Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Άλλες Σειρές > Άλλες Σειρές - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-03-16, 21:30
tzo Ο χρήστης tzo δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 10-03-2016
Μηνύματα: 4
tzo is on a distinguished road
Mini Countryman s all4

Καταρχην χαιρετω ολα τα μελη ως καινουριος εδω.
Κ να μπω στο ψαχνο.Εχω το προαναφερομενο αυτοκινητο εδω κ ενα χρονο.Εχει γνωστο προβλημα αυτο το μοντελο σε δισκο πλατω.Το πηρα μεταχειρισμενο με 45.000 χλμ αλλαξα μετα απο ενα μηνα δισκο πλατω κ εβαλα κ μεταχειρισμενο βολαν κ μετα απο 1 χρονο (η ροπη εχει ανεβει στα 37,5 χλγ και 220 αλογα στον τροχο) και 20.000 χλμ πολυ στρωτης οδηγησης(μεση καταναλωση 8,3 λτ)πρεπει να ξαναλλαξω γιατι εχθες πηγε να το βγαλει ο πατερας μου απο το γκαραζ(στενο κ πολυ ανηφορικο) κ τον εκαψε.
Δεν ξαναβαζω με τιποτα μαμα η παρεμφερες.Εχει να προτινει κανεις κατι αλλο;
Sachs performance η φτιαχτο δισκο κ τι ακριβως στην περιπτωση του 2ου?
Ειναι για καθημερινη χρηση αλλα δεν θελω να τρωγεται με το παραμικρο.
Πεζοδρομιο ανεβαινω κ μυριζει ο δισκος.
Τραγικο λαθος της εταιριας η επιλογη τετοιου δισκου.
Τουλαχιστον στην Αμερικη τους αλλαζουν εντος εγγυησης.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-03-16, 01:18
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Πως ειναι δυνατο ενα αμαξι 220 ιππων με ροπη Μ3 να πατιναρει οταν ανεβαινει ενα πεζοδρομιο; Μονο με το συμπλεκτη χωρις καθολου γκαζι καβαλαει ανετα το πεζοδρομιο. Ποτε δε μπορεσα να το καταλαβω.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-03-16, 08:34
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Όταν εννοείς τον έκαψε, τι εννοείς? Ότι μύρισε λίγο ή πολύ?
Αν απλά μύρισε, δεν έπαθε τίποτα. Δεν χαλάει έτσι ο δίσκος.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-03-16, 16:01
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν εννοείς τον έκαψε, τι εννοείς? Ότι μύρισε λίγο ή πολύ?
Αν απλά μύρισε, δεν έπαθε τίποτα. Δεν χαλάει έτσι ο δίσκος.
Εγω παλι θεωρω οτι η βλαβη του δισκου βαραινει αποκλειστικα τον οδηγο και σχεδον ποτε τα υλικα....
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-03-16, 23:05
tzo Ο χρήστης tzo δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 10-03-2016
Μηνύματα: 4
tzo is on a distinguished road
Προφανως δεν εχει κανεις απο αυτους που γραφουν τετοιο αυτοκινητο.Ειναι γνωστο το προβλημα του δισκου σ αυτο το μοντελο παγκοσμιως!!Στην Αμερικη τον αλλαζουν στην εγγυηση.Πολλοι εχουν παει για αλλαγη με 10.000 μιλια.Κ ο καινουριος σχεδον αμεσως τους εμφανιζει τα ιδια προβληματα(smelly clutch).
Τι απλα μυρισε???Το γκαραζ βρωμαει 5 μερες(διαμπερες με γκαραζοπορτα κ τεραστιο παραθυρο κ πορτα τα οποια ανοιχτηκαν πολλες φορες κ για αρκετη ωρα) τωρα, επειδη το αυτοκινητο εμεινε ενα απογευμα μεσα(οταν εγινε το συμβαν).Το αυτοκινητο δεν ξεκιναει πλεον με την πρωτη ευκολα(τρεμει ολοκληρο)και πατιναρει κ στις επιταχυνσεις.Εσεις δηλαδη τι λετε να καηκε?Στο γκαζι επανω εβγαλε καπνους εκτος απο την απαισια μυρωδια(μου πε ο πατερας μου που εκανε την ζημια).
