Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-12-09, 20:22
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Unhappy Ατυχημα Ε36 κομπακτ

Καλησπερα σε ολους.Χθες,ανημερα Χριστουγεννων ο κολλητος μου εφυγε απο το δρομο με το κομπακτ κανοντας 2-3 τουμπες,δεν προλαβα να μετρησω.Λιγο η ολισθηρητητα,λιγο τα παραπανω χιλιομετρα και ηρθε το κακο.Ευτυχως κανενας απο τους 3 δεν επαθε τιποτα.Το αυτοκινητο δεν συμφερει να επισκευαστει καθως το κοστος επισκευης θα υπερβει κατα πολυ την αγορα καποιου παρομοιου αυτοκινητου.Το αυτοκινητο εχει ομως καποια μερη αθικτα,οπως μοτερ-σασμαν-αναρτηση δεν πειραχτηκαν καθολου οπως και διαφορες λαμαρινες.Ερωτηση λοιπον:Τι μπορουμε να κανουμε το υπαρχων οχημα?Υπαρχει καποιο παζαρι αυτοκινητων να παμε να το πουλησουμε για ανταλλακτικα οσο οσο?Επισης,υπαρχει περιπτωση να βρεθει καποιο Ε36 κουπε χωρις κινητηρα και μηχανικα μερη (απο μετατροπη δηλαδη) ωστε να κουμπωσουμε τα μηχανικα μερη απο αυτο πανω σε εκεινο ωστε να μη μεινει ο φιλος μου χωρις αμαξι?Οποιος γνωριζει κατι απο τις παρα πανω ερωτησεις ας μας βοηθησει.Καλες γιορτες σε ολους και με προσοχη στο δρομο!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-12-09, 05:13
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Φίλε μου να χαίρεσαι που έχεις την υγεία σου εσύ και οι φίλοι σου. Πριν 3 χρόνια έκανα τροπέτο το Ε36 στις 24 Δεκεμβρίου και παραλίγο να γίνω τροπέτο και εγώ. Τα σίδερα φτιάχνονται και αντικαθίστανται, οι άνθρωποι όχι...

Απο την στιγμή που έφερε τούμπες το αυτοκίνητο είναι επικύνδινο να χρησιμοποιηθεί ο ίδος καινητήρας μιας και όσο βρισκόταν ανάποδα (όσο σύντομο διάστημα και αν ήταν αυτό) ενδεχομένως να "στέγνωσε" απο λάδι και να προκλήθηκε σημαντική φθορά. Καλό είναι να μην χρησιμοποιηθεί ξανά ο κινητήρας αυτός και αν γίνει θα είναι με ρίσκο....
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-12-09, 18:06
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Το ξερω φιλε Στρατο,εχεις δικιο.Εμεις το παθαμε ανημερα.Ουτε και εγω καταλαβα πως εγινε.Εχει κανεις καμια γνωμη για το τι μπορει να γινει με το συγκεκριμενο οχημα?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-12-09, 19:05
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
καταρχην να ειστε καλα παιδια που δεν παθατε τιποτα .ολα τα αλλα γινονται το αμαξι μπορεις να το βγαλεις φωτο και να το περασεις στο car.gr για ανταλακτικα οπως και εδω στις αγγελιες για ανταλακτικα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.