Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση > Λάδια

Λάδια Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τα λάδια.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 18-11-06, 22:56
Το avatar του χρήστη E46 POWER
E46 POWER Ο χρήστης E46 POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-04-2006
Μηνύματα: 910
E46 POWER is on a distinguished road
insane...γραφεις ιστορια! thanks
__________________
.all-in-stock.com
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-11-06, 23:25
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Πιστεύω ότι πρέπει να τονίζουμε τους καλούς επαγγελματίες σε αυτό το site και να τους επιβραβεύουμε...
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 25-11-06, 19:15
Sras Ο χρήστης Sras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2004
Μηνύματα: 227
Sras is on a distinguished road
Παιδια καλησπερα
Αναβοσβεινει το λαμπακι της πιεσης λαδιου και μου ειπαν οτι ισως να θελει αλλαγη ενας αισθητηρας πιεσης λαδιου που υπαρχει καπου κοντα στο καρτερ η δεν ξερω και εγω που αλλου ο οποιος μαλιστα κοστιζει και αρκετα.Εψαξα στο Real oem να βρω τον κωδικο αλλα δεν μπορεσα.Μπορει να βοηθεισει καποιος απο εσας με τον κωδικο;
Sras
__________________
Εαν με κρεμασουν με τους λογικους θα παω αδικα.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 28-11-06, 16:13
Το avatar του χρήστη autodream
autodream Ο χρήστης autodream δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-04-2006
Μηνύματα: 235
autodream is an unknown quantity at this point
τσεκαρε μεσα στην bmw

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E46 POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
12 ευρω???? εγω γιατι νομιζω οτι κοστιζουν 9? με 13 να φανταστεις αγοραζω τα δικα μου τα castrol rs 10-60...
Τα λαδια ειχαν το καλοκαιρι μεχρι και της 17/7/06 9 ευρω ,απο την ημερομηνια αυτη και μετα εχουν 12 ευρω γιατι εχει αλλαξει ο τιμοκαταλογος της.Τσεκαρισε το και θα το διαπιστωσεις με τον κωδικο οτι η τιμη ειναι αυτη.
Φιλικα
Νικος
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 29-11-06, 17:47
Το avatar του χρήστη E46 POWER
E46 POWER Ο χρήστης E46 POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-04-2006
Μηνύματα: 910
E46 POWER is on a distinguished road
δεν ημουν σιγουρος αλλα χαιρομαι που επεσα μεσα...12 ε ειναι πολλα πιστευω!
__________________
.all-in-stock.com
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 29-11-06, 18:06
Το avatar του χρήστη Marioz
Marioz Ο χρήστης Marioz δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-10-2006
Μηνύματα: 284
Marioz is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από autodream Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου φιλε μου ,
συμφωνω και εγω με τους υπολοιπους και επειδη ειμαι και μηχανικος εγω σε ολα τα bmw που μου ερχονται για service βαζω μονο τα γνησια τα bmw
10w-40 και ο κωδικος της bmw για το συγκεκριμενο λαδι ειναι 83219407782.
Ειναι 1 λιτρου και η τιμη του ειναι 12 ευρω το λιτρο.Ζητησε τα απο την bmw με αυτο τον κωδικο και ξεμπερδεψες.Ειναι λιγο τσουχτερα στην τιμη αλλα ειναι εγγυηση.Εγω τα δουλευω χρονια τωρα και ολοι μου οι πελατες ειναι πολυ ευχαριστημενοι.
Νικος
Εγώ πάλι αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω και συγνώμη Νίκο που θα διαφωνίσω μαζί σου, είναι το πως μπορεί ένας απλός οδηγός να καταλάβει την διαφορά της ποιότητας των λαδιών, πως μπορεί να είναι ευχαριστημένος (πέραν του οικονομικού) από μια ποιότητα λαδιού όταν αλλάζουμε λάδια κάθε 10 και 15000 χλμ επειδη το λέει ο κατασκευαστής στο manual του αυτοκινήτου που μάλιστα αναφέρεται σε πολυ γενικές συνθηκες (ζώνη αφρικής ή κεντρικής ευρώπης.......καμία σχεση με την Ελλάδα) και επιπλέον όταν κανένα λάδι δεν αναφέρεται σε χλμ χρήσης............και σημαντικότερο όλων ότι κανένας απο εμάς τους οδηγούς (και νομίζω αναφέρομαι στους περισσότερους έλληνες οδηγούς) δεν είμαστε χημικοί.........
Κλείνωντας θέλω να πω ότι εγώ είμαι ηλεκτρολόγος μηχ/κος. Δεν έχω γνώσεις χημείας και ούτε θέλω να μάθω τώρα. Αλλά πιστεύω ότι αυτά που διαβάζω στο βιβλίο χρήσης του αυτοκινήτου ή στο πίσω μέρος των λαδιών μου δείχνουν ότι αυτά που λένε στα συνεργεία είναι ΑΠΛΩΣ σχετικά και πάνω σε αυτά δεν μπορεί να επιχειρηματολογήσει κανένας...........ΑΠΛΑ τους βολεύουν..........στα 99 από τα 100 συνεργεια της Ελλάδας στο 100% των τύπων αυτοκινήτων που κυκλοφορούν στην Ελλάδα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.