Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-01-10, 20:36
Το avatar του χρήστη ΣΚΟΡΠΙΟΣ
ΣΚΟΡΠΙΟΣ Ο χρήστης ΣΚΟΡΠΙΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-11-2009
Μηνύματα: 35
ΣΚΟΡΠΙΟΣ is on a distinguished road
Exclamation

....Παιδιά , συμφωνώ με τις γνώμες σας και τις εμπειρίες σας και θεωρώ πολύ χαμηλά την τιμή κτίσης των πραγμάτων που έχω προαναφέρει ...και πιστεψτε με μιλάω ειλικρινά ,εκτός και αν στην κουβέντα που είχα κάνει τότε έχω παρανοήσει κάτι. Οπως έγραψα και στον jim_pas η κουβέντα είχε γινει πριν 8-9 μήνες....αν μιλίσουν (του έστειλα πμ με τηλ. για να επικοινωνήσει) τώρα πιθανών να μας πει τι υπάρχει τώρα. Εν πάση περιπτώση το αρχικό θέμα ήταν για το πρωτο συνεργείο που μου είπε ιδιαίτερο υψηλό κόστος αυτής της μετατροπής και γι αυτο ήθελα να διαβάσω και τις δικές σας απόψεις περι του θέματος....προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν έχω καμμια απολύτως σχέση και με τα δύο συνεργεία. Το πρώτο είναι στα Χανιά , και γι αυτό έκανα ερώτηση και το δεύτερο όπως έχω γράψει , είναι σε περιοχή Ηρακλείου και το τηλέφωνό του το βρήκα απο φίλο που αγόραζε κινητήρες απο εκεί...Το αποτέλεσμα είναι ότι κατάλαβα περίπου που κυμαίνεται το κόστος μιας τέτοιας μετατροπής και το αν και πως περίπου γίνεται....(π.χ όπως και μένα μου φαινόταν περίεργο το να θέλει υποχρεωτικά γενική φανοποιία για να αλλάξει ΜΟΝΟ ο κινητήρας)....
__________________
Ο ΕΞΥΠΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ , Ο ΧΑΖΟΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΚΑΙ.....Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ !!!! ALWAYS TRUTH !!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-01-10, 22:42
Το avatar του χρήστη jim_pas
jim_pas Ο χρήστης jim_pas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2009
Μηνύματα: 380
jim_pas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΣΚΟΡΠΙΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
....Παιδιά , συμφωνώ με τις γνώμες σας και τις εμπειρίες σας και θεωρώ πολύ χαμηλά την τιμή κτίσης των πραγμάτων που έχω προαναφέρει ...και πιστεψτε με μιλάω ειλικρινά ,εκτός και αν στην κουβέντα που είχα κάνει τότε έχω παρανοήσει κάτι. Οπως έγραψα και στον jim_pas η κουβέντα είχε γινει πριν 8-9 μήνες....αν μιλίσουν (του έστειλα πμ με τηλ. για να επικοινωνήσει) τώρα πιθανών να μας πει τι υπάρχει τώρα. Εν πάση περιπτώση το αρχικό θέμα ήταν για το πρωτο συνεργείο που μου είπε ιδιαίτερο υψηλό κόστος αυτής της μετατροπής και γι αυτο ήθελα να διαβάσω και τις δικές σας απόψεις περι του θέματος....προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν έχω καμμια απολύτως σχέση και με τα δύο συνεργεία. Το πρώτο είναι στα Χανιά , και γι αυτό έκανα ερώτηση και το δεύτερο όπως έχω γράψει , είναι σε περιοχή Ηρακλείου και το τηλέφωνό του το βρήκα απο φίλο που αγόραζε κινητήρες απο εκεί...Το αποτέλεσμα είναι ότι κατάλαβα περίπου που κυμαίνεται το κόστος μιας τέτοιας μετατροπής και το αν και πως περίπου γίνεται....(π.χ όπως και μένα μου φαινόταν περίεργο το να θέλει υποχρεωτικά γενική φανοποιία για να αλλάξει ΜΟΝΟ ο κινητήρας)....
Πήρα το pm και κάποια απο τις επόμενες μέρες θα πάρω να ρωτήσω γιατι έχω εναν φίλο που ψάχνετε για μετατροπή....σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-01-10, 23:11
strofimios Ο χρήστης strofimios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2007
Μηνύματα: 989
strofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura about
Για το πισω πατωμα σου ειπε τιποτα;Απο οτι ξερω υπαρχει διαφορα αναμεσα στα απλα και στα Μ σε αυτο το σημειο.Λογικα στην τιμη των 25.000 θα πρεπει να ειναι και αλλαγη του πατωματος(φαναρτζης).
__________________
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-01-10, 23:56
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΣΚΟΡΠΙΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
....Παιδια , εξηγούμε για να μη νομίσεται λαθος ...στις 2500 ευρώ , ο τύπος μου'δινε κινητήρα Μ3 Ε46- σασμάν - άξονα - πλεξούδα - εγκέφαλο - κοντέρ - τιμόνι/ταμπλώ....αυτός μου τα πουλούσε τόσο...η τιμή ήταν ''αγοράς'' μόνο , και πιστεύω ότι ήταν ευκαιριακή...δεν γνωρίζω απο γενικές τιμές ''πιάτσας'' , γι αυτο και η κρίση μου δεν είναι απόλυτη...πάντως και εμένα αρχικά μου φάνηκε χαμηλή η τιμή και επηρεάστηκα και απο το γεγονος ότι μου είπε οτι ''σου δίνω τα πάντα που χρειάζεται για να το κάνει ο μηχανικός να δουλεύει'' και ότι αν για οποιοδήποτε λόγο κατι δεν είναι σωστό , μου φέρνει άλλο...όλα αυτά στο κατάστημα που έχει , και είναι και χρόνια σε αυτή την δουλειά...τέσπα , όσον αφορά την πρώτη πρόταση , ναι στα Χανιά μου το είπαν...τα 2500 ήταν απο περιοχή Ηρακλείου , αλλά επειδή κανείς μηχανικός απο τους γνωστούς μου , δεν μου έδινε μια τίμη τοποθέτησης τελειωμένη αλλά μου έλεγαν ''θα τα βρούμε'' και αυτό στο παρελθον το έχω πληρώσει παραπάνω απότι περίμενα , το άφησα στην άκρη κάμποσο καιρό και έτσι η υποτιθέμενη ''ευκαιρία''...πέταξε.
περα του οτι αυτη η τιμη δεν υπαρχει πουθενα αν πραγματι υπαρχει θελω 2 τετοια σετ ''χθες'' οχι αυριο!!!!!!

