Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 01-09-11, 06:40
Το avatar του χρήστη panagiotisE46ci
panagiotisE46ci Ο χρήστης panagiotisE46ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2007
Μηνύματα: 568
panagiotisE46ci is on a distinguished road
σιττας φλασκης γραφουνε πολλοι αλλα υπαρχουν και ατομα που δεν εχουν κανει ποτε φανοποιεια στο αυτοκινητα τους στο εν λογο μαγαζι....
εγω προσωπικα πριν 1,5 χρονο για επισκευη στο δικο μου αμαξι ειχα παει σε 8 μαγαζια για να δω και να παρω προσφορες.σιττας ειναι ακριβος...και αρκετα μαλιστα.αν θες φιλε μπωρω να σου στηλω να π.μ. με το συνεργειο που πηγα εγω στην καλληθεα καλη δουλεια τιμες προσητες πατερας -υιος .
__________________

Na εισαι καλος απεναντι στους ανθρωπους καθως ανεβαινεις ,γιατι θα τους συναντησεις ολους κατεβαινωντας...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 01-09-11, 08:12
Το avatar του χρήστη petroscf
petroscf Ο χρήστης petroscf δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2009
Μηνύματα: 619
petroscf will become famous soon enoughpetroscf will become famous soon enough
Βρήκες φανοποιό ή ακόμα?
Αν όχι, έχω να σου προτείνω έναν που θεωρώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ. Για Αθήνα.
Δεν ξέρω από τιμές ώστε να σου πώ αν είναι φτηνός η ακριβός σε σχέση με άλλους.
Αλλά ξέρω τη δουλειά του, είναι, πιστεύω κορυφαία.
Στείλε μου αν θέλεις pm για να σου δώσω συστάσεις.
Μια άλλη ιδέα είναι να ρωτήσεις το Φάνη το Μελισσινό (Fanise21) -είδα την απίστευτη επίσης δουλειά του, αλλά είναι στην Κρήτη. Πιστεύω ότι θα έχει να σου προτείνει κάποιους στην Αθήνα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη petroscf : 01-09-11 στις 08:19
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 01-09-11, 14:36
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Εγώ έχω καλή εμπειρία απο το φανοποιείο του Σπανού
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 26-11-12, 14:47
giorgos8 Ο χρήστης giorgos8 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-11-2012
Μηνύματα: 3
giorgos8 is on a distinguished road
καλησπερα, ειμαι νεο μέλος.
έχω μια bmw 116i, εδω κ 7 μηνες. την αγορασα απο ιδιωτη, πρωτο χερι, σε σχεδον αριστη κατασταση, αυτοκινητο 3 ετων....δυστυχως χθες με τρακαρανε ενω ημουν παρκαρισμένος, ευτυχως μου αφησαν σημειωμα....εχουν προκληθει ζημιες πισω δεξια, προφυλακτηρας, καπω, φτερο, φαναρι....ο φταικτης εκανε δηλωση κ απο οτι φαινεται θα με καλυψει η ασφαλιστικη μου (θα εχω σιγουρη απαντηση σε 10 μερες επειτα απο επικοινωνια με την ασφαλιστικη του υπαιτιου)...απο μια δικη μου εκτιμηση και αφου μιλησα με αντιπροσωπεια, το κοστος μονο των ανταλλακτικων ειναι 1600 ευρω τουλαχιστον, ποσό υψηλο...εχω τη δυνατοτητα να μην πληρωσω (αφου λαβω θετικη απαντηση απο την ασφαλιστικη) αν η εργασια γινει σε συνεργαζομενο συνεργειο bmw.... δυο ειναι αυτα, Σιττας Φλασκης στην Καλλιθεα κ Motion n style στον Αγ. Στεφανο....σε διαφορετικη περιπτωση θα πρεπει να πληρωσω εγω κ μετα απο ενα μηνα τα χρηματα θα μου επιστραφουν....θα παρακαλουσα οσοι γνωριζουν κ εχουν εμπειρια να μου απαντησουν:
1. για τα συνεργεια φανοποιιας Σιττας-Φλασκη κ Motion n Style, αν κανουν καλη δουλεια φανοποιιου, αν βαζουν γνησια, καινουρια ανταλλακτικα
2. αν υπαρχει εμπειρια απο γνησια μεταχειρισμενα, καθως εριξα μια ματια...π.χ. ο πωλητης μεταχειρισμενων με ενημερωσε οτι απο το καπω ειναι αρκετα δυσκολη εργασια η αφαιρεση του κρυσταλλου κ η τοποθετηση του στο καινουριο, οποτε θα ηταν καλυτερο η αγορα ενος fixed με το τζαμι του μεταχειρισμενο καπω. ετσι οπως λεει ισως κ να γλυτωνα κ το βαψιμο που δεν πετυχαινει παντα....
