Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #551  
Παλιά 04-05-10, 22:10
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Talking ????????????

Συμπληρωνω Στεφανο...κοιταξτε που ειναι το τριριγο στα καθισματα!!!!Σ.Ο.Κ!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #552  
Παλιά 04-05-10, 22:38
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Χα χα χα
Είναι καραoriginal!!!!!!!!
Να τρέξουμε να το πάρουμε
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #553  
Παλιά 05-05-10, 00:19
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Unhappy ///M

Παντως σερφαροντας στις φωτο μου που εχω απο διαφορες ανακατασκευες στο νετ σχετικα με τα Μ3 Ε30 αλλα και ολη τη σειρα Ε30 καταληγω οτι γενικα ειναι ζελεδιαρικο σασι οπως ειπε ο Λευτερης καποτε και προφανως μετα απο 24 χρονια που πρωτοκυκλοφορησε το πρωτο Μ3 Ε30 δεν πρεπει να ζηταμε και πολλα.Ακομα και αυτα που βλεπουμε ολοι μας σε Γερμανια-Αγγλια-Αμερικη τα περισσοτερα εχουνε αλλαξει απο σκουρια/τρακαρισματα/σχισιματα στο σασι απο στρεβλωσεις και τις σκληρες αναρτησεις πολλα μερη του σασι και του αμαξωματος γενικοτερα.Θελω να πω...μηπως γινομαστε υπερβολικοι----το λεω για τον εαυτο μου αρχικα που μαλλον νομιζω οτι θα βρω κανενα οπως ητανε οπως πρωτοκυκλοφορησε,οχι οτι δεν γινεται αλλα και 42.000 ευρω για ενα τετοιο αμαξι με λιγοτερα απο 50.000χλμ πραγματικα ειναι απλησιαστο ποσο για την πλειοψηφια των αγοραστων.Αναφερομαι στην περιπτωση του Μ3 Ε30 απο τον ΟΔΔΥ που βγαινει προς πωληση την Παρασκευη για παραδειγμα....οκ δεν ηταν τελειο αλλα ειναι μια καλη βαση για ολικη ανακατασκευη.Ακομα και το λευκο το αμερικανικο που ξερετε οι περισσοτεροι που θεωρειται ενα απο τα καλυτερα Μ3 Ε30 στην Ελλαδα θυμαμαι οταν το ειχε ο συνονοματος μου και φιλος ειχε κανει ενα τσιμπιματακι στον δεξιο θολο...αμελητεο αλλα υπηρχε.Μηπως ψαχνουμε το βελονι στα αχυρα????

P.S Ειναι αργα περασμενες 12 και με εχει πιασει μια ψιλομελαγχολια οπως καταλαβατε....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #554  
Παλιά 05-05-10, 00:31
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Αυτό της Παρασκευής να το ξεχάσεις, πως πρέπει να στο γράψω για να το καταλάβεις; Θες να γραψω τα πραγματικά χλμ του να σκάσει το forum από τα γέλια; Είναι σε επίπεδα taxi.
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #555  
Παλιά 05-05-10, 00:34
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Κάποιος δεν θυμάμαι εαν ήσουν εσύ, που είχε ανεβάσει ολόκληρη την ανακατασκευή ενός Μ3 Ε30 στην Αγγλία?? εαν θυμάμαι καλά , είχαν κάνει φοβερή δουλειά τα παλικάρια με μοναδική εξαίρεση την ηλιοροφή...
Κάτι τέτοιο για να γίνει στην Ελλάδα θα κοστίσει πολλά τόσο σε κόπο όσο περισσότερο και σε χρήμα.
Εαν είναι λοιπόν να σου κοστίσει π.χ 35Κ η ανακατασκευή + το αυτοκίνητο γιατί να μην βρείς ένα έτοιμο καλό στα π.χ 45Κ...???
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #556  
Παλιά 05-05-10, 00:42
Το avatar του χρήστη Kostas Christ
Kostas Christ Ο χρήστης Kostas Christ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2005
Μηνύματα: 1.140
Kostas Christ has a spectacular aura aboutKostas Christ has a spectacular aura about
προσωπικη μου αποψη, εχοντας ελαχιστη εμπειρια απο αυτοκινητα, απ οσα εχω διαβασει ειναι οτι μια καθαρη καροτσα (να μην εχει σκουριες, να μην εχει χτυπηματα σε σοβαρα δομικα στοιχεια) αποτελει μια καλη βαση για ενα τελειο αυτοκινητο

μετα θα πρεπει να γινει βεβαια σοβαροτατη, και πολλες φορες πανακριβη δουλεια

κατ αρχας με το δεσιμο του αυτοκινητου (οταν ειναι αποδεδειγμενο οτι με roll cage και διαφορα αλλα δεσιματα το αυτοκινητο γινεται αρκουντως στιβαρο ακομα για τα σημερινα δεδομενα, νομιζω οτι η θυσια του πισω καθισματος ειναι κατι το ελαχιστο)

στη συνεχεια με τη φαναρτζοδουλεια

και τελος με τα μηχανικα μερη που οταν μιλαμε για μερη της αναρτησης απλα πρεπει και η τελευται βιδα να ειναι καινουρια, και οταν μιλαμε για μοτερ σασμαν κτλ να ειναι τουλαχιστον σε αψογη κατασταση...

