Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-04-12, 20:32
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
Ντύσιμο τιμονιού - λεβιέ

Καλησπέρα το τιμονι μου εχει αρχισει και ξεφτίζει και το δερμα στον λεβιε ταχυτήτων εχει ανοιξει σε 2 σημεία..
Πηγα σήμερα στην CONNOLLY - AUTOSTOP, στην λεωφορο Γερακα να ρωτησω για τιμη, και μου ειπαν 260 ευρω και το αμαξι μεσα μιάμιση μερα... το ποσο μου φαίνεται τουλάχιστον υπερβολικό.. εχει κανεις καμια εναλλακτική πρόταση? ή κανεναν λογικο μαστορα να μ προτεινει?
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lil : 11-04-12 στις 20:37
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-04-12, 23:24
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Τόσα τους λείπουν?

Δεν έχω να προτείνω κάποιον συγκεκριμένο, αλλά το ντύσιμο στο τιμόνι γύρω στα 90-100 ευρώ παίζει.
Και λεβιέ μπορείς να πάρεις καινούριο με κανα 40άρι ευρώ. Δεν ξέρω πόσο κοστίζειη επισκευή κι αν αξίζει τον κόπο κιόλας.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-04-12, 23:32
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
τί λένε ρε? Αντί να πέφτουν ανεβαίνουν? Δε πάμε καλά. Μάνο Τόσο έχει καινούριο πές τους. Υπάρχει κάπου ανάλογο θέμα κ αν δεν κάνω λάθος αναφέρονται και κάποιοι επαγγελματίες!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-04-12, 23:48
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
Κοιτα ποστ 407 στο μπαξ νο9.
Τον μαστορα τον τσιμπησα απο δω μεσα.
Πρωτα κοιτα τις δουλειες που χει κανει(κανε ενα search) και αν ψηνεσαι πες μου.

Επισης ερχεται στο χωρο σου με μηχανη ,σου παιρνει το τιμονι κλπ κλπ
Αλλιως πας απο το μαγαζι του.
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-04-12, 23:58
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lil Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα το τιμονι μου εχει αρχισει και ξεφτίζει και το δερμα στον λεβιε ταχυτήτων εχει ανοιξει σε 2 σημεία..
Πηγα σήμερα στην CONNOLLY - AUTOSTOP, στην λεωφορο Γερακα να ρωτησω για τιμη, και μου ειπαν 260 ευρω και το αμαξι μεσα μιάμιση μερα... το ποσο μου φαίνεται τουλάχιστον υπερβολικό.. εχει κανεις καμια εναλλακτική πρόταση? ή κανεναν λογικο μαστορα να μ προτεινει?
πηγες και συ μωρε αδερφακι μου στο φαρμακειο......
μανο πες τους καλυνηχτα και κουνα τους το μαντηλι....ακου 260ε!
τωρα μου πηρανε εμενα για τιμονι και 4 πλαινα ολα με γνησιο δερμα.....
λοιπον με 180ε εισαι κομπλε πιστευω....ακου......
θα πας στον ζωγραφο στους αγιους αναργυρους να στο ντυσει με δερμα και τριχρωμο γαζι της Μ.υπολογισε 120ε.εμενα μου κανε καλη δουλεια στο προηγουμενο τιμονι μου.
θα τον δεις στο δεξι σου χερι εκει που τελειωνει η μεγαλη ευθεια του στρατοπεδου πριν μπεις κατω απο τη γεφυρα για λιοσιων.....
με τον λεβιε μην ασχοληθεις καν.παρε καινουργιο original απο ebay.
για μενα ο νο1 λεβιες bmw ειναι αυτος που φοραω ο ZHP (τον εχει και ο θανος απλα εμενα ειναι φωτιζομενος)....
απλος:http://www.ebay.de/itm/Neu-Original-...item4602a6b36d
φωτειζομενος:http://www.ebay.de/itm/BMW-Short-Shi...item2a1b43cb32
56ε ο απλος και 90ε ο φωτειζομενος.διαλεγεις και παιρνεις.
αυτα απο μενα.ελπιζω να βοηθησα.....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-04-12, 01:17
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
Ευχαριστω πολυ guys.. μα ναι και εμενα μου επεσαν τα... φρυδια στο πατωμα οταν μ πε 260...

Πανο θα τσεκαρω, βασικα στο τιμονι θα ηθελα να το κανω και λιγο πιο χοντρο δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο κτ τετοιο, οσο για τον λεβιε φοραω αυτον που ποσταρε ο LEO τον απλο...και σκεφτομουν το ντυσιμο για να κανω αναλογες ραφες με του τιμονιου (κοκκινες) ΑΛΛΑ ολα αυτα ενω δεν ηξερα οτι βγαινει και φωτιζομενος... ερωτευτικα... leo θελω να δω τον λεβιε σου... χμμ αυτο ακούστηκε καπως...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-04-12, 02:18
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Εχεις κι απο μενα πμ για 'δερματάδες'.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-04-12, 02:32
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
checked... ευχαριστω
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-04-12, 08:24
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lil Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα το τιμονι μου εχει αρχισει και ξεφτίζει και το δερμα στον λεβιε ταχυτήτων εχει ανοιξει σε 2 σημεία..
Πηγα σήμερα στην CONNOLLY - AUTOSTOP, στην λεωφορο Γερακα να ρωτησω για τιμη, και μου ειπαν 260 ευρω και το αμαξι μεσα μιάμιση μερα... το ποσο μου φαίνεται τουλάχιστον υπερβολικό.. εχει κανεις καμια εναλλακτική πρόταση? ή κανεναν λογικο μαστορα να μ προτεινει?
Mήπως ζήτησες δέρμα βασιλικής κόμπρας δια χειρός Σταλλόνε;;
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-04-12, 08:37
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gearboxer Εμφάνιση μηνυμάτων
Mήπως ζήτησες δέρμα βασιλικής κόμπρας δια χειρός Σταλλόνε;;
Χαχαχαχα
Και πήγε να του φέρει




Απλά στο θέμα μας (τάχα...για να μην είμαι εντελώς offtopic), μήπως παίζει ρόλο και η ποιότητα του δέρματος?
Ας πούμε με 100 ευρώ να ξεφτίσει σε 1-2 χρόνια και με 250 ευρώ να είναι πολύ ανώτερο το δέρμα που θα χρησιμοποιηθεί και να είναι πιό ωραίο και με πολύ μεγαλύτερη αντοχή.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.