Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #371  
Παλιά 19-08-11, 11:46
Το avatar του χρήστη ni19852003
ni19852003 Ο χρήστης ni19852003 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-07-2007
Μηνύματα: 413
ni19852003 is on a distinguished road
Παιδια διαβασα ολο το θεμα μεσα απο το κινητο και μου βγηκαν τα ματια αλλα κατεληξα σε ενα συμπερασμα.. Ο καθενας θεωρει τη μαρκα του την καλυτερη! Και καλα κανει... Ειμαι περιεργος αν οι γυναικες εχουν τετοια αναλογα θεματα! Θα ηθελα πολυ να δω κατι αναλογο! Keep driving οτι και να οδηγατε! Παω διακοπες καλο υπολοιπο στο καλοκαιρι! Cu!
__________________
Θέλω....
Τιμόνι ....
Όταν Νυχτώνει....
Απάντηση με παράθεση
  #372  
Παλιά 19-08-11, 12:09
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από s318is Εμφάνιση μηνυμάτων
Πόσα Audi 80 (B4) που επωλείτο απο 1991-1996 (ιδια εποχη με το Ε36 δηλαδη) κυκλοφορούν σημερα ττγιαννη?Εξαφανιστήκανε?Πωλήθηκε κανένα?
Ειδικά η αστεία κουπέ ( ο θεος να την κανει) έκδωση?ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?!!!
Το οτι συνεχίζεις και βλέπεις ΑΠΕΙΡΑ Ε36 και Ε30 και αλλες σειρες σε τοσο
μεγάλους αριθμούς, δε σου λεει ΤΙΠΟΤΑ απο αξιοπιστία?
έλα ντε....
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #373  
Παλιά 19-08-11, 12:11
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιάννη,
καθαρά επι της οδήγησης...
υπάρχουν κάπου εδώ γύρω, κάποια "αξιόπιστα" αυτοκίνητα, που σε ταχύτητες μεγάλες
απογειωνόταν..
Εκτός αν οι κάτοχοι τους, δεν το ξέρουν, ή λένε οτι δεν το ξέρουν η κάνουν οτι δεν το ξέρουν...
και με δικαστική απόφαση!
άλλοι φτιάχνουν κινητήρες αεροπλάνων και άλλοι πετάνε τελικά χοχοχοχοχοχο
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #374  
Παλιά 19-08-11, 12:43
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
εγω επειδη εχω audi θα σας πω κατι αλλο..καθως εχω περασει καποια χρονια μεσα στα συνεργεια τους...γενικα ειναι πολυ λιγοι οι audakides μεχρι το κοκκαλο...και δεν εχουν καμια σχεση με τους bmwdakides..γενικα οτι μοτερ εχει φορεθει πολυ μεσα στο group vag..βλεπε 1.6λτ 8v (100ps), 1.8T, και τα fsi μετα δεν εχουν ιδιαιτερα προβληματα..τα fsi συγκεκριμενα καινε το μαμα λαδι..αλλα μολις αλλαξεις και βαλεις καποιο αλλο λιγο πιο χοντρο δεν καινε σταγονα..για τα tsi παλι κατι παραπανω βγαζουν αλλα μεχρι εκει..και ισχυει παλι αυτο με το λαδι!!!

αλλα για να ξαναεπιστρεψω σε αυτο που ελεγα..οι αγοραστες group vag ειναι καταναλωτες..ακομα και στην χωρα μας..τα παιρνουν για 8 χρονια..οχι παραπανω..και μετα πανε και περνουν παλι το καινουργιο μοντελο..κατι που δεν κανουμε εμεις με τα bmw..

