Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #271  
Παλιά 08-01-11, 21:34
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Σάκη με τον Άλκη έχεις καμία σχέση ? ... http://www.bmw-motorsport.gr/forums/member.php?u=12424
Απάντηση με παράθεση
  #272  
Παλιά 06-02-11, 17:53
Το avatar του χρήστη panos mpower
panos mpower Ο χρήστης panos mpower δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-10-2009
Μηνύματα: 1
panos mpower is on a distinguished road
γεια σας και απο μενα.. ενδειφερομαι για προγραμμα μπορειτε να μου πειτε ποιο ειναι καλο..
Απάντηση με παράθεση
  #273  
Παλιά 07-02-11, 16:39
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
αυτό που έχει βάλει η BMW
Απάντηση με παράθεση
  #274  
Παλιά 07-02-11, 21:37
Το avatar του χρήστη mo328i
mo328i Ο χρήστης mo328i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 496
mo328i is on a distinguished road
επιμενουν ρε γαμωτο μερικοι οτι με wot δουλευει open loop,οταν λεω μερικοι δεν εννοω τυχαιοι αλλα ΠΑΡΑ πολυ γνωστος προγραμματιστης !!το εχουμε αναλυσει το θεμα το ξερω αλλα περασα πριν κανενα 15ημερο και συζηταγαμε
α)Το m3 δουλετει open loop στο wot
β) θα το κανει με το προγραμμα πιο πλουσιο (σε μειγμα) εγω ηξερα πιο φτωχο (ειδικα στα ψηλα)
τι να πω??
Απάντηση με παράθεση
  #275  
Παλιά 08-02-11, 20:10
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
το μόνο που πάιζει είναι γίνεται να οpen loop όταν αφαιρέσεις το maf ... δηλαδή να μην κάνει adapt όταν είναι mafless ... το επίσημο module της BMW το έχω κάνει paste 100 φορές και μιλάει για closed loop ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!! ... τώρα τι να πω ... αν ο Δημήτρης (φαντάζομαι αυτόν λες) έχει άλλα στοιχεία είναι γραμμένος εδώ

ΜΑΚΑΡΙ να μπεί να τα συζητήσουμε ξέρεις πόσο μου αρέσουν αυτά τα θέματα !!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EVANGELOS : 08-02-11 στις 20:15
Απάντηση με παράθεση
  #276  
Παλιά 06-01-14, 20:36
Μ5V8 Ο χρήστης Μ5V8 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 127
Μ5V8 will become famous soon enoughΜ5V8 will become famous soon enough
Έχω ενα m3 e46 με κάποια carbon εισαγωγή τύπου csl. Μάλλον της motorsport24.de . Έχει προγραμμα στο Νίκο Φίλο. Το έχω πάρει μεταχειρισμένο , οποτε δεν ξερω λοιπά χαρακτηριστικά . Βρίσκομαι θεσσαλονικη οποτε δεν έχω την επιλογη να βρεθώ ξανά στο συνεργείο που έγινε ο προγραμματισμός . Ο μηχανικός μου στη θεσσαλονικη λέει οτι διαβάζει κάποιο maf , και δε θα έπρεπε.
Κατέληξα στη λύση της evolve για προγραμμα . Τι γνώμη έχετε ;

Διάβασα ολα τα θέματα εδω και μου έκανε εντύπωση το κοντό βήμα διαφορικού και η αφαίρεση της cdv .

Νομίζω οτι χρειάζομαι πλέον το βήμα 3,91 για να να έχω και χαμηλά την προς μείωση δύναμης... Εκει που δεν έχω ροπή... Ο κοφτης ειναι μετατόπισμενος προς τα επάνω, και πιστεύω οτι και της evolve το προγραμμα κάνει το ίδιο.
Πόσο μπορει να κάνει η κορώνα και το πηνίο ; Απο που αγοράζουμε φθηνά ;

Η βαλβίδα cdv δημιουργεί κάποιο πρόβλημα αν αφαιρεθεί ; Δεν το έχω συζητήσει καθόλου με το μηχανικό μου...

