Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 08-02-08, 20:46
Το avatar του χρήστη Stav
Stav Ο χρήστης Stav δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2006
Μηνύματα: 148
Stav is on a distinguished road
Μην βιαζεστε και απογοητευεστε πριν στειλετε email για να ρωτησετε...Χθες παρηγγειλα κατι απο Αμερικη πολυ ακριβοτερο απο τα φαναρια (4πλασια τιμη). Ο τυπος στο listing ελεγε επισης οτι δεν δεχετε Paypal εκτος απο USA & Canada residents κτλ κτλ....Με ενα απλο τηλεφωνηματακι (κ βεβαια χρησιμοποιωντας το γεγονος του οτι εχω αριστο feedback) o τυπος δεχτηκε και τα εστειλε και μαλιστα με πληρωμη μεσω paypal.
Γενικα να ξερετε οτι λογω των πολλων απατων που εχουν γινει πολλοι πωλητες ειναι διστακτικοι στο να στειλουν κατι μακρυα. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι ειναι απολυτοι σ αυτα που γραφουν και στο οτι δεν το συζητουν.

Εννοειται βεβαια οτι ο συγκεκριμενος τελικα μπορει να μην δεχθει, αλλα δεν εχετε και τπτ να χασετε με το να ρωτησετε.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 08-02-08, 20:51
Το avatar του χρήστη Stav
Stav Ο χρήστης Stav δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2006
Μηνύματα: 148
Stav is on a distinguished road
Α και οσο για το τελωνειο, να ζητατε παντα να σας τα στελνουν μεσω USPS. Η πιθανοτητα να περασει τελωνειο ειναι πολυ μικρη (απο τα 12 πακετα που μου εχουν ερθει τον τελευταιο καιρο μονο 1 περασε). Ο λογος ειναι οτι με USPS τα πακετα ερχονται στα ελληνικα ΕΛΤΑ και λογω του τεραστιου ογκου των εισερχομενων ελαχιστα ελεγχονται και αυτα δειγματοληπτικα για αυτο και σχεδον παντα τη γλιτωνεις.

Αν καποιος κανει το λαθος και χρησιμοποιησει οποιοδηποτε courier (FEDEX, UPS κτλ) την πατησε. Θα εχει τελωνειο σχεδον 100%. (το οποιο θα ειναι περιπου 20% επι της αξιας του αντικειμενου συμπεριλαμβανομενων των shipping fees)
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 08-02-08, 21:32
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Φιλε Stav, σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες σου, προσωπικά έχω μεγάλη πείρα στο θέμα ΕΒΑΥ, σωστά αυτά που λες, αν χρειάζεσαι παραπάνω πληροφορίες δες και εδώ στο θρεντάκι που αναλύω, πληροφορώ καθώς και συμβουλεύω => http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=10414
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 08-02-08, 22:31
Το avatar του χρήστη Stav
Stav Ο χρήστης Stav δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2006
Μηνύματα: 148
Stav is on a distinguished road
thanx, και εγω το χρησιμοποιω πολλα χρονια τωρα και εχω αγορες συνολικα πανω απο 8.000 ευρω.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stav : 08-02-08 στις 22:46
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 02-01-10, 20:22
darofossss Ο χρήστης darofossss δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 02-01-2010
Μηνύματα: 2
darofossss is on a distinguished road
καλησπερα και καλη χρονια σε ολους.
θελω λιγη βοηθεια σχετικα με αυτο το post για αναβαθμηση απο απλα φαναρια σε
φαναρια με projectors. Βασικα εχω μια ε46 116ι μοντελο 2005 και εχει κανονικα halogen φωτα και θελω να βαλω xenon αλλα οχι τα κλλασικα κιτ με τις λαμπες και τα ballast γιατι απλα νομιζω θα ειναι οπως και τα αλλα που βλεπω στο δρομο και τυφλωνουν απιστευτα. μπορει καποιος να μου πει αν αυτη μετατροπη αξιζει ή το αποτελεσμα θα ειναι το ιδιο με το να βαλω στα φαναρια που εχω τωρα ενα κιτ ξενον. εχω βρει διαφορα φαναρια στο ebay αλλα δισταζω λιγο γιατι διαβασα για τον εκτελονισμο και αλλα τετοια
παρακαλω helpppppppppppp
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 02-01-10, 20:28
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
Καλησπερα και καλη χρονια.

