Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 24-12-13, 09:55
christostz Ο χρήστης christostz δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-05-2009
Μηνύματα: 8
christostz is on a distinguished road
Καλημέρα σε όλους.

Έχω και εγώ ένα 116ι. Μία περίπου εβδομαδά από τις μεγάλες βροχές άρχισε να μου "ιδρώνει" εσωτερικά το παρμπρίζ ...

Mετα από κάποιες μέρες παρατηρήσα αυτή την έντονη μυρωδιά του νερού και τα πίσω καθίσματα ήταν μουσκίδι ...

Πήγα το αυτοκίνητο σε επισημο συνεργείο το είχαν 5 μέρες το βρέχανε το κοιτάζανε δεν ξέρω και εγω τι άλλο έκαναν ... αποτέλεσμα μηδέν δεν έμπαινε απο πουθενά νερό. Μίλησαν με κεντρικά. Δεν είχε αναφερθεί στα κεντρικά άλλη τέτοια περίπτωση.

Σε άλλες περιπτώσεις το πρόβλημα υπήρχε στο PDC όμως εμενα στο pdc δεν υπήρχαν νερά.

Νερά υπήρχαν μόνο κάτω από το κάθισμα και πουθενά αλλού.

Στους φίλους που ανέφεραν το πρόβλημα αυτό τελικά βρέθηκε λύση? ποια ήταν?

Μου είπαν να πάρω το αυτοκίνητο απο το συνεργείο και να το ξαναφέρω όταν ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα, δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο λένε ...
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 24-12-13, 21:38
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Ποιο παρμπριζ λες, το πισω ή το μπροστα; Τα καθισματα που ακριβως ηταν βρεγμενα, πανω, κατω, στη μεση, δεξια, αριστερα;.. Μια φορα μου ειχε συμβει να κατεβει επιβατης απ την πισω αριστερη θεση και κατα λαθος ειχε πατηθει ενα κλικ το κουμπι του παραθυρου, αυτο δε φαινοταν κατεβασμενο αλλα εμπασε νερο και ειχε βραχει το καθισμα αρκετα μετα απο βροχη κι αργησα να το καταλαβω! Μηπως συνεβη κατι αντιστοιχο;..
Ηλιοροφη εχει τ αμαξι; Επισης, οι δυο υδροροες που ειναι στο αμαξωμα πισω και ψηλα, μια δεξια και μια αριστερα, τις βλεπεις αν ανοιξεις την πορτα του πορτ μπαγκαζ και δεις πανω, ειναι σαν δυο πλαστικες μαυρες οπες απο οπου σουρωνουν τα νερα του 'ουρανου'. Ισως αν αυτες ειναι βουλωμενες τοτε να σου φερνει μεσα νερα, αυτα τα εχει ελεγξει κανεις οτι ειναι οκ?..
Ακομα παει το μυαλο μου σε διαφορες τσιμουχες σε πορτες και πορτ μπαγκαζ και λιγοτερο σε υδροροες των πισω πορτων αν κι αυτες ειναι αρκετα ευμεγεθεις κι εκει δε μαζευουν φυλλα σκονες, χωμα, σκουπιδια κλπ και δε βουλωνουν σχεδον ποτε εκτος κι αν το πας τ αμαξι σε ..Καμελ Τροφυ! Αυτες ειναι μικρες τετραγωνες συνηθως οπες στις κατω πλευρες στις πορτες και πισω απ την κατω κατω τσιμουχα-λαστιχο.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 25-12-13, 11:32
nikosdov116i Ο χρήστης nikosdov116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2006
Μηνύματα: 96
nikosdov116i is on a distinguished road
Και σε μένα πιαιδιά δύο φορές έχει καεί το PDC απο νερά και κανένας δεν βρήκε απο που μπαίνουν.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 26-12-13, 09:17
christostz Ο χρήστης christostz δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-05-2009
Μηνύματα: 8
christostz is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιο παρμπριζ λες, το πισω ή το μπροστα; Τα καθισματα που ακριβως ηταν βρεγμενα, πανω, κατω, στη μεση, δεξια, αριστερα;.. Μια φορα μου ειχε συμβει να κατεβει επιβατης απ την πισω αριστερη θεση και κατα λαθος ειχε πατηθει ενα κλικ το κουμπι του παραθυρου, αυτο δε φαινοταν κατεβασμενο αλλα εμπασε νερο και ειχε βραχει το καθισμα αρκετα μετα απο βροχη κι αργησα να το καταλαβω! Μηπως συνεβη κατι αντιστοιχο;..
Ηλιοροφη εχει τ αμαξι; Επισης, οι δυο υδροροες που ειναι στο αμαξωμα πισω και ψηλα, μια δεξια και μια αριστερα, τις βλεπεις αν ανοιξεις την πορτα του πορτ μπαγκαζ και δεις πανω, ειναι σαν δυο πλαστικες μαυρες οπες απο οπου σουρωνουν τα νερα του 'ουρανου'. Ισως αν αυτες ειναι βουλωμενες τοτε να σου φερνει μεσα νερα, αυτα τα εχει ελεγξει κανεις οτι ειναι οκ?..
Ακομα παει το μυαλο μου σε διαφορες τσιμουχες σε πορτες και πορτ μπαγκαζ και λιγοτερο σε υδροροες των πισω πορτων αν κι αυτες ειναι αρκετα ευμεγεθεις κι εκει δε μαζευουν φυλλα σκονες, χωμα, σκουπιδια κλπ και δε βουλωνουν σχεδον ποτε εκτος κι αν το πας τ αμαξι σε ..Καμελ Τροφυ! Αυτες ειναι μικρες τετραγωνες συνηθως οπες στις κατω πλευρες στις πορτες και πισω απ την κατω κατω τσιμουχα-λαστιχο.