σας ευχαριστω, συγνωμη αν κουρασα
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 26-11-12, 15:00
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giorgos8 Εμφάνιση μηνυμάτων
.π.χ. ο πωλητης μεταχειρισμενων με ενημερωσε οτι απο το καπω ειναι αρκετα δυσκολη εργασια η αφαιρεση του κρυσταλλου κ η τοποθετηση του στο καινουριο, οποτε θα ηταν καλυτερο η αγορα ενος fixed με το τζαμι του μεταχειρισμενο καπω. ετσι οπως λεει ισως κ να γλυτωνα κ το βαψιμο που δεν πετυχαινει παντα....
σας ευχαριστω, συγνωμη αν κουρασα
Γεια σου νέο μέλος.. Καλώς ήρθες..

Σπάτε πλάκα με το τζάμι υποθέτω. Αν σου το σπάσω με πέτρα θα αλλάξεις ολόκληρη την
πίσω καταπακτή για να γίνει σωστό;;..
Το βάψιμο πετυχαίνει πάντα, αν αυτός που βάφει ξέρει..
Αν δεν ξέρει, δεν πετυχαίνει ποτέ..
ΟΜΩΣ η αποκατάσταση σου γίνεται με δεδομένο ότι έχει πετύχει η βαφη..
Διαφορετικά δεν παραλαμβάνεις, και ξεβάφουν, ξαναβάφουν, ξεβάφουν ξαναβάφουν, ξεβάφουν ξαναβάφουν
μέχρι τελικά να το πετύχουν...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 26-11-12, 22:16
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Το βάψιμο πετυχαίνει πάντα, αν αυτός που βάφει ξέρει..
Αν δεν ξέρει, δεν πετυχαίνει ποτέ..
ΟΜΩΣ η αποκατάσταση σου γίνεται με δεδομένο ότι έχει πετύχει η βαφη..
Διαφορετικά δεν παραλαμβάνεις, και ξεβάφουν, ξαναβάφουν, ξεβάφουν ξαναβάφουν, ξεβάφουν ξαναβάφουν
μέχρι τελικά να το πετύχουν...
Να είσαι καλά rapid με έκανες και γέλασα (με την καλή έννοια) ξανά και ξανά …….

Αχχχχ ου μπλέξεις ….. Γιαυτό ψάχνω και ψάχνω και θα ψάχνω για πολύ ακόμα ….. Για να αποφύγω κάτι τέτοια ευτράπελα
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 26-11-12, 22:26
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giorgos8 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα, ειμαι νεο μέλος.
