Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 20-06-12, 17:15
harristheo Ο χρήστης harristheo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Μηνύματα: 338
harristheo will become famous soon enough
Επειδη σε ολα μου τα αυτοκινητα παντα ειχα πολλα , μα παρα πολλα χιλιομετρα, οσο τα ειχα στην κατοχη μου..( και ακομα ειδικοτερα πολλα χιλιομετρα για τον χρονο που τα ειχα στα χερια μου)
Σας λεω οτι η εσωτερικη κατασταση του αυτοκινητου δεν προδιδει παντα την χιλιομετρικη του κατασταση.
Τι θελω να πω: κανενας δεν πιστευει οτι το ενα μου αυτοκινητο εχει αυτην την στιγμη 107.000, υπαρχει κονο μια γρατζουνια 3 εκ στο μαγουλο του καθισματος του οδηγου.
Δεν υπαρχει τιποτα αλλο μα τιποτα που να προδισει την χιλιομετρικη του ηλικια.
Σε αντιθεση με αυτο το χοντα του πατερα μου εχει μονο 80.000 και ντρεπεσαι να μπεις μεσα...διοτι ο πατερας μου ειναι οικοδομος ( και πριν με αρχισετε με τις πετερες...δεν ειναι αυτο που χρησιμοποιει στην οικοδομη...)
Φθαρμενο τιμονι, λεβιες, καθισματα, μοκετες χαλια κλπ

Οπως καταλαβαινετε αυτο δεν ειναι αποδειξη του ποσα χιλιομετρα εχει κανει ενα αυτοκινητο.
Τελος ενας βιολογικοσμκαθαρισμος και μια αλλαγη ενος καλοδουλεμενου τιμονιου και λεβιε ταχυτητων ( ολα μαζι κοστος € 200-300) μπορουν να σε παραπλανησουν...

Οσο για τους μαντραδες, πολυ απλα μην κοιταξετε καθολου το καντραν...ειναι ανουσιο.ειναι σιγουρα γυρισμενα.

Χαρης
__________________
Χάρης

Ε46 320d 2003 automatic
X3 2.0d 2007 manual
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 20-06-12, 19:02
Το avatar του χρήστη sv2qo
sv2qo Ο χρήστης sv2qo δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-03-2008
Μηνύματα: 64
sv2qo is on a distinguished road
Ωρες λειτουργείας δεν δίνει πουθενά?
__________________
www.textiles.com.gr
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 20-06-12, 21:43
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Βγάζεις το ψευτοκάπακο, αφαιρείς ένα πλήκτρο βαλβίδας, μετράς με μικρόμετρο τον εκκεντροφόρο κάτω απο το πλήκτρο, και για κάθε μικρό φθοράς έχεις 100.000 χλμ...
Απλά θεούλης....
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 21-06-12, 00:57
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimpas Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή ψάχνω ακόμα για BMW έπεσα πάνω σε αυτό
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2451199/
Μίλησα με τον τύπο στο τηλέφωνο ! Είναι μου είπε στα χαρτιά 2000 cc αλλά είναι εξακύλινδρο με τα 2200 !
ΔΕΝ είναι μετατροπή αλλά ήρθε έτσι στον σπανό....
Τι μπορεί να είναι ??
(η τιμή είναι σε φαντασικά πλαίσια το πολύ τα μισά ! )
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
το πιθανοτερο να ειναι με Μ52 κινητηρα 2λιτρο 6κυλινδρο και να σου λεει παπαριες οτι και καλα ειναι Μ54 2200.
Υπαρχουν 2 περιπτωσεις:Ειτε ο τυπας δεν εχει ιδεα οτι τ'αμαξι του,που ειναι 320 με Μ54 μοτερ,ειναι στην πραγματικοτητα 2200cc(υπαρχουν πολλοι τετοιοι ασχετοι),ειτε τ'αμαξι ηταν 320 Μ52 κι αλλαξε μοτερ....Το Μ54 ειναι 2βανο,το Μ52 οχι...ειναι ευκολο να το καταλαβεις....
Υ.γ η τιμη φυσικα και ειναι εκτος τοπου και χρονου....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 21-06-12, 01:21
Dimpas Ο χρήστης Dimpas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Μηνύματα: 325
Dimpas has a spectacular aura aboutDimpas has a spectacular aura about
Είδα εδώ
http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_M52
ότι ο M52TUB20 μπηκε στα πρώτα Ε46 320 320ci !
Είναι 6 κυλινδρος αλλά έχει 148 άλογα !
Οπότε κατα πάσα πιθανότητα αυτός θα είναι !
Είναι όμορφη αρχή για μετατροπή σε 2500 ή 3000 ! Αφού στα χαρτιά θα είναι και δύλιτρο και εξακύλινδρο !
Βασικά αυτό που με τράβηξε είναι το λευκό χρωμα και η ηλιοροφή !
Η τιμή είναι απο τον Άρη ! Το πολύ 5000 να το δώσει !
__________________
Opel Kadett D GTE
Looking for a REAL car .....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimpas : 21-06-12 στις 01:24
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 21-06-12, 09:25
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπαρχουν 2 περιπτωσεις:Ειτε ο τυπας δεν εχει ιδεα οτι τ'αμαξι του,που ειναι 320 με Μ54 μοτερ,ειναι στην πραγματικοτητα 2200cc(υπαρχουν πολλοι τετοιοι ασχετοι),ειτε τ'αμαξι ηταν 320 Μ52 κι αλλαξε μοτερ....Το Μ54 ειναι 2βανο,το Μ52 οχι...ειναι ευκολο να το καταλαβεις....
Υ.γ η τιμη φυσικα και ειναι εκτος τοπου και χρονου....
mike στ 46άρια το m52(tu) ήταν 2βανο δεν ήταν ίδιος με του ε36.
για να ξέμπερδευει με το θέμα μοτέρ ειναι πολύ απλο, εάν έχει ηλεκρογκαζο ειναι m54 (2171cc, τόσα κυβικά θα πρέπει να γράφει κ στ άδειά μεσα) κ ο αριθμός κινητήρα στ άδειά θα πρέπει να ξεκινά από αριθμό 22 ενώ εάν φοράει τ m52 (1991cc, τόσα κυβικά θα πρέπει να αναγράφεται κ η άδειά μεσα) θα χει ντιζατο γκαζι κ ο αριθμός κινητήρα στ άδειά θα ξεκινά από τ αριθμό 20 απλά τα πράγματα
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ziaba : 21-06-12 στις 09:28
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 21-06-12, 14:12
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Βγάζεις το ψευτοκάπακο, αφαιρείς ένα πλήκτρο βαλβίδας, μετράς με μικρόμετρο τον εκκεντροφόρο κάτω απο το πλήκτρο, και για κάθε μικρό φθοράς έχεις 100.000 χλμ...
(σκληροπυρηνικά...)
Ναι ρε παναγο αλλα με κακη λιπανση φθειρεται ο εκκενντροφορος και χωρις να κανεις χιλιομετρα. Αν στα 100.000 εχεις αλλαξει 4 φορες λαδια εχεις εναν κατεστραμμενο εκκεντροφορο που θα μοιαζει να εχει κανει 300.000...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 21-06-12, 18:29
Το avatar του χρήστη E36-Hartge
E36-Hartge Ο χρήστης E36-Hartge δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μηνύματα: 521
E36-Hartge will become famous soon enough
Όταν ήρθε η ώρα να αγοράσω αυτοκίνητο το μόνο που δεν κοίταξα ήταν τα χιλιόμετρα.

