Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-07-11, 14:44
pacman Ο χρήστης pacman δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Μηνύματα: 230
pacman will become famous soon enough
καταλύτες σε m3 e46

οι καταλύτες μου είναι τελικά "ελαφρώς σπασμένοι".
αν τους αντικαταστήσω θα βάλω μαμα.
θέλω να μάθω αν κάποιος τους αφαίρεσε είναι υπερ του αν τους αφαιρέσω τελείως ή όχι.
__________________
When the lights go off, the bullshit stops...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-07-11, 14:52
Το avatar του χρήστη STR
STR Ο χρήστης STR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Μηνύματα: 1.171
STR has a spectacular aura aboutSTR has a spectacular aura about
Χωρις να μπω σε τεχνικες λεπτομερειες για το αν θα χασεις η οχι απο μια τετοια κινηση, απλα απαγορευεται να βγαλεις καταλυτες για να παρεις 2 αλογα, δεν σου φταιμε σε τιποτα οι υπολοιποι.

Ελπιζω να μην παρεξηγηθεις και να καταλαβαινεις το υφος μου!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-07-11, 14:58
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
Γιάννη η ιδέα να βάλεις πιο ελεύθερους; πχ 100άρηδες;
πιστεύω ότι και έτσι θα δεις έστω μια μικρή διαφορά.
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-07-11, 16:15
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Η αφαίρεση των καταλυτών είναι εγκληματική ενέργεια για την υγεία σου αλλά και των υπολοίπων.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-07-11, 20:46
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
καλά μην είμαστε υπερβολικοί ... δε θα πεθάνουν και τα κοάλα στην Κίνα επειδή θα βγάλει καταλύτες ο Γιάννης ...

τέσπα εγώ είμαι υπέρ των supersprint ... αν και είναι επί της ουσίας 100ρηδες hjs για κάποιο λόγο αντέχουν παραπάνω και δε θα δεις ΠΟΤΕ ανάμενη ένδειξη dme ... αλλά και φτιαχτούς 100ρηδες hjs να βάλεις μια χαρά θα είσαι αρκεί να κάνεις την πατέντα με τη φίσα του λ

straight pipes δε θα έβαζα και για φασαρία και λόγω του ότι πιθανόν δε θα δουλέψει ποτέ σωστά το μοτέρ
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-07-11, 21:33
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Επειδη για ενα διάστημα ημουν decat στο παλιο μου Μ3, θα σου έλεγα οτι δεν ειναι και η καλυτερη ιδέα.
Το αμαξι ψηλά ειναι σαφως πιο ανετο και ανεβαζει πιο ευκολα. Ο θορυβος με το μαμα τελικό μου αρεσε πάρα πολύ.
Ομως,
-το αμαξι χαμηλά κανει διακοπές και ειναι ψόφιο
-η εξατμηση βγαζει πολλές αναθυμιασεις μεχρι δακρύων που δεν αντεχονται με τιποτα. Σκετη αρρωστια.

Σε δυναμομετρηση που εκανα πριν και μετα, το αμαξι πηρε 5 αλογα τροχο με προγραμμα σαν το δικό σου και εξω καταλυτες.
Μ@λακιες δηλαδη.

Καλυτερα να βαλεις Miltek 100αριδες. Οι ιδιοι με με τους supersprint ειναι ( HJS ) αλλα αρκετα πιο φτηνοι.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-07-11, 22:12
Το avatar του χρήστη manos///3
manos///3 Ο χρήστης manos///3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 773
manos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura about
Μου εχει αναψει μια φορα ενδειξη dme. Το εσβησα στο gt1 και μεχρι τωρα ολα καλα.
Θυμιζω πως φοραω ss..
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-07-11, 22:38
Το avatar του χρήστη Vasilis M3
Vasilis M3 Ο χρήστης Vasilis M3 δεν είναι συνδεδεμένος
M3 E30...new target CSL!
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Μηνύματα: 647
Vasilis M3 has a spectacular aura aboutVasilis M3 has a spectacular aura about
Πέρα απ΄όλα αυτά δεν θα έχεις και πρόβλημα με τα στρούμφ?
__________________
Lunatic ζούμε,με Μ3 να σε δούμε!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-07-11, 09:30
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
καλά μην είμαστε υπερβολικοί ... δε θα πεθάνουν και τα κοάλα στην Κίνα επειδή θα βγάλει καταλύτες ο Γιάννης ...
Με την ίδια λογική όμως μπορούν να το κάνουν όλοι, (αφού με έναν-έναν δε πεθαίνουν τα κοάλα) και τότε δε θα μείνει ζωντανός οργανισμός στον πλανήτη χωρίς να αναπτύξει καρκινικούς όγκους από το άφθονο βενζόλιο που θα εκλύεται στην ατμόσφαιρα πλουσιοπάροχα...

Όλοι θα χαίρονται τα 2 παραπάνω άλογα...και θα περνάνε υπέροχα...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-07-11, 10:01
6zylindermaniac Ο χρήστης 6zylindermaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2008
Μηνύματα: 250
6zylindermaniac will become famous soon enough6zylindermaniac will become famous soon enough
Και εγώ είχα βγάλει τους καταλύτες για ενα 6μηνο λόγω βλάβης τους αλλά δεν άντεχα (ούτε εγώ ούτε κανένας συνεπιβάτης) την καρκινίλα που έβγαζε απο την εξάτμιση όταν υπήρχε ενα έστω παράθυρο ανοιχτό. Το αυτοκίνητο - 325 E36- παραδόξως έβγαζε κάρτα καυσαερίων κανονικά (και μάλιστα σε εξουσιοδοτημένο bmw) και ο θόρυβος με την υπόλοιπη εξάτμιση νορμάλ ήταν ανεκτός όμως είναι κρίμα να κάνεις ζημιά στους άλλους και στον εαυτό σου
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:24.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.