έχω μια bmw 116i, εδω κ 7 μηνες. την αγορασα απο ιδιωτη, πρωτο χερι, σε σχεδον αριστη κατασταση, αυτοκινητο 3 ετων....δυστυχως χθες με τρακαρανε ενω ημουν παρκαρισμένος, ευτυχως μου αφησαν σημειωμα....εχουν προκληθει ζημιες πισω δεξια, προφυλακτηρας, καπω, φτερο, φαναρι....ο φταικτης εκανε δηλωση κ απο οτι φαινεται θα με καλυψει η ασφαλιστικη μου (θα εχω σιγουρη απαντηση σε 10 μερες επειτα απο επικοινωνια με την ασφαλιστικη του υπαιτιου)...απο μια δικη μου εκτιμηση και αφου μιλησα με αντιπροσωπεια, το κοστος μονο των ανταλλακτικων ειναι 1600 ευρω τουλαχιστον, ποσό υψηλο...εχω τη δυνατοτητα να μην πληρωσω (αφου λαβω θετικη απαντηση απο την ασφαλιστικη) αν η εργασια γινει σε συνεργαζομενο συνεργειο bmw.... δυο ειναι αυτα, Σιττας Φλασκης στην Καλλιθεα κ Motion n style στον Αγ. Στεφανο....σε διαφορετικη περιπτωση θα πρεπει να πληρωσω εγω κ μετα απο ενα μηνα τα χρηματα θα μου επιστραφουν....θα παρακαλουσα οσοι γνωριζουν κ εχουν εμπειρια να μου απαντησουν:
1. για τα συνεργεια φανοποιιας Σιττας-Φλασκη κ Motion n Style, αν κανουν καλη δουλεια φανοποιιου, αν βαζουν γνησια, καινουρια ανταλλακτικα
2. αν υπαρχει εμπειρια απο γνησια μεταχειρισμενα, καθως εριξα μια ματια...π.χ. ο πωλητης μεταχειρισμενων με ενημερωσε οτι απο το καπω ειναι αρκετα δυσκολη εργασια η αφαιρεση του κρυσταλλου κ η τοποθετηση του στο καινουριο, οποτε θα ηταν καλυτερο η αγορα ενος fixed με το τζαμι του μεταχειρισμενο καπω. ετσι οπως λεει ισως κ να γλυτωνα κ το βαψιμο που δεν πετυχαινει παντα....
σας ευχαριστω, συγνωμη αν κουρασα
αυτο γινεται σε οποιοδηποτε συνεργειο της δικης σου επιλογης.δεν χρειαζεται να ειναι συνεργαζομενο με αυτους....απλα λενε ετσι για να σε αναγκασουν να πας σε δικα τους συνεργαζομενα συνεργεια για να μην χασουν τα ποσοστα που παιρνουν...οι παλιοπαπατζιδες...
απλα κανεις μια εξουσιοδοτηση στο οποιοδηποτε συνεργειο πας εσυ (εφοσον ελεγχθει απο την ασφαλεια και βγει θετικη απαντηση για αποζημιωση) και πληρωνετε ο μαστορας απευθειας απο την ασφαλιστικη...εσυ δεν δινεις μια...απλα μια εξουσιοδοτηση....το χω ρωτησει στην ασφαλεια μου....και μενα στην αρχη αυτες τις πιπεριες μου λεγανε και οταν τους το σφυρηξα μου ειπαν .........ε....ναι γινεται και αυτο....
ενω στην αρχη μονο σε συνεργαζομενο αλλιως πληρωνεις και μετα τα παιρνεις πισω....μην τυχον χασουν κανα ποσοστο...αγιογδυτες....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 26-11-12, 22:48
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο γινεται σε οποιοδηποτε συνεργειο της δικης σου επιλογης.δεν χρειαζεται να ειναι συνεργαζομενο με αυτους....απλα λενε ετσι για να σε αναγκασουν να πας σε δικα τους συνεργαζομενα συνεργεια για να μην χασουν τα ποσοστα που παιρνουν...οι παλιοπαπατζιδες...