Τελευταίο... Διάβασα κάπου για carbon οροφή... Τι κέρδος έχει σε βάρος ; Απο ασφάλεια τι γίνεται ; Πόσο εύκολα ειναι το βάλε βγάλε ; ( υπάρχει κάπου τοπικ για μείωση βάρους μάλλον, αλλα δεν το έχω διαβάσει...)
Απάντηση με παράθεση
  #277  
Παλιά 06-01-14, 21:09
Μ5V8 Ο χρήστης Μ5V8 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 127
Μ5V8 will become famous soon enoughΜ5V8 will become famous soon enough
http://img838.imageshack.us/img838/9320/kavouka.jpg

Αυτη ειναι η εισαγωγή που φοράω. Η φωτό ειναι απο το αυτοκινητο μου, απο τον προηγούμενο κάτοχο.

Διάβασα κ σχόλια του Βαγγέλη για το μπούκωσα χαμηλά. Με 3ή ή 4η κ 1500-2000 στροφές , αν βυθισω το πεντάλ του γκαζιου, το αυτοκινητο σα να μπερδεύει . Πάνω απο τις 3000 στροφές καθαρίζει κ δίνει πολυ δυνατά μέχρι τις 8000+.
Ελπίζω με το προγραμμα της evolve να βελτιώσω λίγο τα χαρακτηριστικά λειτουργίας.

Το κοντό βήμα , ισως βοηθήσει απλα να πεινάω τις 3000 στροφές πιο γρήγορα
Απάντηση με παράθεση
  #278  
Παλιά 15-01-14, 22:19
MILTOS M3 E46 Ο χρήστης MILTOS M3 E46 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-11-2009
Μηνύματα: 51
MILTOS M3 E46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vagmag Εμφάνιση μηνυμάτων
http://img838.imageshack.us/img838/9320/kavouka.jpg

Αυτη ειναι η εισαγωγή που φοράω. Η φωτό ειναι απο το αυτοκινητο μου, απο τον προηγούμενο κάτοχο.

Διάβασα κ σχόλια του Βαγγέλη για το μπούκωσα χαμηλά. Με 3ή ή 4η κ 1500-2000 στροφές , αν βυθισω το πεντάλ του γκαζιου, το αυτοκινητο σα να μπερδεύει . Πάνω απο τις 3000 στροφές καθαρίζει κ δίνει πολυ δυνατά μέχρι τις 8000+.
Ελπίζω με το προγραμμα της evolve να βελτιώσω λίγο τα χαρακτηριστικά λειτουργίας.

Το κοντό βήμα , ισως βοηθήσει απλα να πεινάω τις 3000 στροφές πιο γρήγορα
για μενα αν και υπαρχουν καλα μαστορια πανω σαλονικα κατεβα και ρυθμισε εδω αθηνα!πιστευω ειναι καλυτερα!σου στελνω πμ με καποιον που εχω εμπιστευτει στο παρελθον και πιστευω πως ειναι ισως ο καλυτερος για προγγραμα σε δαυτα!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #279  
Παλιά 02-09-14, 15:47
Το avatar του χρήστη apostolos_m3
apostolos_m3 Ο χρήστης apostolos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-09-2005
Μηνύματα: 465
apostolos_m3 is on a distinguished road
Καλησπέρα στα παιδιά

Πανε 2 χρόνια που έχω να μπω στο φόρουμ και αλλα 8 χρόνια απο τότε που πούλησα το τότε μπορντω 325 και πήγα στην ιαπωνική λέσχη.( για να δω ποιοι θα θυμηθούν)

Τώρα πλέον εδώ και χρόνια είμαι κάτοχος μιας μ3 ε46 καμπριο και πλέον απολάμβανω πάλι την γερμανική αξιοπιστία.

Διάβασα σχεδόν όλο το φόρουμ και έχω μια απλή απορία. Για να μην δώσεις 3-5 χιλ να πας σε κομπρεσορα δεν μπορείς να ρήξεις κάποια λιγότερα και καλυτερα για το tuning του αμάξιου?

Περιμένω τα νεα σας και να δω ποιος θα με θυμηθει
Απάντηση με παράθεση
  #280  
Παλιά 02-09-14, 16:04
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Εγώ σε θυμάμαι πάντως αλλά δεν είμαι σίγουρος για το όνομα.
Απόστολος νομίζω...;;;
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.