Περισσότερο έδωσα βάση στην γενική κατάσταση του αυτοκίνητου και βέβαια έκανα τον σταυρό μου.

Μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο σοβαρό θέμα με το αυτοκίνητο.

Τώρα όσο αναφορά τα χιλιόμετρα είναι μια άλλη ιστορία που άλλοι την πιστεύουν και άλλοι όχι.

Παράδειγμα εγώ το πρώτο μου αυτοκίνητο το έκανα 70 κάτι χιλιάδες χιλιόμετρα και αυτό που εχω τώρα 14.000km στα τρία χρόνια και όσο παω και λιγότερα.

Αν π.χ αποφασίσω να το πουλήσω την ίδια απορία θα έχει ο υποψήφιος αγοραστής όσο αναφορά τα χιλιόμετρα αλλά τη θα μπορούσα να κάνω...να τα ανεβάσω για να φαίνεται πιο αληθινό.
__________________
Όλοι είμαστε ίσοι. Απλώς μερικοί είναι πιο ίσοι απο τους άλλους!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 21-06-12, 19:03
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι ρε παναγο αλλα με κακη λιπανση φθειρεται ο εκκενντροφορος και χωρις να κανεις χιλιομετρα. Αν στα 100.000 εχεις αλλαξει 4 φορες λαδια εχεις εναν κατεστραμμενο εκκεντροφορο που θα μοιαζει να εχει κανει 300.000...
Δε διαφωνώ καθόλου Στέλιο..
Οπότε έχουμε ένα ξοφλημένο μοτέρ έτσι και αλλιώς...
Τα χιλιόμετρα λοιπόν, δεν είναι η μόνη ένδειξη που μας δείχνει σε τί κατάσταση είναι ένα αυτοκίνητο....
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 22-06-12, 00:50
e39_V6 Ο χρήστης e39_V6 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 06-06-2012
Μηνύματα: 15
e39_V6 is on a distinguished road
Λοιπόν παίδες επειδή όλα αυτά για τους εκεντροφόρους κτλ κτλ μου φαίνοντε τελείως κινέζικα,θα ρωτήσω το απλό...Πάω αύριο εγώ λοιπόν,ο άσχετος,ωραία και καλά να δω το αμάξι...Σαν άσχετος τι θα πρέπει να κοιτάξω??υπόψιν ότι μου έχετε αναφέρει μέχρι στιγμής τα έχω διαβάσει και πιστεύω θα μου φανούν πολύ χρήσιμα...κάτι αλλο όμως??Υπάρχει κάτι αλλο να τσεκάρω επιπλέον???
Επίσης να αναφέρω πως το αμάξι έχει book servise...αυτό δηλώνει τίποτα αληθινό ή παίζει να έχει κάνει ο μαντράς καμία μπινιά με την αντιπροσωπία και να είναι μούφα??
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.