Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-09-09, 11:18
Το avatar του χρήστη petroscf
petroscf Ο χρήστης petroscf δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2009
Μηνύματα: 619
petroscf will become famous soon enoughpetroscf will become famous soon enough
ηλεκτρικά παράθυρα σε Ε21

Έχει κάποιος κάνει μια τέτοια μετατροπή σε Ε21(από χειροκίνητα σε ηλεκτρικά)? Μπορεί να μου δώσει κάποια συμβουλή-κατεύθυνση? Τι πρέπει να προσεχθεί, τι γρύλοι (μάρκα) να αγοραστούν, αν βρίσκονται πλέον στην αγορά, ποιός τους πουλάει κ.λπ. Θέλω η δουλειά να γίνει πολύ σωστά, και οι διακόπτες να τοποθετηθούν στο αυτοκίνητο όσο πιο σωστά γίνεται και (αν κάτι τέτοιο είναι δυνατόν) να είναι φωτιζόμενοι (κατα προτίμηση φωτισμός χρώματος κόκκινου-πορτοκαλί, όπως δηλ είναι και το υπόλοιπο ταμπλώ της Ε21). Δεν μου αρέσει ιδιαίτερα η ιδέα να κλείσω τις τρύπες που θα μείνουν στην ταπετσαρία των θυρών με πλαστικά "καπάκια", αλλά δεν με πολυπειράζει, ο τελικός στόχος είναι να ντύσω κάποια στιγμή το αυτοκίνητο με δέρμα, οπότε τα καπάκια θα είναι προσωρινά

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη petroscf : 11-09-09 στις 11:21
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-09-09, 11:29
Το avatar του χρήστη ptboul
ptboul Ο χρήστης ptboul δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-02-2008
Μηνύματα: 585
ptboul has a spectacular aura aboutptboul has a spectacular aura about
Και εμενα έχει πλαστικά καπάκια τα οποία σε πολλους δεν αρέσουν (εμένα δε με πειράζουν) αλλά τί κανεις αν σου σπάσει η ντίζα καταχείμωνο στο βουνό?

Εταιρείες υπάρχουν άφθονες και με εργοστασιακών προδιαγραφών τοποθέτηση (διακόπτες, θέση, κλπ) με ποιο γνωστή την spall http://www.elasyn.gr/plistall.php?section=35
__________________
«Επειδή, εγώ γνωρίζω τις βουλές που βουλεύομαι για σας, βουλές ειρήνης, και όχι κακού, για να σας δώσω το προσδοκώμενο τέλος» (Ιερεμίας 29:11).
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-09-09, 11:33
Το avatar του χρήστη petroscf
petroscf Ο χρήστης petroscf δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2009
Μηνύματα: 619
petroscf will become famous soon enoughpetroscf will become famous soon enough
Δηλ, είσαι κατά γενικώς?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-09-09, 11:40
Το avatar του χρήστη ptboul
ptboul Ο χρήστης ptboul δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-02-2008
Μηνύματα: 585
ptboul has a spectacular aura aboutptboul has a spectacular aura about
Για τα καπάκια? Όχι, το αντίθετο. Αν τυχει και σπάσει η ντίζα ή κάτι πάθουν τέλος πάντων, ανοίγεις το καπάκι και το πας μανιβελάτο. Τα εργοστασιακά ηλεκτρικά αντιθετως, δεν έχουν θεση για μανιβέλα.

Γενικά το αμαξι αν είναι παλιο μου αρεσει να κρατά την αρχική του μορφή με μικρης έκτασης αισθητικές παραμβάσεις.


Θα άλλαζες κατι επάνω της? Όχι.


και όμως είναι μοντέλο του '34. Οπότε θα κρατούσα τη μανιβέλα.
__________________
«Επειδή, εγώ γνωρίζω τις βουλές που βουλεύομαι για σας, βουλές ειρήνης, και όχι κακού, για να σας δώσω το προσδοκώμενο τέλος» (Ιερεμίας 29:11).
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-09-09, 15:35
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Ποια είναι η τύπισσα ρε συ;;;;;Αλήθεια ποια είναι;

Τα μαμά τουλάχιστον στο Ε30 έχουν ένα αλενάκι κάτω κάτω δεξιά σε ΠΟΛΥ διακριτική θέση.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-09-09, 16:11
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
[QUOTE=oldcarskickass;319646]Ποια είναι η τύπισσα ρε συ;;;;;Αλήθεια ποια είναι;

QUOTE]

Καμια βρωμιαρα χιππισα σαν και του λογου σου θα ειναι...φαινεται απ'τα μουτρα..!!!

Αν οι μηχανισμοι ειναι ποιοτικοι και σωστα τοποθετημενοι, θα περασουν χρονια μεχρι να χαλασουν...κοιτα αν υπαρχει και χωροταξικο προβλημα γιατι σαν πολυ λεπτες μου φαινονται οι πορτες της γριας....
τα πληκτρα φωτιζονται ουτως η αλλως...το χρωμα το επιλεγεις....
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-09-09, 16:41
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τα καπάκια? Όχι, το αντίθετο. Αν τυχει και σπάσει η ντίζα ή κάτι πάθουν τέλος πάντων, ανοίγεις το καπάκι και το πας μανιβελάτο. Τα εργοστασιακά ηλεκτρικά αντιθετως, δεν έχουν θεση για μανιβέλα.

Γενικά το αμαξι αν είναι παλιο μου αρεσει να κρατά την αρχική του μορφή με μικρης έκτασης αισθητικές παραμβάσεις.


Θα άλλαζες κατι επάνω της? Όχι.


και όμως είναι μοντέλο του '34. Οπότε θα κρατούσα τη μανιβέλα.
Οι πιο ωραια Μπεμπα!! Brizit Bardo
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.