Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 21-04-12, 00:34
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lil Εμφάνιση μηνυμάτων
Πηγα σημερα απο τον τζιμη αφισα το τιμονι του πα ακριβως πως το θελω, και ισως αυριο να το εχει ετοιμο, εν αναμονη αποτελεσματος λοιπον.


Ρε γιωργο αλλαξες αμαξι?
Ναι Μανο το γυρισα σε κουπε
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lil Εμφάνιση μηνυμάτων
Ιδου...
Συνημμένο Αρχείο 35825 Συνημμένο Αρχείο 35826 Συνημμένο Αρχείο 35827 Συνημμένο Αρχείο 35828

Κόστος 100ε. Εμενα μ'αρεσει υπερβολικά, τα συμπερασματα δικα σας..

Το πηγα τριτη απογευμα , τεταρτη μεσημερι ηταν ετοιμο... απλα δεν ειχα χρονο για φωτος νωριτερα... thanks to Katsaraios και stelmaniac!
Πολυ ομορφο θα βαλω σε λιγες μερες και το δικο μου
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gearboxer Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικά ωραίο φίλε μου..Εύχομαι να το χαρείς μέχρι να το λιώσεις τελείως κι αυτό!

Ερώτηση: Το έντυσε πάνω από το παλιό ή κανονική εφαρμογή από το μηδέν;
Η κανονικη διαδικασια ειναι ξεντυμα και ντυσιμο απο την αρχη.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lil Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν πηγα του ειπα να μου το ντυσει απο πανω για να γινει πιο χοντρο.. αλλα ο μαστορας μου πε οτι θα πεταξει το παλιο δερμα θα βαλει προσθηκες και θα το περασει ολο καινουργιο γιατι ετσι γινεται σωστα!


σας ευχαριστω πολυ ολους
Στο τιμονι το Μ μπαινει μια εξτρα προσθηκη απο το εργοστασιο σε ολο το στεφανι ,κατι που πολλοι δερματαδες δεν το ξερουν η το αγνοουν,ο Τζιμης το εφαρμοζει και μετα βαζει το δερμα ναπα με κωδικο σαν της bmw...
Επομενη μου κινηση εκει θα ειναι ο ουρανος -αλλαγη σε μαυρο Μ με το ιδιο υφασμα σαν το εργοστασιακο απο το ιδιο εργοστασιο της Γερμανιας ...κοστος 100 ευρω ..
Ο τυπος ειναι επαγγελματιας και μπεμβεδακιας και παντα φιλικος να σου δειξη τις ποιοτητες που πρεπει να εχουμε στο δερμα στις bmw..
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 21-04-12, 13:49
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KATSARAIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο τυπος ειναι επαγγελματιας και μπεμβεδακιας και παντα φιλικος να σου δειξη τις ποιοτητες που πρεπει να εχουμε στο δερμα στις bmw..
Τέτοιοι επαγγελματίες σπανίζουν στις μέρες μας....Μπράβο τους!!!!

Υ.Γ. :Το τελικό αποτέλεσμα του τιμονιού είναι πραγματικά άριστο!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 23-05-13, 18:49
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KATSARAIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
motoderma.gr
Μακρυγιαννη 18 πριν την Θηβων οπως μπαινεις απο Κηφισο μετα το αλου φαν παρκ.
Ζητα τον Τζιμη εχει και ενα 46αρι μπεμβεδακιας ..
Η δουλεια ειναι απιστευτη

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lil Εμφάνιση μηνυμάτων
Ιδου...
Συνημμένο Αρχείο 35825 Συνημμένο Αρχείο 35826 Συνημμένο Αρχείο 35827 Συνημμένο Αρχείο 35828

Κόστος 100ε. Εμενα μ'αρεσει υπερβολικά, τα συμπερασματα δικα σας..

Το πηγα τριτη απογευμα , τεταρτη μεσημερι ηταν ετοιμο... απλα δεν ειχα χρονο για φωτος νωριτερα... thanks to Katsaraios και stelmaniac!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KATSARAIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Η κανονικη διαδικασια ειναι ξεντυμα και ντυσιμο απο την αρχη.

Στο τιμονι το Μ μπαινει μια εξτρα προσθηκη απο το εργοστασιο σε ολο το στεφανι ,κατι που πολλοι δερματαδες δεν το ξερουν η το αγνοουν,ο Τζιμης το εφαρμοζει και μετα βαζει το δερμα ναπα με κωδικο σαν της bmw...
Επομενη μου κινηση εκει θα ειναι ο ουρανος -αλλαγη σε μαυρο Μ με το ιδιο υφασμα σαν το εργοστασιακο απο το ιδιο εργοστασιο της Γερμανιας ...κοστος 100 ευρω ..
Ο τυπος ειναι επαγγελματιας και μπεμβεδακιας και παντα φιλικος να σου δειξη τις ποιοτητες που πρεπει να εχουμε στο δερμα στις bmw..