αν εχεις το χρονο την ορεξη και προ παντων το χρημα για τοση δουλεια το τελειο Μ3 που τοσοι και τοσοι ονειρευομαστε ισως δεν ειναι τοσο μακρια...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάποιος δεν θυμάμαι εαν ήσουν εσύ, που είχε ανεβάσει ολόκληρη την ανακατασκευή ενός Μ3 Ε30 στην Αγγλία?? εαν θυμάμαι καλά , είχαν κάνει φοβερή δουλειά τα παλικάρια με μοναδική εξαίρεση την ηλιοροφή...
Κάτι τέτοιο για να γίνει στην Ελλάδα θα κοστίσει πολλά τόσο σε κόπο όσο περισσότερο και σε χρήμα.
Εαν είναι λοιπόν να σου κοστίσει π.χ 35Κ η ανακατασκευή + το αυτοκίνητο γιατί να μην βρείς ένα έτοιμο καλό στα π.χ 45Κ...???
στεφ πιστευω οτι αν γινει η πιο πανω δουλεια που περιεγραψα, που ειναι κατι αναλογο της ανακατασκευης που αναφερεις θα εχεις ενα καλυτερο αυτοκινητο συνολικα απ οτι αν παρεις ενα καλο Μ3 απ εξω
__________________
A Rhttp://www.gallery.super3.gr/public_html/yabbfiles/Smilies/bulldog.gifI S
Απάντηση με παράθεση
  #557  
Παλιά 05-05-10, 00:46
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
!!!!!

Καλα μην βαρατε βρε....κουβεντα κανουμε.Νικο απλα σκεφτομαι μεγαλοφώνος....Στεφανε σωστο και αυτο που λες αλλα για τοσο ψηλα δεν μας βλεπω.....επειδη με μπριζωσατε θα ποσταρω κατι πολυ καλο τωρα.....εχω διαφορες φωτογραφιες του αλλα θα βαλω μια που δεν φαινονται οι πινακιδες του για ευνοητους λογους (εχω κινησει ασφαλιστη και γνωστους να βρω ποιος το εχει)...ειναι γνησιο Μ3 Ε30 με κινητηρα 2.5 sport evo και με σαλονι sport evo.Ολα τα πραγματα αγοραστηκαν και τοποθετηθηκαν εδω απο οτι θυμαμαι.Μην το μπερδεψει κανεις με ενα που κυκλοφορει προς Κιατο μερια...εχουνε το ιδιο λουκ εξωτερικα,ειναι και εκεινο US EDITION και γνησιο αλλα αυτο εδω ειναι αστερι...εκεινο στο Κιατο ειναι το παλιο Μ3 Ε30 του μηχανικου μου του Μακη Βουδουρη και ειναι γνησιοτατο και ηταν το πρωτο του αμαξι απο οτι θυμαμαι.Παρομοιο αυτοκινητο με ιδιο λουκ αλλα με ευρωπαικους προφυλαχτηρες κυκλοφορει στην Κερατεα αλλα εκεινο ειναι μετατροπη-κυκλοφορουσε παλια Βριλησσια για τους παλιους.Ετσι για να θυμηθουμε τα παλια λιγο για τους πιο ρομαντικους.....

P.S Δημητρη σου θυμιζουν τιποτα ολα αυτα???Για ρωτα και προς Προεδρο μερια..
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg D885F422.JPG (58,8 KB, 88 εμφανίσεις)
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m_power_lunatic : 05-05-10 στις 00:59
Απάντηση με παράθεση
  #558  
Παλιά 05-05-10, 01:09
giogio Ο χρήστης giogio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-08-2004
Μηνύματα: 227
giogio is on a distinguished road
Οντως προσεγμενο το αμαξι τις φωτο.Εχω φιλαρακι που κυκλοφορει με ενα μπλε με γαλλικες πινακιδες,δεν ξερω αμα το ξερεις και ειναι αστερι.Εγω μπικα στην μπριζα για αυτο του ΟΔΔΥ αλλα εχω βαλει ενα οριο.Εχω ενα ε30 με μηχανικα απο 320ις οπου ανακατασκευασα το μοτερ,αλλαξα μπλοκ και το εκανα 2,3.Εχω αρκετα πραγματα και μου φανηκε καλη ευκαιρια ετσι ωστε να το βαλω σε ενα γνησιο καροτσι.
Απάντηση με παράθεση
  #559  
Παλιά 05-05-10, 01:14
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool ........

Το ξερω αυτο με τις γαλλικες πινακιδες,το βλεπω Αθηνα-Κολωνακι που και που,το εφερνε ενα διαστημα παλια οταν το ψιλοανακατασκευαζε στον Τασο Κ....δη.Καλη περιπτωση αυτο απο τον ΟΔΔΥ αν θες να κανεις αυτο που θες,θα γνωριστουμε την Παρασκευη απο κοντα,θα παω γιατι το χτυπαει ενας φιλος μου...τον ξερεις και εσυ.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #560  
Παλιά 05-05-10, 01:28
giogio Ο χρήστης giogio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-08-2004
Μηνύματα: 227
giogio is on a distinguished road
Το χτυπαει φιλος σου που τον γνωριζω??Παρασκευη θα ειμε εκει.Με τον Γιαννη που εχει το μπλε τα λεμε τακτικα,τωρα τα παμε σε εναν στο Περιστερι και οχι στον Σταυρο!Και να γνωριστουμε απο κοντα,να ειναι και ο m-power να του σκαω ξερογκαζα παλι.
Παντως αυτο απο το ΟΔΔΥ θελει αρκετο πακετο για να συνελθει.Εγω παντως αναζητω αν βρεθει καροτσα γνησια για να το κρατησω για συλλεκτικο.Στο Μενιδι παντως κυκλοφορουσε ενα κοκκινο γνησιο που δεν γνωριζα καν την υπαρξη του.Πιστευω οτι υπαρχουν αγνωστα αμαξια
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
m3 30


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.