Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-06-11, 16:26
xristos e46 ci Ο χρήστης xristos e46 ci δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-03-2010
Μηνύματα: 35
xristos e46 ci is on a distinguished road
ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΚΥΡΙΟΤΗΤΑΣ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΣΕ ΚΑΤΙ?εχω ενα 320 Ε46 και θελω να το πουλησω απο αναγκη λογο εποχης.η αδεια μου εχει παρακρατηση κυριοτητας.τι μπορω να κανω εκτος απο το να δωσω τα 10,000 π χροσταω?θελω να παρω ενα πιο μικρο κ ας χρωσταω στη τραπεζα,υπαρχει τροπος?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-06-11, 17:18
x318big Ο χρήστης x318big δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2010
Μηνύματα: 213
x318big is on a distinguished road
πρεπει να συννενοηθεις με τον αγοραστη ,ειτε δια λογου ειτε με ενα ιδιωτικο συμφωνητικο οτι θα πληρωσει ,το υπολοιπο του χρεους στην τραπεζα και μετα εσενα.
__________________
ειμαι ο 318big επειδη δεν μπορουσα να επανακτησω κωδικο ...ξαναγραφτηκα!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-06-11, 17:41
xristos e46 ci Ο χρήστης xristos e46 ci δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-03-2010
Μηνύματα: 35
xristos e46 ci is on a distinguished road
με αυτο που λες ειναι οταν ο αλλος τα εχει ντουκου τα λεφτα,εγω θελψ να βγει η παρακρατηση για να το κανω τραμπα..γινετε?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-06-11, 18:18
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Σε καμια περιπτωση φιλε. Αν η τραπεζα δεν ξεχρεωθει το αυτοκινητο ΔΕΝ μεταβιβαζεται. Εχω κανει 11 μεταβιβασεις, οι 9 με παρακρατηση.
Δεν ξερω αν γινεται με παρανομια ή με καποιο κολπο, οποτε ρωτα εναν μαντρα μπας και σου βρει λυση...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stelmaniac : 05-06-11 στις 18:21
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-06-11, 18:33
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Μόνο μία λύση έχω δει να γίνεται, αλλά απαιτεί την συνεργασία και την καλή θέληση της τράπεζας. Πηγαίνεις στην τράπεζα, εξηγείς την κατάσταση και παρακαλάς για το εξής στα πλαίσια της καλής συνεργασίας σας και στη διατήρησή της:
Να σου εγκρίνουν δάνειο 10.000 ίδιων όρων ή ελαφρά χειρότερων (για να βγάλει κάτι και η καημένη η τράπεζα από την εξυπηρέτηση) το οποίο δεν θα πάρεις ποτέ στα χέρια σου. Απευθείας θα πάνε τα χρήματα στην εξόφληση του παλιού δανείου ώστε να πάρεις την κυριότητα του οχήματος και εσύ θα συνεχίσεις να εξοφλείς το ίδιο ποσό στο "καινούργιο".
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-06-11, 19:07
Το avatar του χρήστη alf
alf Ο χρήστης alf δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-04-2010
Μηνύματα: 75
alf is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε καμια περιπτωση φιλε. Αν η τραπεζα δεν ξεχρεωθει το αυτοκινητο ΔΕΝ μεταβιβαζεται. Εχω κανει 11 μεταβιβασεις, οι 9 με παρακρατηση.
Δεν ξερω αν γινεται με παρανομια ή με καποιο κολπο, οποτε ρωτα εναν μαντρα μπας και σου βρει λυση...
Ακριβώς
Πολύ χλωμό η τράπεζα να δεχτει οτιδήποτε άλλο. Έτσι αγόρασα και εγώ το δικό μου, που είχε παρακράτηση ο προηγούμενος ιδιοκτήτης.
Έγινε ιδιωτικό συμφωνητικό μαζι με μία συναλλαγματική που μου υπέγραψε (γιατι ποτέ δεν ξέρεις),
του πλήρωσα το υπόλοιπο του δανείου και με το που πηρε το αμάξι στο ονομά του έγινε η μεταβίβαση σε μένα..
Πάντως αν θές την γνώμη μου δύσκολα θα βρεις κάποιον να δεχθεί να το κάνει αυτο...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-06-11, 19:26
xristos e46 ci Ο χρήστης xristos e46 ci δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-03-2010
Μηνύματα: 35
xristos e46 ci is on a distinguished road
καταρχην σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.Και τι να κανω,να τουσ το δωσω πισω κ να πανε να .....???ετσι καθαριζω?
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 05-06-11, 19:37
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Αν δεν πληρώνεις τις δώσεις σου θα στο κατάσχουν.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-06-11, 21:25
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
Εστω οτι εχεις υπολοιπο στο δανειο σου 4000€ και το αμάξι που βρήκες κοστίζει 5000.
Σε ενα γνωστό σου μαντρά θα κανεις αιτηση για δανειο ονομαστικής αξίας 5000+4000=9000€.Παίρνεις το δάνειο των 9000 εξοφλείς την τραπεζα στην οποία χρωστάς τα 4000 και παίρνεις την κυριοτητά σου.Επειτα πουλάς το 46αρι και με τα χρηματα που θα βγαλεις επαναδιαπραγματευεσαι το νεο δάνειο...
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 05-06-11, 21:59
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Aπ'οτι καταλαβα το παιδι δε θελει να παρει αλλο αμαξι αλλα να απαλλαγει απο αυτο που εχει...κατι που μαλλον σημαινει οτι η αξια του αμαξιου ειναι μικροτερη απο το ποσο που χρωσταει στην τραπεζα...
Πηγαινε σε εναν καλο μαντρα που να ειναι γατα και πεσ'του το προβλημα σου...Πιστευω οτι καποια τρυπα θα σου βρει...Αυτοι ειναι μεσ'στα κολπα...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.