Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 21-12-09, 17:56
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπαρχει και αυτο εδω . . .




http://www.car.gr/classifieds/cars/photos/343345/
Χρηστο αν θες στειλε μου με πμ πληροφοριες για το μπλε
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 22-12-09, 12:40
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπερτούμπανο βρε Χρήστο αλλά...είναι πολλά τα Ευρώ. Όχι ότι δεν τα αξίζει, αλλά μπαίνεις σε άλλες αγορές με αυτά τα χρήματα.
Το ξερω Χαρη μου αλλα δεν ειμαι στην διαθεση να το πουλησω για ενα κοματι ψωμι . . .

Ετσι και αλλιως οτι πληρωσεις παιρνεις . . .
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 22-12-09, 13:27
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ξερω Χαρη μου αλλα δεν ειμαι στην διαθεση να το πουλησω για ενα κοματι ψωμι . . .

Ετσι και αλλιως οτι πληρωσεις παιρνεις . . .
Συμφωνώ. Από τη μία οι δύσκολοι καιροί και από την άλλη ένα τέλειο αμάξι, που μόνο ο ιδιοκτήτης μπορεί να εκτιμήση όσο του αξίζει.

Οπότε go for it...ΜΠΑΞΕ
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 22-12-09, 15:31
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ. Από τη μία οι δύσκολοι καιροί και από την άλλη ένα τέλειο αμάξι, που μόνο ο ιδιοκτήτης μπορεί να εκτιμήση όσο του αξίζει.

Οπότε go for it...ΜΠΑΞΕ
Ολα ειναι στον μροστα μας Χαρη μου . . .
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 26-12-09, 16:40
PanosB Ο χρήστης PanosB δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 82
PanosB is on a distinguished road
Φίλε Στάυρο με το καλό να πάρεις το αυτοκίνητο σου. Δε ξέρω αν μπορώ να βοηθήσω πολύ. Τον Σεπ΄τεμβρη που μας πέρασε αγόρασα και εγώ ένα 318Ci (2000cc valvetronic Facelift). Και εμένα η αρχική μου αναζήτηση που έκανα μέσα στο καλοκαίρι ήταν για το 320Ci (2200cc) που θέλεις να πάρεις και εσύ. Όμως τότε οι τιμές ήταν αρκετά υψηλές. Δεν είχα βρεί κάτι κάτω απο τα 21000€ και αυτά ήταν φορτωμένα με αρκετά χιλίομετρα. Επίσης τα πιο πολλά αυτοκίνητα ήταν απο εξωτερικό καθώς όπως μου έλεγαν όλοι οι έμποροι το συγκεκριμένο μοντέλο λόγω σχτικά μεγάλου κυβισμού δεν πούλησε πολύ στην Ελλάδα (το ψυχολογικό φράγμα των 2000cc βλέπεις). Μάλιστα σε γνωστή αντιπροσωπεία της BMW (δε ξέρω αν πρέπει να αναφέρω το όνομα) βρήκα ενα του 2005 με περίπου 65000χλμ και μου το έδινε 28000€!!!! Στο ψάξιμο βρήκα έναν που έκανε εισαγωγές απο Γερμανία, για τον οποίο ψάχνοντας έμαθα πολύ θερικά σχόλια, και μου είπε οτι θα μπορούσε να μου φέρει 320Ci του 2005 με περίπου 50000χλμ με αρκετά καλό εξοπλισμό σε τιμή τελική με έξοδα τελωνείου κλπ κλπ περίπου στα 24 - 25000€. Βέβαια απο τότε πρέπει να ξέρεις οτι οι τιμές και λόγω κρίσης πρέπει να έχουν πέσει κάπως. Τώρα το πόσο δεν ξέρω. Εγώ τελικά βρήκα ενα 318Ci το οποίο το πήρα με 15500€, και απο το οποίο είμαι μέχρι στιγμης απόλυτα ευχαριστημένος. Όσον αφορά τον εξοπλισμό αυτό που κατάλαβα εγώ στην έρευνά μου είναι οτι 9 στα 10 αυτοκίνητα έλεγαν οτι είχαν φώτα Xenon αλλά σε ελάχιστα απο αυτά ήταν τα εργοστασιακά. Αυτό ίσως πρέπει να το προσέξεις με τα όσα έχουν γραφτεί εδω μέσα για τα προβλήματα των after market Xenon.
Τώρα όσον αφορά το κόστος συντήρησης, θα σου πώ ενδεικτικά τιμές για το δικό μου 318Ci και νομίζω οτι το κόστος για το 320Ci δεν πρέπει να είναι πολύ πιο υψηλό. Εγω οταν το πήρα έκανα ενα γενικό service καλού κακού. Άλλαξα λάδια, φίλτρο λαδιού, φίλτρο αέρα, φίλτρο καμπίνας, φίλτρο βενζίνης, μπουζί (4 το δικό σου σαν εξακύλινδρο θα έχει 6), και μου στοίχισαν τα ανταλλακτικά περίπου 270€. Το κόστος εργασίας δε το συμπεριλαμβάνω γιατί εγώ έκανα το service στο συνεργείο ενός φίλου, οπότε αν εσύ το πας στη BMW δε ξέρω πόσο θα σου πάρουν. Επίσης άλλαξα πρόσφατα μπροστά δισκόπλακες, τακάκια και το καλώδιο για τον αισθητήρα φθοράς των φρένων, με κόστος ανταλλακτικών: 120€ οι δισκόπλακες, 55€ τα τακάκια και 15€ το καλώδιο. Επίσης μου είπαν αν ήθελα οτι υπάρχουν και χαραγμένες δισκόπλακες που έκαναν όμως 250€. Ακόμα μιά μπαταρία (το δικό μου φοράει 55Ah) βρήκα στη Φραντζή της Bosch με περίπου 90€. Τέλος επειδή πρόκυται να αλλάξω λάστιχα το επόμενο διάστημα, το δικό μου φοράει 225/45/17. νομίζω τα ίδια φοράει και το 320Ci, μου είπαν σε Michellin Pilot Exalto ή Primacy, με 570€.
Αυτά απο εμένα. Δε ξέρω αν βοήθησα έστω και λίγο...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 26-12-09, 17:11
leyteris Ο χρήστης leyteris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2008
Μηνύματα: 366
leyteris is on a distinguished road
απο οτι ειδα το αμαξι ειναι εισαγωγης και μαλλον πρεπει να το ψαξεις αρκετα καλα και ειδικα απο κατω για σκουριες.Τωρα οσο αφορα την φιλτροχοανη ειναι λαθος και μη νομιζεις οτι θα εχεις αποδοση.Μονο θορυβο θα κανει και οταν αρχισει και τραβαει και ζεστο αερα απο το μηχανοστασιο θα πηγαινει χειροτερα.
Τιμες για service ειναι προσιτες,λαδια, φιλτρα λαδιου,αερος και a/c δεν περνας τα180- 200 ευρω.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 27-12-09, 17:36
βαγγελη Ο χρήστης βαγγελη δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-07-2009
Μηνύματα: 36
βαγγελη is on a distinguished road
ξερω να πωλειται ενως φιλου εγγυημενο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.