Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-06-09, 17:01
Το avatar του χρήστη parouskas
parouskas Ο χρήστης parouskas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-01-2009
Μηνύματα: 276
parouskas is an unknown quantity at this point
μετατροπη σε m3 e36!

παιδες καλησπερα!!σκεφτομαι σοβαρα να βαλω πανω στην μπεμπα μου μοτερ m3.δεν ξερω ομωσ καθολου τιμες για πληρη μετατροπη ακομα και εξωτερικα δλδ προφηλακτηρες κλπ!επισης δεν ξερω τι διαδικασια εχει και στο υπουργειο!και αν συμφερει να το κανω η να ψαξω καλυτερα ενα αυθεντικο m3 e36?ευχαριστω προκαταβολικα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-06-09, 19:31
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
υπαρχουν m3 απο μετατροπη σε καλη κατασταση και συμφερουσες τιμες.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-06-09, 10:58
Το avatar του χρήστη Driftmaster_325
Driftmaster_325 Ο χρήστης Driftmaster_325 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Μηνύματα: 62
Driftmaster_325 is on a distinguished road
Αν καταλαβαινω σωστα,σιγουρα γουσταρεις παρα πολυ την 36αρα για να μπεις στο "εργο" της μετατροπης,βασικα εγω θα ηθελα ν σου πω απλα την γνωμη μου γιατι απο τιμες θα βρεις παρα πολλες,εγω συκγεκριμενα βρηκα τροπετα απο 5 χιλιαρικα(κ μου επερνε το μοτερ 318is)εως κ 10!!!
Τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο κ κουβεντα με ανθρωπους γνωστες του ειδους κατεληξα να κρατησω το is ως εχει,να του βαλω ενα μπλοκε για να μου κανει τα κεφια κ ολα μια χαρα..οι μετατροπες ειναι μια πολυ περιεργη φαση,θα σου φαει ενα σκασμο λεφτα κ στο τελος το αμαξι κατα 90% θα το σπρωξεις "τζαμπα"..αν τα βαλεις κατω δεν ειναι μονο ενα μοτερ κ ξεμπερδεψαμε,θελει καλα φερνα,καλες αναρτησεις κ.τ.λ για να κανεις ενα σωστο κ πανω απ' ολα ασφαλες συνολο.Κ συν της αλλης ενα μεγαλο θεμα ειναι το αν θα το δηλωσεις η οχι...πριν 6 μηνες περιπου πηγαμε με τον κολλητο μου να δουμε ενα 36αρι Μ3 98' με του αεροσακους στις πορτες(αψεγαδιαστο!)αλλα επειδη ηταν μετατροπη κ αδηλωτο φυσικα το κλεισαμε στα 10.000...απο 13.000 που ζητουσε!!!
Αυτα ειχα να σου πω,γιατι κ εγω εφτασα ενα βημα πριν το κανω κ καλο ειναι να βλεπουμε ολες τις πλευρες γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι κ κακα τα ψεμματα θα δυσκολεψουν κ αλλο!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-06-09, 20:43
Το avatar του χρήστη parouskas
parouskas Ο χρήστης parouskas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-01-2009
Μηνύματα: 276
parouskas is an unknown quantity at this point
driftmaster σε ευχαριστο πολι για τις συμβουλες σου!λοιπον γνωμη σου ειναι να βρω καποιο m3 απο μετατροπη ε!σε περπτωση που βρω τα απαραιτητα σε καλη τιμη με συμφερει γιατι πληροφοριακα να ξερεις δεν θα πληρωσω εργατικα!!!γιαυτο ποιο πολι το σκεφτομαι!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-06-09, 08:20
Το avatar του χρήστη Driftmaster_325
Driftmaster_325 Ο χρήστης Driftmaster_325 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Μηνύματα: 62
Driftmaster_325 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από parouskas Εμφάνιση μηνυμάτων
driftmaster σε ευχαριστο πολι για τις συμβουλες σου!λοιπον γνωμη σου ειναι να βρω καποιο m3 απο μετατροπη ε!σε περπτωση που βρω τα απαραιτητα σε καλη τιμη με συμφερει γιατι πληροφοριακα να ξερεις δεν θα πληρωσω εργατικα!!!γιαυτο ποιο πολι το σκεφτομαι!!!
ok...τοτε αλλαζει το θεμα αν εισαι ο ιδιος που θα κανει την μοντα η εχεις το "κονε" να στην κανουν τσαμπα θα γλιτωσεις αρκετα λεφτα!!Παντως σκεψου κ λιγο το θεμα της δηλωσης του μοτερ....!
Ειναι γλυκο το ατιμο το μοτερ...το ξερω,δυσκολα κρατιεσαι...παντως αν το ξεκινησεις σου ευχομαι να σου ερθουν ολα οπως τα θες κ ......καλες παντες!!!!!!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-06-09, 08:44
Το avatar του χρήστη parouskas
parouskas Ο χρήστης parouskas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-01-2009
Μηνύματα: 276
parouskas is an unknown quantity at this point
ποσο θα κοστισει περιπου να βρω τα απαραιτητα μηχανικα μερη??μηπως ξερεις?τα παντα ενοω απο μηχανη,πλεξουδα και εγκεφαλο μεχρι και τα φρενα!!!και ποια ειναι ακριβως τα κοματια για να συνθεσω το m3!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-06-09, 09:13
Το avatar του χρήστη arism3e36
arism3e36 Ο χρήστης arism3e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-12-2008
Μηνύματα: 78
arism3e36 is on a distinguished road
απο οσα ξερω απο φιλαρακι που την εκανε τη μετατροπη....γιατι εγω το πηρα ετοιμο το αμαξι.....του πηγε 9000 το τροπετο για να εχεις τα παντα κ πηραν κ 3000 να του το μονταρουν....οποτε εσυ κρατας μονο το 9000 κ πιστευω θα εισαι κομπλε.....συν οτι χρειαστει για τη δηλωση!!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-06-09, 10:51
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
και εγω ειμαι σε περιεργη κατασταση.οδηγησα μ3 και 328 μετατροπες και εμεινα εκστασιαμενος.το 328 ειναι αυτοκινητο που δε κολλωνει πουθενα.το μ3 απο την αλλη αν το οδηγησεις λιγο νευριασμενος θα σου τη κανει.....
τρομακτικα καλα αυτοκινητα και τα δυο.οσο για τις τιμες νομιζω οτι ακουω μεγαλα νουμερα.ας πουμε με 3500 εγω εχω βρει μετατροπη μ3.απο ιδιωτη ετσι?με 4000 κατεβαζεις ολοκληρο αμαξι απο γερμανια 328
το ζητημα ποιος θα κανει τη μετατροπη...παντως εγω αμα κανω μετατροπη θα μου τη κανει μονο ενα ατομο..ΚΩΣΤΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΤΟ ΛΕΩ!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.