Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-08-05, 08:07
Το avatar του χρήστη DaRk_AnGeL
DaRk_AnGeL Ο χρήστης DaRk_AnGeL δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 215
DaRk_AnGeL is on a distinguished road
Too fast - too καγκούριους

Ο λόγος για τους γνωστούς και μή εξαιρεταίους κάγκουρες, σπαταναίους, μπουρναζιώτες, μπιριμπόγκολους και όπως αλλιώς αποκαλείτε αυτούς που "στολίζουν" τα αμάξια τους με φωτάκια-λαμπάκια-neon-black light κλπ κλπ και τα μετατρέπουν σε τσίρκο/καρναβάλι/πανυγήρι.
Δε λέω...προσωπική τους επιλογή είναι, αλλα εγώ όποτε βλέπω κάτι τέτοιο γελάω... Επειδή έχω μέρες να δώ και μου έλειψαν... θα παρακαλούσα άν πετύχετε κανένα στο δρόμο να το τραβήξετε φώτο και να το ανεβάσετε εδώ να γελάσουμε λιγάκι.
  #2  
Παλιά 19-08-05, 11:00
Το avatar του χρήστη vasilis-E36
vasilis-E36 Ο χρήστης vasilis-E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2004
Μηνύματα: 334
vasilis-E36 is on a distinguished road
Σου ελειψαν???? Λοιπον προτεινω καφε στον κορυδαλλο και μετα για να ισιωσεις εφυγες μπουρναζι.Τωρα αν δεν καλυφθεις απο αυτα συνιστω μια βολτα στη βουλιαγμενης μετα τις 11-30 μεχρι το ριμπας οπου ολα τα στρωματα και οι φυλες(λαικοι ελληνες κ αλβανοι) κανουν ΄κοντρες θανατου΄ με πρωταγωνιστες τα φιατακια,'σαξουρες','ιμπιζα','ραλλους' και λοιπα υπερ-εργαλεια.
  #3  
Παλιά 19-08-05, 11:05
Το avatar του χρήστη Kowalski
Kowalski Ο χρήστης Kowalski δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-03-2005
Μηνύματα: 178
Kowalski is on a distinguished road
Καλημέρα,

Έχω να προσθέσω στην παρατιθέμενη ορολογία τα :

- Πόντικες ( Ποντικαραίοι ενίοτε αν το πορτ-μπαγκαζ συνοδεύεται απο αεροτομή τύπου απλώστρα/σιδερώστρα Type WRC σε LADA π.χ. ( Βλ. Περιοχή Πόρτο Ράφτη όπου κυκλοφορεί μπορντώ LADA με μεμβράνες κατράμι, φωτισμό U.F.O., ζάντες, 3-4 κεραίες σε οροφή και πίσω τζάμι, μπουρί εξάτμισης από σόμπα εποχής 1965 με ροκανίδια, μέσα στην οποία είναι σκόπιμο πριν βάλεις μπροστά το πρωί να ελέγχεις για τυχός ύπαρξη Γάτας, σκατζόχοιρου, κουναβιού, κουκουβάγιας κ.λ.π. που μπορεί να την έχει πέσει το βράδυ για ύπνο μετά το τελικό καζανάκι, και αεροτομή Ξαπλώστρα τύπου Tommi Makinnen )

- Ινδιάνοι ( Αργκό περιοχής Μαγνησίας από το 1985 περίπου που υιοθετήθηκε από τα άτομα που συχνάζανε σε γνωστό club της παραλίας του Βόλου με αυτοκίνητα τύπου Run-What-You-Bring )

Αυτά προς το παρόν, παρακαλώ όποιος άλλος γνωρίζει λοιπούς όρους αναφοράς και σκοπού ας τους αναφέρει προκειμένου όλοι να έχουμε γνώση του λεξικού που χρησιμοποιείται ενίοτε και υπόσχομαι την έπόμενη που θα πετύχω το εν λόγω LADA στο δρόμο, να το τραβήξω photo και να το postάρω στο site να ρίξουμε το γέλιο της πολικής αρκούδας και της φαλακρής μαϊμούς!!