Τωρα για το πεζοδρομιο να μην το συζητησω...Οσο για το ποδι ειχα παντα γρηγορα αυτοκινητα αλλα οδηγω κ απλα(της οικογενειας)κ σας εγγυομαι οτι γνωριζω αρκετα πραγματα.To αυτοκινητο εκτος απο ενα ζορικο ξεκινημα σε κοντρα με 1η δεν το χω σκισει ποτε.Γκαζια μονο ρολαριστος και τα περισσοτερα χιλιομετρα οδηγησης ειναι με το ποδι να χαιδευει το γκαζι(σας ειπα ενδεικτικα την μεση καταναλωση που εχω,οσοι γνωριζουν θα καταλαβουν,ειναι σχεδον απιστευτα τα νουμερα που εχω).
Τελοσπαντων βλεπω οτι δεν υπαρχει καποιος που εχει βρει την λυση σ αυτο το αυτοκινητο.
Ετοιμαζομαι να βαλω υβριδικο 6φτερο(μετα απο πολυ ψαξιμο αυτο μου προτινε γνωστος μου συνεργειας) γιατι και σε S3 δουλευει μια χαρα.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-03-16, 23:08
tzo Ο χρήστης tzo δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 10-03-2016
Μηνύματα: 4
tzo is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Πως ειναι δυνατο ενα αμαξι 220 ιππων με ροπη Μ3 να πατιναρει οταν ανεβαινει ενα πεζοδρομιο; Μονο με το συμπλεκτη χωρις καθολου γκαζι καβαλαει ανετα το πεζοδρομιο. Ποτε δε μπορεσα να το καταλαβω.
Αν ειχες 4κινητο Mini θα το καταλαβαινες.Γι αυτο στα ξενα φορουμ λενε μονοδρομος το αυτοματο παρολο που ειναι μαπα το συγκεκριμενο σασμαν(αργο,δεν ειναι τυπου DSG,SMG κτλ)
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-03-16, 01:41
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Μεγάλο φάουλ εκ μέρους του κατασκευαστή.Οταν ζητάς τόσα χρήματα θα πρέπει και το προιόν να είναι ποιοτικό και όχι να βάζουν συμπλέκτη από τα lidl!!!Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω πλέον.Τα σημερινά αυτοκίνητα πάσχουν από κάτι προβλήματα που ούτε τα αυτοκίνητα της δεκαετίας του 50 δεν είχαν...Και οι τιμές στα ύψη...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-03-16, 13:06
tzo Ο χρήστης tzo δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 10-03-2016
Μηνύματα: 4
tzo is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μεγάλο φάουλ εκ μέρους του κατασκευαστή.Οταν ζητάς τόσα χρήματα θα πρέπει και το προιόν να είναι ποιοτικό και όχι να βάζουν συμπλέκτη από τα lidl!!!Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω πλέον.Τα σημερινά αυτοκίνητα πάσχουν από κάτι προβλήματα που ούτε τα αυτοκίνητα της δεκαετίας του 50 δεν είχαν...Και οι τιμές στα ύψη...
Συμφωνω κ επαυξανω!!!!
Μ εχει ταλαιπωρησει κ στενοχωρησει απιστευτα αυτη η ιστορια.Να οδηγω σαν κυρια ολη την ωρα κ σπανιοτατα οταν το σανιδωνω , να μυριζω τον καμενο δισκο.Τραγικο και μιλαμε για σανιδωμα απο 3τες-4τες τις περισσοτερες φορες.
Απαραδεκτη ποιοτητα.Αναρωτιεμαι τα 4κινητα χειροκινητα της BMW αν εχουν παρομοια θεματα.Πιστευω πως οχι
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.