καθε φορα που θα παω στο συνεργειο παντα θα δω και απο ενα 80αρι με πολλα χιλιομετρα (300.000-400.000χιλ) που το μοτερ του θα ειναι λιγο "κουρασμενο"..και αυτο επειδη ο καθε ανθρωπος που το εχει..δεν εχει να το αλλαξει με κατι πιο καινουργιο (το αμαξι)..και επισης βλεπω πολλα 1.8Τ με 200.000-250.000 χιλ..χωρις να εχουν αλλαξει τουρμπινα...και παλι παρα την λαθος συντηρηση..δεν εχουν καποιο ιδιαιτερο προβλημα

και ναι βλεπω αρκετα περισσοτερα audi παλια..παρα vw...αν και τα golf 2 ηταν σκυλια...κατι που δεν ισχυει σε τοσο βαθμο για το golf 3 (το ειχα και ξερω..)..και παλι αυτο περα απο κατι γριλους παραθυρων-επειδη καποιος πιτσιρικας το χε ταραξει στα χειροφρενα- δεν εχει βγαλει κατι σοβαρο..περα απο τα αναλωσιμα..το golf 4 ειναι λιγο πιο ευπαθες..αν και εμενα σε μορφη a3 παλι δεν ζητησε κατι ιδιαιτερο..αυτο που παρατηρω παντως ειναι οτι οσο πιο καινουργια ειναι τοσο πιο πολλα ζητανε...τουλαχιστον στις γενιες του golf!!!

και στο κατω κατω ομως ειναι λαθος η συγκριση με την bmw..τα bmw ειναι παρα πολυ ακριβα σε σχεση με τα vw...

επισημαινω παλι οτι αυτα που γραφω ειναι καθαρα οτι βλεπω στο συνεργειο μου..που παω το audi μου...εδω και 5-6 χρονια....ουτε τιποτα λιγοτερο ουτε τιποτα περισσοτερο..

στις αντιπροσωπιες..υπαρχουν παρα πολλοι μηχανικοι που ειναι σκιτζηδες...που πραγματικα δεν ξερουν την δουλεια τους..και οπου πολλες φορες σε οποιοδηποτε αμαξι μπορουν να κανουν ζημιες...οποτε οι αντιπροσωπιες πολλες φορες δεν ειναι ενδεικτικες....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #375  
Παλιά 19-08-11, 12:51
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Πάνω στο μπαλκόνι είμαι εγώ τη δεκαετία του 70.
Απο κάτω είναι τα αμάξια της οικογένεις, ένα FIAT 132 και ένα AUDI 100

E, ακόμα και τότε καλύτερα ήταν το FIAT group...
μη σας πω ότι το 132 ήταν καλύτερο και απο τα σημερινά FIAT
1.800 κυβικά , 117 νομίζω άλογα, ξύλινες επενδύσεις και air condition !
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg Audi 100 LS.jpg (272,6 KB, 38 εμφανίσεις)
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #376  
Παλιά 22-08-11, 13:33
Πατσίκας Βασίλειος Ο χρήστης Πατσίκας Βασίλειος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-08-2009
Μηνύματα: 438
Πατσίκας Βασίλειος is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
βρε παιδια..συγκρινουμε το golf με το 116????

το ενα αμαξι σε 1.6 εκανε 20χιλ (ισως και λιγοτερο) και το αλλο 25χιλ+..
το 116 συγκρινοταν με το α3 και οχι με το golf...που ειναι και καλα το premium vw...
ειναι ανιση η συγκριση...στα λεφτα του 116 επαιρνες 1.8Τ..

και κατι αλλο που ξεχναμε...εδινες 25-27 χιλ.. για τον ασσο και πισω δεν χωραγε νορμαλ ανθρωπος..απαραδεκτο για χατσμπακ!!!!και στο golf 4 και στο audi μου δεν ηταν πολυ καλοι οι χωροι...αλλα σαφως ανωτεροι του ασσου..και στο golf 5 επαιζες μπαλα μεσα...
ελα μου ντε...αυτος ο ασσος απορω γιατι πουλησε..στενο μπροστα στενο πισω μια περιουσια και απο υλικα μεσα αστα να πανε.........
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.