Η μοκέτα ακριβώς κάτω και από τα δύο καθίσματα ήταν μούσκεμα με αποτέλεσμα να ποτίσουν και τα καθίσματα. Είναι τρίθυρο το αυτοκίνητο. Δεν έχει ηλιοροφή. Μου είπαν ότι έλεγξαν το αυτοκίνητο από παντού. Άντε βγάλε άκρη τώρα, αν ισχύει αυτό.

Μου είπαν ότι αν ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα τότε θα το χρειαστεί να το "γδύσουν" (αυτό συμφωνήθηκε, λέει, με τα κεντρικά)

Όπως και να έχει θα το παρακολουθώ πλέον εγώ μετά από βροχές. Πάντως για να έχει ποτίσει τόσο πολύ η μοκέτα ώστε να περάσουν τα νερά μετά στα καθίσματα, σημαίνει ότι μπήκε μεγάλη ποσότητα, άρα θα πρέπει να περιμένω μια καλή βροχή ώστε να το πετύχω.

Όπως και να έχει έστειλα ένα mail Γερμανία, όχι τόσο για να κράξω το συνεργείο, όσο για να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο ιστορικό και κάποια πιθανή αιτία. Δεν περιμένω κάποια απάντηση για να είμαι ειλικρινής.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 26-12-13, 11:05
nikosdov116i Ο χρήστης nikosdov116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2006
Μηνύματα: 96
nikosdov116i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από christostz Εμφάνιση μηνυμάτων
Η μοκέτα ακριβώς κάτω και από τα δύο καθίσματα ήταν μούσκεμα με αποτέλεσμα να ποτίσουν και τα καθίσματα. Είναι τρίθυρο το αυτοκίνητο. Δεν έχει ηλιοροφή. Μου είπαν ότι έλεγξαν το αυτοκίνητο από παντού. Άντε βγάλε άκρη τώρα, αν ισχύει αυτό.