Η αναβαθμιση απο απλα φαναρια+xenon σε φαναρια με projector+xenon ειναι μια σημαντικη αλλαγη.Η διαφορα εντοπιζεται στην διαχυση του φωτος.Η δεσμη φωτος που εκπεμπεται με απλους καθρεπτες και ξενον δεν ειναι σωστη και δεν εχει καμια σχεση με την δεσμη του συνδιασμου xenon+projector.Θα σου προτεινα να βρεις ενα σετ φαναρια αλλα να προσεξεις την ποιοτητα.Τα συγκεκριμενα που εχει παρει ο Ντεμης ειχε πει οτι ειναι πολυ καλα.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 03-01-10, 10:42
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από darofossss Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα και καλη χρονια σε ολους.
θελω λιγη βοηθεια σχετικα με αυτο το post για αναβαθμηση απο απλα φαναρια σε
φαναρια με projectors. Βασικα εχω μια ε46 116ι μοντελο 2005 και εχει κανονικα halogen φωτα και θελω να βαλω xenon αλλα οχι τα κλλασικα κιτ με τις λαμπες και τα ballast γιατι απλα νομιζω θα ειναι οπως και τα αλλα που βλεπω στο δρομο και τυφλωνουν απιστευτα. μπορει καποιος να μου πει αν αυτη μετατροπη αξιζει ή το αποτελεσμα θα ειναι το ιδιο με το να βαλω στα φαναρια που εχω τωρα ενα κιτ ξενον. εχω βρει διαφορα φαναρια στο ebay αλλα δισταζω λιγο γιατι διαβασα για τον εκτελονισμο και αλλα τετοια
παρακαλω helpppppppppppp
Καλως ηρθες!! Καλη χρονια & χρονια πολλα!

ebay που ψαχνεις, Αμερικη?? Ψαξε στο Γερμανικο (ebay.de) που ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα εχεις προβλημα με τελωνειο κτλ..(μπορεις να κανεις copy-paste το κειμενο στα γλωσσικα εργαλεια στο google και να καταλαβεις πανω κατω τι λεει, αν δεν ξερεις Γερμανικα). Παντως και απο Αμερικη αν σου ερθουν με USPS και πεις και στον πωλητη να κοψει μικροτερης αξιας τιμολογιο ή να σου το στειλει σαν "δωρο" (gift), δεν θα εχεις προβλημα με τελωνεια..
Δες για FK ή Depo..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 04-01-10, 02:11
darofossss Ο χρήστης darofossss δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 02-01-2010
Μηνύματα: 2
darofossss is on a distinguished road
Καλως σας βρηκα ευχαριστω για την βοηθεια και μαλιστα τοσο γρηγορα.
Μιτσο καλα τα λες το εχω σκεφτει το θεμα και να βαλω ξενον σε απλα φαναρια θα ειμαι ακομα ενας που θα τους τυφλωνει ολους...
εχω ψαξει και εχω βρει μερικα στο ebay απο αμερικη. Στο γερμανικο ebay δεν εχει τοσο ποικιλια και επισης ειναι πανακριβα. Για την ποιοτητα εχεις δικιο απο οτι ειδα τα depo φαινονται καλα.
θα βαλω καποιοα link να μου πειτε και εσεις τη γνωμη σας

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2-SET...Q5fAccessories

αυτο νομιζω ειναι το καλητερο
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...K%3AMEWAX%3AIT

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...K%3AMEWAX%3AIT

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...K%3AMEWAX%3AIT
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.