Φιλικά
Γιάννης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kowalski : 19-08-05 στις 11:09
  #4  
Παλιά 19-08-05, 11:39
Το avatar του χρήστη Dionysis
Dionysis Ο χρήστης Dionysis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-12-2004
Μηνύματα: 621
Dionysis is on a distinguished road
Εγώ αυτά τα είδα σε αστικό των Κ.Τ.Ε.Λ και γελούσα 2 μέρες αν το συναντήσω θα το βγάλω φώτο να το δείτε και έσεις εκέι να δείτε πόσο καγκούριους

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dionysis : 19-08-05 στις 13:54
  #5  
Παλιά 19-08-05, 12:42
Το avatar του χρήστη BMW5S
BMW5S Ο χρήστης BMW5S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 242
BMW5S is on a distinguished road
NO COMMENTS

Μια καλη μετατροπη
__________________
ALWAYS TRUE ALWAYS BMW!!!!!!!!
  #6  
Παλιά 19-08-05, 19:00
Το avatar του χρήστη vasilis-E36
vasilis-E36 Ο χρήστης vasilis-E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2004
Μηνύματα: 334
vasilis-E36 is on a distinguished road
Ουτε στον εχθρο μου δε θα δινα 'αυτο' να κυκλοφορησει...
  #7  
Παλιά 19-08-05, 19:33
Το avatar του χρήστη doria
doria Ο χρήστης doria δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2005
Μηνύματα: 220
doria is on a distinguished road
Ας μην προτρέχουμε....έχω τύχει άπειρες φορές ένα μολυβί BMW Ε36 που το παιδί απο οτι ξέρω είναι απο το Γραμματικό Αττικής που φοράει το body kit του tolias edition και είναι ένα πράγμα ας μην το χαρακτιρίσω καλήτερα και έχει ξεφήγει και έχει επείσης ισοπεδώσει την αρχοντιά και την κυρίλα της BMW..


Έχω επίσης να καταγκείλω οτι όποτε και να έβαλα την απλώστρα στο μπαλκόνι μου μετά παο μισή ώρα έλειπε και δεν έχω να απλώσω ρούχα...επείσης έχω δει πολλές απο τις απλώστρες μου πάνω σε BMW,Evo,Fiat και σε πολλά άλλα αυτοκίνητα να τις πηγαίνουν βόλτα...

παρακαλώ όποιον προλάβει κάποιον απο αυτούς να μου την κρατήσει!!!
  #8  
Παλιά 20-08-05, 13:15
Το avatar του χρήστη Dionysis
Dionysis Ο χρήστης Dionysis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-12-2004
Μηνύματα: 621
Dionysis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW5S
Μια καλη μετατροπη
Αυτός ο άνθρωπος θέλει σκότωμα είναι εγκληματίας πως την έκανε έτσι μπέμπα αίσχος αίσχος ούτε στον εχθρό μου να μην τύχει αν ήμουν στέλεχος της ΒΜW θα τον είχα κάνει μήνυση για κακοποιήση πνευματικής ιδιοκτησίας

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dionysis : 20-08-05 στις 13:20
  #9  
Παλιά 20-08-05, 14:12
handball-n11 Ο χρήστης handball-n11 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 67
handball-n11 is on a distinguished road
Thumbs down

Δεν φταιει κανενας αλλος το Mtv φταιει και οι κουτο εκπομπεσ τους φταινε!!! P.I.M.P. my ride και πρασσινα αλογα!! οι νεοι γουσταρουν γιατι λενε θα ριξουν γκομενες και ετσι αρχιζουν ολοι! Ριξε 10κ σε μλκιες. Προφυρακτιρες οθονες ηχοσυτηματα αστα να πανε, λες και ζουν εκει μεσα και δεν εχουν σπιτι να δουν τηλεορασ και να ακοθσουν μουσικι σαν ανθρωποι!!!!!! Και αμα τους πεις για κανενα ανοιγμα αρχιζουν ολοι "μπα απο τον αλλον μηνα γιατι μολις αλλαξα κινιτηρα και τον στρονω τωρα ....!" ή "Μπα μολις μου τελειωσε το νιτρο, οταν ξαναβαλω θα τα που με" ΕΛΕΩΣ
  #10  
Παλιά 06-09-05, 14:40
Το avatar του χρήστη moutraklas
moutraklas Ο χρήστης moutraklas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2005
Μηνύματα: 490
moutraklas is on a distinguished road
πίσω και σας έφαγα...

προσέξτε και τις 3 κεραιές στο κέντρο του καπό...
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg kagouras.jpg (59,6 KB, 80 εμφανίσεις)
__________________
Tasos

ABS
Anti Bangle System

E30 ///M3 blinks the eye...: “Take this steering wheel and I will show you what sports motoring and genuine driving passion can really be!
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.