Μου είπαν ότι αν ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα τότε θα το χρειαστεί να το "γδύσουν" (αυτό συμφωνήθηκε, λέει, με τα κεντρικά)

Όπως και να έχει θα το παρακολουθώ πλέον εγώ μετά από βροχές. Πάντως για να έχει ποτίσει τόσο πολύ η μοκέτα ώστε να περάσουν τα νερά μετά στα καθίσματα, σημαίνει ότι μπήκε μεγάλη ποσότητα, άρα θα πρέπει να περιμένω μια καλή βροχή ώστε να το πετύχω.

Όπως και να έχει έστειλα ένα mail Γερμανία, όχι τόσο για να κράξω το συνεργείο, όσο για να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο ιστορικό και κάποια πιθανή αιτία. Δεν περιμένω κάποια απάντηση για να είμαι ειλικρινής.
Και'γω δεν νομίζω να πάρεις καμία απάντηση.Οι Γερμανοί είναι τόσο ηλίθιοι που σνομπάρουν ακόμα και τον εαυτό τους.Το διαπιστώνω και 'γω σε μια αντιπροσωπεία ποδηλάτων που συνεργάζομαι.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 26-12-13, 14:56
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Aπο Γερμανια μην περιμενεις απαντηση, συνηθης τακτικη ειναι να σου απαντουν απευθυνσου στην τοπικη αντιπροσωπεια σου, μου εχει τυχει κι εμενα σε καποιες περιπτωσεις ακομη κι οταν εμενα εκει, στη Γερμανια, ποσο δε στο Ελλαδισταν το οποιο το ειχα που το ειχαν γραμμενο τις καλες εποχες, σκεψου τωρα...

Στο θεμα σου τωρα. Εφοσον το αμαξι ειναι 3θυρο μου παει το μυαλο στην πορτα του οδηγου ή συνοδηγου, δε θυμαμαι απο ποια πλευρα ειχες γραψει...Οπως και να εχει, κανε το εξης τεστ που ισως στο συνεργειο δεν εκαναν γιατι προφανως ψαχνανε για στεγανοτητα απο κομματια πιο πισω. Ριξε νερο 2-3 μπουκαλια η με λαστιχο ακομα καλυτερα στην πορτα της πλευρας που εχει το θεμα, ριξε πολυ στο τζαμι, στην τσιμουχα με το αμαξωμα και στο μπρατσο του καθρεπτη. Μετα ανοιξε την αλλη πορτα, την προηγουμενη που εριξες μη την ανοιξεις και δες με ενα δυνατο φακο αν δακρυζει νερο στο πλαστικο καλυμα του μαρσπιε οπου απο πανω ειναι η πορτα.
Φοβαμαι οτι απο την πορτα απο μεσα εχει ξεκολλησει η μονωτικη επενδυση που εχει και σου σουρωνει νερα μεσα αντι αυτα να πηγαινουν προς τις υδροροες και εξω, κατω απ την πορτα. Συνηθως τα νερα αυτα πεφτουν στα ποδια οδηγου ή συνοδηγου αναλογως την πλευρα που εχει το θεμα. Σε εσενα μηπως και εχει γινει η απιθανη αλλα οχι αδυνατη περιπτωση να ειναι η διαρροη προς τα πισω! Παιζει κι αυτο.
Να φανταστεις εμενα ειχαν διαρροες και οι δυο πορτες και οδηγου και συνοδηγου απο αυτη τη μονωση. Στου οδηγου πολυ νερο μεσα, στου συνοδηγου λιγοτερο και εφερνε μεσα και πολυ λιγο και προς την πισω πλευρα της πορτας, δηλαδη αν το αφηνα ή αν ξεκολλαγε κι αλλο η μονωση πιθανως να μου εφερνε νερα και στο πατωμα πισω δεξια, πισω απ τη θεση του συνοδηγου.
Καν'το κι αυτο και πες μας. Η μονωση ειτε αλλαζεται με καινουρια, κολλιεται ξανα αμα δε θες να την αλλαξεις με μαυρη σιλικονη, παρμπριζοκολλα ή αναλογη κολλα-στεγανωτικο.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 27-12-13, 11:13
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Από χτες ρίχνει κάργα νερό. Ελπίζω να βρεις άκρη.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 20-01-14, 13:16
christostz Ο χρήστης christostz δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-05-2009
Μηνύματα: 8
christostz is on a distinguished road
Παιδιά, μιας και λύθηκε επιτέλους το πρόβλημα, είπα να σας ενημερώσω ώστε αν τύχει σε κάποιο φίλο να είναι ενήμερος.

