Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-01-09, 13:43
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
ρουλεμαν διαφορικου

Καλημέρα παιδια και καλή χρονιά.
Εχω αγοράσει κοροπήνεο 3.91 για το αμάξι μου και σκοπεύω να το αλλάξω αφού βρω και αγοράσω τα ρουλεμάν του διαφορικού, αφου ο μηχανικός μου εχει πει ότι είναι καλύτερα να τα αλλάξω για να γίνει μια πιο σωστή δουλεια.
Το πρόβλημα ειναι οτι η BMW δεν τα δίνει και δεν ξέρω ουτε τα μεγεθη, ουτε και τους κωδικους των ρουλεμαν για να ψαξω μηπως και τα πετύχω καπου για να τα αγορασω.
Αν ξερει καποιος κατι, και μπορεσει να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα.
Ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-01-09, 14:12
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Θα το βγαλεις και θα πας σε ενα μαγαζι με ρουλεμαν κλπ...skf κoyo κλπ...και θα το βρεις...!!!
το ρουλεμαν πρεπει να γραφει πανω του κωδικους....δινεις αυτον και εισαι οκ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη saikoE39 : 22-01-09 στις 14:16
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-01-09, 14:31
sakisd Ο χρήστης sakisd δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-09-2008
Μηνύματα: 45
sakisd is on a distinguished road
μην τα παρεις απο την Bmw γιατι θα σε γδαρουν.οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω θα τα βγαλεις και θα πας στην σερρων στον παναγιωτοπουλο νομιζω τον λενε και θα τα παρεις τσαμπα..θα τα εχει σιγουρα,εχει τα παντα απο ρουλεμαν..
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-01-09, 15:08
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakisd Εμφάνιση μηνυμάτων
μην τα παρεις απο την Bmw γιατι θα σε γδαρουν.οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω θα τα βγαλεις και θα πας στην σερρων στον παναγιωτοπουλο νομιζω τον λενε και θα τα παρεις τσαμπα..θα τα εχει σιγουρα,εχει τα παντα απο ρουλεμαν..
Αν εβρισκα ενα τηλέφωνο του ή ενα φαξ ...
Μένω Κύπρο και ειναι λίγο δύσκολο να πάω εκει. Θα ήμουν ευτυχής εαν εβρισκα και τους κωδικούς των ρουλεμαν απο πριν. Δεν θελω να τα βγαλω και να προσπαθώ να τα βρω και το αμαξι να καθεται στο συνεργειο.
Η BMW στη Κύπρο δεν τα δινει. Τα δινει μαζι με το διαφορικο γι αυτο δεν μπορω να βρω τους κωδικους. Δεν ξερω αν στην Ελλαδα τα δινουν χωρις το διαφορικό.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-01-09, 15:08
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Όλα τα ρουλεμάν επάνω έχουν κωδικούς και υπάρχουν και βιβλία που σε παραπέμπουν απο μάρκα σε μάρκα για τον ίδιο τύπο ρουλεμάν.

μερικά ίσως είναι δύσκολο να τα βρεις αλλά όλα είναι θέμα χρόνου.
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-01-09, 18:11
sakisd Ο χρήστης sakisd δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-09-2008
Μηνύματα: 45
sakisd is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chief Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν εβρισκα ενα τηλέφωνο του ή ενα φαξ ...
Μένω Κύπρο και ειναι λίγο δύσκολο να πάω εκει. Θα ήμουν ευτυχής εαν εβρισκα και τους κωδικούς των ρουλεμαν απο πριν. Δεν θελω να τα βγαλω και να προσπαθώ να τα βρω και το αμαξι να καθεται στο συνεργειο.
Η BMW στη Κύπρο δεν τα δινει. Τα δινει μαζι με το διαφορικο γι αυτο δεν μπορω να βρω τους κωδικους. Δεν ξερω αν στην Ελλαδα τα δινουν χωρις το διαφορικό.
θα το βρω αυριο το μεσημερι το τηλ. του και θα στο στειλω με pm(μην κανουμε και διαφημιση)αν μπορεσεις να βρεις τους κωδικους απο κανενα Manual η ψαχνοντας στο net θα ηταν σωτηριο..αλλιως μπορεις να κανεις και το αλλο για να εισαι σιγουρος:λυνεις το διαφορικο βλεπεις τους κωδικους και τον παιρνεις τηλ.να συννενοηθητε γιατι μπορει να στα στειλει με courier και να μην καθυστερησεις καθολου,και θα εισαι και σιγουρος οτι ειναι τα σωστα..
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-01-09, 19:44
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
ok φιλε, μαλλον αυτο θα κανω. Αμα τα βρει, εχω φιλαρακι που θα μου τα αγορασει κατευθευαν και θα μου τα στειλει με κουριερ.
Στο μεταξυ θα ψαχνω και εγω στο ιντερνετ μηπως πετυχω κανενα κωδικο.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-01-09, 14:20
sakisd Ο χρήστης sakisd δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-09-2008
Μηνύματα: 45
sakisd is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chief Εμφάνιση μηνυμάτων
ok φιλε, μαλλον αυτο θα κανω. Αμα τα βρει, εχω φιλαρακι που θα μου τα αγορασει κατευθευαν και θα μου τα στειλει με κουριερ.
Στο μεταξυ θα ψαχνω και εγω στο ιντερνετ μηπως πετυχω κανενα κωδικο.
εχεις pm..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.