απλα κανεις μια εξουσιοδοτηση στο οποιοδηποτε συνεργειο πας εσυ (εφοσον ελεγχθει απο την ασφαλεια και βγει θετικη απαντηση για αποζημιωση) και πληρωνετε ο μαστορας απευθειας απο την ασφαλιστικη...εσυ δεν δινεις μια...απλα μια εξουσιοδοτηση....το χω ρωτησει στην ασφαλεια μου....και μενα στην αρχη αυτες τις πιπεριες μου λεγανε και οταν τους το σφυρηξα μου ειπαν .........ε....ναι γινεται και αυτο...
ενω στην αρχη μονο σε συνεργαζομενο αλλιως πληρωνεις και μετα τα παιρνεις πισω....μην τυχον χασουν κανα ποσοστο...αγιογδυτες...
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ! Ετσι ακριβως ειναι!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 27-11-12, 15:02
giorgos8 Ο χρήστης giorgos8 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-11-2012
Μηνύματα: 3
giorgos8 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο γινεται σε οποιοδηποτε συνεργειο της δικης σου επιλογης.δεν χρειαζεται να ειναι συνεργαζομενο με αυτους....απλα λενε ετσι για να σε αναγκασουν να πας σε δικα τους συνεργαζομενα συνεργεια για να μην χασουν τα ποσοστα που παιρνουν...οι παλιοπαπατζιδες...
απλα κανεις μια εξουσιοδοτηση στο οποιοδηποτε συνεργειο πας εσυ (εφοσον ελεγχθει απο την ασφαλεια και βγει θετικη απαντηση για αποζημιωση) και πληρωνετε ο μαστορας απευθειας απο την ασφαλιστικη...εσυ δεν δινεις μια...απλα μια εξουσιοδοτηση....το χω ρωτησει στην ασφαλεια μου....και μενα στην αρχη αυτες τις πιπεριες μου λεγανε και οταν τους το σφυρηξα μου ειπαν .........ε....ναι γινεται και αυτο....
ενω στην αρχη μονο σε συνεργαζομενο αλλιως πληρωνεις και μετα τα παιρνεις πισω....μην τυχον χασουν κανα ποσοστο...αγιογδυτες....
φίλε LEO σε ευχαριστώ για τη συμβουλη....
το εψαξα στο ιντερνετ κ πραγματι γίνεται....
κατι αντιστοιχο, λιγο πιο απλοϊκό, μου χε προτεινει κ η αφαλιστρια μου,
να πω δηλ. στο δικο μου φανοποιο να κανει υπομονη
κ να πληρωθει οταν παρω τα χρηματα απο την ασφαλεια
κ να βαλω ως "εγγυηση" το ονομα της ασφαλιστικης....
δυστυχως όμως νομιζω οτι παλι δεν γινεται τιποτα,
γιατι ο φαναρτζης μου (οπως κ τα περισσοτερα μικρα συνεργεια νομιζω)
δεν εχει ρευστο να διαθεσει για να αγορασει τα ανταλλακτικα κ ουτε εχει την υπομονη
να περιμενει ενα μηνα τουλαχιστον αντι εμου, να του επιστραφουν τα χρηματα που ξοδεψε κ να αποζημιωθει ο κοπος του.....δηλ. θελω να σου πω τι αυτος τι εγω? το ιδιο ειναι

προφανως το θεμα με την εξουσιοδοτηση ειναι εφικτο με πιο μεγαλα κ
οικονομικα ευρωστα συνεργεια.....
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 27-11-12, 15:14
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Αν έχεις γνωστό σου φανοποιό που εμπιστεύεσαι να σου κάνει καλή δουλειά, γιατί δεν κάνεις την μέση λύση.

Πλήρωσε τα ανταλλακτικά που θα πάρει ο φανοποιός σου (και δεν έχει ο άνθρωπος) και τα υπόλοιπα όταν πληρώσει η ασφάλεια.
Φαντάζομαι αν η ζημιά είναι κάποιο ποσό, τα ανταλλακτικά θα είναι περίπου στο μισό ή λίγο πιο πάνω.
(Αν μπορείς φυσικά).
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.