Λοιπόν ... Στις 24/12 στέλνω mail Γερμανία, αναφέροντας το πρόβλημα και εκφράζοντας την απορία μου που μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο σε μία εταιρεία σαν την BMW. To mail δεν ήταν επιθετικό.

Στις 27/12 λαμβάνω mail από Γερμανία ότι το θέμα μου προωθήθηκε στο αρμόδιο τμήμα !!! Γυρίζω από διακοπές στις 29/12 (δεν είχα πάρει το αυτοκίνητο μαζί μου) ημέρα Κυριακή.

Στις 30/12 λαμβάνω mail από τον διευθυντή του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών της BMW Eλλάδος, λέγοντας μου ότι λυπάται για το πρόβλημα και ότι στις επόμενες μέρες θα σας καλέσουμε για επανεξέταση του αυτοκινήτου (στο mail προς Γερμανία ανέφερα ποιο ήταν το συνεργείο που το πήγα). 'Ολως τυχαίως την επόμενη μέρα πιάνει μια βροχή, ωραία λέω ώρα για τεστ.

Πάω στο αυτοκίνητο, μούσκεμα το πίσω κάθισμα. Βγάζω το κάθισμα ... δύο δάχτυλα νερό στην θέση πίσω από τον οδηγό και άλλο ένα στην διπλανή θέση. Γιορτινές μέρες αλλά το "καντήλι" ... "καντήλι" ... Έβριζα μέχρι το βράδυ

Κάνω μία βόλτα το αυτοκίνητο περίπου για 800 μέτρα παίρνοντας απότομα τις στροφές, ανεβοκατεβαίνοντας ανηφόρες και παρατηρώ ότι στις πίσω θέσεις ανάβλυζε, κυριολεκτικά, νερό !!! Δεν μπόρεσα να διακρίνω από που αλλά μιλάμε για μεγάλη ποσότητα !!! Παράλληλα άκουγα κάπου από πίσω το νερό να χτυπάει στα τοιχώματα του αυτοκινήτου (στο χώρο των αποσκευών ούτε ίχνος νερού ). Ακουγόταν τόσο έντονα που μπορούσε να αντιληφθεί κανείς ότι το νερό που είχε συσσωρευτεί ήταν πάρα πολύ.

Την επόμενη μέρα το πρώι τους παίρνω τηλεφώνο ...

"Α ο κύριος Χρήστος (με το μικρό μου, μου μίλησαν) τώρα ετοιμαζόμασταν να σας πάρουμε ... Θα σας έχουμε και αυτοκίνητο αντικατάστασης στις 07/01" (όταν είχα πρωτοπάει το αυτοκίνητο στις 18/12 μου το κράτησαν μέχρι τις 24/12 και δεν μου είχαν δώσει αυτοκίνητο αντικατάστασης παρά τις συνεχείς μου διαμαρτυρίες !!! )

Τους πηγαίνω το αυτοκίνητο στις 02/01. Η διαδρομή από το σπίτι μου μέχρι το συνεργείο (το πήγα στο ίδιο συνεργείο που το είχα πρωτοπάει) ειναι το πολύ 700 μέτρα. Την προηγούμενη μέρα δεν είχε βρέξει ... κι όμως το νερό συνέχιζε να αναβλύζει κανονικότατα...