κατι δεν ειναι σωστο ουτε στο 1 ουτε στο αλλο !!με 25000 αγοραζεις Μ3 δεν χρειαζεται να κανεις μετατροπη!!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 14-01-10, 00:32
Το avatar του χρήστη ΔημητρηςΜ3
ΔημητρηςΜ3 Ο χρήστης ΔημητρηςΜ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-11-2006
Μηνύματα: 1.088
ΔημητρηςΜ3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
περα του οτι αυτη η τιμη δεν υπαρχει πουθενα αν πραγματι υπαρχει θελω 2 τετοια σετ ''χθες'' οχι αυριο!!!!!!

κατι δεν ειναι σωστο ουτε στο 1 ουτε στο αλλο !!με 25000 αγοραζεις Μ3 δεν χρειαζεται να κανεις μετατροπη!!!!
με 3000 χιλιαρικα σου φερνω εγω κομπλε!!
2004 μοντελο!!
__________________
Tα παντα ολα και σε καλες τιμες λεμε
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-01-10, 05:29
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pontiosM3 Εμφάνιση μηνυμάτων
με 3000 χιλιαρικα σου φερνω εγω κομπλε!!
2004 μοντελο!!
3.000 ευρω κομπλε?
θελω και εγω σοβαρα
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-01-10, 06:18
Το avatar του χρήστη ΣΚΟΡΠΙΟΣ
ΣΚΟΡΠΙΟΣ Ο χρήστης ΣΚΟΡΠΙΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-11-2009
Μηνύματα: 35
ΣΚΟΡΠΙΟΣ is on a distinguished road
Exclamation

...Φίλοι μου , όσον αφορά τα μοντέλα , πιθανών να υπάρχουν μεγάλες διαφορές στην τιμή.Για πάτωμα δεν μου έγινε καμμία αναφορά , και σαν δουλειά φανοποιού ήταν οι αλλαγές το τεσσάρων ''φτερών'' τα οποία ''θα έπρεπε να αλλαχτούν για να μπουν οι ζάντες''.Αν μου έλεγαν το πίσω μετατρόχιο θα ήταν μεγαλύτερο , θα το καταλάβαινα , αν μου έλεγαν για μετατροπη εμπρός θόλων για νέες βάσεις κινητήρα , θα το καταλάβαινα , αν μου έλεγαν για μετατροπή πίσω στο μέρος της ρεζέρβας για τη μεγαλύτερη διπλή εξατμιση και εκέι θα το δεχόμουν....αλλά να μου λένε ότι θέλουν να μου κάνουν την ''μόντα'' αυτή μόνο και μόνο για να μπουν οι ζάντες της Μ ,σαν εξήγηση για να μου αποδείξουν ότι ήταν απαραίτητο, μου ακούγεται λίγο ''κουλό''. Έπειτα εγώ , καλώς ή κακώς τους ζήτησα αλλαγή κινητήρα και μόνο ,ούτε διαφορικα , ούτε άξονες , ούτε ζάντες...οι οποίες δικές μου τώρα είναι 19''....τέσπα , απότι βλέπω όπως έγραψε και ο pontiosM3 τιμές χαμηλές υπάρχουν αρκεί πραγματικά να σε ενδιαφέρει , να ψαχτείς και να βρείς και το σωστό υλικό και το κατάλληλο-σφαιρικά- συνεργείο , για να κάνεις κάτι τέτοιο και να αξίζει και τον κόπο απο οικονομικής άποψης....
__________________
Ο ΕΞΥΠΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ , Ο ΧΑΖΟΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΚΑΙ.....Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ !!!! ALWAYS TRUTH !!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-01-10, 13:15
Jordan_3series Ο χρήστης Jordan_3series δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 05-11-2008
Μηνύματα: 6
Jordan_3series is an unknown quantity at this point
Μ3

φιλε,σιδερικα μαζι με εργατικα βαρια βαρια να σου βγουνε 13.000€!χωρις λαμαρινες ετσι.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.