Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 06-02-11, 22:28
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
εγώ πάντως σοβαρό βάψιμο κάτω απο 1200ευρώ δέν έχω δεί ποτέ,εάν τελικά το βάψεις δές δουλειές του εκάστοτε μάστορα πρωτού καταλήξεις,το βάψιμο είναι κάτι που το κάνεις μία φορά οπότε πρέπει να γίνει όσο το δυνατόν καλύτερο
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-02-11, 04:34
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από parouskas Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια σας παρακαλω μπορειτε να με βοηθησεται γιατι εχω τρελαθει!ποσο κοστιζει ενα ολικο βαψιμο για ενα ε36 γιατι ενα φανοποιο που μιλησα μ ειπε 1500!και ενας στο τηλ που ασχολειται μ ειπε οτι και με 700 το βαφο!
Με 700 ευρώ, δεν βάφεις αυτοκίνητο..
Ούτε για καφέδες ενός χρόνου δεν φτάνουν τα χρήματα..
Περίπου 220 ευρώ είναι οι μπογιές μαζί με το βερνίκι για μεταλικό χρώμα..
Μετά χρειάζεσαι εργατικά 3 (3Χ160) ημερών, για να βγούν προφυλακτήρες,
διακοσμητικά σε πόρτες, χειρολαβές, υαλοπίνακες, χάρτωμα, και ξύσιμο όλου του αυτοκινήτου για να φύγει το βερνίκι, (άντε και τοπικές επισκευές).
Αν δεν ξύσεις για να φύγει το βερνίκι, είναι θέμα χρόνου, ήλιου, και κουτσουλιάς, το πότε
θα αρχίσει το ξεφλούδισμα..
Εχεις χρέωση 280-300 ευρώ εξτρα για τα κορδόνια και τις ασφάλειες στους υαλοπίνακες.
Σύνολο, 220+480+300=1000..
Κόστος/κέρδος βαφέα 40% άρα 1400 ακατέβατα.. Βάλε και Φ.Π.Α...1700+...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 07-02-11, 09:32
Το avatar του χρήστη vasilis e30
vasilis e30 Ο χρήστης vasilis e30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2008
Μηνύματα: 272
vasilis e30 is on a distinguished road
και εμενα κανα 1000αρικο μου κοστισε να βαψω το 30αρι πριν 1,5χρονο περιπου.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 07-02-11, 10:41
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
1200 ενας ξαδερφος μου που κανει πραγματικα απιστευτη δουλεια αλλα ειναι απιστευτα αργος.μπορει ν κανει κ δυο μηνες...τον πιανει η τεμπελια του. Τη δουλεια του την ειδε αλλος φανοποιος στην αθηνα που ηξερε κ τη ζημια που εχει το αμαξι κ πραγματικα επαθε την πλακα του. Αφου ειπε στον υπαλληλο του. Ρεεε. Ελα να δεις τι κανουν στην καλαματα.... Βεβαι δεν προκειται για το bmw μου...
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 07-02-11, 20:19
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Με 700 ευρώ, δεν βάφεις αυτοκίνητο..
Ούτε για καφέδες ενός χρόνου δεν φτάνουν τα χρήματα..
Περίπου 220 ευρώ είναι οι μπογιές μαζί με το βερνίκι για μεταλικό χρώμα..
Μετά χρειάζεσαι εργατικά 3 (3Χ160) ημερών, για να βγούν προφυλακτήρες,
διακοσμητικά σε πόρτες, χειρολαβές, υαλοπίνακες, χάρτωμα, και ξύσιμο όλου του αυτοκινήτου για να φύγει το βερνίκι, (άντε και τοπικές επισκευές).
Αν δεν ξύσεις για να φύγει το βερνίκι, είναι θέμα χρόνου, ήλιου, και κουτσουλιάς, το πότε
θα αρχίσει το ξεφλούδισμα..
Εχεις χρέωση 280-300 ευρώ εξτρα για τα κορδόνια και τις ασφάλειες στους υαλοπίνακες.
Σύνολο, 220+480+300=1000..
Κόστος/κέρδος βαφέα 40% άρα 1400 ακατέβατα.. Βάλε και Φ.Π.Α...1700+...
συμφωνω κ επαυξανω...κ σε ολα αυτα πρεπει να συνυπολογισεις κατι κουμπωματα,κατι τσιμουχες,κατι βιδακια,κατι που θα σπασει λογο καιρου (ποσο παραπανω αν ειναι κ πολυ παλιο) κατι ηλεκτρολογους για ταμπλω η τιποτα παραθυρα,διαφορα,που ανεβαζουν το ποσο αφανταστα.εμενα εφτασε 2000 με ΟΛΑ ΑΥΤΑ τα διαφορα κ τα μαστορικα κ βεβαια ΑΝ χωθεις τοσο βαθυα καντο γιατι θα το κρατησεις κ οχι για να το πουλησεις.εγω που ειμαι τρελος με την μπεμπα μου χωθυκα ακομα χωνω...καλη τυχη σε οτι κι αν κανεις
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 07-02-11, 20:45
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mike21 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ πάντως σοβαρό βάψιμο κάτω απο 1200ευρώ δέν έχω δεί ποτέ,εάν τελικά το βάψεις δές δουλειές του εκάστοτε μάστορα πρωτού καταλήξεις,το βάψιμο είναι κάτι που το κάνεις μία φορά οπότε πρέπει να γίνει όσο το δυνατόν καλύτερο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Με 700 ευρώ, δεν βάφεις αυτοκίνητο..
