεση i pod με απλο καλωδιο στο βυσμα AUX, παιζει τη μουσικη του i pod το rcd του αυτοκινητου κ εγω απλα αλλαζω τα κομματια απ το i pod ή απλα εχω ετοιμα playlists για τα ταξιδια και το βαζω και παιζει. Το σιγουρο ειναι πως στο rcd δεν εμφανιζονται πληροφοριες για τα κομματια αλλα ουτε μπορω να κανω ελεγχο του i pod.
Ποιο rcd εχεις; Εγω εχω το πιο απλο, το Business που επειδη τ αμαξι ειναι πρωιμο μοντελο σειρας 1 κατασκευης Οκτ.'04, δεν παιζει καν MP3 αλλα μονο CD. Εσενα ομως θα παιζει MP3 ως νεοτερο μοντελο.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-08-09, 15:21
angiemicro Ο χρήστης angiemicro δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 16-08-2009
Μηνύματα: 24
angiemicro is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου φαινεται και μενα πως στην υποδοχη AUX που εχει ο ασσος δε γινεται να συνδεθει καλωδιο ωστε να 'επικοινωνει' οτιδηποτε εξωτερικη πηγη και να την ελεγχεις εσυ απ το rcd του αυτοκινητου. Η δικη μου λυση σ αυτο το προβλημα ηταν η συνδεση i pod με απλο καλωδιο στο βυσμα AUX, παιζει τη μουσικη του i pod το rcd του αυτοκινητου κ εγω απλα αλλαζω τα κομματια απ το i pod ή απλα εχω ετοιμα playlists για τα ταξιδια και το βαζω και παιζει. Το σιγουρο ειναι πως στο rcd δεν εμφανιζονται πληροφοριες για τα κομματια αλλα ουτε μπορω να κανω ελεγχο του i pod.
Ποιο rcd εχεις; Εγω εχω το πιο απλο, το Business που επειδη τ αμαξι ειναι πρωιμο μοντελο σειρας 1 κατασκευης Οκτ.'04, δεν παιζει καν MP3 αλλα μονο CD. Εσενα ομως θα παιζει MP3 ως νεοτερο μοντελο.
Δεν έχω ιδέα τι θα είναι, μου είπαν όμως ότι θα παίζει mp3...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-08-09, 21:01
Το avatar του χρήστη NINJA2
NINJA2 Ο χρήστης NINJA2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-02-2009
Μηνύματα: 183
NINJA2 is an unknown quantity at this point
Εμενα εχει κατευθειαν usb ιn !,Νομιζω ειναι πακετο με το profesional cd !.
__________________
BMW 116i CBR 1000 RR 08 KONICA MINOLTA
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-08-09, 23:47
Το avatar του χρήστη nickvas19
nickvas19 Ο χρήστης nickvas19 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2007
Μηνύματα: 315
nickvas19 is an unknown quantity at this point
αν πάλι θες και μια άλλη γνωμη...απο 100 ευρο και πανω εχει επωνυμες πηγες με usb...
__________________
Όλα είναι δρόμος μάγκα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-08-09, 23:55
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nickvas19 Εμφάνιση μηνυμάτων
αν πάλι θες και μια άλλη γνωμη...απο 100 ευρο και πανω εχει επωνυμες πηγες με usb...
Ναι, αλλα κατα ποσο θα ταιριαζει η προσοψη τους με το υπολοιπο ταμπλω του αυτοκινητου αν υποθεσουμε πως αλλαζει την πηγη με αλλη aftermarket και επισης ποσο δυσκολη και δαπανηρη θα ναι η τοποθετηση μιας τετοιας πηγης σωστα με αψογη εφαρμογη στο ταμπλω χωρις να φαινεται ομως 'ξενο' σωμα;..
Πιστευω αυτο ειναι ενα απ τα σημαντικοτερα μειονεκτηματα που εχουν τα συγχρονα αυτοκινητα με τα ενσωματωμενα στο ταμπλω rcd.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.