Πήγα το Ε200 και όντως η δουλειά απίστευτη και ο Τζίμης εξυπηρετικότατος.
Είναι ωραίο να φεύγεις πολύ ευχαριστημένος από κάποιο κατάστημα.

Έκανα και εγώ την προσθήκη για να γίνει λίγο σαν το ///Μ3 Ε46 τιμόνι στο BMW μου.
Και το έντυσε με ωραίο μάυρο δέρμα (σαν αυτό του τιμονιού Μ3Ε46) με μαύρες ραφές (ε...δεν είναι η E200 για κάτι άλλο).

Το τιμόνι είναι καλύτερο πλέον από το ΟΕΜ τιμόνι της W211 και της BMW 523 F10 που έχω οδηγήσει.

Μου θυμίζει ακριβώς το ολοκαίνουριο Μ3 τιμόνι που είχα βάλει πριν 5 χρόνια στο Ε46 για να αντικαταστήσω το mpack (ίδιο- Μ3 με μαύρες ραφές) που είχε 40-50.000χλμ.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 23-05-13, 21:15
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πήγα το Ε200 και όντως η δουλειά απίστευτη και ο Τζίμης εξυπηρετικότατος.
Είναι ωραίο να φεύγεις πολύ ευχαριστημένος από κάποιο κατάστημα.

Έκανα και εγώ την προσθήκη για να γίνει λίγο σαν το ///Μ3 Ε46 τιμόνι στο BMW μου.
Και το έντυσε με ωραίο μάυρο δέρμα (σαν αυτό του τιμονιού Μ3Ε46) με μαύρες ραφές (ε...δεν είναι η E200 για κάτι άλλο).

Το τιμόνι είναι καλύτερο πλέον από το ΟΕΜ τιμόνι της W211 και της BMW 523 F10 που έχω οδηγήσει.

Μου θυμίζει ακριβώς το ολοκαίνουριο Μ3 τιμόνι που είχα βάλει πριν 5 χρόνια στο Ε46 για να αντικαταστήσω το mpack (ίδιο- Μ3 με μαύρες ραφές) που είχε 40-50.000χλμ.
Μήτσο τον είχα πάρει τηλέφωνο τον καλλιτέχνη πριν λίγους μήνες και μου είχε πει ότι ΔΕΝ ασχολείται πλέον με αυτοκίνητα και τιμόνια...Μάλλον θα του άρεσε το W211 και θα έκανε την εξαίρεση τι να πώ
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 23-05-13, 22:27
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 23-05-13, 23:08
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Talking

Φωτο...???

Μεγεια Δημητρη...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 23-05-13, 23:12
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πήγα το Ε200 και όντως η δουλειά απίστευτη και ο Τζίμης εξυπηρετικότατος.
Είναι ωραίο να φεύγεις πολύ ευχαριστημένος από κάποιο κατάστημα.

Έκανα και εγώ την προσθήκη για να γίνει λίγο σαν το ///Μ3 Ε46 τιμόνι στο BMW μου.
Και το έντυσε με ωραίο μάυρο δέρμα (σαν αυτό του τιμονιού Μ3Ε46) με μαύρες ραφές (ε...δεν είναι η E200 για κάτι άλλο).

Το τιμόνι είναι καλύτερο πλέον από το ΟΕΜ τιμόνι της W211 και της BMW 523 F10 που έχω οδηγήσει.

Μου θυμίζει ακριβώς το ολοκαίνουριο Μ3 τιμόνι που είχα βάλει πριν 5 χρόνια στο Ε46 για να αντικαταστήσω το mpack (ίδιο- Μ3 με μαύρες ραφές) που είχε 40-50.000χλμ.
Καλα ρε γιαπωνεζικο καθαρμα, ηρθες πειραια και δεν πηρες ενα τηλεφωνο?
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 23-05-13, 23:57
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα ρε γιαπωνεζικο καθαρμα, ηρθες πειραια και δεν πηρες ενα τηλεφωνο?
Βιαστικά βρε Στέλιο...άντε θα έρθει η ώρα της συνάντησης να θαυμάσετε όλοι το αστέρι


Φώτο έβγαλα με το κινητό, αλλά δεν είναι καλή. Επιφυλάσσομαι.

Είναι σαν το τιμόνι του Lil το δέρμα, με μαύρες ραφές χωρίς τα ''αυτάκια'' για τους αντίχειρες (έτσι το ήθελα δηλαδή).
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 24-05-13, 07:45
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
To τιμόνι είναι ΤΕΛΕΙΟ ! καλορίζικο και καλόστριφτο!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.