Ούτε για καφέδες ενός χρόνου δεν φτάνουν τα χρήματα..
Περίπου 220 ευρώ είναι οι μπογιές μαζί με το βερνίκι για μεταλικό χρώμα..
Μετά χρειάζεσαι εργατικά 3 (3Χ160) ημερών, για να βγούν προφυλακτήρες,
διακοσμητικά σε πόρτες, χειρολαβές, υαλοπίνακες, χάρτωμα, και ξύσιμο όλου του αυτοκινήτου για να φύγει το βερνίκι, (άντε και τοπικές επισκευές).
Αν δεν ξύσεις για να φύγει το βερνίκι, είναι θέμα χρόνου, ήλιου, και κουτσουλιάς, το πότε
θα αρχίσει το ξεφλούδισμα..
Εχεις χρέωση 280-300 ευρώ εξτρα για τα κορδόνια και τις ασφάλειες στους υαλοπίνακες.
Σύνολο, 220+480+300=1000..
Κόστος/κέρδος βαφέα 40% άρα 1400 ακατέβατα.. Βάλε και Φ.Π.Α...1700+...
Συμφωνώ απόλυτα …… αλλά δεν υπάρχει κάποιος στο forum που να είναι φανοποιός για να μας πει τι να προσέξουμε , τι να ζητήσουμε κάτι δηλαδή ‘’ ψαγμένο ‘’ για να μη μας πιάνουν κότσους τα μαστόρια;
Γιατί λεφτά για πέταμα δεν έχουμε αλλά και βλέποντας να σκάει το βερνίκι ή να έχει μπιμπίκια η βαφή ……. Βράστα τα νεύρα σου γίνονται κρόσσια και ξενερώνεις ΑΣΧΗΜΑ!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 07-02-11, 22:07
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Με 700 ευρώ, δεν βάφεις αυτοκίνητο..
Ούτε για καφέδες ενός χρόνου δεν φτάνουν τα χρήματα..
Περίπου 220 ευρώ είναι οι μπογιές μαζί με το βερνίκι για μεταλικό χρώμα..
Μετά χρειάζεσαι εργατικά 3 (3Χ160) ημερών, για να βγούν προφυλακτήρες,
διακοσμητικά σε πόρτες, χειρολαβές, υαλοπίνακες, χάρτωμα, και ξύσιμο όλου του αυτοκινήτου για να φύγει το βερνίκι, (άντε και τοπικές επισκευές).
Αν δεν ξύσεις για να φύγει το βερνίκι, είναι θέμα χρόνου, ήλιου, και κουτσουλιάς, το πότε
θα αρχίσει το ξεφλούδισμα..
Εχεις χρέωση 280-300 ευρώ εξτρα για τα κορδόνια και τις ασφάλειες στους υαλοπίνακες.
Σύνολο, 220+480+300=1000..
Κόστος/κέρδος βαφέα 40% άρα 1400 ακατέβατα.. Βάλε και Φ.Π.Α...1700+...
Συμφωνώ απόλυτα!!
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 07-02-11, 22:48
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
αν κάνεις ότι πουλάς το 36άρι ζήτημα να πιάσει τάληρο και για να το βάψεις θέλεις σχεδόν διχίλιαρο...

τι είρωνεια...
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 08-02-11, 06:44
Το avatar του χρήστη MIKEN636
MIKEN636 Ο χρήστης MIKEN636 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-12-2008
Μηνύματα: 116
MIKEN636 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos 316T Εμφάνιση μηνυμάτων
αν κάνεις ότι πουλάς το 36άρι ζήτημα να πιάσει τάληρο και για να το βάψεις θέλεις σχεδόν διχίλιαρο...

τι είρωνεια...
εχει δικιο ο Πανος.και εμενα περσυ τετοια εποχη που το εκανα ολικη μου πηγε 1800 παρακαλω.Βεβαια αλλαχτηκαν ολα τα τριμ και τσιμουχες εξωτερικα,αλλα δεν τα κλαιω καθολου μιας και το αμαξι θα το κρατησω και εγινε σαν καινουργιο.Ο μαστορας ειναι Γερακα και το αμαξι οποιος θελει μπορει να το δει στο γκαραζ μου.Νομιζω οι φωτο μιλανε.
__________________
M52B28 POWER
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 08-02-11, 11:36
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MIKEN636 Εμφάνιση μηνυμάτων
εχει δικιο ο Πανος.και εμενα περσυ τετοια εποχη που το εκανα ολικη μου πηγε 1800 παρακαλω.Βεβαια αλλαχτηκαν ολα τα τριμ και τσιμουχες εξωτερικα,αλλα δεν τα κλαιω καθολου μιας και το αμαξι θα το κρατησω και εγινε σαν καινουργιο.Ο μαστορας ειναι Γερακα και το αμαξι οποιος θελει μπορει να το δει στο γκαραζ μου.Νομιζω οι φωτο μιλανε.
Οι φωτογραφίες είναι από το twilight zone. Το αμάξι σου είναι μαύρο. xaxaxa
C U out there
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.