Τους λέω το αυτοκίνητο δεν θα φύγει από το συνεργειο αν δεν:
1) δώσετε εγγύηση ότι δεν έχει σκουριάσει εκεί όπου είχαν συγκεντρωθεί τα νερά
2) δώσετε εγγύηση ότι δεν θα ξαναμπούν νερά από εκεί από όπου είχαν πρωτομπεί
3) καθαρίσετε το πίσω κάθισμα από τα σημάδια που άφησε το νερό

Μου λένε το αυτοκίνητο θα "γδυθεί" ολόκληρο από την μέση και πίσω ...

Τελικά, αφού το κράτησαν για 4-5 μέρες και μου έδωσαν βέβαια αυτοκίνητο αντικατάστασης (στις 02/01 αντί για τις 07/01 που είχαν πει) βρήκαν ότι τα νερά έμπαιναν από 2 διαφορετικά σημεία:
1) ο προφυλακτήρας δεν είχε κουμπώσει σωστά στην βάση
2) από ένα εκ των καλωδίων των αισθητήρων παρκαρίσματος

Πριν πάω να το πάρω μιλάω με το συνεργείο μου λένε τα παραπάνω και ζητάνε 123Ε γιατί "έγδυσαν" το αυτοκίνητο για να το βρούν... τους λέω δεν παίζει ... θα μιλήσω με κεντρικά. (Μου λένε επίσης ότι, πρακτικά και τα δύο σημεία από όπου μπήκαν τα νερά έχουν να κάνουν με ελαττωματική τοποθέτηση αισθητήρων αρχικά και στην συνέχεια προφυλακτήρα).Το αυτοκίνητο το πήρα το 09 ΜΕ τους αισθητήρες από την αντιπροσωπία φορεμένους (όχι από αυτή που πήγα τώρα το αυτοκίνητο αλλά από άλλον ... αν επιτρέπεται μπορώ να πω ποιοι είναι οι δύο αυτοί αντιπρόσωποι) κανείς μη εξουσιοδοτημένος τεχνικός δεν είχε και έχει ακόμα βάλει χέρι πάνω στο αυτοκίνητο.

Μιλώντας με κεντρικά με τον ίδιο τον διευθυντή του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών του λέω ότι όλα ήταν ανεπίτρεπτα (μη παροχη αυτοκινήτου αντικατάστασης από την αρχή, μη επίλυσης του προβλήματος από την αρχή παρότι τους είχα ενημερώσει ότι σχετικά φόρουμ ανέφεραν πρόβλημα στους αισθητήρες, κλπ) Μου είπε ότι απο την στιγμή που το αυτοκίνητο το πήρα από τον Χ, ο Χ ευθύνεται για την ελαττωματική τοποθέτηση των αισθητήρων και όχι ο Υ που το πήγα τώρα για να μου λύσουν το πρόβλημα και ως εκ τούτου οι όποιες ευθύνες πρέπει να αναζητηθούν από τον Χ. 'Ομως και ο Υ πρέπει να πληρωθεί για τις ανθρωποώρες που διέθεσε ...Επίσης, δεν καθαρίζεται το κάθισμα, δεν προβλέπεται ...

Έτοιμος να σκάσω εγώ ...

Τελικά, μου κόψανε τα 23Ε ... και πλήρωσα 100Ε. Μου δώσανε ένα χαρτί ότι από εκεί που έγινε η ζημιά δεν θα ξαναμπεί νερό. Για σκουριά δεν είπαν τίποτα, παραμόνο ότι δεν είχε σκουριάσει τίποτα και ότι δεν ύπηρχε περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο (δεν είχα και εγώ άλλο κουράγιο να ασχοληθώ περαιτέρω ... λανθασμένα). Οπότε από τα 3 που ζήτησα πήρα τελικά ... 1

Ελπίζω πραγματικά να μην υπάρχει θέμα με την σκουριά ... κατά τα άλλα τα 23 ε που μου κόψανε θα πάνε για βιολογικό καθάρισμα του αυτοκινήτου...

