Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Μελών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 25-04-09, 14:23
Το avatar του χρήστη JimPik
JimPik Ο χρήστης JimPik δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-11-2005
Μηνύματα: 155
JimPik is on a distinguished road
καλοριζικο να ειναι...πω πω πω ειναι απιστευτο οχημα....καταπληκτικος συνδυασμος...


να σαι καλα!
__________________
Δημητρης ///
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 25-04-09, 14:43
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JimPik Εμφάνιση μηνυμάτων
καλοριζικο να ειναι...πω πω πω ειναι απιστευτο οχημα....καταπληκτικος συνδυασμος...


να σαι καλα!
Σε ευχαριστώ πολύ.


Λοιπόν, SOS ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΝΑVI

Το αυτοκίνητο όπως προανέφερα θα έρθει με navi professional.

Ο πωλητής/ διευθυντής της συγκεκριμμένης αντιπροσωπίας ανέφερε πως δεν υπάρχει DVD drive πάνω στο αυτοκίνητο και πως υπάρχουν προεγκατεστημένοι χάρτες 80 Gb.

Οι χάρτες αυτοί είναι ξεκλείδωτοι ή πρέπει να γίνει ξεκλείδωμα?
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 25-04-09, 14:54
Το avatar του χρήστη patherhan
patherhan Ο χρήστης patherhan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 187
patherhan will become famous soon enough
Αρχηγέ, πρόσεξέ με.
Πάρε πολλές, πολλές τσατσάρες. Ξέρεις γιατί... Πάρε και ένα μαυροπίνακα με κιμωλία και βάζε κάθε μέρα μια γραμμούλα. Κότσαρε και ένα ημερολόγιο από δίπλα για να σβήνεις τις μέρες.
...Και κοιμήσου, κοιμήσου πολύ. Ξέρω, είναι δύσκολο, αλλά προσπάθησε τώρα που είναι νωρίς! Γιατί μόλις το ημερολόγιο δείξει Αύγουστος, μάλλον θα χάσεις τον ύπνο σου τελείως !!
Είναι η πιο γλυκιά αναμονή (μετά την αναμονή του να γίνεις γονιός φυσικά), της ζωής μας.
Καλορίζικο να 'ναι και καλή ανα(υπο)μονή.
__________________
Το κλειδί του "παραδείσου"...
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 25-04-09, 15:08
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Εγω παντως ψηφιζω manual. Κανενα αυτοματο δεν εχει την ελευθερια που σου δινει ο συμπλεκτης κι ας καρφωνεις και καμια γρηγορη που και που.

Μια φορα μπηκα σε 335 το οποιο ηταν αυτοματο και μου εδινε την αισθηση οτι χανει πολυ στις αλλαγες. Επισης η αισθηση που σου αφηνει ειναι η ιδια με ενα αυτοματο αμαξι πολης που πιστευω οτι δεν αρμοζει για αμαξι με 300+ αλογα. Φανταζομαι βεβαια οτι αυτο που ειχα μπει εγω δεν ηταν dkg.


Η καλυτερη λυση ειναι να μπεις 335 χειροκινητο και σε 335 dkg και να δεις εσυ ποιο σου ταιριαζει. Τωρα που θα τα βρεις και τα 2....
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 25-04-09, 16:04
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Αυτο που λες εσυ ειναι steptronic (η SMG 1 ?). Καμμια σχεση με τα κιβωτια διπλου συμπλεκτη. Καμμια.
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 25-04-09, 17:16
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο που λες εσυ ειναι steptronic (η SMG 1 ?). Καμμια σχεση με τα κιβωτια διπλου συμπλεκτη. Καμμια.
Κατα 99% ηταν τετοιο και πραγματικα το αδικουσε το αμαξι.

Το dkg ειναι μεν πιο γρηγορο απο το κανονικο χειροκινητο ομως δεν εχει τη χαρα του συμπλεκτη (για καποιους χαρα για καποιους οχι). Θα πεις ειναι τοσα αλογα και δε θελει συμπλεκτη για να πεταξει αλλα ....

Το χειροκινητο ειανι σιγουρα αυτο που περιμενει καποιος. Το dkg ειναι? η μονη λυση ειναι να το δοκιμασει
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 25-04-09, 19:40
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατα 99% ηταν τετοιο και πραγματικα το αδικουσε το αμαξι.

Το dkg ειναι μεν πιο γρηγορο απο το κανονικο χειροκινητο ομως δεν εχει τη χαρα του συμπλεκτη (για καποιους χαρα για καποιους οχι). Θα πεις ειναι τοσα αλογα και δε θελει συμπλεκτη για να πεταξει αλλα ....

Το χειροκινητο ειανι σιγουρα αυτο που περιμενει καποιος. Το dkg ειναι? η μονη λυση ειναι να το δοκιμασει
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω παντως ψηφιζω manual. Κανενα αυτοματο δεν εχει την ελευθερια που σου δινει ο συμπλεκτης κι ας καρφωνεις και καμια γρηγορη που και που.

Μια φορα μπηκα σε 335 το οποιο ηταν αυτοματο και μου εδινε την αισθηση οτι χανει πολυ στις αλλαγες. Επισης η αισθηση που σου αφηνει ειναι η ιδια με ενα αυτοματο αμαξι πολης που πιστευω οτι δεν αρμοζει για αμαξι με 300+ αλογα. Φανταζομαι βεβαια οτι αυτο που ειχα μπει εγω δεν ηταν dkg.


Η καλυτερη λυση ειναι να μπεις 335 χειροκινητο και σε 335 dkg και να δεις εσυ ποιο σου ταιριαζει. Τωρα που θα τα βρεις και τα 2....

Dimazan ακολουθείς ακριβώς τον τρόπο σκέψης μου. Και φυσικά ο μόνος τρόπος είναι να μπώ μέσα και να το δοκιμάσω εγώ ο ίδιος. Πάντως απο τα άπειρα βινετεάκια που έχω δεί στο youtube δεν μου έχει περάσει και κάτι το ιδιαίτερο. Οι άλλοι που επιμένουν κάτι θα ξερουν, αλλά οπως περιγράφτηκε και πριν, το feeling του συμπλέκτη είναι ασυναγώνιστο
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 25-04-09, 23:25
Το avatar του χρήστη aris super 3
aris super 3 Ο χρήστης aris super 3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 11-04-2009
Μηνύματα: 65
aris super 3 is an unknown quantity at this point
Στρατο να το χαρεις φιλε μου οπως εσυ επιθυμεις .Αληθεια ειναι πολυ τρελο μοτερ θα οργωνεις την ασφαλτο!!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 26-04-09, 01:23
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
To steptronic είναι ένα εξελιγμένο αυτόματο κιβώτιο. Το smg ήταν τεχνολογία F1, το DKG είναι το μέλλον αλλά είναι ήδη εδώ. Διάβασε εδώ http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=17872 γιαυτό και προσπέρνα τις δηλώσεις του μισότρελλου επιστήμονα περί gay-κιβωτίου. Θα τις αλλάξει στην πορεία του χρόνου.
Τhe (((Gay-division knows better!
Προσπάθησε να το μπάξεις στην παραγγελία σου.
Καλοτάξιδο!
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 26-04-09, 10:27
eNeRGy Ο χρήστης eNeRGy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2009
Μηνύματα: 279
eNeRGy will become famous soon enougheNeRGy will become famous soon enough
το μονο μειων που μπορω να βρω σε αυτα τα κατα τα αλλα τελεια κιβωτια (DKG) ειναι οτι δεν εχουν συμπλεκτη... και ενα πισωκινητο τον θελει ρε γαμωτο...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.