Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-02-19, 00:41
Βαλάντης Ο χρήστης Βαλάντης δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 08-02-2019
Μηνύματα: 2
Βαλάντης is on a distinguished road
E34 525i m50 βελτίωση

Γεια σας παιδιά ..
Έχω μια E34 525i και δεν μου φτάνει το γκάζι του και θέλω να ανέβουν τα άλογα ..
30 αλογάκια άμα μπορώ να πάρω η και παραπάνω θα είμαι καλύτερα ..
Πείτε μου τι μπορώ να κάνω ?
Ψάχνοντας στο διαδίκτυο βρήκα αυτους τους εκκεντροφόρους δεν ξέρω κατα πόσο θα βοηθήσει
https://www.turnermotorsport.com/BMW...ance-camshafts
Βοήθεια please ..!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-02-19, 03:39
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
30 αλογα ατμοσφαιρικα δε θα παρεις ποτε εκτος και αν φτασεις σε επιπεδο να εχεις δαπανησει αρκετες χιλιαδες ευρω ..δυστυχως δεν υπαρχει λυση στο προβλημα σου που να μην πληρωθει αυτες τις χιλιαδες ευρω...ειτε αυτο ειναι μετατροπη ειτε ειναι τουρμπο/κομπρεσσορας κλπ ...οσο για τους εκκεντροφορους, οποιοι και αν ειναι αυτοι θελουν προγραμμα εξατμιση (ολοσωμη) και εισαγωγη για να δουλεψουν σωστα ...εκει πας λιγο πανω απο χιλιαρικο(χωρις την αγορα τους) αλλα για ενα αποτελεσμα 15 20 αλογων το πολυ ...η γνωμη μου ειναι να μεινεις οπως εισαι....σκληρο αλλα ειναι η πραγματικοτητα
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-02-19, 16:45
Βαλάντης Ο χρήστης Βαλάντης δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 08-02-2019
Μηνύματα: 2
Βαλάντης is on a distinguished road
Έχει ένας γνωστός μηχανικός κομπρεσορα της schinzter τον δίνει 1μιση χιλιάρικο .. είναι σε E39 530 λογικά θα μπαίνει στο δικό μου έτσι δεν είναι ? Και αργότερα αν μπει ο κομπρεσορας πόσα άλογα μπορουν να ανέβουν με ασφάλεια χωρίς να αλλάξω κάτι στον κινητήρα ..?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-02-19, 04:40
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Δεν γνωριζω για τον κομπρεσσορα ...καλυτερα να σου απαντησει ατομο που το εχει κανει και ξερει ...σαν γενικο κανονα θα ελεγα να μην ξεπεραστει το 40%-50% σε αυξηση ιπποδυναμης
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-02-19, 11:11
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Βαλάντης Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει ένας γνωστός μηχανικός κομπρεσορα της schinzter τον δίνει 1μιση χιλιάρικο .. είναι σε E39 530 λογικά θα μπαίνει στο δικό μου έτσι δεν είναι ? Και αργότερα αν μπει ο κομπρεσορας πόσα άλογα μπορουν να ανέβουν με ασφάλεια χωρίς να αλλάξω κάτι στον κινητήρα ..?
Ο μόνος τρόπος για να πάρεις με ασφάλεια άλογα, είναι να αλλάξεις κινητήρα..
Οτιδήποτε άλλο είναι παραδοχή οτι μειώνεις την αντοχή και την μακροζωία του κινητήρα..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-02-19, 11:13
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
αφου παρεις μια συμπιεση στο μοτερ, να δεις που βρισκεσαι, και αν ολα ειναι οκ..βαζεις ευκολα κομπρεσσορα αφου τσεκαρεις να κανει και για το μοτερ σου..ψαξε ιντερνετ ειναι γελοιο...με προγραμμα κλειδωνεις στο 0.4 bar..και οχι παραπανω αν θες την γνωμη μ..και ευκολα πας στα 30-40 ισως και παραπανω αλογακια....σαφεστατα..το προσεχεις παραπανω απο θεμα συντηρησης..πιο γρηγορα λαδια..παραφλου check κτλ κτλ..και λογικα δε θα χεις καποιο ιδιαιτερο θεμα..

υγ..αν το μοτερ σ εχει πολλα χιλιομετρα δεν στο συστηνω...μεχρι 180χιλ χιλιομετρα θα ελεγα να γινει κατι τετοιο...
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.