Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 22-12-09, 17:58
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E30MANIAC Εμφάνιση μηνυμάτων

Ο Λαφογιαννης εχει κανει αρκετες τετοιες μετατροπες αλλα θα μου επιτρεψετε να εχω τις επιφυλαξεις μου!
γιαυτο ειπα πηγαινε, και οχι φτιαξε το αμαξι εκει....να παρεις καμια ιδεα....
ποτε δεν συστηνω...αν και φιλος μου μολις εφτιαξε ε30 3.5 στο λαφογιαννη και το αμαξι δουλευει μια χαρα..
με καθε επιφυλαξη λοιπον...
αληθεια ποιος αλλος βαζει v12?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-12-09, 18:29
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E30MANIAC Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε καμια απο της μετατροπες που ξερω,(απο απλο 2.5 μεχρι V12)δεν χρειαζεται κοψιμο το σασι.

Ο Λαφογιαννης εχει κανει αρκετες τετοιες μετατροπες αλλα θα μου επιτρεψετε να εχω τις επιφυλαξεις μου!
+100000.....


αληθεια...το οχημα ειναι μπλε....με κλουβι μεσα φιλε...???και το μοτερ και το εχετε κατσει πανω στην γεφυρα..??)
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-12-09, 21:03
E30MANIAC Ο χρήστης E30MANIAC δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-07-2004
Μηνύματα: 575
E30MANIAC is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panagakiss Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειπε κανεις οτι ο Σαραφης φοραγε V12.. Την εχει ποσταρει τη δουλεια που εγινε στο e30 με λεπτομεριες (παραλειπει βεβαια καποια κομματια για ευνοητους λογους) εδω στο forum μας.





Αυτο που λεω οτι θελει κοψιμο(και πιστευω οτι αν διαβασει κανεις προσεκτικα το post μου θα το καταλαβει)ειναι η γεφυρα του Μ5 και οχι το σασι!
Επισης το να βαλεις την συγκεκριμενη γεφυρα και γενικως το πισω συστημα απο Μ5 Ε34 δεν εχει καμια σχεση με την μετατροπη του μοτερ που ειπα οτι δεν χρειαζεται πουθενα 'κοψιμο'.
__________________
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Ε30 325i TURBO
E30 325i N/A
CUBE Night Club
Αγ.Παρασκευης 58 Μπουρναζι
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 22-12-09, 21:58
Το avatar του χρήστη panagakiss
panagakiss Ο χρήστης panagakiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2008
Μηνύματα: 438
panagakiss is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E30MANIAC Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο που λεω οτι θελει κοψιμο(και πιστευω οτι αν διαβασει κανεις προσεκτικα το post μου θα το καταλαβει)ειναι η γεφυρα του Μ5 και οχι το σασι!
Επισης το να βαλεις την συγκεκριμενη γεφυρα και γενικως το πισω συστημα απο Μ5 Ε34 δεν εχει καμια σχεση με την μετατροπη του μοτερ που ειπα οτι δεν χρειαζεται πουθενα 'κοψιμο'.
Α οκ, λαθος μου.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 23-12-09, 01:30
mre30 Ο χρήστης mre30 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-12-2009
Μηνύματα: 15
mre30 is on a distinguished road
+1 για τον E30MANIAC,ειναι σωστα αυτα που λεει σχετικα με την πισω γεφυρα του Μ5,μιλησα τηλεφωνικος και με γνωτο βελτιωτη και μου πε πως κατι τετοιο χρειαζεται,αν και δεν εμαθα λεπτομερειες,μετα το νεο ετος που θα ξεκινησω την μετατροπη θα σας ενημερωσω για το τι συναντησα!!παντως ωφειλο να ομολογισω πως η υποδοχη απο το club σας ειναι πολυ καλη,σας ευχαριστω ολους,αα και οποιος εχει καμια καλη ιδεα για ακομα καλυτερο στησιμο και γενικα βελτιωση(εκτος μοτερ μιας και αυτο το αποφασισαμε)του αυτοκινητου ειναι αποδεκτη και σεβαστη,αυτα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 23-12-09, 11:26
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E30MANIAC Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο που λεω οτι θελει κοψιμο(και πιστευω οτι αν διαβασει κανεις προσεκτικα το post μου θα το καταλαβει)ειναι η γεφυρα του Μ5 και οχι το σασι!
Επισης το να βαλεις την συγκεκριμενη γεφυρα και γενικως το πισω συστημα απο Μ5 Ε34 δεν εχει καμια σχεση με την μετατροπη του μοτερ που ειπα οτι δεν χρειαζεται πουθενα 'κοψιμο'.
εγω απο οσο εχω δει μπροστα μου..ολα τα ε30 εχουν κοπει μπροστα (οχι καθρεφτη) για να χωρεσει ο v12 και τα ψυγεια φυσικα...εδω στον 3.5 δεν περναει καρφιτσα....αν ειναι σωστο η λαθος δεν γνωριζω καθως δεν εχω αυτο το αμαξι..αλλα ετσι κανουν...φυσικα και δεν συμφωνω με το κοψιμο της μετωπης...αλλα αν δεν μπαινει το προτιμω απο το να κοψεις καθρεψτη, οπου χαλαει ολη η ακαμψια του σασι...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 23-12-09, 12:20
patrinos Ο χρήστης patrinos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 504
patrinos has a spectacular aura aboutpatrinos has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mre30 Εμφάνιση μηνυμάτων
,πισω αξονα και διαφορικου!υπαρχει καποιο διαφορικο που να βγαινει σε μπλοκε απο καποιο μοντελο της bmw??οποιος γνωριζει ας μου πει κ αν εχει και foto η χρησιμα links ας μας τα παραθεσει!!

ευχαριστω
Μ5 αξονας και πιο χοντρα ημιαξονια. διαφορικο παλι Μ5 40% εμπλοκη.. υπαρχει και τετοιο απο δω μερια αν σε ενδιαφερει.. γενικα αν χρειαστεις κατι στειλε pm μηπως μπορουμε να βοηθησουμε να αγορασεις σα καλυτερες τιμες.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 23-12-09, 13:00
Το avatar του χρήστη MSF
MSF Ο χρήστης MSF δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 13-04-2007
Μηνύματα: 79
MSF is on a distinguished road
Μπράβο φίλε που έχεις το κουράγιο και την αντοχή να ξεκινήσεις κάτι τέτοιο!Καλή υπομονή και ελπίζω σύντομα να σε δούμε σε πίστα να το λειώνεις....και πάλι μπράβο!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 23-12-09, 14:13
Το avatar του χρήστη gsova
gsova Ο χρήστης gsova δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 624
gsova has a spectacular aura aboutgsova has a spectacular aura about
μπράβο κι από εμένα για την απόφαση... μας φουντώνεις αγρίως...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 23-12-09, 14:54
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
νομίζω πως χρειάζεσαι τη βοήθεια του gss ή αλλιώς του γιώργου σαράφη φίλε...
δε νομίζω να υπάρχει κάποιος για να σε κατατοπίσει καλύτερα...
Συμβουλεψου οπωσδηποτε το ΣΑΡΑΦΗ.
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.