Αυτά τα ολίγα, συγγνώμη αν σας κούρασα, απλά είπα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου, ώστε αν τύχει κάτι ανάλογο σε κάποιον (ελπίζω ποτέ και σε κανέναν ... μόνο σε μένα που είμαι και γκαντεμάκος :boeller ) άλλο φίλο να έχει μία άποψη.

Μέχρι σήμερα δεν είδα ξανά νερά ...
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 20-01-14, 15:02
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Οι αισθητηρες παρκαρισματος ηταν αφτερμαρκετ εκτιμω, σωστα;.. Οχι απ το εργοστασιο αλλα εξτρα τοποθετημενα εδω στην Ελλαδα;.. Πολλες φορες βαζουν αρπακολα στα εκαστοτε κεντρα προετοιμασιας αυτοκινητων εξτρα οπως αισθητηρες, συναγερμους κλπ που τις περισσοτερες φορες ειναι πολυ κακης ποιοτητας ή γινονται ματσολιές στη συναρμογη. Εχω κι εγω προσωπικο παραδειγμα με δωρο συναργερμο σε VW πριν παρω την 116 και μεσα στον 1ο, 2ο μηνα που παρελαβα, ενα πρωι δεν μπορεσα να τον απενεργοποιησω, ξεκλειδωσα τ αμαξι, ανοιξα καπω και τον εβγαλα με το δικο του κλειδακι που ειχε που εμπαινε στον εγκεφαλο του στο χωρο της μηχανης, συναγερμος της πλακας δηλαδη με αλλο χειριστηριο..Μικρο το κακο ομως σε μενα, τους το πηγα και μου τον αλλαξαν...
Όπως και να εχει εφοσον παιρνεις αυτοκινητο απ την αντιπροσωπεια εχει εγγυηση bmw, ΟΠΟΥ και να εισαι τουλαχιστον στην Ευρωπη! Αυτα που σου λεγανε περι εγγυησης απο αλλη αντιπροσωπεια ειναι επιεικώς 'πιπεριες'! Δηλαδη εγω που το αμαξι το αγορασα στη Γερμανια καινουριο με καποια εξτρα, εαν κατι χαλαγε μεσα στην εγγυηση οταν το εφερα Ελλαδα θα μου λεγανε, πηγαινε Γερμανια και ζητα τα ρεστα απο εκει;... ΕΛΕΟΣ! Γι αυτο και κλεινουν ο ενας μετα τον αλλον, τους εφαγε η μοστρα και το υφος... Πω πω τσαντιζομαι τωρα!

Τεσπα και μη χειροτερα να λες, οσο για σκουρια μη σκας, ειναι καλα γαλβανισμενα αμαξωματα δε θα παθει τίποτα, εδω εμενα κι εχει φαει τοσα αλατια και δεν εχει νιωσει τιποτα!

Οπως ειπες ομως στειλτο για εναν καλο βιολογικο να ξεβρωμισει, στεγνωσει καλα και...στεγανο ευχομαι πλεον!
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 20-01-14, 15:09
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Εγώ εκτιμώ οτι συμπεριφέρθηκαν άψογα,
και η χρέωση ήταν μηδενική μπροστά στην εργασία που έγινε.
Να προσθέσω, οτι ο προφυλακτήρας μπορεί να ξεκουμπώσει από έναν εξωτερικό
παράγοντα που δεν έχει γίνει αντιληπτός απο εσένα, πχ κάποιος σε φίλησε στο παρκάρισμα,
κάποιος έδεσε τα κορδόνια του στον προφυλακτήρα σου.
Το όχημα καλύπτεται απο εγγύηση για την σκουριά, για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.
Κανένας δεν έχει την υποχρέωση, ή την ισχύ να παρατείνει αυτούς τους χρόνους
και αυτό να έχει ισχύ στην πραγματικότητα....
Στα άλλα με τον Χ και τον Ψ, θα συμφωνήσω με το συνεργείο..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.