Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-03-14, 20:53
Το avatar του χρήστη jackdaniels
jackdaniels Ο χρήστης jackdaniels δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2004
Μηνύματα: 466
jackdaniels is on a distinguished road
Smile Σκέψεις κι ερωτήματα γύρω απ'την Ε89

Καλησπέρα
Έχω καιρό να γράψω εδώ μιας που πέρασα τα τελευταία 4 χρόνια με Slk r171, η οποία μόλις πρόσφατα πουλήθηκε. Βλέποντας τις τιμές στις Ε89 μπορώ να πω πως δελεάζομε. Είναι πραγματικά πολλή όμορφο αυτοκίνητο και σε καλή τιμή τώρα, μεταχειρισμένο εννοώντας.
Έχω ψάξει κάπως τα των τελών κυκλοφορίας και φόρου πολυτελείας άλλα θα ήθελα και μία άποψη από τυχόν ιδιοκτήτες ή ανθρώπους που γνωρίζουν το ζήτημα καλύτερα τέλος πάντων. Έτσι το ερώτημα μου είναι τη τέλη κυκλοφορίας πληρώνει ένα Ε89 2.5 του 2009 και τη φόρο πολυτελείας.
Ένα δεύτερο ερώτημα έχει να κάνει με την ποιότητα του εσωτερικού. Υπάρχουν τριγμοί? Ερωτώ διότι το Slk έτριζε σαν μαούνα!
Επίσης τη κατανάλωση έχει πάνω κάτω και πολλή σχετικά?
Κάτι άλλο που θα πρέπει να προσέξω κατά την αναζήτηση μου? Κάποιο αδύνατο σημείο ίσως?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
__________________
Πάντα βαριόμουν την ορθογραφία
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-03-14, 11:59
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
φιλε jackdaniels
αν και εχεις το ονομα του πιο ωραιου ποτου(κατα την γνωμη μου ) δεν μου αρεσουν καθολου τα ερωτηματα σου ουτε οι σκεψεις σου.φιλικα παντα σου απαντω.....
1.τα τελει και οι φοροι εινια αρκετα τσουχτερα ,τουλαχιστον για την δικη μου τσεπη.ακριβως δεν ξερω να σου πω
2.δεν καταλαβαινω πως ενα κατοχος μιας slk παραπονιετε για το εσωτερικο και τους τριγμους.μα ειναι δυνατον δεν μιλαμε για zastava.εκτοςν και αν το πρωιν slk σου ηταν απο καμια χοντρη στουκα και δεν στο ειπαν.επειδη τα συγκεκριμενα τα γνωριζω λιγο (υπαρχει ενα στην οικογενεια) δεν θα ελεγα οτι το προβλημ ειπαρχει
3το ιδιο ακριβως θα σου απαντησω και για το bmw που σε ενδιαφερει οσο αφορα τριγμους . για την ποιοτητα του εσωτερικου αν υποθετω σωστα και ειχες παλιοτερα bmw δεν νομιζω οτι το ερωτημα στεκει.
4.στην αγορα οποιουδηποτε αυτοκινητου βλεπεισ τα παντα.(σου απαντω γενικα οπως εχει απαντηθει αυτη η ερωτηση απο πολλα μελη εδω μεσα σε παρομοια threads κατα το παρελθον )
να σου ευχηθω παντως να βρεις αυτο που θελεις και αντε καλη επιστροφη στην παρεα μας
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-03-14, 12:41
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Για το slk εχει δίκιο.. Έχω μπει σε 2 και τα 2 έτριζε η κουκούλα.. Δεν λέμε για ταχύτητες εθνικής αλλά και στα 20-30km/h σε απλή λακουβίτσα ή σε απότομη εκκίνηση έτριζαν πάρα πολύ.. Και τα 2 καλοσυντηρημένα με άψογους ιδιοκτήτες..

Σε bmw ακόμα και σε αρχαία δεν το έχω δει αυτό το πράμα..
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-03-14, 13:11
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το slk εχει δίκιο.. Έχω μπει σε 2 και τα 2 έτριζε η κουκούλα.. Δεν λέμε για ταχύτητες εθνικής αλλά και στα 20-30km/h σε απλή λακουβίτσα ή σε απότομη εκκίνηση έτριζαν πάρα πολύ.. Και τα 2 καλοσυντηρημένα με άψογους ιδιοκτήτες..

Σε bmw ακόμα και σε αρχαία δεν το έχω δει αυτό το πράμα..
αυτο ακριβως λεω.για το slk.........????
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-03-14, 13:46
Το avatar του χρήστη jackdaniels
jackdaniels Ο χρήστης jackdaniels δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2004
Μηνύματα: 466
jackdaniels is on a distinguished road
Τα τέλει είναι και γα μένα τσουχτερά άλλα δεν υπάρχει κάτι άλλο αντίστοιχο εκεί έξω σε καλή τιμή, το Slk R172 είναι πολλή ψηλά ακόμα!
Όσων αφορά τους τριγμούς, είχα το r171 και σε pre-facelift και στην facelift έκδοση, η ποιότητα τους δυστυχώς, όπως και του 170, δεν έχει να κάνει με την γνωστή ποιότητα τις merc, και δεν ήταν μόνο η οροφή που είχε πρόβλημα θορύβου άλλα όλο το αυτοκίνητο! Έχω περάσει 2 Bmw μέχρι τώρα, 16άρια και τα δύο, και δεν άκουγα τίποτα στο εσωτερικό!
__________________
Πάντα βαριόμουν την ορθογραφία
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 24-03-14, 20:48
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
για το merc δεν συμφωνω εχω εντελως αλλη αποψη , αλλα εσυ απο τα γραπτα σου βλεπω οτι εχεις εμπειρια οποτε τι ρωτας βοοουυυυρ στη μπεμπουλα να βρεις την υγεια σου αδελφε μου.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.